Ana Sayfa » Teknoloji Ve Ekonomi » Kripto Para » BTCTurk Yeni Listelenecek Coinler 2023 – Yeni Girecek Coin!

BTCTurk Yeni Listelenecek Coinler 2023 – Yeni Girecek Coin!

BTCTurk Yeni Listelenecek Coinler 2023 yazımız ile sizlerle birlikteyiz. Bu yazımızda BTCTurk’de çıkacak coinler ile alakalı bilgiler vermeye çalışacağız. Türkiye’nin en meşhur borsalarından birisi. Ayrıca dünyada meşhur olan ve bünyesinde yüzlerce coin bulunduran BTCTurk borsasında coinler nasıl listeleniyor? Bu listelenecek coinler nasıl belirleniyor? Beraber inceleyelim.

Yazımızda geçen her türlü kripto para, borsa ve anlatım yatırım tavsiyesi içermemektedir. Bunun yanında Bizde Kalmasın olarak herhangi bir yatırım danışmanlığı vermemekteyiz. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki bu yazımızda geçenler tamamen tahmin ürünüdür, BTCTurk tarafından beyan edilen bir liste bulunmamaktadır. Tahminlerimiz ise şu yönde:

BTCTurk’ün Yeni Çıkacak Coinleri Belirleme Kriterleri

 • Yüksek Hacimli Olması: Piyasalarda binlerce kripto para mevcut. Ve bu sayıda gün geçtikçe artmaktadır. BTCTurk ise bu kripto paralardan yüzlercesini listeliyor. Bir borsadaki coinin yeterli miktarda alışverişinin yapılması gerekmektedir. Bu nedenle borsa piyasadaki tüm coinleri listeleyemez talep doğrultusunda istenen coinleri listeler.
 • Coinin Farklı ve Etkin Olması: BTCTurk’de yüzlerce aktif kripto para bulunmaktadır. Yeni çıkacak olan coinin bu coinlerden proje olarak farklı olması gerekir. Ayrıca farklı projelerin listelenme riskinin yüksek olduğu gibi benzer projeli kripto paralarınki de o denli azdır. Coinin hizmet ettiği sektörde benzer coinler varsa bu o coinin sıyrılmasının önüne geçecektir.
 • Kaliteli Bir Ekip Ve Topluluk Sahibi Olması: Bir kripto paranın arkasındaki ekip çok önemlidir. Bu ekip gerekli geliştirmeleri yapmalı bunun yanında da proje devamlılığını sürdürmelidirler. Destekleyen kitlesine bakacak olursak da ne kadar çok kişi projeye destek olursa o kadar efektif ve sağlam ilerleme kaydederler. Ekip ve topluluk projedeki en önemli kriterler arasındadır. Kaliteli ekip kaliteli projeyi beraberinde getirir. Kaliteli proje de kaliteli topluluğu oluşturur.

Bu içeriğimize benzer olan Gate io Yeni Listelenecek Coinler yazımızı da inceleyebilirsiniz

BTCTurk Yeni Coin Listeleme İsteği

BTCTurk kripto para piyasalarında halka arz edeceği coinleri çok dikkatli seçer. Birçok veri doldurduğunuz sayfalarca form mevcut. Bunun yanında formlar arasında proje ekibiniz, coin ekonomik detayları, proje içeriği, şirket verileri, arz nitelikleri gibi onlarca parametre vardır. Ayrıca bunları dikkatli ve detaylı bir şekilde dolduran proje sahipleri yeterli görüldükleri taktirde coinlerini yayınlama imkanı buluyorlar. Bunun yanında BTCTurk’ün oldukça temkinli hareket ettiğini bir coin listelemesi yaptığı zaman da ciddi aşamalardan geçmek gerektiğini söylemekte fayda var. Ayrıca her coinin bu borsada listelenemeyeceğini de bilmek gerekmektedir. Tabi bunun yanında coinin güvenilir bilindik ve gerekli kayıtlarının da yapılı olması gerekmektedir.

BTCTurk Pro Yeni Coin Gelecek Mi?

