Ana Sayfa » Rehber » Herkese Nasip Olmayan Salavat – En Güçlü Salavat!

Herkese Nasip Olmayan Salavat – En Güçlü Salavat!

Herkese Nasip Olmayan Salavat yazımız ile karşınızdayız. İmansız ölüp cehenneme girecek olanlar bu salavat-ı şerifi okuyamaz. Yani Allah kimlerin bu salavat-ı şerifi okumasına izin verdiyse, bu, müminin öleceğine ve cennete gireceğine bir müjde ve bir alamet sayılabilir. Bu yazımızda sizlere bu duadan ve onun faziletlerinden bahsedeceğiz.

Cehenneme Gireceklere Nasip Olmayan Salavat

Peygamberimiz (s.a.v)’i anmak, salavat getirmektir. Kısacası salavat, Allahümme salli ala Muhammed ve ala ali Muhammed veya Sallallaahu ‘alaihi sellem’in veya ‘aleyhis-salatu wassalam’ anlamına gelir. Bu yazımızda sizlere Cehenneme Gireceklere Nasip Olmayan Salavat hakkında bilgiler verdik.

Cehenneme Gireceklere Nasip Olmayan Salavat
Cehenneme Gireceklere Nasip Olmayan Salavat

Türkçe Okunuşu:

Allahümme salli ve sellim ve barik ala seyyidina muhammedinil fatihı lima uğlika vel hatimi li ma sebeka ven nasırıl hakkı bil hakkı vel hadi ila sıratıkel müstekıymi sallellahü aleyhi ve ala alihi ve ashabihi hakka kadrihi ve mikdarihil aziym*

Anlamı:

“Allahım! Kapalılıkları açan geçmişe son veren hakka hakikatla destek olan mahlukatı senin doğru yoluna ileten Efendimiz Muhammed’e O’nun aline ve ashabına O’nun yüce kadrü kıymetince salat eyle selam eyle ve O’nu mübarek kıl.”

Herkese Nasip Olmayan Salavatın Faziletleri

Muhammed el-Cezuli’nin (Rahimehullah) vechilesi: “Bu salavat bir kere bile olsa onun için cehennemden kurtuluş olur. Yani bir kere bile söyleyen cehenneme gitmez.” o sipariş verdi. Tanrıya şükür böyle birçok sır var. Sitemizde menü arama kısmına dua kelimesini girerek çeşitli dualara ulaşabilirsiniz.

700 bin salavat gücündeki salavat

Cuma günü bu salâvatı 1000 defa okuyanlar Peygamberimizin şefaatine kavuşacak ve dünya ahiret saadetine kavuşacaktır. Ayrıca eğer dilerseniz bu yazıyla ilgili olarak Ya Vedud Duası Okuyanların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

“Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin adede ma fi ilmillahi salaten daimeten bi devami mülkillah.”

Yukarıdaki sözün sahibi Abdülkadir Geylani’dir. Bir gün Resûlullah (s.a.v.)’in kabrini ziyaret ettiğinde, Resûlullah (s.a.v.) ona: “Allah seni ve zürriyetini korusun” diye hitap etti. Şa’rani, Şihab ve Münavi gibi birçok alim bu şahsı en abartılı şekilde övmüştür.

Rehber kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ana sayfaya bizdekalmasin.com bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Son olarak Herkese Nasip Olmayan Salavat yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

4/5 - (3 Oy)
Yorum yapın