Ana Sayfa » Rehber » İhtilam Olmamak İçin Dua – Rüyalanmamak İçin Dua

İhtilam Olmamak İçin Dua – Rüyalanmamak İçin Dua

İhtilam Olmamak İçin Dua yazımız ile karşınızdayız. Uyuyan insan rüyasında ne yaptığını bilmez. Bu nedenle, dini olarak sorumlu kabul edilmez. Rüyalanma olayı uyuyan kişiden vuku bulur. Bu yüzden rüya, dinden muaf olan şeylerden biridir. Bu yazımızda sizlere İhtilam olmamak için hangi duaları okuyabileceğinizi göstereceğiz.

Rüyada İhtilam Olmamak İçin Dua

İhtilam olmak için, çatışmaların ortaya çıkması için arzunun üstesinden gelinememesi, yani arzunun büyümesi gerekir. Şehvetli olmayan, şerbeti az olan veya fazla düşünmeyen ve şehvetli şeylerden uzak duran insanlar çok az ihtilam yaşarlar. Bu engellerin olmamasına rağmen, bazı erkek ve kızlarda kişinin kişiliğine bağlı olarak iltihap yoktur veya nadiren olur. Ya da bir kişi, iştahı çok olduğu halde şerbetini elle giderirse ihtilam olması kolay değildir.

Rüyada İhtilam Olmamak İçin Dua
Rüyada İhtilam Olmamak İçin Dua

Türkçe Okunuşu:

Allâhumme innî e’ûzu bike minel ihtilâm ve min şerril ahlâm ve min en yetelâ’abe biye’ş şeytânu fil yeqzati vel menâm.

Anlamı:

Allah’ım, (uykuda) cunup olmaktan, karmaşık rüyaların şerrinden, uykuda ve uyanıkken şeytanın benimle oynamasından sana sığınırım.

Rüyalanmamak İçin Dua

Uyuyan kişi, rüyasında ne yaptığını bilmez. Bu nedenle kalem (dini sorumlu olmak) kaldırılmıştır. Uyuyan bir kişi hakkında bir rüya görür. Bu yüzden rüya, dinen muaf olan şeylerden biridir. Bunun yanında dilerseniz bu içeriğimize benzer olan 11 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Gece İhtilam Olmamak İçin Okunacak Dua

Çatışmaların ortaya çıkması için arzunun üstesinden gelinmesi, yani arzunun büyümesi gerekir. Şehvetli olmayan, şurubu az olan veya şurubu fazla düşünmeyen ve şehvetli şeylerden uzak duran insanlar çok az çatışma yaşarlar.

Bu engellerin olmamasına rağmen, bazı erkek ve kızlarda kişinin karakterine bağlı olarak iltihap yoktur veya nadiren olur.

Rehber kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ana sayfaya bizdekalmasin.com bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Son olarak İhtilam Olmamak İçin Dua yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın