Ana Sayfa » Rehber » 7 Uyurların İsimleri Uyku Duası – Kıtmir Duası Fazileti

7 Uyurların İsimleri Uyku Duası – Kıtmir Duası Fazileti

7 Uyurların İsimleri Uyku Duası yazımız ile karşınızdayız. Kaliteli uyku fiziksel ve zihinsel sağlığımız için çok önemlidir. Sıklıkla çocuklarda ve bebeklerde ortaya çıkan uyku bozukluğu, bazen yetişkinlerde stres ve benzeri nedenlerle görülebilmektedir. Gece uyuyamayan insanlar gün içinde mutsuz ve huzursuz bir ruh hali içindedirler. Uykuyu uyandırmak için yapılan dualar, uyumak isteyen kişilerin başvurduğu başlıca yöntemlerden biridir.

7 Uyurların İsimleri Fazileti

7 Uyurların İsimleri Fazileti Hz. Muhammed (s.a.v.) bir hadisede şöyle buyurmuştur; “Evlatlarınıza Ashab-ı Kehf isimlerini öğretin, isimleri ev kapısına asılırsa evi yangından korur, giysiye yazarsanız çalınmaz, denize gidene yazarsanız batmaz.”

7 Uyurların İsimleri Fazileti
7 Uyurların İsimleri Fazileti

Duanın Türkçe Okunuşu:

“Allahümme Ya Rabbi ve Cebraile ve Mikaile ve İsrafile ve Azraile ve İbrahime ve İsmaile ve İshaka ve Yakube ve munzilel berekati vet tevrati vez zeburi vel incili vel furkani ve la havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim. La ilahe illallahul melikül hakkul mubin. Muhammedün Resullullahi sadikul va ‘dil emin. Ya Rabbi Ya Rabbi Ya Hayyu Ya Kayyumu Ya Zel Celali vel ikram. Es’elüke ya rabbel arşil azim. En yerzukani rızkan helalen tayyiben bi rahmetike ya erham’er rahimin. Debernuş, Sazenuş, Kefestetayuş, Kıtmir, Yemliha, Mekselina, Meselina, Mernuş.”

Kıtmir Duası Anlamı Ve Fazileti

İstenmeyenden kurtulmaya, istenilene ulaşmaya, ateşten kaçmaya yardımcı olur. Refah getirdiği, ağlayan çocukları yatıştırdığı, ticaret ve tarımda bolluk sağladığı ve kötü ölümü kovduğu söylenir.

Duanın Anlamı:

“Ey Cebrail’in, İsrafil’in, Mikail’in, Azrail’in, İsmail’in, İshak’ın, İbrahim’in ve Yakup’un Rabbi olan Yüce Allah’ım! Ey bereketleri indiren Kuran2ı, Zebur’u, İncil’i, Tevrat2ı indiren Yüce Rabbim. Kudret ve güç sahibi Yüce Allah’ım! Yegane Melik, hak olan Allah’tan başka ilah yoktur. Sözünde, sadık olan Hz. Muhammed (s.a.v.) ise Allah’ın elçisidir. Ey Rabbim, Ey Rabbim, Ey Kaim, Diri olan, Ey İkram ve celal sahibi Rabbim! En büyük arşın sahibi olan, senden helal rızık istiyorum. Ey merhametlilerin içinde en merhametli olan! Sazenuş, Debernuş, Kefestetayuş, Kıtmir, Yemliha, Meselina, Mernuş, Mekselina (Ashab-ı Kehf isimleridir)”

Kıtmir Duası Nedir Ne İşe Yarar?

Kıtmir duası nazara karşı bir ayet olarak kabul edilir. Öyle bir duadır ki mucizevi bir şifa olarak bilinir. Bu yazımızda size bu özel duadan bahsedeceğiz. Kıtmir duasının anlamını, okunuşunu, faziletini ve bunların hakkında merak ettiğiniz her şeyi bu yazımızda bulacaksınız. Bunun yanında dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Birinden Sonsuza Kadar Kurtulma Duası yazımızı da inceleyebilirsiniz.

7 Uyurların İsimleri Uyku Duası

7 Uyurların İsimleri Uyku Duası Kıtmir (Ashab-ı Kehf) duasında adı geçen İsa’nın dinine mensup yedi kişiden birinin, inancını savunmak için her şeyden vazgeçip bir mağarada taşınıp yatıp kalktığı köpeğidir. Kehf ashâbından olduğu için Allah onu şereflendirmiş ve Kehf ashabı ile cennete girenlerden olduğunu Kuran’da müjdelemiştir. Mağaranın ülkemizde Mersin Tarsus, Kahramanmaraş Afşin veya İzmir Selçuk bölgesinde bulunduğu rivayet edilmektedir. Adı Yedi Uyurlar Mağarasıdır. Bu mağarada uyuyan 7 kişi 309 yıl uyumuştur.

Rehber kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ana sayfaya bizdekalmasin.com bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Son olarak 7 Uyurların İsimleri Uyku Duası yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

4/5 - (3 Oy)
Yorum yapın