Ana Sayfa » Rehber » Allah Evliliği Neden Geciktirir? Evlilikte Nasip Nedir?

Allah Evliliği Neden Geciktirir? Evlilikte Nasip Nedir?

Allah Evliliği Neden Geciktirir ve Evlilikte Nasip Nedir sorularına yanıt vereceğimiz yazımız ile sizlerleyiz. Evlenmek isteyip evlenemeyenler, kısmeti kapalı olanların çok merak ettiği ve sorduğu soruları listeledik. İslamiyet’te evliliğin yeri her daim farklıdır. Bu nedenle kişiler hayırlı bir evlilik gerçekleştirmek istemektedir. Gelin hep birlikte evlilikle ilgili bazı hususlara göz atalım.

Evlilikte Nasip Nedir?

Evlilikte Nasip Nedir
Evlilikte Nasip Nedir

Nasip kelimesi İslamiyet’te Allah’ın kişi için önceden belirlediği mutluluk payı anlamına gelmektedir. Peygamberimiz Hz. Muhammed’in “Bir nefse takdir edilmiş şey mutlaka olur!” hadisi göz önüne alındığında Evlilik nasiptir diyebiliriz. Evlilikte Nasip Nedir? sorusunun yanıtı ise Yüce Rabbimizin bizler için layık gördüğü eş ile ilgilidir. Eğer evlilik nasipte var ise mutlaka gerçekleşecektir. Evlenmek istiyorum ama kısmetim yok diyenler, dileğini hayırlı bir evlilik için tutmalıdır.

Ayrıca Evlenmek İçin Dua Ettim Kabul Oldu yazımızı da bağlantıya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Allah Evliliği Neden Geciktirir?

Öncelikle Allah-u Teala takdirine göre sebepler yaratmaktadır. Yani her şey takdiri ilahi ile gerçekleşmektedir. Evlilik, iş, çocuk ve daha sayamayacağımız birçok şey buna bağlıdır. Allah Evliliği Neden Geciktirir? sorusunun yanıtı da tam buradadır. Eğer evlenemiyorsanız, elbet bir sebebi olduğuna inanınız. Dualarınızı eksik etmeyiniz fakat kesinlikle umudunuzu da kaybetmeyiniz.

Evlenememek Kader Mi?

En çok sorulan sorulardan biri de Evlenememek Kader mi? olmaktadır. İslamiyet’te Allah’ın yaratıklarına ilişkin planını ve tabiatın işleyişini gerçekleştirmesini ifade etmek üzere literatürde kader kelimesi ön plana çıkmaktadır. Bu bağlamda eğer Allah kaderde evlenmeyi nasip ettiyse, kişi mutlaka evlenecektir.

Ayrıca Taha Suresi Okudum Evlendim yazımızı da bağlantıya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Evlenememek İmtihan Mı?

Az önce de bahsettiğimiz gibi Allah kaderinize neyi yazdıysa, onu yaşarsınız. Her şeyin en iyisini bilen yalnızca Cenab-ı Hakk’tır. Evlenememek imtihan mı? sorusunun cevabı ise yalnızca Allah’tadır. Eğer bir şeyin gerçekleşmesini Rabbimiz istiyorsa mutlaka gerçekleşecektir.

Nasip Kısmet İle İlgili Hadisler

Şimdi ise nasip kısmet ile ilgili hadisler kısmına değineceğiz. Hz. Muhammed (s.a.v.)’in kader ve kısmet ile ilgili birçok sözü bulunmaktadır. Uzun yıllardır hayırlı bir kısmet için bekleyenler, evlenemeyenler için hadis de burada yer almaktadır. Bunlardan bazıları sizin için şu şekilde listelenmiştir:

  • “Kul, hayır ve şerriyle, tatlı ve acısıyla kadere inanmadıkça imanın halavetini bulamaz.”
  • “Bir nefse takdir edilmiş şey mutlaka olur!”

Son olarak Allah Evliliği Neden Geciktirir? ile alakalı çeşitli soruları sizler için yanıtlayacağız.

Ayrıca Allah Evliliği Neden Geciktirir? yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Eğer isterseniz rehber kategorimizdeki yazıları da aşağıdan ve bağlantıdan görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızdaki diğer yazılara göz atabilirsiniz.

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın