Ana Sayfa » Rehber » 11 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları – Reddedilmeyen Dua!

11 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları – Reddedilmeyen Dua!

11 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Terk edilmeyecek veya reddedilmeyecek dua olarak bilinen İsmaili Azam’ın duası nedir? Azam isminin faziletleri nelerdir, Esmaü’l Hüsna ile aynı mıdır? Birçok farklı detaya yazımızda yer vereceğiz. Azam Dua ismi ne zaman telaffuz edilmektedir? 111 Azam’ın duasının adı nedir? En etkili okunacak dualar sitemizde mevcuttur. Bunlar arasında bulunan bu dua ile alakalı tüm soruları sizin için topladık…

11 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları 🤲

Reddedilmeyen ve okuyucunun tüm isteklerini kabul eden dua olarak bilinen İsmi Azam duası, Müslümanlar için çok değerli bir duadır. Birçok kaynak, birçok hadis kitabı ve büyük din alimleri bu duayı tavsiye etmişlerdir. Aslında bu duaya “iyi şans şifresi” denilmiştir. Büyük din alimleri, gizliliği büyük bir dua olarak görürler. Siz de 11 İsmi Azam Duası Okuyanların yorumları ile ilgili bilgilerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz.

 • Allah’tan şans ve güzel dilekler diledim ve duayı okudum, İnşallah kabul olacak.
 • Çok büyük dualar okudum, Allah’ta hayırlısıyla bunları nasip eyledi.
 • Çok sıkışık durumdayken 11 İsmi Azam duasını okudum ve dileklerim gerçekleşti. Şükürler olsun.
 • “Bu dua sayesinde hayatım tamamen değişti! Maddi sıkıntılardan kurtuldum ve sağlığım düzeldi.”
 • “11 İsmi Azam duasını her sabah okuyorum ve benim için mucizeler yaratmaya devam ediyor.”
 • “Bu dua bana huzur veriyor ve stresle başa çıkma konusunda çok yardımcı oldu.”
 • “Eski sevgilimi geri kazanmak istedim ve bu dua sayesinde onu geri kazandım!”
 • “Bu dua ile ilgili internetteki farklı versiyonlardaki duaları karşılaştırarak en etkili olanını buldum.”
 • “Ben bu duayla kötü alışkanlıklarından kurtuldum ve hayata daha pozitif bakmaya başladım.”
 • “Bazı insanlar bu duayla ilgili şüpheleri olduğunu söylüyor ama benim için büyük bir fark yarattı.”
 • “Bu dua sayesinde dualarıma daha çok inanmaya başladım ve hayatımın her alanında ilerleme kaydettim.”

111 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları

111 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları
111 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları

Dua okuma usulleri her zaman farklılık göstermektedir. 11 kere veya 111 kere okuyan farklı kesimler bulunmaktadır. 111 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları da bu konuda son derece elzemdir. Özellikle de belirli kesimlerde çok sıkça okunan ve dileklerinin gerçekleşmesi için yapılan bir dua ritüelidir.

Yolculuğumuza Devam Edin İlgilenebileceğiniz Diğer Benzer Konulara Göz Atın✨
Kafadan Hacamat Yaptıranların Yorumları – Hacamat Yaptiranlar

 • Duayı 111 kere okudum ve güzel dileklerimi söyledim. Yaklaşık 2 senedir bunu düzenli olarak yapıyorum ve çok şükür dileklerim kabul oluyor.
 • Allahtan bol bol sağlık huzur ve mutluluk diledim ve bu duayı okudum. İnşallah faydası olur.
 • Allah hayırlı olan dualarınızı 111 İsmi Azam Duası ile kabul eylesin.
 • “111 İsmi Azam duasını okurken iç huzurumu buluyorum ve Allah’a yakınlaştığımı hissediyorum.”
 • “Maddi sorunlar yaşayan bir arkadaşım bu duayı önerdi ve gerçekten işe yaradığına tanık oldum!”
 • “Her ne kadar sonuçları herkese göre değişse de, benim için bu dua çok etkili oldu.”

111 Kere Okunan İsmi Azam Duası 

Bir duanın okuyanlar hakkındaki yorumları oldukça önemlidir. Bunun sebebi dua ile ilgili yaşayan kişilerin fikirlerinin alınmasıdır.

111 kere okunan ismi azam duası Esmaü’l Hüsna Allah’ın 99 ismine verilen isimdir. İsmi azam, Allah’ın (c.c.) en büyük isimleri olan Asami anlamına gelir. Bunun yanında Azam duasının adı Allah’ın büyük isimleri olarak kabul edilen Hayyum, Kayyum, Hakim, Ferd ve Adl isimlerinden oluşmaktadır. Peygamberimizin (sav) bu duayı Müslümanlara tavsiye ettiğini biliyoruz.

111 Kere Okunan İsmi Azam Duası 
111 Kere Okunan İsmi Azam Duası

Ülkemizde sıklıkla terci edilen dualardan bir tanesi İsmi Azam’dır. Çok fazla kesimde okunmaktadır. Şimdi sizlere Türkçe Okunuşu ile alakalı bilgi vereceğiz:

Bismillahirrahmanirrahim

”Allâhümme inni es’elüke bi-enni leke’l-hamdü lâ ilahe illâ ente’l-Mennânü,yâ Hannanü,yâ Mennanü,ya Bedi’as-semâvâti ve’l-ard,Yâ zel celali vel ikram.”Ya Hayyu,Ya Kayyûm.Lâ ilâhe illâ ente sübhaneke inni küntü minez zalimin..Allâhümme inni es’elüke bi-enni eşhedü enneke ente’l-lâhü lâ ilahe illâ ente’l-Ehadü’s-Samedüllezi lem-yelid,ve lem yüled,ve lem yekûn lehü küfuven Ehad.Elif Lâm Mim,Allâhü lâ ilâhe illâ Hüve’l-Hayyu’l-Kayyûm.

Ve ilâhüküm ilâhün Vahidün lâ ilâhe illâ Hüve’r-Rahmanü’r-Rahim.Yâ zel celâli vel ikram.Yâ Erhame’r-Rahimin.Allâhümme inni es-elüke bi-enneke ente’l-lahu lâ ilahe,illâ entel Vâhidül-Ehadül Ferdüs Samedüllezi lem yelid ve lem yüled,ve lem yekün lehü küfüven Ehad.Lâ İlâhe illâllahu vahdehü lâ şerike leh,lehü’l mükü ve lehül hamdü ve Hüve ala külli şey’in Kadir.Lâ ilâhe illallahu ve lâ havleve la kuvvete illâ billahil Aliyyil Azim.Es-elüke bismike’l-e’azze’l-ecelli’l-ekrem.Rabbi,Rabbi,Rabbi, Ya Rabbi,Ya Rabbi,ya Rabbi.Lâ ilâhe illallahu Vahdehu lâ şerike leh,lehül mülkü ve lehül hamdü ve Hüve alâ külli şey’in Kadir.Elhamdüli’llâhi ve Sübhan-Allahi ve’l-hamdülllahi ve lâ ilâhe illâllahu v’Allahhu Ekber,ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhi’l-Aliyyi’l-Azim.

111 Kere Okunan İsmi Azam Duası

Son derece anlamlı ve faziletlidir. Özellikle de ülkemizde sıklıkla okunmaktadır. Türkçe meali ise şöyledir:

“Allah’tan başka ilah yoktur. Ancak, Celil ve Cebbar olan O’dur. O’ndan başka ilah yoktur. Ancak bütün kullarının hallerine vakıf olan ve kusurlarını örtbas edendir. Allah’tan başka ilah yoktur. Gece ile gündüzü halk eden O’dur. Allah’tan başka ilah yoktur. Tektir, şeriki yoktur, tektir ve birdir. Biz O’na hamdü sena ederiz. Allah’tan başka ilah yoktur. Ancak O vardır, tektir, ortağı yoktur. Tek bir Allah’tır. Biz O’na ibadet ederiz.

Allah’tan başka ilah yoktur. Ancak O vardır, tektir ve ortağı yoktur. Tek bir ilahtır. Bizler O’na şükrederiz. Allah’tan başka ilah yoktur. Allah tektir, ortağı yoktur, Muhammed O’nun Resulüdür. Hay ve Kayyum O’dur. Allah’ın rahmeti mahlukatının en hayırlısı olan Muhammedin al ve ashabının ve hepsinin üzerine olsun. Şehadet ederim ki Sen hem Rabbimiz ve hem de Halikimizsin. Allah’ım, beni mağfiret eyle, ey Allah, ey Allah, ey Allah Rahmetinle beni yarlığa Zira, Sen merhamet edenlerin en merhametlisisin.”

11 Kere Okunan İsmi Azam Duası

11 İsmi Azam Duası Ne İçin Okunmaktadır?

Özellikle güzel abdestle birlikte kılınan namazlardan sonra 111 kere kere İsmi Azam Duası okumak kainatın güzelliklerini sizlere getirmek için okunmaktadır. Bu dua ile ilgili Allah’u Teala “O kimse sırlar kapısını aralar ve ona mülk ile melekutü verir” denmiştir. Ayrıca, 11 ismi azam okuyanların yorumlarını merak ediyorsanız yorum kısmındaki yorumlara da bakabilirsiniz.

İsmi Azam Duası Nelere İyi Gelir?

Bu duanın anlamı İsmi Azam demek Allah’ın isimleri arasında en büyüğü demektir. Birçok din alimi bu duanın oldukça tesirli olduğunu söylemiştir. Bunların arasında şunlara iyi geldiğini belirtmişlerdir:

 • Dilekleri kabul eder
 • Sevdiklerini kavuşmayı sağlar
 • Hacetlerin kabulü
 • Kainatın güzelliklerine kavuşma

111 Kere Okunan İsmi Azam Duası Nasıl Yapılır?

111 Kere Okunan İsmi Azam Duası Nasıl Yapılır? Namazın ardından kâinatın sırlarını öğrenmek için 111 defa Azami ismi okunmaktadır. Allah’ın bu kişiye sırların kapılarını açar ve ona mülk ve krallığı göstereceği söylenir. Ayrıca Allah tüm canlıları o kişi için müsahhar yapar diye emredilmiştir.

Allâhü Hu Melikun Okuyanların Yorumları

“Allahü Hu Melikun” zikri, tasavvuf geleneğinde çok önemli bir zikir olarak kabul edilmektedir. Bu zikir, Allah’ın mutlak kudret, güç ve otoritesine atıfta bulunmaktadır. Bu zikri okuyanlar genellikle iç huzuru arttırdığını, zihinlerinin daha net ve odaklanmış olduğunu, stresi ve kaygıyı azalttığını, kalplerinin Allah’a yakınlaştığını hissettiklerini söylerler.

Bu zikrin etkileri herkes için farklı olmaktadır. Ancak, bu zikri düzenli olarak okuyanlar, genellikle zihinlerinin daha sakin ve dingin olduğunu, kalplerinin Allah’a daha yakın olduğunu ve hayatlarının daha anlamlı hale geldiğini ifade ederler. Ayrıca, bu zikri okuyanlar genellikle zihinlerindeki negatif düşüncelerden arınmaktadır ve kendilerini daha pozitif ve umutlu hissederler. Allâhü Hu Melikun Okuyanların Yorumları da bunu destekler.

Bunun yanında Allahü Hu Melikun zikri, birçok kişi için manevi bir yolculuğun başlangıcıdır. Bu zikri düzenli olarak okumak, insanların Allah’a yakınlaşmasına ve iç huzuru bulmasına yardımcı olmaktadır. Ancak, herhangi bir manevi uygulamada olduğu gibi, bu zikrin de doğru bir şekilde yapılması ve doğru niyetlerle okunması önemlidir.

Reddedilmeyecek Bir Dua – İsmi Azam

İsmi Azam duası, Allah’ın en büyük ismi olarak bilinen ve Kur’an-ı Kerim’de geçen bir isim olan “Allah” isminin esrarlı bir şekilde tekrarlanmasıyla yapılan bir duadır. Bu dua, özellikle zorlu durumlarla karşılaşıldığında veya büyük bir istek veya niyetin gerçekleşmesi için yapılan bir dua olarak bilinir. Reddedilmeyecek Bir Dua – İsmi Azam bu şekildedir.

Günde 11 Defa Okunacak Dua

Günde 11 defa okunacak İsmi Azam duası, Allah’ın 99 isminden oluşan bir duadır. Bu dua, farklı amaçlar için kullanılabilmektedir ve kişinin niyetine göre değişiklik gösterebilmektedir. Ancak genel olarak bu dua sağlık, maddi zenginlik veya ailevi sorunların çözümü gibi konularda yardım istemek için okunmaktadır.

111 Kere Okunan İsmi Azam Duası Fazileti

İsmi Azam duası, Allah’ın en büyük ismi olan “Allah” isminin tekrarlanması ile yapılan bir duadır. İslam dini açısından, bu dua büyük bir fazilete sahip olduğuna inanılmaktadır.

111 Kere Okunan İsmi Azam Duası Fazileti arasında şunlar sayılabilir:

 1. Duayı yapan kişi, Allah’ın rızasını kazanır ve büyük bir sevap elde eder.
 2. Duayı yapan kişiye hayırlı kapılar açılır ve dua edilen konuda kolaylık sağlanır.
 3. İsmi Azam duasının okunması, şeytanın vesveselerine karşı koruma sağlar.
 4. Bu dua, Allah’ın güçlü ismi olan “Allah” isminin tekrarlanması sayesinde büyük bir kudret ve güç sahibi olmak için yapılan bir dua olarak kabul edilir.

Ancak, İsmi Azam duasının okunması sırasında sayısal bir kural yoktur. 111 kere okumanın bir özel bir fazileti yoktur. Kişi, hangi sayıda okumak istiyorsa o sayıda okuyabilir. Önemli olan, samimiyetle yapılan ve Allah’a yönelik olan bir niyettir.

111 ismi azam duası okuyanların yorumları ile alakalı sıkça sorulan sorulardan bazılarını sizler için derledik.

Okunacak dualar kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ana sayfaya bizdekalmasin.com bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Son olarak 11 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Kaynak: https://okunacakdualar.net/

4/5 - (60 Oy)
Yorum yapın