Ana Sayfa » Maaşları » Radyoterapi Bölümü Maaşları 2024 – Zamlı Devlet ve Özel Maaş!

Radyoterapi Bölümü Maaşları 2024 – Zamlı Devlet ve Özel Maaş!

Radyoterapi bölümü maaşları 2024 konusunda her kesimden kişi bilgi sahibi olmak isteyecektir. Sağlık sektörüne alımların fazlasıyla yapılmasından dolayı bu türden bir arayış herkesin bekledikleri gibi bir biçimde olacaktır. Çalışma biçimleri ve şartları da genel itibarıyla ele alınacak olan konular arasındadır. Ayrıca radyoterapi bölümüne dair maaş aralığını da merak edeceklerdir. Ayrıca dilerseniz diğer meslek maaşları yazılarımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Radyoterapi Bölümü Nedir? ⭐

Sağlık sektörü içerisinde görev yapmak farklı alanlardan ibaret olan bir konudur. Sağlık teknikerliği konusu her ne kadar geniş bir yapıda yer alsa da radyoterapi teknikerliği de sadece uzman hekimlere bu bölümde yardımcı eleman olarak çalışmaktadır. Ayrıca Radyoterapi Bölümü Nedir? gibi bir soru da genel itibarıyla gündeme gelecektir. Bununla beraber radyoterapi teknikerliği hususunda da belli başlı görevler de ön planda yer alacaktır.

 • Sorumluluğu çerçevesinde yer alan cihazların hazır hale gelmesini sağlamak.
 • Cihazların arızalanması durumunda sorumlu kişilere en kısa sürede bildirimde bulunmak.
 • Tedaviye dair malzemeleri tedavi öncesi sürecinde de hazır tutmak
 • Radyasyon onkolojisi uzmanının belirlediği tedaviyi belirli ölçü ve düzeyler çerçevesinde uygulamaya koymak
 • Radyasyon onkolojisi uzmanıyla beraber simülasyon faaliyetlerine katılarak bu yönde cihazları kullanmak
 • Tedavi kapsamında simülasyon ve port filmlerinin çekimleriyle ilgili işlemleri gerçekleştirmek
 • Radyoterapi esnasında hastaları izlemek ve herhangi bir olumsuzluk durumunda doktorlara danışmaları gerekecektir.
 • Yok edilmesi gereken radyoaktif unsurların imhasında destek vermek ve çevreye olan zararını önlemek adına önlemler almak.
 • Radyasyon güvenliğini ve kalite kontrol denetimlerini sağlamak
 • Tehlike durumunda acil durum planını uygulamaya koymak

Radyoterapi Mezunu Ne İş Yapar? 🟢

Radyoterapi MEZUNU, sağlık sektörü içerisinde yer almak isteyenlerin belirli bir eğitim almaları gerekecektir. Ayrıca nasıl radyoterapi teknikeri olunur noktasında da 2 yıllık önlisans programını bitirmek gerekecektir. Bu hususta radyoterapi bölümünü okumak da gerekecektir. Peki Radyoterapi Mezunu Ne İş Yapar hemen açıklayalım.

Radyoterapi mezunları, hastanın, doktor tarafından belirlenen vücut bölümlerinin filmini istediğimiz kişilerdir.

Bunun dışında Kanser hastalığının teşhisi sırasında hastanın bilgisayarlı tomografisini çekmete yükümlüdür.

Ayrıca Işın tedavisi görmesi gereken hastaların makinelerini hazırlamaya yardımcı olur. Tüm Hastalar için gereken tedaviyi uygulamakla sorumludur. Süreç devam ederken hastanın durumunu da kontrol eder.

Ayrıca dilerseniz Kuran Kursu Hocası Maaşları yazımızı da bağlantıya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Radyoterapi Teknikeri Çalışma Şartları Nasıldır?

Sağlık sektöründe yer alan her bir meslek grubunun kendine özgü çalışma biçimleri vardır. Ayrıca radyoterapi teknikeri çalışma şartları nasıldır tarzında bir durum da genel olarak öne çıkacak bir yapıda yer alacaktır. Bu işi gerçekleştiren kişiler genel itibarıyla kapalı ve karanlık ortamlarda çalışacaktır. Ayrıca yaygın bir biçimde X ışınlarına da maruz kalması gibi bir durum söz konusudur. Ayrıca hastaların durumları da bu işi daha da zor hale getirecek olan bir etmendir.

Radyoterapi teknikeri olarak kamu alanında çalışanlarının haftalık olarak 40 saat biçiminde belirlenmiştir. Ayrıca bu süreç içerisinde sürekli olarak röntgen çekim odalarında kalmak durumunda değildirler. Sadece hasta olması halinde X ışınlarına maruz kalmaları gibi bir durum ortaya çıkmaktadır.

Radyoterapi Bölümü Maaşları 2024

Sağlık çalışanlarının maaşları 2024 Ocak zammıyla beraber de ideal bir yerdedir. Ayrıca Radyoterapi Bölümü Maaşları ne kadar tarzında bir soruya da yer vereceklerdir. Yeni başlayan radyoterapi teknikeri personelleri 15 ile 18 bin TL aralığında da yer alacaktır. Ayrıca bu rakamların ortalama olmasını bilmek de gerekecektir. Kurumdan kuruma bağlı olarak ek ödemeler ve ek mesailer nedeniyle de bu rakamlarda değişimler meydana gelecektir.

 • Radyoterapi Bölümü Maaşları: 20.000 – 33.000 TL

Radyoterapi Özel Maaşları

Radyoterapi Teknikeri özel hastane Maaşları kapsamında değerlendirmek gerekirse tecrübeyle oranla maaşlar değişmektedir. 2024 yılında maaşlar şu şekildedir.

 • Radyoterapi Özel Maaşları: 18.000 – 35.000 TL

Radyoterapi Teknikeri devlet Maaşları

Radyoterapi Teknikeri Devlet Maaşları
Radyoterapi Teknikeri Devlet Maaşları

Özel sektöre kıyasla devlet maaşları yeni başlayanlar için daha fazladır. Bu noktada güncel fiyatları aşağıdaki gibidir.

 • Radyoterapi Teknikeri devlet Maaşları: 25.000 – 38.000 TL

Radyoterapi Teknikeri maaşı 2024

Yeni başlayan radyoterapi teknikeri maaşı 23 ile 35 bin TL aralığında olmaktadır. Bu maaş oranı tecrübe ve çalışma yılının artmasıyla birlikte maaş da artmaktadır.

Özel Sektörde Radyoterapi Teknikeri Maaşları Ne Kadar?

Sağlık alanında özel sektörde çalışanların maaşları farklı farklı yönlerde olmaktadır. Ayrıca asgari ücrete yapılan yeni zamlara göre olarak bu rakamlar da güncellenmiştir. Bununla beraber özel sektörde radyoterapi teknikeri maaşları ne kadar konusunda da farklı fiyat aralıkları gündeme gelmektedir. 23 ile 35 bin TL gibi bir rakam her zaman açığa çıkan bir konumdadır. Ayrıca hastanelere bağlı olarak bu rakamlar çok geniş bir skalada yer almaktadır.

Son olarak Radyoterapi Bölümü Maaşları ile alakalı merak edilen soru ve cevaplar aşağıda belirtilmiştir. Sizin de sormak istediğiniz sorular varsa yorum kısmına yazmayı unutmayınız.

Radyoterapi Teknikeri devlet Maaşları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Ayrıca diğer meslek maaşları yazılarımızı da aşağıdan görüntüleyebilirsiniz.

Bunun yanında bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın