Ana Sayfa » Rehber » Limon Adet Kanamasını Keser Mi? – Adet için Bitkisel Çözüm

Limon Adet Kanamasını Keser Mi? – Adet için Bitkisel Çözüm

Limon Adet Kanamasını Keser Mi yazısı ile sizlerle birlikteyiz. Son zamanlarda popüler bir şekilde adet kanını ne keser aramaları yapılmaktadır. En çok uygulanan yöntemlerden biri ise limondur. Vücuda faydası olan limonun, birçok farklı kullanım alanları vardır. Aynı zamanda diğer Rehber yazılarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Adet Döneminde Limonlu Su İçmek

Adet Döneminde Limonlu Su İçmek
Adet Döneminde Limonlu Su İçmek

C vitamini, kalsiyum, magnezyum ve daha birçok faydalı vitamini bünyesinde bulunduran limon, birden çok rahatsızlığa iyi geldiği bilinmektedir. Hal böyle olunca internet üzerinde adetliyken limonlu su içilir mi aramaları yapılmaktadır. Çünkü adet döneminde bazı gıdalar vücuda iyi gelirken bazıları ağrı ve sancı yapmaktadır. Adet döneminde doğru beslenmek ve olası rahatsızlıkları uzak tutmak önemlidir. Limon suyu sitrik asit içermektedir. Bu nedenle sizlerin daha az stresli hissetmenize yardımcı olur ve geçirdiğiniz kramplara fayda sağlar.

Adet Düzensizliği İçin Bitkisel Çözüm

Bilimde normal kabul edilen adet döngüsü bir ay ile diğer ay arasında en az 28 gün en çok 35 gün olmasıdır. Bu periyodun dışında gerçekleşen döngüler düzensiz olarak kabul edilmektedir. Adet kanaması 5 ila 8 gün arasında sürmektedir. Günde ortalama olarak 4 ped değiştirilmektedir. Adet dönemi 5 günden daha az veya 8 günden daha fazla sürüyorsa düzensiz kabul edilebilmektedir. Aynı şekilde günde 4 petten fazla kullanıyorsanız kanamanızda düzensizlik var demektir. Adetinizi düzensiz yapan birçok neden vardır. Bunlar stres, antibiyotik kullanımı veya başka nedenler olabilmektedir. Yaşantımızda adet düzensizliğinize iyi gelecek bazı bitkisel kürler vardır. Adet düzensizliği bitkisel çözüm önerileri şunlardır:

 1. Soğan: bir soğanı 2 bardak suda kaynatın ve 15 gün boyunca soğan suyunu için.
 2. Aslanpençesi: bir miktar suda kaynatın ve süzün, bir ay her sabah bu suyu için. Bir ay sonra 7 gün ara verin ve sonra tekrar edin.
 3. Kekik: kekik kaynatıp suyunu için. Yemek ve salatalarda da kullanabilirsiniz.
 4. Adaçayı: bitki çayı saatlerinde adaçayı tercih edin çünkü rahim kaslarını uyarıcı etkiye sahiptir.
 5. Ayrıca adet düzensizliğiniz için tarçın, papatya çayı, çörek otu ve kantaron çayı da tavsiye edilmektedir.

Aynı zamanda bu yazımıza benzer olan Süryanice Adet Kanı Duası yazımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Adet Kanaması Nasıl Kesilir?

Günümüzde adet kanamasını kesen veya yoğunluğunu azaltan bazı bitkiler, ilaçlar veya uygulanacak yöntemler bulunmaktadır. Bu nedenle Adet Kanaması Nasıl Kesilir? gibi sorular sorulmaktadır. Ancak bu yöntemler adet döngünüz düzensizse tavsiye edilmektedir. Bu yüzden adetiniz düzenliyse bu yöntemleri kullanmanız tavsiye edilmemektedir. Aksi taktirde düzenli olan döngünüzü bozabilirsiniz. Adet kanamasını kesen şeyler:

 • Doğum kontrol hapları
 • Jelatin

Adet Kanamasını Ne Azaltır?

Çok yoğun şekilde adet kanamanız oluyorsa, sizi rahatlatacak ve düzene sokacak uygulamalar ve öneriler bulunmaktadır. Adet Kanamasını Ne Azaltır‘ın cevabı aşağıdaki listede yer verilmiştir. Bunlar:

 • Soğuk kompres
 • Karın bölgesinin ısıtılması
 • Yağ masajı
 • Ağrı kesiciler
 • Egzersizler

Adet Kanamasının Çabuk Bitmesi İçin Ne Yapılır?

Adet kanamanız normalinden daha uzun sürüyorsa ve yoğun kanamalar yaşıyorsanız, sizlere önerebileceğimiz bazı yöntemler bulunmaktadır. İnsanlar Adet Kanamasının Çabuk Bitmesi İçin Ne Yapılır? sorusunun cevabını aramaktadırlar. Bunlar:

 1. Hafif tempolu yürüyüşler ve ağırlıksız egzersizler adet sürenizi kısaltır.
 2. C vitamini barındıran yiyecekler tüketmeniz, adet kanamanızı azaltacaktır.
 3. Pekmez tüketmeniz adet kanamanızı azaltacaktır.
 4. Hormonsal dengenin kurulmasında yardımcı olan elma sirkesi, adet kanamasının azalmasına yardımcı olacaktır.

Ayrıca diğer Rehber kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

Limon Adet Kanamasını Keser Mi? adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın