Ana Sayfa » Okunacak Dualar » Taha Suresi 12 Ayet – Taha Suresi Okudum Evlendim

Taha Suresi 12 Ayet – Taha Suresi Okudum Evlendim

Taha Suresi 12 AyetTaha Suresi Okudum Evlendim yazımız ile sizlerleyiz. Bu yazımızda Mekke döneminde inmiş olan Taha Suresi’nin 12 Ayetini, faziletlerini, ve Taha Suresi’ni okuyanların yorumlarını sizlerle paylaşacağız. Taha Suresi Kısmet Açar Mı gibi soruların cevabını bulabileceğiniz yazımız sizlerle. Bunun yanında diğer okunacak dualar ile ilgili yazılarımıza göz atmak isterseniz bağlantıya tıklamanız yeterli olacaktır.

Taha Suresi 12 Ayet

Mekke döneminde indiği bilinen Taha Suresi 12 Ayet için bilgilendirme ile başlayacağız. Bu surede Allah’ın peygamberler vasıtasıyla insanlara gösterdiği doğru yolun temel gerçeklerine işaret edilmektedir. Cenab-ı Hak tarafından Hz. Muhammed’e peygamberlik görevini en güzel şekilde başaracağı müjdelenmektedir. Bununla birlikte Hz. Muhammed’e karşı çıkanların uğrayacağı sonuçlar yer almaktadır.

Ayrıca dilerseniz 4444 Salatı Tefriciye Okuyanların Yorumları yazımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Taha Suresi İlk 12 Ayeti

Taha Suresi ilk 12 Ayeti kişiler tarafından çok araştırılmaktadır. Hayırlı bir kısmet isteyenler, evlilik isteyenlerin okuması tavsiye edilmektedir. Kısmeti kapalı kişiler kendi için okuyabileceği gibi, aynı zamanda çocuğunun evliliğini isteyen anne babalar da çocuğuna Taha Suresi ilk 12 Ayeti okuyabilirler. Nerede olursanız olun Allah sizinle beraberdir. Allah tüm yaptıklarınızı görendir. Allah’ın izniyle hayırlı bir evlilik yapılabilir.

Taha Suresi’nin 12 Ayeti

Taha Suresi'nin 12 Ayeti
Taha Suresi’nin 12 Ayeti

Hayırlı bir eş bulmak isteyenler için 21 kez Taha Suresi’nin 12 Ayeti okunmalıdır. Her dua için belirli bir usul bulunmaktadır. Kalbini temiz tutup sabırla beklemek gerekmektedir. Kısmeti kapalı olanların da kısmetinin açılacağı, hayırlı evliliklerin gerçekleşmesi için okunan Taha Suresi’nin 12 Ayeti şu şekildedir:

 1. Taha
 2. Ma enzelna aleykel kur’ane li teşka
 3. İlla tezkiratel limey yahşa
 4. Tenziylem mimmen halekal erda ves semavatil ula
 5. Errahmanü alel arşisteva
 6. Lehu ma fis semavati ve ma fil erdı ve ma beynehüma ve ma tahtes sera
 7. Ve in techer bil kavli fe innehu ya’lemüs sirra ve ahfa
 8. Allahü la ilahe illa huve lehül esmaül husna
 9. Ve hel etake hadiysü musa
 10. İz raa naran fe kale li ehlihimküsu innı anestü naral leallı atıküm minha bi kabesin ev ecidü alen nari hüda
 11. Felemma etaha nudiye ya musa
 12. İnnı ene rabbüke fahla’ na’leyk inneke bil vadil mukaddesi tuva

Taha Suresi’nin 12 Ayetinin Okunuşu

Yukarıda paylaşmış olduğumuz Taha Suresi’nin 12 Ayetinin Okunuşu kısmında bazı usulleri uygulamanız gerekmektedir. Taha Suresi’ni okumadan önce gusül abdesti alınır. Sonra ise 6 rekat namaz kılınması gerekmektedir. Namazın bitiminde Yüce Allah’a hamd edilir ve bununla birlikte salavat okunur.

