Ana Sayfa » Rehber » Haksızlık Yapanın Pişman Olması İçin Dua – Özür Diletme Duaları

Haksızlık Yapanın Pişman Olması İçin Dua – Özür Diletme Duaları

Haksızlık Yapanın Pişman Olması İçin Dua yazımız ile karşınızdayız. Birinin yaptıklarından pişmanlık duyması için bir dua arıyorsanız, doğru yere geldiniz. Meslek hayatınızda, aşk hayatınızda veya hayatınızın herhangi bir yerinde her zaman bizi rahatsız eden, yanlış anlayan, inciten kişilerle karşılaşırız. Biz bu insanlara açıklamaya çalışsak da onlar bizi anlamasalar da ne yaparsan yap boşuna olacaktır.

Sizi üzen veya üzen biriyle karşılaşırsanız, kötü planlar yapmaktan kaçının. Bilakis onu Allah’a geri gönder ve Allah tarafından yargılanmasını iste. Denemesini isterken duaya yardım edin. Ya yanlış bir şey yaparsanız ya da hayatını etkileyecek bir eylemde bulunursanız? çok mutlu olacak mısın O halde kendin bir şey yapmazsan, Allah’a danış, dua et ve karşındakini yaptığına pişman et.

Yaptıklarından Pişman Olması İçin Dua

Bu duayı sevdikleriniz için, sevdiklerinizin geri dönmesi için ya da size bir yanlış yapmış biri için okuyabilirsiniz. İyi niyetle okumalı ve tüm kötü niyetlerinizi bu duadan uzak tutmalısınız. Nasıl kendin için dua ediyorsan, bu duayı da kendiniz için dua ediyormuş gibi yapmalısınız. Aşağıda, Yaptıklarından Pişman Olması İçin Duayı sizlerle paylaştık.

Yaptıklarından Pişman Olması İçin Dua
Yaptıklarından Pişman Olması İçin Dua

Türkçe Okunuşu:

“Allahumme ya mevdiü küllü şekva hifyetin veya kaşifü küllü beliyyetin ya münci Musa ve Muhammed ve İbrahim-ül Halil salavatü-llahi ve selamühü aleyhim ecmain. üduke ya elhi deamin mineşşitdete gafeti daüfet kuvvetehü ve kallet hiletühü duael garikul melhuf ellezi la yecidü li keşfi ma bihi illa ente ya errahmerahimin . Ekşif anna nezile bina min aduvvina ve adüvvike eşşeytan-irrecim.

Anlamı:

Allah’ın adıyla selam vererek başlamış kutsal isimleri ile onu zikrederek ricasını dile getirmiş bulunduğum bu durumdan beni feraha çıkar biz müminlere afiyet ve huzur eyle iki cihanda da, Sen kadirsin sen külli olansın sen insanların rabbi olan Allah’ım sıkıntıya düştüklerinde zorluktan kurtarıp selamete erdirensin. Benim bu duamı kabul eyle amin.

Sizi Üzen kişiyi Pişman Ettiren Dua

Sizi Üzen kişiyi Pişman Ettiren Dua, size fiziksel veya psikolojik olarak zarar vermesi önemli değil. Karşınızdaki kişi tarafından incitildiyseniz bu duayı okuyabilir ve sonuç alacağınızı umabilirsiniz. Bu duayı okuduktan sonra karşınızdaki kişiyi vicdanıyla baş başa bırakın ve sizden uzak durmasını isteyin. Sutrayı okuduğunuz kişi er ya da geç yaptığına pişman olacak ve vicdan azabı çekecektir.

Türkçe Okunuşu:

Ya Rabbel Alemin inneke ala küllü şey’in kadir,ve egusai ,Ya Allah,Ya Allah, Allahümme ya Badiü la bidayete leke,ya daimü la nifade leke,Ya Hay,Ya Mühyil mevta ya kaimen ala küllü nefsin bima kesebet,ilahi ente Allah-ül azizül Cebbar. La ilahe İlla Ente ilahen vahiden.

Pişman Ettirip Özür Dilettiren Dua

Sevdiğiniz birini Pişman Ettirip Özür Dilettiren Dua maksadıyla okunabilecek ve kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olacak bir dua olduğu için okumak caizdir ve günah değildir. Çünkü duanın kötü bir niyeti yoktur ve karşıdakinin ne yaptığını anlamak maksadıyla pişmanlıkla okunur. Bunun yanında konuyla ilgili olarak Küs Olan Kişiyi Ayağına Getirmek İçin Dua yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Türkçe Okunuşu:

Es’elüke bil kelimatil tamat el emnü vel afvü vel afiyete vel müafat el daimetü fiddini veddünya vel ahireti vel ehel,vel cesed vel mal , vel veled, vel müslimine ecmain. Ya Rabbel Alemin,inneke ala küllü şey’in kadir. Verhamni birahmetike ya erhamürrahimin. Vekşif anni ma nezile bi min dıykün ve küllema eredtü. ve hallisni halasan cemilen ya Rabbül Alemin.

Pişman Ettiren Dua

Sizi fiziksel veya psikolojik olarak inciten herkesin pişmanlık duyması için bir dua olarak da okuyabilirsiniz. Vicdanınızla baş başa kalmanın etkisi, vereceğiniz zarardan daha büyük içsel yüzleşmeye yol açacaktır. Hakaret etmek yerine, size zulmedene okunacak bir dua ile teselli bulursunuz. Yazımızda daha önce sizlerle paylaştığımız bu duaları sık sık okuyun. Sonuçlarını göreceksiniz.

Rehber kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ana sayfaya bizdekalmasin.com bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Son olarak Haksızlık Yapanın Pişman Olması İçin Dua yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

4.4/5 - (25 Oy)
“Haksızlık Yapanın Pişman Olması İçin Dua – Özür Diletme Duaları” üzerine 2 yorum
Yorum yapın