Ana Sayfa » Rehber » Gürcistan Tax Free Hesaplama – Vergi İadesi Nasıl Yapılır?

Gürcistan Tax Free Hesaplama – Vergi İadesi Nasıl Yapılır?

Gürcistan Tax Free Hesaplama yazımız ile beraberiz. Bilindiği üzere komşu ülkemiz Gürcistan’da ülkemize göre sigara, alkol veya teknoloji aletleri daha uygula satılmaktadır. yurt dışında tax free alışveriş yapmak için ve özellikle de Gürcistan’a sık gidip gelen biri iseniz tax free olayından yararlanmanız size büyük fayda sağlayacaktır. Tax Free nedir? Bilmeyenler için kısaca bahsedelim. Tax Free shopping, vergisiz alışveriş anlamına gelmektedir. Yurtdışında oturma izninizin olmadığı bir ülkeden alışveriş yaptığınızda ülkenize dönerken tax free imkanı ile vergi aidesi yapılmaktadır. Şimdi Gürcistan’da Tax Free Nasıl Alınır?, Gürcistan tax free iPhone telefonu için nasıl yapılır veya Sarp Sınır kapısı tax free bu konuya geçelim.

Gürcistan Tax Free Hesaplama

Günümüzde Gürcistan’dan alışveriş yapmak epey ucuz hale gelmeye başladı. Sigara, alkol ve özellikle Gürcistan Telefon Fiyatları çok popüler bir hale gelmeye başladı. Hal böyle olunca Gürcistan Tax Free Nasıl Alınır? soruları da gündeme geldi. Sıkça merak edilen sorulardan birisi de Gürcistan Tax Free Hesaplama nasıl yapılır? Teknik olarak bir hesaplama söz konusu değildir. Çünkü Gürcistan Tax Free Oranı belirlidir.

  • Ülkedeki ithalatın zorlaşmaması ve yerli sanayi için bir tehdit oluşturmayan ürünlerde ise %0 vergi oranı vardır.
  • %5 vergi oranı ise alkollerde kullanılır.
  • %12 vergi oranında vergi uygulanan ürünler ise korunması istenen sektörlerin ve üretimi olan ürünler içindir.

Gürcistan Tax Free Oranı 🌟

Gürcistan Tax Free Oranı
Gürcistan Tax Free Oranı

Bir başka sıkça sorulan Gürcistan Tax Free Oranı veya Batum tax free oranı ne kadardır? sorusuna cevap verelim. İhracat Gürcistan’da serbet olduğu için ülkede basitleştirilmiş ihracat, ithalat ve gümrük depo rejimleri uygulanıyor. Gümrük vergilerinde Gürcistan Tax Free Oranı %0, %5 ve %12 şeklinde olmaktadır.

Ayrıca, benzer bir konumuz olan Gürcistan Apple Watch Fiyatları içeriğimize de bakabilirsiniz. Bu sayede aldığınız ürünleri Tax free sayesinde vergi iadesi ile ucuza getirmiş olursunuz.

Gürcistan Tax Free Nasıl Alınır?

Gürcistan Tax Free Nasıl Alınır? Alışveriş yaparken dükkanlarda “Tax Free” işareti olduğuna dikkat etmeniz en önemli durumlardan birisidir. Eğer bu işareti göremezseniz kasaya gidip tax free alışverişi var mı teyit etmeniz sizler için daha kesin bir çözüm olacaktır. Örneğin bir dükkanda tax free var ve orada alışveriş yapmak istiyorsunuz. Bunu mutlaka mağazaya bildirmeniz gerekiyor. Bunun sebebi ise siz alışverişinizde vergi ödeyeceksiniz ve ardından sizin için bir vergi iadesi formu dolduracaktır. Ardından vergi iadenizi alabilir hale geleceksiniz.

Alışverişiniz yapıp vergi formunuzu saklayınız. Çünkü Vergi iadeleri genellikle hava alanlarında yapılmaktadır. Ancak bazı durumlarda şehir içinde de yapılıyor. Hava alanına geldiğinizde ise “tax refund” yazılı tabelaları takip etmeniz gerekiyor. Yolun sonunda gümrük noktasına ulaşıyorsunuz. Burada Fatura, vergi formu, ürün ve pasaportunuzu görevliye vermeniz gerekiyor. Görevli formu damgalayıp size geri veriyor.

Ayrıca bazı yerler vergi iadesini verebilmek için ürünün hiç kullanılmamış olmasını bekliyor. Bu yüzden ürünü alırken aldığınız yere sormanız sizin için daha iyi olacaktır.

Daha sonra Tiflis hava alanındaki geçiş kontrolleri yapıldıktan sonra belgeniz ile birlikte Liberty Bank Bankosu’na gidiyorsunuz. Burada sizlere nakit olarak vergi iadesini veriyorlar. Elinize geçen Gürcistan Tax Free Oranı hizmet ücretleri çıkarıldıktan sonra %12’si gibi bir oran olmaktadır. Bu sayede oldukça kâra geçmiş oluyorsunuz. Bu işlemi hava alanı yerine Sarp Sınır kapısı tax free olarak da yapabilirsiniz.

Gürcistan Tax Free Hesaplama yazımız ile alakalı sıkça sorulan soruları sizler için bir araya getirdik. Sizin de sormak istediğiniz sorular varsa yorum kısmında belirtmeyi unutmayınız.

Ayrıca, rehber kategorimizdeki son yazılara ulaşabilirsiniz.

Son olarak Gürcistan Tax Free Oranı yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Takipte kalın.

Ayrıca, ana sayfaya dönmek için bizdekalmasin.com bağlantısına tıklayabilirsiniz.

4.7/5 - (4 Oy)
“Gürcistan Tax Free Hesaplama – Vergi İadesi Nasıl Yapılır?” üzerine bir yorum
  1. merhabalar, bilgilendirmeleriniz için teşekkürler
    tiflisten app watch almayı planlıyorum. %12 midir geri alacağım vergi

    Cevapla
Yorum yapın