Tüm bunlar yapıldıktan sonra “Allahümme ente halaktenî ve ente tehdînî ve ente tut’imunî ve ente tesgînî ve ente tümîtünî ve ente tuhyînî.” duası okunmalıdır. Dua bittikten sonra 21 kez Taha Suresi 12 Ayet okunmalıdır. Sonra ise tekrar salavat okunup, Cenab-ı Hakk’tan istenen dilekler söylenmelidir.

Taha Suresi’nin 12 Ayetinin Okunuşu bu şekildedir. 7 gün boyunca her namaz sonrası yukarıda bahsettiğimiz şekilde tekrarlanmalıdır. Allah herkesin tuttuğu dileği kabul eylesin.

Taha Suresi 12 Ayet Evlilik

İslamiyette evliliğin oldukça önemli bir yeri vardır. Kur’an-ı Kerim’de evliliğin önemi açık şekilde belirtilmiştir. Taha Suresi 12 Ayet Evlilik yapmak isteyenler, hayırlısıyla bir yuva kurmak isteyenler için önerilmektedir. Hz. Muhammed şöyle buyurmuştur: “Dua rahmet kapılarının anahtarı, mü’minin silahı, dinin direğidir. Dua ibadettir. İbadetin özüdür.” İçten edilen her dua, Yüce Allah’tan dilenen her dilek yerini bulacaktır. Taha Suresi 12 Ayet Evlilik için uygun bulunmaktadır ve usulleriyle yapıldığında Cenab-ı Hak hayırlısını verecektir. Rabbim sizinle olsun.

Taha Suresi Okudum Evlendim

Taha Suresi Okudum Evlendim
Taha Suresi Okudum Evlendim

Birçok kişiden Taha Suresi Okudum Evlendim sözlerini duymanız normaldir. Hayırlı bir eş bulup, yapacağınız evlilik hem bu dünyayı hem de ahiretinizi güzelleştirecektir. Cenab-ı Hakk’ın rızasıyla yapılacak her evlilik kişiler için hayırlı olmaktadır. Fakat henüz eş bulamamış, hayırlı bir kısmet arayanlar için okunması önerilen Taha Suresi 12 Ayet mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Eğer siz de Taha Suresi Okudum Evlendim diyorsanız yorumlarda lütfen bize yazmayı unutmayın.

Taha Suresi Faziletleri Evlilik

Her şeyden önce huzurlu bir yuva, aynı zamanda mutlu bir hayat demektir. Taha Suresi Faziletleri Evlilik ilk on iki ayet için söylenmektedir. Zira Taha Suresi 135 ayetten oluşmaktadır. Taha Suresi 12 Ayet için sürekli okunması, dileklerin tutulması halinde kişinin kısmetinin açılacağı rivayet edilmektedir.

Taha Suresi’nin 12 Ayetinin Fazileti

Yüce Peygamberimiz Hz. Muhammed şöyle buyurmuştur: “Kim Taha Suresini devamlı olarak okursa, Kıyamet gününde kişiye ensar ve muhacirin sevabı verilir.”. Taha Suresi’nin 12 Ayetinin Fazileti için ise evlenmek istemeyenler ya da evlenmek isteyip hayırlı bir kısmet bulamayanlar için tavsiye edilmektedir.

Son olarak Taha Suresi’nin 12 Ayeti ile alakalı çeşitli soruları sizler için yanıtlayacağız.

Ayrıca Taha Suresi 12 Ayet yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Eğer isterseniz okunacak dualar kategorimizdeki yazıları da aşağıdan görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızdaki diğer yazılara göz atabilirsiniz.

3.9/5 - (7 Oy)
“Taha Suresi 12 Ayet – Taha Suresi Okudum Evlendim” üzerine 9 yorum
Yorum yapın