Ana Sayfa » Okunacak Dualar » Evlenmek İçin Dua Ettim Kabul Oldu – Acilen Evlenmek İçin Dualar

Evlenmek İçin Dua Ettim Kabul Oldu – Acilen Evlenmek İçin Dualar

Evlenmek İçin Dua Ettim Kabul OlduAcilen Evlenmek İçin Dualar yazımız ile karşınızdayız. Yıllardır hayırlı bir eş için bekleyen, bir türlü doğru kişiyi bulamayanlar için bu yazımızda bazı duaları paylaşacağız. Hem dünya hem ahiret yaşantısının güzelleşmesi, hayırlı bir eş ile mümkündür. Din adamlarının yorumları ve Kur’an içerisinde bulunan tüm dualar sizlerle. Bunun yanında diğer okunacak dualar ile ilgili yazılarımıza göz atmak isterseniz bağlantıya tıklamanız yeterli olacaktır.

Evlenmek İçin Dua Ettim Kabul Oldu

Çevrenizdeki birçok kişiden evlenmek için dua ettim kabul oldu sözlerini duymuşsunuzdur. İslamiyet’te evliliğin büyük bir yeri vardır. Allah’ın rızasıyla yapılacak evlilikler daha hayırlı gözüyle bakılmaktadır. Hayırlı bir eş bulamayanlar, kısmeti kapalı olanlar için ise birçok dua bulunmaktadır. Allah-u Teâlâ’nın esmalarını zikretmek ise bunların başında gelmektedir. Belli kurallara uyarak uygulanan dualar bulunmaktadır. Hepsinden ayrı ayrı bahsettiğimiz yazımızdan bunlarla ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. Ve aynı zamanda evlenmek için dua ettim kabul oldu ve Evlenmek İçin Dua Okuyanların Yorumları gibi kısımlardan da faydalanarak da kendinize bir yol haritası belirleyebilirsiniz.

Dua, inançlı insanlar için hayatın bir parçasıdır ve çeşitli konularda yapılabilmektedir. Evlilik de bu konular arasında yer alır ve evlenmek isteyen kişilerin Allah’a yönelerek dua etmeleri sıkça görülmektedir.

Ancak kabul olan veya olmayan duaların nedenleri her zaman açık değildir. Duanın kabul edilmesi, kişinin niyetine bağlı olarak farklı şekillerde gerçekleşebilir.

21 Günde Evlenme Duası Cübbeli Ahmet

21 Günde Evlenme Duası Cübbeli Ahmet

Özellikle Cübbeli Ahmet hocanın da dediği; Evlilik ile ilgili bir dua okumak isterseniz, size tavsiyemiz Peygamber Efendimizin de okuduğu “Rabbi Habli Minas-Salihin” duasıdır. Bu duayı herhangi bir zaman dilimi içinde veya sadece düzenli olarak yapabilirsiniz.

Duanın anlamı: “Ey Rabbim! Bana salih olanları ihsan et.”

Bu duayı 21 kere ya da daha fazla sayıda okuyabilirsiniz ama burada asıl önemli olan niyetiniz ve samimiyetinizdir. Duaların okunması sırasında kalbinizde dürüstlük, sevgi ve saygı ile Allah’a dua etmeniz gerekiyor.

Bu Dua Sayesinde Evlendim

Bu Dua Sayesinde Evlendim
Bu Dua Sayesinde Evlendim

Şimdi ise sürekli hayırlı eş arayıp bulamayanlar için Bu Dua Sayesinde Evlendim diyenlerin çoğunlukta olduğu kısımdayız. Sizler için bazı dualara yer vereceğiz. Bakara Suresi 216. Ayet’te “Bir şey hoşunuza gitmediği halde sizin için hayırlı olabilir. Bir şey de hoşunuza gittiği halde sizin için kötü olabilir. Allah bilir, siz bilmezsiniz.” buyurmuştur. En hayırlısını Allah’tan istemek gerekmektedir. Furkan Suresi 74. Ayet’te olan ve aynı zamanda bu duayı okudum ve evlendim diyenlerin bahsettiği dua şu şekildedir:

“…Rabbena heb lena min ezvacina ve zurriyyatina kurrete a’yunin vec’alna lil muttekine imama.

Meali: “…Rabbimiz! Bize gözümüzü aydınlatacak eşler ve zürriyetler bağışla ve bizi takvâ sahiplerine önder kıl!”

Evlenmek İsteyip de Evlenemeyenler İşte Size Çare Dua

Tüm kısmeti kapalı olanlar buraya, evlenmek isteyip de evlenemeyenler işte size çare dua. Kısmetin açılması için edilen birçok dua bulunmaktadır. Fakat belirli hususlara dikkat ederek dualarımızı etmek daha hayırlı kılacaktır. Aşağıda bu dualardan biri verilmiştir ve bununla birlikte bu dua temiz bir suya 101 kez okunup üflenmelidir. 21 gün boyunca tekrarlayıp, suyu içmek gerekmektedir. Evlenmek isteyip de Evlenemeyenler İşte size çare dua ise şu şekilde:

…rabbenâ heb lenâ min ezvâcinâ ve zurriyyâtinâ kurrate a’yunin vec’alnâ lil muttakîne imâmâ.” (Ey rabbimiz! Bize mutluluk getirecek eşler ve çocuklar bahşet; bizi günahtan sakınanlara öncü yap!) İnnâ Fetahnâ Leke fethan-mübina. Ve fütihatis-semâiü fekânet ebvabâ.

En Kısa Zamanda Kısmet Açma Duası

Cenab-ı Hak kullarından inanç, ibadet ve itaat ister. Edilecek her dua, açılacak her el içten ve kalpten olmalıdır. Uzun zamandır hayırlı bir eş isteyen ama bulamayanlar içtenlikle Rabb’e sığınmalıdır. Allah herkese her şeyin hayırlısını nasip eylesin. Bu bağlamda araştırdığımız en kısa zamanda kısmet açma duası için en tesirli dua aşağıda verilmiştir:

Rabbi inni lime enzelte ileyyi min hayrin fakiru.

Meali: Rabbim bana indireceğin her hayra muhtacım.

Bu dua her Cuma günü okunmalıdır. Sonrasında ise iki rekat tövbe namazı kılınmalıdır.

Acilen Evlenmek İçin Dualar

Acilen Evlenmek İçin Dualar
Acilen Evlenmek İçin Dualar

Aradığını bulamayanlar, nasibimde yokmuş deyip bir şeyin peşini bırakmamalıdır. Buna İslam’da en ama en büyük yere sahip olan evlilik de dahildir. Hayırlı bir eş, hayırlı bir evlilik ve aile için Cenab-ı Hakk’a sığınma bırakılmamalıdır. Acilen Evlenmek İçin Dualar çok fazla bulunmaktadır. Önemli olan ne kadar içten istediğiniz, dilediğinizdir. Evlilik için edilecek dualardan biri de Taha Suresi’dir. Bağlantıya tıklayarak Taha Suresi 12 Ayet isimli yazımızı görüntüleyebilir, faziletlerini öğrenebilirsiniz.

Fetih Suresi Evlilik İçin Okunur Mu

Şimdi ise en çok merak edilenlerden biri olan Fetih Suresi evlilik için okunur mu sorusuna geldik. Fetih suresi tüm ama tüm dileklerin gerçekleşmesi için okunmaktadır. Bu nedenle evlilik için de okunabiliyor. Hayırlı bir eş ve aile isteyenler Fetih suresini evlilik için okuyabilirler. Fakat belirli hususlara dikkat ederek okumanız gerekmektedir. Kalanı Allah-u Teala’nın takdirindedir. Fetih suresi evlilik için okunur mu diyenler:

Dilerseniz 41 Fetih Suresi Okuyanların Yorumları isimli yazımızı bağlantıya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Hayırlı Evlilik İçin Ayetel Kürsi

Tüm bunların yanında Hayırlı Evlilik İçin Ayetel Kürsi önerilmektedir. Yalnız bununla kalmayıp yanında bazı duaları da okumanız gerekmektedir. Tüm dualarda olduğu gibi bu duada da özellikle niyet etmek ve içtenlikle Cenab-ı Hakk’a kalbinizle yönelmeniz gerekmektedir. Sonra Fatiha, Felak, Nas, İhlas, Ayetel Kürsi duasıyla iki rekat namaz kılmak gerekmektedir. Hayırlı Evlilik İçin Ayetel Kürsi okuduktan sonra namazın akabinde şu şekilde dileğinizi dilemeniz önerilmektedir:

“Allahım! Allahım! Kalbimden geçenleri en iyi sen bilirsin. Hem yüreğimi hem de ellerimi sadece sana açtım. Ne olur Yarabbim hem yüreğime merhamet et hem de kalbime mutluluk esintileri nasip eyle. Allahım! Biz aciz kullarına her türlü nimetten sınırsızca veren yüce merhametin iltica yaparak, İndirmiş olduğun Fatiha Suresinin ve İhlas Suresinin içeriğindeki sonsuz feyzinden ve bunların mana hazinesinden medet umarak ve sana sığınarak senden duamın kabulünü diliyorum. Kısmetimin açılmasını ve hakkımda hayırlı olan evlilik için bana bir yol açmanı niyaz ediyorum.”

Hayırlı Kısmet İçin Dua Cübbeli Ahmet Hoca

Çare yalnızca Allah’tır. Hayırlı kısmetler için dua etmek ise en güzel olanıdır. Hayırlı kısmet için sayısız dua bulunmaktadır. Hadislerde de çok sözü geçen dualar bulunmaktadır. Hayırlı Kısmet için dua Cübbeli Ahmet Hoca tarafından da dile getirilmiştir. Kişinin kendisi okuyabileceği gibi, başkası da kişinin yüzüne ya da suya okuyabilmektedir.

Hayırlı Kısmet için dua Cübbeli Ahmet Hoca tarafından şöyle belirtilmiştir: “Cuma geceleri 313 Fatiha-i Şerifi okuyan kişi Biiznillah evlenmek isterse evlenir…” Bazen önemli olan yalnızca Yüce Allah’a sığınmak ve kulluk yapmaktır. Bunların dışında başka dualar da tavsiye edilmektedir. Kısmeti bağlı olan, bir türlü evlenemeyenler için ve aynı zamanda hayırlı kısmet için dua Cübbeli Ahmet Hoca tarafından şöyle söylenmektedir: 19 günde bir Evrad-ı Bahaiyye okunmalıdır.

Evlenmek İçin Dua Okuyanların Yorumları

Yazımızda bahsettiğimiz gibi evlenmek için dua ettim kabul oldu diyenler çok fazladır. Bu nedenle sizlere Evlenmek için dua okuyanların yorumları derlemesi yaptık. Yüce Allah içten dilenen hiçbir dileği geri çevirmez. Her şeyi hayırlısıyla dilemek tüm insanlar için daha doğru olacaktır. Burada yazdığımız tüm dualar aslında dilek niteliğindedir. Tüm kısmeti kapalı olan, evlenmek isteyenlerden gelen yanıtlar, Evlenmek için dua okuyanların yorumları ise şu şekildedir:,

  • “Kaç yıl bekledim, Rabbimden hep hayırlısını diledim. Hiç evlenemeyeceğimi düşündüğüm zamanlar da oldu. Sonrasında bazı dualar gördüm. Evlenmek için dua ettim kabul oldu. Evliyim ve 2 çocuğum var. Allah herkese hayırlı bir eş nasip etsin.”
  • “Çevremdeki tüm insanlar artık ne zaman evleneceksin sorularıyla beni bunaltmışlardı. Sonra bir akrabamın tavsiyesiyle Hayırlı Evlilik İçin Ayetel Kürsi okudum. Çok taze bir evliliğim olsa da, eşimin benim için hayırlı olduğuna eminim.”

Son olarak Evlilik için dua edip kabul olanlar ile alakalı çeşitli soruları sizler için yanıtlayacağız.

Ayrıca Evlenmek İçin Dua Ettim Kabul Oldu yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Son olarak eğer isterseniz okunacak dualar kategorimizdeki yazıları da aşağıdan görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızdaki diğer yazılara göz atabilirsiniz.

5/5 - (3 Oy)
Yorum yapın