Ana Sayfa » Rehber » Psikolojisi Bozuk Kadın Davranışları – Psikoloji Neden Bozulur?

Psikolojisi Bozuk Kadın Davranışları – Psikoloji Neden Bozulur?

Psikolojisi Bozuk Kadın Davranışları yazısı ile sizlerle birlikteyiz. Çoğu birey kendi hayatında farklılık olduğunun, anormal giden bir gidişatın olduğunun farkına varmaz. Psikolojisi bozuk kadın davranışları veya erkek davranışları, normal bir seviyede değilse fark edilmesi mümkündür. Aynı zamanda diğer Rehber adlı yazılarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Psikolojisi Bozuk Kadın Nasıl Düzelir?

Psikolojisi Bozuk Kadın Nasıl Düzelir?
Psikolojisi Bozuk Kadın Nasıl Düzelir?

Kişinin kendisinin ya da bir başkasının öncelikle psikolojisinin neden bozulduğunu, buna neyin etki ettiğini bulması lazım. Aynı zamanda insan hayatında fizyolojik sağlık kadar ruh sağlığı da çok önemlidir. Güçlü bir psikolojiye sahip olan kadınların en önemli özelliği kendi davranışlarının ve hislerinin sorumluluğunu kendilerinin alabilmesidir. Psikoloji nasıl düzelir diye soracak olursak yapılacak ilk şey güçlü bir psikolojiye sahip olmaktır. Bunun için yapmanız gerekenler şu şekilde sıralanabilir:

 1. Duygularınızı kontrol altında tutun
 2. psikolojisinden uzak durun
 3. etmek yerine çözüm arayın
 4. Barışmayı ve affetmeyi tercih edin
 5. Başkalarının sizin üzerinizde kontrol sahibi olmasına izin vermeyin

Psikolojisi Bozuk Kadına Nasıl Davranmalı?

Psikolojinin bozuk olması insanların kendini değersiz, bitkin ve ümitsiz hissetmesine sebep olmaktadır. Zaten karşı tarafın psikolojisi bozuk olduğu için normalinden daha fazla hassas ve kırılgan olacaktır. Bu yüzden psikolojisi bozuk olan bir kadına karşı daha nazik ve anlayışlı davranmakta fayda vardır. Aynı zamanda Psikolojisi bozuk bir kadına nasıl yardım edilmesi gerektiği şu şekilde sıralanabilir:

 • Dinleyin ve zaman ayırın
 • İşlerinde ve sorumluluklarında ona destek olun
 • Ona nasıl davranması gerektiğini söylemeyin
 • Kültürel ve sportif faaliyetlere yönlendirme yapın
 • Sosyalleşmesi gerektiği konusunda zorlama yapmayın
 • Size karşı sergilemiş olduğu davranışları kişisel olarak algılamayın
 • Cinsellik konusunda zorlama yapmayın
 • Profesyonel yardım alma konusunda teşvik edici olun

Ayrıca Oroferon Kullananlar Yorumlar hakkında bilgi almak isterseniz bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Psikolojisi Bozuk İnsan Belirtileri

Psikolojisi bozuk insan diğer bireylerle olan iletişimlerinde sorunlar yaşayabilmektedir. Aynı zamanda psikolojik bozukluğu her birey farklı bir biçimde yaşayabilmektedir. Sosyal fobi, anksiyete, fizyolojik belirtiler ve panik atak şeklinde olan belirtiler ile açığa çıkabilmektedir. Sizler için psikolojisi bozuk olan insanlarda var olan belirtileri şu şekilde sıraladık:

 1. Kronik yorgunluk
 2. Kişisel bakım becerilerinde gerileme
 3. Umutsuzluk ve karamsarlık
 4. Uykusuzluk
 5. İştah artması veya iştah azalması

Psikolojisi Bozuk İnsan Nasıl Anlaşılır?

Her insanda farklı belirtiler meydana gelebilmektedir. Bazen anlaşılması güç olabildiği gibi çok kolay anlaşılabilir belirtiler gösterebilmektedir. Bazı psikolojik rahatsızlıklar fizyolojik belirtiler ile kendini gösterirken bazıları ise kişinin çocukluk travmaları veya panik atak şeklinde göstermektedir. Nedensiz şekilde bayılmalar veya sürekli şiddetli bir baş ağrısı ile de anlaşılabilmektedir. Aynı zamanda gerekli tetkikler yapıldığı halde fizyolojik bir teşhis konulamıyorsa psikoloji bozukluğundan şüphelenebilmektedir.

Psikoloji Neden Bozulur?

İç dünyamızdaki olumsuz düşünceler, kaygı, stres, çocukluk travmaları ve daha birçok histen kaçmaya çalıştığımızda bizim daha çok dibe batmamıza sebep olmaktadır. Aynı zamanda bu duygulardan kaçmaya çalıştığımızda, onları görmezden geldiğimizde yavaş yavaş psikolojimizi bozmaya başlayabilmektedir. Bu nedenle psikolojinin bozulmasını istemiyorsak eğer, hissettiğimiz o bütün duyguları kabul ederek onlara layık bir şekilde hayat sürmeye çalışmamız gerekmektedir.

Psikoloji Bozukluğu Belirtileri

Psikolojisi bozuk olan insanlarda meydana gelen uykusuzluk, umutsuzluk, kaygı, yorgunluk gibi belirtiler dışında fizyolojik belirtiler de meydana gelebilmektedir. Bu belirtiler şu şekildedir:

 • Mide bulantısı
 • Baş ağrısı
 • Kas kasılmaları
 • Dikkat toplayamama
 • Konuşmakta çekinme
 • Boyun ve sırt ağrıları

Psikolojisi Bozuk Anne Davranışları

Dünyada anne olmak yaşanabilecek en nadide duygulardan biri olmaktadır. Fakat bazen çocuk yetiştirmek ciddi bir uğraş ve sağlam psikoloji gerektirmektedir. Bazen ise en doğrusunu yapmaya çalışırken yanlış davranış ve tutumlar sergileyebilmektedirler. Psikolojisi bozuk anneler bazen birbirine zıt davranışlarda bulunabilirler. Bazen nefes aldırmayarak hiçbir şeye izin vermezler hatta nefes aldırmazlar, bazen ise dünya yansa umurlarında olmazlar yani her şeye izin verirler.

Psikolojinin Bozuk Olduğunu Gösteren 12 İşaret

Bir insanın psikolojisinin bozuk olduğunu gösteren 12 işareti şöyle sıralayabiliriz:

 1. Aşırı duygusallık ve üzüntü hali
 2. Öfkeyi kontrol edememe
 3. Korkuların artması, ani hareketlerden irkilme
 4. İsteksizlik, yorgunluk
 5. Sabırsızlık ve süreklilik sağlamakta zorluk yaşama
 6. Sosyal ilişki sorunları
 7. İş hayatında başarısızlık, okul notlarında düşüş
 8. Uyku sorunları, dikkat dağınıklığı
 9. Para harcama alışkanlıklarında dikkat çekici bir değişim
 10. Bağımlılık sorunları
 11. Kendini sevmeme
 12. Sorumluluklardan kaçma 

Ayrıca diğer Rehber kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

Psikolojisi Bozuk Kadın Davranışları adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın