Ana Sayfa » Rehber » Ya Vedud Duasını Okuyanların Yorumları – Ya Vedud Zararları

Ya Vedud Duasını Okuyanların Yorumları – Ya Vedud Zararları

Ya Vedud Duasını Okuyanların Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Bu yazımızla, sizlere Ya vedud esması hakkında bilgi vermeyi ve bu esma hakkında doğru bildiğiniz yanlışları düzeltmeyi hedefliyoruz. Eğer bu dua hakkında kulaktan dolma bilgilere sahipseniz hepsini unutun.

Bununla birlikte eğer bu esmanın nimetlerinden faydalanıp muradınıza kavuşmak istiyorsanız doğru satırlardasınız. Bu yazıyı okuduktan sonra bu esmanın asıl amaç ve faydalarını öğrenmiş olacaksınız. Ayrıca çeşitli okunacak dualar arıyorsanız da kategorimize bakabilirsiniz.

Ya Vedut Duası

Ya Vedut Duası
Ya Vedut Duası

Allah’ın 99 esmaül hüsnasından biri olan Ya Vedut Duası, İçerisinde mucizevi sırlar, hikmetler taşır ve derin anlamlar saklar. İslam konusunda alim olanların ifadelerine göre, kainat yaratılırken kalbine bir sevgi mührü basılmıştır. Bunun yanında, bütün varlıkların birbirini sevmesinin ve birbirine alışmasının temelinde bu değerli ve kutsal esmanın olduğunu da söylerler. İşte Ya Vedud Duası;

“Yeryüzünde yaşayan ve dünyamızı aydınlatarak içinde bulunduğumuz stresli hayatı yaşanır kılan bütün nesillerin hatırı ile sana müracaat ediyor ve kutlu kullarının sevgili hediyeleri ile ruhumu sana arz ediyorum Allah’ım. Okyanusları, denizleri ve gezegenleri yaratan. Her bir yıldıza varıncaya kadar yine yeryüzünde ışıltılı bir şekilde, parlak bir biçimde rahmetini yansıtan çiçeklerden tut bize tatlı nimetler bağışlayan hayvanlara kadar her türlü varlığı bizim emrinize amade kılan, bizim ziynetler içerisinde kalmamızı sağlayan şüphesiz ki sadece sensin.”

“Bu nedenle aklı başında olan hiçbir kul, senden başka hiçbir varlığa müracaat etme ihtiyacı hissetmez. Ve yine bu nedenle senin varlığın ile tatmin olur ruhlar. Başka varlıkların sığınağına ve yuvasına yönelme düşüncesini aklının ucundan bile geçirmez. Çünkü sen, kuluna kafisin ve sen varken başka varlıklara yönelmek tamamen manasız ve boştur. Varlığının kıymetinin farkında olan sevgili kullarının ruhunda yeşerttiğin ve uyandırdığın aydınlık iklimi benim ruhuma da yansıt ve bu vesile ile bana duasını kabul eyleme şerefini bağışla Allah’ım, amin.”

Bu esmayı okurken tek yapmanız gereken ise niyetinizi etmek ve duayı içtenlikle okumaktır. Kısacası bu duayı hangi amaçla okuyorsanız o amacı kalbinizden geçirin ve duayı okuyun.

Bu içeriğimize benzer olan Zayıflama Duası yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ya Vedud Duası Ne İçin Okunur?

En yaygın olan doğru bilinen yanlışlardan biri de, Ya Vedud duasının okunma amacı hakkında bilinenlerdir. Günümüzde teknoloji de hayli yaygınlaştığı için, insanlar özellikle sosyal medyadan duydukları bilgileri araştırmak yerine direkt olarak o bilginin doğru olduğuna inanıyorlar.

Bu bilgiler genelde Ya Vedud Duası Ne İçin Okunur? sorusunu yanlış cevaplarlar. Öyle ki bu esmanın sadece aşk ve sevda konularında başvurulan bir esma olduğunu söylerler. Ya Vedud Duasını Okuyanların Yorumları için de geçerlidir. Halbuki bu yanlış bir bilgidir. Ya Vedud esması hemen her amaç ve niyetler için okunabilecek mucizevi bir esmadır. Kısacası bu esmayı niyetinize ve kalbinizden geçen isteğe bağlı olarak istediğiniz her çeşit amaç için kullanabilirsiniz ve bu duanın nimetlerinden faydalanabilirsiniz.

Ya Vedud Zikri İle Aşık Etme

Ya Vedut Zikri İle Aşık Etme mümkün mü?, böyle bir şey gerçekleşir mi soruları günümüzde en çok aratılan sorulardan birisidir. Bizler de bu yazımızda merakınızı gidermeyi amaçladık.

Yazımızda daha önce de belirttiğimiz gibi bu esma birçok amaç için okunabilmektedir. Ancak bu duayı okurken farklı amaçlar için farklı uygulamalar yapmanızı tavsiye eden kaynaklar da bulunmaktadır. Çoğu kaynak, Ya Vedud esması 27 defa okunduğunda, okuyan kişinin ilişkilerinin düzeleceğini ve kalbindeki aşkın gerçeğe dönüşebileceğini söyler.

Bu içeriğimize benzer olan 41 Vakıa Suresini Okuyanların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ya Vedud Esması Kaç kez Okunduğunda Neye Yarar?

Sizlerin de bildiği gibi, insanlar bazı duaları değişik şekillerde okuyor. Ayrıca kaç defa okunduğuna bağlı olarak farklı neticelerle sonuçlanır. Allah Ya Vedud esmasına çok derin manalar yüklemiştir. Bu duayı farklı sayılarda okuyan kişiler farklı sonuçlara ulaşabilirler. İşte o şekil ve amaçlardan bazıları;

  • Ya Vedud esmasının 77 kere okunması durumunda maddi hastalıklar ortadan kalkar. Aynı zamanda herhangi bir hastalığa yakalanan kişinin bir daha aynı hastalığa yakalanmamasına vesile olur.
  • Bir kişi Ya Vedud duasını samimi bir şekilde ve anlayarak 33 defa okursa, borcu kalmaz. Ve bu kişinin refah içinde yaşamasına vesile olur.
  • Bu mucizevi esmayı 99 kere okuyan kişi toplum içinde saygıdeğer biri haline gelir. İnsanlar tarafından sevilip takdir görmeye başlar.
  • Ya vedud esması 21 kez okunduğunda okuyan şahısın ailevi yaşantısı ve dış dünyadaki diğer sosyal ilişkileri olması gerektiği gibi olmaya başlar ve bu kişi çevresindeki insanların gözdesi haline gelir.

4000 Ya Vedud Okuyanların Yorumları

Dualar Yüce Rabbimizin bizlere sağladığı bir lütuftur. Bunun yanında birde sayıya her ne kadar dikkat etmesek de tam olarak faziletini görmek için sayısına uygun okumalıyız. Bu sebeple 4000 Ya Vedud Okuyanların Yorumları ile alakalı sizlere bilgi vereceğiz. Ve de birkaç örnek paylaşacağız:

“Allah’ıma hamdolsun duamı güzel ve dikkatli bir şekilde yaptım. İstediklerimiz kabul oldu, çok mutluyuz.”

Şaban Bey

“3 adet evladım için bol bol dua ettim. Bende daha önceden 4000 Ya Vedud Okuyanların Yorumları hakkında yazılar okumuştum. Evlatlarıma faydalı olur. İnşallah. “

Nihal Hanım

Allahümme Ya Vedud 21 Defa Okunur mu?

Bu duanın belirli usulleri bulunmaktadır. Allahümme Ya Vedud 21 Defa Okunur mu? Sorusunun cevabı tabi ki okunur. Belirli usullere sahip bu dua günde 270 veya 400 kere okunmaktadır. Fakat 21 kere de okuyabilirsiniz. Siz niyetinizi ve duanızı Allah için yapın ve bol bol okuyun.

Bu içeriğimize benzer olan Celcelutiye Duasını Okuyanların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ya Vedud Sevgi İçin Kaç Kere Okunmalı

Ya Vedud Sevgi İçin Kaç Kere Okunmalı
Ya Vedud Sevgi İçin Kaç Kere Okunmalı

Genel manada her duanın belirli okuma sayıları ve usulü bulunmaktadır. Gün içinde 400 adet okursanız sevgiye ve insanların takdirine ulaşırsınız. O sebeple Ya Vedud Sevgi İçin Kaç Kere Okunmalı Derseniz de en az 270 kere okumalısınız.

Ya Vedud Zararları

Allah’ın 99 isminden bir tanesi olan Ya Vedud Zararları hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Her ne kadar dua etmek ve Allah’ın isimlerini zikretmek güzel olsa da birtakım zararlar mevcut olabilir.

  • İçten dua edilmediği zaman
  • Sadece ve sadece dünyevi durumlar düşünüldüğünde
  • Bencil ve kendini düşünen insanların niyet bozukluğu

Gibi sebepler çok doğru olmadığından zarar olarak nitelendirilebilmektedir.

Bu içeriğimize benzer olan 41 Fetih Suresi Okuyanların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

5000 Ya Vedud Fazileti

Duaların faziletleri ve faydalarını tam olarak görmek için belirli sayılarda ve yöntemlerde okunmaktadır. Bu sayılar ve metotların da sonuçlarında daha önce deneyimlemiş kişilerden edindiğimiz verileri sizler için listeleyeceğiz. İşte şimdi 5000 Ya Vedud Fazileti sizlerle:

  • Birine kavuşmak ve sevdiği insanla birlikte olmak isteyenler
  • Anne ve babaların okuması ile evlat ile bağının kuvvetlenmesi
  • Düşmanlık son bulur.

Bu gibi birçok sorunun çözümü bu dua ile olmaktadır.

Ya Vedud Sevgi İçin Kaç Kere Okunmalı ile alakalı çok merak edilen soru ve cevapları sizler için listeledik:

Ya Vedud Duasını Okuyanların Yorumları yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımız sizlerle olacak. Takipte kalın.

Dilerseniz Okunacak Dualar kategorimizdeki son yazılara ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz bizdekalmasin.com bağlantısından ana sayfamıza ulaşabilirsiniz.

3.9/5 - (7 Oy)
Yorum yapın