Ana Sayfa » Okunacak Dualar » 7 Gün Ayetel Kürsi Okuyanların Yaşadıkları – Mucize Dua!

7 Gün Ayetel Kürsi Okuyanların Yaşadıkları – Mucize Dua!

7 Gün Ayetel Kürsi Okuyanların Yaşadıkları yazımız ile karşınızdayız. Ayrıca tüm müminlerin çok önemsediği mucize ile ilgili 7 günlük ayeti okuyanların yorumları da dikkat çekicidir. Birçok insan okurken mucizeler gördüklerini söyler ve Allah’a iman ve tevekkülle okumaya devam ederler. Dilekleri yerine getirmek ve duaları almak için çok önemlidir. Kafir hocalar tarafından tavsiye edilen ve çoğu zaman uykuya dalmadan önce okunan bu ayet, birçok müfessir tarafından büyük mucizeler olarak yorumlanır. Ayrıca dilerseniz diğer okunacak dualar kısmına da göz atabilirsiniz.

313 Ayetel Kürsi Okuyanların Yaşadıkları 

313 Ayetel Kürsi Okuyanların Yaşadıkları başlığımız altında bu duanın pek çok faydası olduğunu söylemeliyiz. Bugün 313 ayetel kürsi okuyanların yorumları ve faydaları saymakla bitmez. Ayetel Kürsi, cennete gitmek, iyi insan olmak, salih amel işlemek ve duaları kabul etmek niyetiyle 313 defa okunursa evin bereketi ve huzuru artar.

313 Ayetel Kürsi Okuyanların Yaşadıkları
313 Ayetel Kürsi Okuyanların Yaşadıkları

Geceleri Ayetel Kürsi okunduğunda, Allah bu ayeti okuyan ve sabaha kadar güvende olmasını sağladığı kulun daima yanındadır. Bu durumda Ayetel Kürsi’nin hatırlanması ve insanlara güzellik katması gereken birçok erdemi vardır. Aynı zamanda elbette bu ayeti ciddiye alıp. Mümkün olduğu kadar abdest alarak ve inanarak, ezbere okumak gerekir.

7 Gün Ayetel Kürsi Okumanın Fazileti

Ayetel Kürsi vefki nasıl yapılır ve 7 Gün Ayetel Kürsi Okumanın Fazileti nelerdir? Yazıldığında bıraktığı etki ile ilgili tüm sorularınızın cevabı. İyi bir hoca tarafından sadakat yollarında yazıldığında inanılmaz derecede olumlu bir etkisi vardır. Bu, aşık etme ve sevileni size bağlamak niyetiyle yapılabilir. Diğer yarısını da yedi cem boyu ruhen ve gönülden kendisine bağlar.

Platonik aşk yaşayanlar bu vefayı yanlarında taşırken üzerine sevdikleri kişinin adı yazılır ve siz onu taşımalısınız. Karşı tarafın size aşık olması için bağlayıcı bir büyü gerektirmeyen bir dua ritüelidir. Eşler arasında yazılırsa sohbet olur ve eşinizin gözü ve kalbi sizden başkasını görmez. Bunu, tüm iyi istek ve ihtiyaçlar için yapabilirsiniz. Bu ikili sadakat sayesinde, aşk büyüsü olmadan bir kız arkadaşa aşık olmak mümkündür. Misk, safran, amber ve gül yağından elde edilen mürekkeple, özel gün ve gecelerde tütsü ve tütsü ile ruhen ehliyetli, okült ilimler ve hava konusunda bilgili bir alim tarafından yapılmalıdır.

Ayetel Kürsi Arapça Okunuşu ve Türkçe Anlamı

Erdemlerinin sayılmasıyla bitmeyen ve her önemli gün ve saatte sıkça okunan Ayetel Kürsi’nin Türkçedeki anlamı da herkes tarafından merak edilmektedir. Sürekli okuyup ezberledikleri için ayetin mucizesini yaşayanlar mutlaka Türkçe anlamını bilirler. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Hayatımı Değiştiren Şahmeran Duası yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Duanın Türkçe Okunuşu:

Allâhü lâ ilâhe illâ hüve’l-hayyü’l-kayyûm, lâ te’huzühû sinetün ve lâ nevm, lehû mâ fi’ssemâvâti ve mâ fi’l-ard, men-ze’l-lezî yeşfe’u ‘indehû illâ bi-iznih. Ya’lemü mâ beyne eydîhim ve mâ halfehüm, ve lâ yuhîtûne bi-şey’in min‘ılmihî illâ bimâ şâe, vesi’a kürsiyyühü’s-semâvâti ve’l-arda ve lâ yeûdühû hifzuhumâ ve hüve’laliyyü’l-azîm

Türkçe Meali:

O’ndan başka ilah yoktur; O diridir, her şeyin varlığı O’na bağlıdır ve ona bağlıdır. Ne uyuyor ne uyuyor. Gökteki ve yerdeki her şey O’nundur. O’nun izni olmadan hiç kimse O’nun katında şefaat edemez. Önlerinde ve arkalarında olanı bilir. Hiç kimse -istediği dışında- bilgisini kendi bilgisine katamaz. Sandalyesi göğü ve yeri kaplıyordu. Onları korumak onun için zor değil. O zirvede, kesinlikle zirvede, kelindedir.

7 Gün Ayetel Kürsi Mucizesi

İslam dünyasının en önemli ayetlerinden biri olan Ayetel Kürsi’yi okuyanlar yaşamış mucizeleri dile getirirler. Birçok farklı dileği yerine getirme niyetiyle okunan dua, mucizelerine sayısız kez tanık oldu. Ayetlerin 170 ve 313 defa okunmasının birçok önemli etkisi vardır ve önemli olan bu ayeti 7 gün boyunca okuyanların yaşadıkları ve aktardıklarıdır.

Çünkü bu ayet, Kuran’ın helal çemberi içinde olduğu sürece, tüm arzuların gerçekleşmesini dilemek için bir dua olarak da okunmaktadır. Mucizeler ve ayetlerin anlamları ile ilgili 7 ayetin okunuşu da Hadis kitaplarında yer almaktadır. Hz. Peygamberimizin de pek çok hadisi vardır. Bu bakımdan facza namazı ve Hz. Peygamberimizin şefaatine nail olmak isteyen her mümin bu ayeti baştan sona okumalıdır.

313 Ayetel Kürsi Dilek İçin Nasıl Okunmalı

Müminlerin bu duayı günde 313 defa okumaları çok önemlidir. Ahiret ve dünya şehvetleri için 313 defa ayetleri okumak sadece büyük mükâfatlar vermekle kalmayacak, şehvetleri de giderecektir. Yani ayeti 313 defa okumak bu duayı hatim etmektir. Ayrıca vakti olmayan ve arzusunu dile getirenler de ayeti 170 defa okuyabilirler. Aşk, ilişkiler, hayatta kalma ve başarı için 170 defa okunması tavsiye edilir.

Bu kategorideki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Ana sayfaya bizdekalmasin.com bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Son olarak 7 Gün Ayetel Kürsi Okuyanların Yaşadıkları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

4.5/5 - (8 Oy)
Yorum yapın