Kripto para piyasasının durgunlaşmasıyla birlikte yeni coinlerin çıkış hızı azalmıştır. Ancak BTCTurk kripo para borsasına yeni coinler gelmeye devam etmektedir. 2023 yılında da sürecin bu şekilde devam edeceğini beklemekteyiz.

BTCTurk Listelenecek Coinler (En Yüksek Hacimliler):

Güncel haliyle en yüksek hacimli coin listesi şu şekildedir:

 • Tether
 • Ethereum
 • Bitcoin
 • Avalanche
 • Synthetix
 • Terra Classic
 • ApeCoin
 • Shiba Inu
 • Fantom
 • Gala
 • Cosmos
 • Polygon
 • Audius
 • Uniswap
 • OmiseGo
 • Solana
 • Stellar
 • Ripple
 • Tezos

BTCTurk Ne Zaman Kuruldu? BTCTurk’ü Kim Kurdu?

Türkiye’deki kripto para borsaları arasında ilk 3’te, dünyada ise ilk 50 borsa arasında yer alan BTCTurk, 1 Temmuz 2013’te faaliyete geçmiş olup, 90.000’den fazlası aktif olmak üzere 560.000’den fazla kullanıcıya sahiptir. 2018 yılında Özgür Güneri, şirketin %95’ini eski CEO Ozan Yurtseven’den satın alarak CEO oldu ve şirketi 100’e yakın çalışana çıkardı.
BTCTurk borsası, Türk lirası için çeşitli kripto para birimleri sunmaktadır. Bu kripto para birimleri, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Litecoin (LTC), Tether (USDT) ve Stellar Lumens (XLM) olan en popüler olanlardan birkaçını içerir.

Bu içeriğimize benzer olan MXC Yeni Listelenecek Coinler yazımızı da inceleyebilirsiniz

BTCTurk ile Alakalı Bilgiler

Ana sayfada görüntülenen, güvenlik nedenleriyle 2 faktörlü kimlik doğrulama, blok zinciri boyutu düzenlemeleri için SegWit kullanımı, satın alma ve satış seçeneklerini yönetmek için BTCTurk API ve müşteri fonlarının %95’inin donanım depolaması gibi kullanıcıları çekebilecek çeşitli özellikler vardır. coğrafi olarak dağıtılmış yedeklere sahipken çevrimdışı çoklu imzada. Güvenliği artırmak için BTCTurk, kimlik belgesi ve adres kanıtı gibi geçerli bir kimlik ister. Anonimliğe izin vermiyor. Ayrıca her müşteriye özel bir güvenlik görüntüsü önerir.

Ayrıca BTCTurk’un kendi mobil uygulaması vardır, bu da kullanıcılarının hesaplarını yönetmesini kolaylaştırır. Platformda kaldıraçlı alım satım yapılmamaktadır, bu nedenle CDF ticareti yapmak isteyen biri için değildir. Ayrıca bir düzenleme yok. Kredi kartı, PayPal ve nakit depozito ile yapılan ödemeler kabul edilmemektedir. Ücretlerle ilgili olarak BTCTurk, kullanıcının işlem hacmi arttıkça daha uygun hale gelen makul komisyon ücretlerine sahiptir. Ancak banka havalesi yoluyla minimum para yatırma ve çekme tutarı (1000 TL) vardır. Anlık transferler için çok küçük bir limit var ki bu 10 TL’dir.

BTCTurk Borsası İşlem Ücretleri

BTCTurk borsasında işlem ücretleri kademeli olarak değişiklik göstermektedir. İlk olarak 5 milyon Türk Lirasına kadar alıcı ve yapıcı market komisyonları %0.05 ile %0.09 arasında değişiklik gösteriyor. Bu da diğer borsalara nazaran oldukça düşük bir orandır. Örnek vermek gerekirse 10000 tl yatırma işleminizde 5-9 Türk lirası gibi bir işlem ücreti ödüyorsunuz. Buna ek olarak da 30 gün içerisinde yaptığınız işlem miktarına göre komisyon oranı düşmektedir. BTCTurk Yeni Listelenecek Coinler 2023 yazımıza devam ediyoruz.

