Ana Sayfa » Rehber » Instagram Otomatik Video Oynatma Kapatma – Kesin Çözüm

Instagram Otomatik Video Oynatma Kapatma – Kesin Çözüm

Instagram otomatik video oynatma kapatma seçeneği de kullanıcılar için merak edilen konular arasındadır. Instagram genelindeki bu özelliği aktif etmek adına da önemli bir işleyişi herkes yerine getirecektir. Genel itibarıyla gereksiz yere internet kotası harcamak istemeyenler ve paketlerini kontrol altında tutmayı amaçlayanlar için önemli bir özellik olarak kalacaktır. Bu anlamda da daha verimli bir internet kullanımı Instagram hesapları dahilinde de gelişecektir. Bu aşamalar kolay bir biçimde gelişerek Instagram otomatik video oynatma özelliğini kapatma işlemlerini gerçekleştirmek kesin olarak ortaya çıkacaktır. Bu özelliğin nasıl açılacağı ve nasıl kapatılacağı gibi bir konu da rahat bir biçimde sonuç verecek yönde kalacaktır. Aynı zamanda diğer Rehber adlı yazılarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Instagram Otomatik Video Oynatma Kapanmıyor

Instagram Otomatik Video Oynatma Kapanmıyor
Instagram Otomatik Video Oynatma Kapanmıyor

Genellikle Instagram kullanıcıları uygulamaya girerken videoların neden açıldığını merak etmektedir. Bu yüzden internette Instagram Otomatik Video Oynatma Kapanmıyor şeklinde aratma yapmaktadır. Çünkü internetin fazladan kullanılmaması için bu oldukça önemlidir. İşte yapmanız gereken adımlar aşağıda verilmiştir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Instagram Onay Kodu Gelmiyor yazımızı da inceleyebilirsiniz.

 1. Profilinize gidin.
 2. Sağ üst köşedeki üç çizgi menüsüne dokunun.
 3. Ayarlar’a dokunun.
 4. Hücresel Veri Kullanımı’na dokunun.
 5. Otomatik Oynatma seçeneğini kapatmak istediğinizde, Hücresel Veriler için Otomatik Oynatma’yı kapatmak için kaydırın.

Instagram Otomatik Video Oynatma Kapatma 2023

Instagram içerisindeki otomatik kapatma özelliği aniden açılan seslerin ve oynayan videoların önüne geçmek adına etkilidir. Ayrıca Instagram içerisinde yer alan videolardan istenenin oynatılması konusunda etkili olacaktır. Bununla beraber internet verisinin kontrollü bir biçimde kullanımına da olanak tanıyacak bir halde kalacaktır. Ayrıca internet paketlerinin hızlı bir biçimde bitmesini engelleme konusunda da ideal bir halde kalacaktır.

Instagram video durdurma özelliğiyle birlikte veri tasarrufunu sağlamak gibi bir konu da genel olarak ön planda kalacak şekilde yer alacaktır. Instagram Otomatik Video Oynatma Kapatma 2023 için Instagram’dan menü > ayarlar > menü > hücresel veri ayarları > veri tasarruf modu’nu aktif edin. Bu yolu deneyerek videoların otomatik bir şekilde açılmasını engelleyebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Instagram Beğendiğin Gönderileri Gizleme yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Instagram Video Özelliğini Kapatma Nasıl Yapılır?

Sosyal medyada videoların otomatik olarak kapatılması rahat bir biçimde gelişecektir. Instagram video özelliğini kapatma nasıl yapılır hususunda izlenecek olan yollar farklı farklı biçimlerde gelişecektir. Android ve iOS odaklı olarak farklı yöntemleri uygulamak son derecede önemli olacak biçimdedir. Her iki biçimde de bu özelliği kolay bir biçimde aktif hale getirmek gibi bir durum gündeme gelecektir. Bununla beraber gerekli sonuçları elde etmek gibi bir durum da kullanıcıları memnun edecek halde yer alacaktır.

Instagram Otomatik Video Oynatma Kapatma Android

Instagram genelinde otomatik video kapatma işlemlerini Android olarak da kapatmak gibi bir durum söz konusudur. Bu hususta da Instagram videolarını her bir Android telefondan otomatik olarak oynatmanın önüne geçmek gibi bir konu açığa çıkacaktır. Bununla beraber kolay yoldan sonuç. Almak gibi bir durum da gelişme gösterecek haldedir.

 • Öncelikle Instagram uygulamasını açmanız gerekir.
 • Ardından Profil sekmesine girin.
 • Bunu takiben üç çizgi simgesine dokunun ve menüyü açın.
 • Bu menüden Ayarlar kısmını açın.
 • Ayarlar menüsüne geldikten sonra Hesap butonuna tıklayın.
 • Burada yer alan Hücresel Veri Ayarları’nı seçin.
 • Son olarak bu ayarlar içerisindeki Veri Tasarrufu Modu’nu aktif edin.
 • Instagram Otomatik Video Oynatma Kapatma iOS

Instagram otomatik video Oynatma Kapatma Iphone

Instagram genelinde iOS kaynaklı olarak da kapatma işlemlerini videolara dayalı olarak tamamlamak mümkün olacaktır. Bununla beraber kolay yoldan bu işlemleri tamamlamak gibi bir konu da gelişme gösterecek haldedir.

 • Öncelikle Instagram uygulamasını açın ve Profil sekmesine gelin.
 • Buradan Menü simgesine dokunun.
 • Menü simgesinin içerisinde yer alan Ayarlar menüsüne giriş yapın.
 • Hesap seçeneğini seçin.
 • Burada yer alan Hücresel Veri Kullanımı kısmına tıklayın.
 • Son olarak Daha Az Veri Kullan özelliğini aktifleştirin.

Instagram Otomatik Video Oynatma Nasıl Açılır?

Instagram video otomatik oynatma işlemlerini kapatmak kadar açmak da son derecede basit bir biçimde gelişecektir. Ayrıca Instagram otomatik video oynatma nasıl açılır hususunda da adım adım ilerlemekte de yarar vardır. Bu aşamaları uygulayarak kesin bir sonuç elde etmek durumu gelişecektir.

 • Öncelikle Instagram uygulamasını açın ve Profil sekmesine giriş yapın.
 • Buradan Menü simgesine dokunun.
 • Menü simgesi bünyesinde bulunan Ayarlar kısmına girin.
 • Bu alandan Hesap seçeneğini seçin.
 • Buranın içerisindeki Hücresel Veri Kullanımı seçeneğine tıklayın.
 • Son olarak Daha Az Veri Kullan özelliğini devre dışı bırakın.

Ayrıca diğer Rehber kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

Son olarak Instagram otomatik video oynatma kapatma yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın