Ana Sayfa » Rehber » Snapchat Ne Kadar İnternet Yer?

Snapchat Ne Kadar İnternet Yer?

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Snapchat, özellikle her anını paylaşmayı severler için en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi. Eğlenceli vakit geçirmenin yanında arkadaşlarınızla anlık sohbet edip sesli ve görüntülü konuşulmakta.

Peki gerçekten sınırlı internetiniz varsa Snapchat kullanmak sizin için zor olabilir. İster evinizde Wifi ile bağlanın ister mobil verinizi kullanın Snapchat Ne Kadar İnternet Yer hiç merak ettiniz mi? Bu miktarları öğrenmek için ne kadar internet yer bağlantısına tıklayıp diğer uygulamalar hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Sadece merakınızdan olabilir veya internet paketiniz gerçekten az olabilir. O yüzden bu bilgileri öğrenmek sizin için önemli olabilir. Bunun yanında Snapchat kullanmaya başladığınızda internet harcama miktarını, indirilen hikaye sayısına, arkadaşlarınızla etkileşiminize ve kullandığınız cihaza göre değişmektedir. Bu yazımızda Snapchat Ne Kadar İnternet Harcar, Snapchat Kaç Mb Yer gibi soruları öğrenmekle kalmayacak, aynı zamanda cihazınızda  Snapchat‘in İnternet Kullanımını Azaltma yollarını sizlere anlatacağız.

Snapchat Ne Kadar İnternet Yer?

İlk önce verdiğimiz değerler Snapchat kullanıcılarının tarafından verilen ortalama değerlerdir. Her insana göre muhakkak değişiklik gösterebilir. Ancak yüksek miktarda değişim olacağını sanmıyoruz.

Soruyu cevaplamaya gelirsek Snapchat, uygulamasının ne kadar veri kullandığını net olarak açıklamadı, ancak kullanıcı incelemeleri ve mobil veri ayarlarımız, uygulamanın anlık başına 1 MB kullandığını tahmin ediyor. Verdiğimiz değerler herhangi bir filtre içermeyen basit bir görüntü içindir, bu nedenle filtreli anlık görüntüler ve videolar muhakkak daha fazla veri kullanacaktır. Snapchat diğer sosyal medya platformlarına göre bir tık daha çok veri tüketmektedir. İşte Snapchat Ne Kadar İnternet Yer sorusunun cevabı:

  • 1 hikaye izleme: yaklaşık 1 MB
  • 1 hikaye paylaşma: yaklaşık 1 MB
  • Mesajlaşma: yaklaşık 1MB
  • 1 videolu hikaye izleme: yaklaşık 5-10 MB
  • 1 videolu hikaye paylaşma: yaklaşık 5-10 MB

Bu içeriğimize benzer olan Zoom Ne Kadar İnternet Yer yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Snapchat Ne Kadar İnternet Harcar?

Snapchat Ne Kadar İnternet Yer

Snapchat, kullanmadığınızda bile internetinizi tüketebilecektir. Kapalı olsa da arka planda çalışarak hikayeleri indirir. Bu sebeple Snapchat internetinizi hızla harcayabiliyor. Snapchat Ne Kadar İnternet Harcar sorusuna gelirsek diyelim ki kısıtlı internetiniz var. Kesinlikle veri tasarrufu modunu açmanızı öneririm. Bu özelliği açmazsanız eğer dolayısıyla Snapchat daha fazla internet harcar, kısıtlı internetle mobil veriden Snapchat hikayenize 1 fotoğraf yüklemesi yaptığınızda yaklaşık 1-2 MB internet harcar, 10 saniyelik video paylaşımında bulunursanız 5-10 MB arasında bir internet harcar.

Snapchat Kaç Mb Yer?

Özellikle Snapchat kaç mb yer sorusunu hala merak ediyor olabilirsiniz ve bu konuda daha detaylı bilgi istiyorsanız aşağıdaki tabloyu hızlı ve kolayca kullanabilirsiniz.

Snapchat Ne Kadar İnternet Yer?1 Hikayelik İnternet1 GB İnternet Harcama Süresi
Hikaye izleme 1 MB16 Saat 40 dakika
Hikaye paylaşma1 MB 16 Saat 40 dakika
Mesajlaşma1 MB 16 Saat 40 dakika
Videolu hikaye izleme 5-10 MB2 Saat 17 dakika
Videolu hikaye paylaşma5-10 MB 2 Saat 17 dakika
Snapchat Kaç Mb Yer?

Bu içeriğimize benzer olan Youtube Music Ne Kadar İnternet Yer yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Snapchat’in İnternet Kullanımını Azaltma Yolları

Artık Snapchat’in ne kadar veri kullandığına dair bir bilgimiz olduğuna göre, Snapchat veri kullanımınızı önemli ölçüde düşürmeye çalışalım. Kısacası bunları yaparak Snapchat’in İnternet Kullanımını Azaltma yollarını yapıp daha az veri ile Snapchat kullanabilirsiniz.

  • En önemlisi olan Snapchat, Veri Tasarrufu modunu açın.
  • Wifi kullanın.
  • Snapchat kullanmadığınız durumlarda interneti kapatın.
  • Videolu iletişim türünden kaçının.

Rehber kategorimize buradan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Rehber kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Snapchat Ne Kadar İnternet Yer yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

4.8/5 - (6 Oy)
Yorum yapın