BTCTurk Yeni Coinler Ne Zaman Gelecek?

Borsadan yapılan son açıklamalara göre yakın zamanda yeni coinler gelmeyecektir. Çünkü son zamanlarda coinler ciddi bir şekilde düşüş yaşamıştır. Bu nedenden dolayı bir süre yeni coinlerin gelmeyeceği açıklanmıştır. Fakat en kısa sürede yeni coinleri borsaya sokmaya çalışacaklarını da belirtmişlerdir. Haber takiplerini yakından takip ederseniz yeni coinlerin en kısa sürede ne zaman geleceğini öğrenebilirsiniz.

BTCTurk Coinler

Alt kısımda 10. sıradan 20. sıraya varan en yüksek hacimli BTCTurk bünyesinde bulunan coinler bulunmaktadır. Sizce bu coinlerden hangileri alınır? Yatırım yapmaya değer coinler var mıdır?

 1. Terra Classic – LUNC Coin
 2. Civic – CVC Coin
 3. Chiliz – CHZ Coin
 4. Shiba Inu – SHIB Coin
 5. Axie Infinity – AXS Coin

BTCTurk Yeni Coin

Türkiye’nin en önemli borsaları arasında ye alan BTCTurk’te yeni listelenecek coini bulmanın ve hızlı bir şekilde almanın en basit yolu haber takibi yapmaktan geçiyor. Bunun yanında BTCTurk’ün Twitter hesabını ve sosyal medya hesaplarını sıklıkla takip etmeniz gerekmektedir. Ayrıca bildirimlerini açmanız da hızlı alım yapmak isteyenler için oldukça iyi bir tercih olacaktır. Bunun yanında çıkacak olan coinde kendi hesaplarında paylaşım yapacağından dolayı aktif olarak takipte kalmakta fayda var.

Bu içeriğimize benzer olan Huobi Global Yeni Listelenecek Coinler yazımızı da inceleyebilirsiniz

BTCTurk Güvenilir mi? BTCTurk Pro Güvenilir mi?

Türkiye’nin en büyük hacimli 2. borsasında güven problemi var mı? Veya herhangi bir problem yaşanıyor mu? Bu soruların cevabı ise oldukça basit. Oldukça fazla işlem yapılan borsalarda elbette ufak sorunlar ve aksilikler çıkacaktır. Fakat önemli olan bu probleme yeterli müdahale yapılmasından geçiyor. Destek ekibi güvenlik protokolleri ve SSL sertifikası ile oldukça güvenilir olan BTCTurk yıllardır bu piyasanın içindedir ve kullanıcılara güven aşılamıştır.

BTCTurk Yeni Listelenecek Coinler 2023

Öncelikle burada bahsettiğimiz kurallar Kucoin’in resmi kuralları olmasa da oldukça dikkat ettikleri ve belirli safhalarda kıymeti olan kurallardır. Ayrıca bir coinin listelenmesi o şirket için ve coin sahipleri için çok büyük önem taşıt. Çünkü Elde etmek istedikleri maddi kazancı en iyi ve verimli olarak bu yoldan alırlar. Bu nedenle bir alışveriş yaparken veya yatırım planında düşünülecek ilk konu yatırım yapmaya değer bir coin olup olmadığıdır. Bu gibi parametreleri değerlendirmeli ve de ona göre plan yapmalısınız.

Ayrıca Btcturk listelenecek coinler hakkında net bilgilerin olduğu video alt kısıma eklenmiştir. Yazımız dışındaki bilgilere oradan erişebilirsiniz.

Buradan ise Bizde Kalmasın ana sayfasına gidebilirsiniz.

BTCTurk Yeni Listelenecek Coinler 2023 Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Ayrıca yazımızda geçen her türlü kripto para, borsa ve anlatım yatırım tavsiyesi içermemektedir. Bunun yanında Bizde Kalmasın olarak herhangi bir yatırım danışmanlığı vermemekteyiz.

4.7/5 - (6 Oy)
Yorum yapın