Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Oroferon Kullananlar Yorumlar – Gerçek Kullanıcı Yorumları!

Oroferon Kullananlar Yorumlar – Gerçek Kullanıcı Yorumları!

Oroferon Kullananlar Yorumlar yazımızla beraberiz. Oroferon, kan kaybının sebep olduğu demir eksikliği anemisi yaşayanlarda, hamilelik süreçlerinde, adet zamanlarında kan kaygı sebebiyle demir ihtiyacının arttığı durumlarda bu ilaç kullanılmaktadır Yazımızın içerisinde Oroferon Kullananlar Yorumlar, Oroferon Nedir, Oroferon ne işe yarar, nasıl kullanılır, fiyatı ve yan etkileri gibi konulardan bahsedeceğiz. Ayrıca, diğer önemli ilaçların Kullananlar yorumlarını ilgili bağlantıdan görmek için tıklayabilirsiniz.

Oroferon Nedir?

Oroferon Nedir?
Oroferon Nedir?

Her bir Oroferon depo, etkin madde olarak 80 mg demir içerir. Oroferon draje şeklindedir. 30 depo draje içeren ambalajlarda piyasaya sunulmaktadır.

Bu ilaç hastalarda kansızlık (anemi, kandaki kırmızı hücre sayısının düşüklüğü) tedavisinde kullanılan ilaçlar arasındadır. Oroferon size, demir eksikliğinin sebep olduğu kansızlığın tedavisi ve önlenmesini amaçlayarak reçete edilmiştir.

Oroferon Kullananlar Yorumlar

Özellikle Oroferon Kullananlar Yorumlarında görüldüğü gibi çoğu kişi bu ilaçtan memnun kalmışlardır. Kullanıcılardan bazıları doktor tavsiyesine göre kullandıktan sonra hiçbir sıkıntı yaşamadıklarını belirtmişlerdir. Tabii bu kişiden kişiye göre değişkenlik gösterebiliyor. Özellikle bu ilacı bir süre kullanan kişilerin yorumları sizler için derledik.

 • Demir emilimi açısından piyasada bulunan en iyi demir ilaçlarından birisidir.
 • Daha önce yıllarca ve defalarca farklı ilaçlar kullanmama ve hiçbiri bir işe yaramamasına rağmen bu hap beni adeta tekrar yarattı diyebilirim. Öyle ki hayatımda ilk defa bir hapı bu kadar düzenli ve uzun süreli kullanabiliyorum.
 • Kendisine 1,5 ay önce başladığım bir ilaçtır. Kan değerlerim kendimi bildim bileli hep düşük olduğu için doktorum bu ilacı önermesiyle yaklaşık 3-4 ay sonrasında artık kendimi yorgun hissetmiyorum.
 • Bu ilacı kullanmaya başladığımda ishal sorunları da beraberinde geliyor pek önermiyorum.
 • Şiddetli karın ağrısı sebebiyle ilacı kullanmayı bıraktım.

Oroferon Depo 80 Mg Kullananlar

Oroferon Depo 80 mg, demir eksikliği anemisi gibi durumların tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Bu ilacı kullananlar genellikle demir eksikliği anemisi, kanser tedavisi sırasında oluşan kansızlık, kronik böbrek yetmezliği gibi hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

Ancak ilacı kullanmadan önce mutlaka bir doktor tarafından önerilmesi ve reçete edilmesi gerekmektedir. Ayrıca ilacın kullanım talimatlarına uyulması da oldukça önemlidir.

Oroferon Depo 80 mg kullananlar, çeşitli yan etkilerle karşılaşabilirler. Bunlar arasında mide bulantısı, baş ağrısı, ishal, kabızlık, cilt döküntüleri ve halsizlik gibi belirtiler yer alabilir. Bu nedenle ilaç kullanımı sırasında oluşabilecek herhangi bir yan etki durumunda hemen doktor ile iletişime geçilmelidir.

Oroferon Ne İşe Yarar?

Sıkça sorulan Oroferon ne işe yarar ve Ne için kullanılır gibi soruların cevabını ise aşağıdaki listede belirtmiş bulunmaktayız.

 1. Kan kaybının sebep olduğu demir eksikliği anemisi yaşayanlarda
 2. Gelişme dönemindeki gençlerde, çocuk doğurma çağına gelen kadınlarda ve ileri yaşlarda erişkinlerde görülen gizli demir yetersizliklerinde
 3. Hamilelik süresinde, doğum sonrasında, emzirme döneminde, ağır adet kanamalarında, devamlı kan verme halleri gibi demir ihtiyacının arttığı durumlarda Oroferon ilacı tedavi konusunda işe yaramaktadır.

Oroferon Yan Etkileri

Tüm ilaçlar gibi, Oroferon depo‘nun içerisinde bulunan maddelere hassas olan
kişilerde yan etkiler olabilir.

Yaygın Yan Etkiler

 • Kabızlık
 • İshal
 • Karında şişkinlik
 • Karın ağrısı
 • Dışkı renginde değişiklik (ilacın bir etkisidir ve önemli değildir.)
 • Bulantı

Yaygın Olmayan Yan Etkiler

 • Gırtlakta şişme (larenks ödemi)
 • İshal ve kabızlık arasında gidip gelen anormal dışkılama
 • Hazımsızlık
 • Kusma
 • Mide yangısı (gastrit)
 • Kaşıntı
 • Kırmızı döküntüler

Oroferon Nasıl Kullanılır?

Özellikle 6 yaş ve üzeri çocuklar ile erişkinlerde bu ilaç kullanılabilir. Eğer doktorunuz tarafından farklı bir şekilde ve dozda önerilmediği takdirde;

Kansızlık (Anemi) Tedavisinde

 • 6 yaş ve üzeri çocuklarda günde 1 tablet (80 mg demir sülfat),
 • 10 yaş ve üzeri çocuklarda ve yetişkinlerde günde 2 tablet (160 mg demir sülfat) kullanılabilir. Bunların haricinde hamileliğe bağlı olarak aneminin önlenmesi için;
 • Hamileliğin 4. ayından itibaren günde 1 tablet ya da 2 günde 1 tablet kullanılabilir.

Uygulama Şekli İçin Talimatlar

Oral yolla(ağızdan) bir bardak su ile yemek öncesi veya yemek sırasında alınmalıdır. Ağızda bekletmeyin, çiğnemeyin ve emmeden su ile yutulması gerekmektedir. Doktorunuz, ilacınızı nasıl ve hangi dozda kullanmanız gerektiğini size söyleyecektir. Doktorunuz ayrı bir tavsiyede bulunmadıkça, bu talimatları takip ediniz.

Oroferon Fiyat

Bu ilacı eczanelerden rahatlıkla bulabilirsiniz. Oroferon depo 30 draje Fiyat yaklaşık olarak 50-60 TL’dir. Ayrıca, ilacı alırken kutusunun sağlam olduğuna mutlaka bakınız. Eczanelerde reçeteli olarak satın alabilirsiniz. Böylece Oroferon reçetesiz alınır mı? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Oroferon Kullananlar

Bu ilacı kullanıp yorum yapan Oroferon kullananlar genellikle olumlu yorum yapmışlardır. Fakat bazı hastalar yan etkileri gördükleri için hiç memnun değillerdir.

Oroferon Kullananlar içerisinden birkaç tanesini seçtik ve sizinle paylaşmak istedik:

 • Gebelik ve emzirme gibi demir ve folik asit ihtiyacının arttığı durumlarda ve hafif demir eksikliği anemilerinde kullanılan ilaçtır.
 • Demir eksikliği tedavisi ilacı. özellikle aç kullanılması mümkünse yemekten 1 saat önce alınması gerekir.
 • Bu ilaç ciddi anlamda vücudumda kaşıntı yaptı. Kesinlikle kullanmayın.

Oroferon Kullanıcı Yorumlar

Özellikle Oroferon Kullanıcı Yorumlar, diğer kullanıcıların deneyimlerine dayanarak bir ilacın etkinliği, yan etkileri, kolaylığı gibi özellikleri hakkında fikir edinmenize yardımcı olmaktadır. Ancak, herkesin deneyimi farklıdır ve yorumlar genellikle niteliksel değil, niceliksel bir veri seti değildir, bu nedenle tek başına bir ilacın seçimine dayanmamalısınız.

Aynı zamanda, bir ilacı kullanmadan önce mutlaka bir doktorunuzla veya sağlık profesyonelinizle konuşmanız ve ilacın size uygun olup olmayacağı hakkında profesyonel bir görüş almanız önemlidir.

Ayrıca bir başka ilaca bakmak isterseniz Debridat Kullananların Yorumları yazımıza da bakabilirsiniz.

Oroferon Kullananlar Yorumlar hakkında sıkça sorulan sorulara alt kısımda yanıt verilmiştir. Sizin de bu konuda sormak istediğiniz sorular varsa alt kısımda belirtmeyi unutmayınız.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise Bizde Kalmasın ana sayfasına gidebilirsiniz.

Son olarak Oroferon Kullananlar Yorumlar yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

3.7/5 - (26 Oy)
“Oroferon Kullananlar Yorumlar – Gerçek Kullanıcı Yorumları!” üzerine 6 yorum
 1. Demir eksikliği için kullandim midemi mahvetti yutak borusunda mide kapağı ve midem ağrısı ve bulantısından gitmediğim doktor kalmadi ne yiyip ne içebiliyorum ağridan.

  Cevapla
 2. Kesinlikle yasaklanmalı. Hamileyim demir eksikliği için verildi. İlacı içtim yarım saat içerisinde ishal ve kusma yaptı. İshalden sonra parçacıksız kanamam oldu rahimden. Kusmalarım hâla bitmedi 16 saat oldu içeli

  Cevapla
 3. Bende kabızlık yaptı 10 gün kullandım ve 10 gün tuvalete çıkamadım .
  5 gündür ilacı bıraktım fakat halen kabızım ve karnım şiş nefes alamıyorum .
  15 gündür kabızlığa ne yaptımsa çözüm bulamadım

  Cevapla
Yorum yapın