11 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları – Reddedilmeyen Dua!

11 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Terk edilmeyecek veya reddedilmeyecek dua olarak bilinen İsmaili Azam’ın duası nedir? Azam isminin faziletleri nelerdir, Esmaü’l Hüsna ile aynı mıdır? Ne anlama gelir, nasıl telaffuz edilir Kuran’da Azam duasının adı geçiyor mu, abdestsiz mi okunur mu? Azam Dua ismi ne zaman telaffuz edilir? 111 Azam’ın duasının adı nedir? En etkili okunacak dualar arasında bulunan bu dua ile alakalı tüm soruları sizin için topladık…

11 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları 🤲

Reddedilmeyen ve okuyucunun tüm isteklerini kabul eden dua olarak bilinen İsmi Azam duası, Müslümanlar için çok değerli bir duadır. Birçok kaynak, birçok hadis kitabı ve büyük din alimleri bu duayı tavsiye etmişlerdir. Aslında bu duaya “iyi şans şifresi” denilmiştir. Büyük din alimleri, gizliliği büyük bir dua olarak görürler. Siz de 11 İsmi Azam Duası Okuyanların yorumları ile ilgili bilgilerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bunun yanında konuyla ilgili olarak Küs Olan Kişiyi Ayağına Getirmek İçin Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

111 Kere Okunan İsmi Azam Duası 

111 kere okunan ismi azam duası Esmaü’l Hüsna Allah’ın 99 ismine verilen isimdir. İsmi azam, Allah’ın (c.c.) en büyük isimleri olan Asami anlamına gelir. Azam duasının adı Allah’ın büyük isimleri olarak kabul edilen Hayyum, Kayyum, Hakim, Ferd ve Adl isimlerinden oluşmaktadır. Peygamberimizin (sav) bu duayı Müslümanlara tavsiye ettiğini biliyoruz.

111 Kere Okunan İsmi Azam Duası Pin
111 Kere Okunan İsmi Azam Duası 

Türkçe Okunuşu:

Bismillahirrahmanirrahim

”Allâhümme inni es’elüke bi-enni leke’l-hamdü lâ ilahe illâ ente’l-Mennânü,yâ Hannanü,yâ Mennanü,ya Bedi’as-semâvâti ve’l-ard,Yâ zel celali vel ikram.”Ya Hayyu,Ya Kayyûm.Lâ ilâhe illâ ente sübhaneke inni küntü minez zalimin..Allâhümme inni es’elüke bi-enni eşhedü enneke ente’l-lâhü lâ ilahe illâ ente’l-Ehadü’s-Samedüllezi lem-yelid,ve lem yüled,ve lem yekûn lehü küfuven Ehad.Elif Lâm Mim,Allâhü lâ ilâhe illâ Hüve’l-Hayyu’l-Kayyûm.

Ve ilâhüküm ilâhün Vahidün lâ ilâhe illâ Hüve’r-Rahmanü’r-Rahim.Yâ zel celâli vel ikram.Yâ Erhame’r-Rahimin.Allâhümme inni es-elüke bi-enneke ente’l-lahu lâ ilahe,illâ entel Vâhidül-Ehadül Ferdüs Samedüllezi lem yelid ve lem yüled,ve lem yekün lehü küfüven Ehad.Lâ İlâhe illâllahu vahdehü lâ şerike leh,lehü’l mükü ve lehül hamdü ve Hüve ala külli şey’in Kadir.Lâ ilâhe illallahu ve lâ havleve la kuvvete illâ billahil Aliyyil Azim.Es-elüke bismike’l-e’azze’l-ecelli’l-ekrem.Rabbi,Rabbi,Rabbi, Ya Rabbi,Ya Rabbi,ya Rabbi.Lâ ilâhe illallahu Vahdehu lâ şerike leh,lehül mülkü ve lehül hamdü ve Hüve alâ külli şey’in Kadir.Elhamdüli’llâhi ve Sübhan-Allahi ve’l-hamdülllahi ve lâ ilâhe illâllahu v’Allahhu Ekber,ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhi’l-Aliyyi’l-Azim.

Anlamı:

“Allah’tan başka ilah yoktur. Ancak, Celil ve Cebbar olan O’dur. O’ndan başka ilah yoktur. Ancak bütün kullarının hallerine vakıf olan ve kusurlarını örtbas edendir. Allah’tan başka ilah yoktur. Gece ile gündüzü halk eden O’dur. Allah’tan başka ilah yoktur. Tektir, şeriki yoktur, tektir ve birdir. Biz O’na hamdü sena ederiz. Allah’tan başka ilah yoktur. Ancak O vardır, tektir, ortağı yoktur. Tek bir Allah’tır. Biz O’na ibadet ederiz.

Allah’tan başka ilah yoktur. Ancak O vardır, tektir ve ortağı yoktur. Tek bir ilahtır. Bizler O’na şükrederiz. Allah’tan başka ilah yoktur. Allah tektir, ortağı yoktur, Muhammed O’nun Resulüdür. Hay ve Kayyum O’dur. Allah’ın rahmeti mahlukatının en hayırlısı olan Muhammedin al ve ashabının ve hepsinin üzerine olsun. Şehadet ederim ki Sen hem Rabbimiz ve hem de Halikimizsin. Allah’ım, beni mağfiret eyle, ey Allah, ey Allah, ey Allah Rahmetinle beni yarlığa Zira, Sen merhamet edenlerin en merhametlisisin.”

11 İsmi Azam Duası Ne İçin Okunur?

Özellikle güzel abdestle birlikte kılınan namazlardan sonra 111 kere kere İsmi Azam Duası okumak kainatın güzelliklerini sizlere getirmek için okunur. Bu dua ile ilgili Allah’u Teala “O kimse sırlar kapısını aralar ve ona mülk ile melekutü verir” denmiştir.

İsmi Azam Duası Nelere İyi Gelir?

Bu duanın anlamı İsmi Azam demek Allah’ın isimleri arasında en büyüğü demektir. Birçok din alimi bu duanın oldukça tesirli olduğunu söylemiştir. Bunların arasında şunlara iyi geldiğini belirtmişlerdir:

  • Dilekleri kabul eder
  • Sevdiklerini kavuşmayı sağlar
  • Hacetlerin kabulü
  • Kainatın güzelliklerine kavuşma

111 Kere Okunan İsmi Azam Duası Nasıl Yapılır?

111 Kere Okunan İsmi Azam Duası Nasıl Yapılır? Namazın ardından kâinatın sırlarını öğrenmek için 111 defa Azami ismi okunmaktadır. Allah’ın bu kişiye sırların kapılarını açar ve ona mülk ve krallığı göstereceği söylenir. Ayrıca Allah tüm canlıları o kişi için müsahhar yapar diye emredilmiştir.

Rehber kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ana sayfaya bizdekalmasin.com bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Son olarak 11 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

4.5/5 - (10 Oy)
Yorum yapın