Ana Sayfa » Rehber » Eşit Ağırlık Meslekleri Ve Maaşları

Eşit Ağırlık Meslekleri Ve Maaşları

Eşit Ağırlık Meslekleri Ve Maaşları yazımız ile karşınızdayız. Üniversite sınavına hazırlanmaya başlayan lise öğrencileri, hayal ettikleri mesleğe ulaşabilmek için alan seçimi yapmak zorundadır. Bunun için sözel, sayısal, eşit ağırlık ve dil alanlarından birini seçerek çalışmalarını sürdürürler.

Öğrenciler olmak istedikleri meslek hangi alanda ise o alana yönelmektedirler. Çünkü yanlış bir alanı seçerlerse istedikleri alanın sınavına girmiş olsalar bile çoğu şeyi görmedikleri için yapamayacaklardır. Bu yüzden doğru bir karar verip öyle tercih yapmanız gerekmektedir. Bunun dışında eşit ağırlık öğrencileri yapabilecekleri meslekleri merak etmektedir. Birçok öğrencimiz ise eşit ağırlık bölümünde en çok para kazanan meslekleri araştırmaktadır. Eşit ağırlık maaşı yüksek mesleklerden birçok mesleği seçebilirsiniz. Yazımız içerisinde bu meslekleri detaylıca anlatacağız.

Yüksek Maaşlı Eşit Ağırlık Meslekleri

Yüksek Maaşlı Eşit Ağırlık Meslekleri
Yüksek Maaşlı Eşit Ağırlık Meslekleri

Hayatımızda aldığımız en önemli kararlardan bir tanesi de meslek seçimimizdir. Bu kararın ilk adımı hangi mesleği yapmak istiyorsanız lisede o meslek ile ilgili alana yönelmeniz gerekir. Sadece lise de ya da üniversitede de bölüm seçecek öğrencileri değil onların ebeveynlerini de yakından ilgilendiren bir konudur bu. Genç öğrenciler istedikleri mesleği yaparken iyi bir para kazanmayı da hedeflemektedir. Bunun için internetten eşit ağırlık geleceğin meslekleri nelerdir diye aratma yapmaktadırlar. Yüksek Maaşlı Eşit Ağırlık Meslekleri elbette vardır. Çok fazla merak edilen Eşit ağırlık en çok para kazandıran meslekleri sizin için derledik:

Eşit Ağırlık MeslekleriMaaşları
Hakim15000 – 50000 TL
Bankacı8000 – 25000 TL
Ekonomist8000 – 10000 TL
Kaymakam16000 – 50000 TL
Psikolog8000 – 17000 TL
Mali Müşavir7000 – 20000 TL
Savcı13000 – 45000 TL

TM Meslekleri Ve Maaşları

Lisede TM yani eşit ağırlık bölümünden mezun olmuş ve üniversite sınavına girmiş her öğrencinin aklında hangi meslekleri yapabileceği sorusu merak konusu olmuştur. Bununla birlikte araştırma yaparken Eşit ağırlık iyi maaşlı meslekler hangileridir? Diye merak etmektedirler. Bizde sizler için TM Meslekleri Ve Maaşlarını derledik: Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Tıbbi Görüntüleme Teknikeri Maaşı Ne Kadar? yazımızı da inceleyebilirsiniz.

 • Avukat – 10000 TL ile 30000 TL arasında
 • Çocuk Gelişim Uzmanı – 8000 TL ile 14000 TL arasında
 • İnsan Kaynakları – 6000 TL ile 12000 TL arasında
 • Grafik Tasarımcı 7000 TL ile 15000 TL arasında
 • İç Mimar – 8000 TL ile 13000 TL arasında

Eşit Ağırlık Bölümleri Ve Maaşları

Meslek seçimi yaparken mutlu olduğunuz ve keyif aldığınız bir işi yapmayı tercih ediniz. Bu yüzden meslek seçimi yaparken çok dikkatli olmanız gerekir. Ömrünüz boyunca yapacağınız mesleği sevmiyorsanız hayatınızda çok zorlanırsınız. Yapacağınız mesleği yüksek maaşlı diye değil severek keyifli bir şekilde yaptığınız iş olmalıdır. Sizin de hoşunuza gidebilecek Eşit Ağırlık Bölümleri Ve Maaşlarını hazırladık:

 • Sınıf Öğretmenliği = 13000 TL
 • Antrenörlük = 8000 TL
 • Akademisyen = 10000 TL
 • Maliyeci = 7000 TL
 • İşletme yöneticiliği = 7500 TL
 • Adli Antropolog = 6000 TL

Eşit Ağırlık Meslekleri Maaş Sıralaması

Eşit ağırlık bölümünde yapabileceğiniz birçok meslek bulunmaktadır. Bu yüzden seçim yaparken çok dikkatli olmanız gerekir. Çünkü seçeceğiniz mesleği bir ömür boyu yapacağınız için mutlu olmalısınız. Fakat geçiminizi sağlayabilmek için seçtiğiniz mesleğin maaşı da çok önemlidir. Bunlar arasında Eşit Ağırlık Meslekleri Maaş Sıralamasını merak ediyorsanız sizlere bunlardan bahsedeceğiz. Eşit ağırlık en çok para kazandıran meslekler sırasıyla şunlardır:

 1. Hakim
 2. Kaymakam
 3. Savcı
 4. Avukat
 5. Bankacı

Ayrıca bizdekalmasin.com bağlantısı ile ana sayfaya erişim sağlayabilirsiniz.

Rehber kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Eşit Ağırlık Meslekleri Ve Maaşları yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

5/5 - (4 Oy)
Yorum yapın