Lolde Kaç Saatim var?

Lolde Kaç Saatim var? Yazımız ile karşınızdayız. Son 10 yılın en popüler oyunlarının başında gelen belki de en popüler oyun olan League of Legends’de kaç saat oyun oynadığınızı hesaplamak oldukça kolay. Her hafta belki de her gün Lol’e girip oyun oynuyorsunuz. Peki hiç merak ettiniz mi şimdiye kadar ne kadar oynadınız? Kaç saatiniz, gününüz veya haftanız geçti? İşte tüm soruların cevapları bu yazımızda hem manuel olarak nasıl hesaplandığını hem de otomatik olarak nereden hesaplatacağınızı öğreneceksiniz.

Lol Saat Hesaplama

League of Legends oyununu ne kadar oynadığınızı hesaplamanın birinci yolu oyun sayısından ve ortalama süreden yola çıkarak manuel şekilde hesaplamaktan geçiyor. Sürekli normal veya dereceli oyun attığınızı varsayalım ve 1000 oyun oynadınız diyelim. Lol’de ortalama oyun süreleri lige bağlı olarak kısalır. Altın veya Platin liginde olduğunuzu varsayarsak, 30-40 dakika süren oyunlar ile karşılaşacağız. Bu 1000 Oyun x 35 Dakika dersek = 35000 Dakika ile karşılaşırız. Buda 583.33 Saat, 24.30 Gün, 3.47 Hafta yapacaktır.

Normal oyun ve derecelileri 35 dakikadan, aram oyununu 23 dakikadan, urf modu oyununu 20 dakikadan hesaplamak mümkün. Liglere gelecek olursak da bronz ve demir liginde ortalama oyunlar 45-50 dakika, Gümüş, altın ve platinde 30-45 dakika, elmas, ustalık ve şampiyonluk liglerinde de 20-30 dakika süren oyunlar görmek mümkün. Sizde oynadığınız oyun moduna ve liginize göre hesaplama yaparak yaklaşık olarak ne kadar oynadığınızı bulabilirsiniz.

Kaç Saat Lol Oynadım Hesaplama

Bir diğer hesaplama yöntemi de en bilinen yöntem olan Wol.gg adlı siteden Kullanıcı adı, sunucu gibi bilgilerini girerek otomatik olarak hesaplanan yöntemden geçiyor. Bu siteye ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. Yapmanız gereken adımlar ise şu şekilde:

  1. Wol.gg adlı adrese giriş yapın.
  2. Sunucu ve kullanıcı adı bilgilerinizi girin.
  3. Ardından karşınıza gün, hafta ve saat cinsinden ne kadar zaman harcadığınız çıkacaktır.

Lolde Bir Oyun Ne Kadar Sürer

League of Legends’de birçok oyun modu olduğunu düşünürsek ve de liglere oranla daha kısa oyunlar oynandığını da göz önünde bulundurursak şu şekilde bir süre listesi ile karşılaşırız:

  • Normal ve Dereceli Oyun 30-40 dakika
  • Aram oyun modu 20-25 dakika
  • Urf modu 15-20 dakika

Yukarıda verilen süreler tamamen ortalaması alınarak hesaplanmıştır. Ama dereceli oyunlarda bronz ve demir liginde ortalama oyunlar 45-50 dakika, Gümüş, altın ve platinde 30-45 dakika, elmas, ustalık ve şampiyonluk liglerinde de 20-30 dakika süren oyunlar görmek mümkün.

Lol Kaç Saat Oynadım

Ne kadar lol oynadığınızı 2 farklı yöntemle de hesaplamış olduk. Oldukça farklı ve bir o kadar da kolay olan bu yöntemleri sizlerde uyguladıktan sonra yorumlarda kaç saat oynadığınızı bizimle paylaşabilirsiniz. Oldukça fazla oynanan ve sevilen bu oyunun gerçekten de çok zaman aldığı aşikâr.

Diğer oyun yazılarımıza oyun bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Oyun ile alakalı yazılarımıza aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Lolde Kaç Saatim var? adlı yazımızı okuduğunuz için çok teşekkür ederiz.

Aşağıdan yazımızı oylayabilirsiniz.

Yorum yapın