Snapchat Dil Değiştirme 2022

Snapchat dil değiştirme 2022 yazımız ile karşınızdayız. Özellikle anlık hikaye paylaşma konusunda kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen platform olan snapchatte bazen otomatik olarak meydana gelen dil değişikliği hatası sebebiyle kullanıcıların hoşuna gitmiyor olabilir. Bu sorunu çözmenin yolu basittir, fakat kullanıcılar genellikle uğraşmak istemedikleri için snapchat dil değiştirme diye sorabiliyorlar. Bu yazımız içerisinde sizlere snapchat dil değiştirmeden bahsedeceğiz.

Snapchat Türkçe Yapma

Bazı ios ve android kullanıcıları, snapchat uygulamasının dilini değiştirmek ister. Snapchat uygulamasının dili her zaman varsayılan olarak cihaz diliyle aynıdır. Örneğin akıllı telefonunuzun dilini İngilizce ayarlarsanız kullandığınız tüm uygulamaların dili de İngilizce olur. Bu nedenle uygulamalarınızın dilini değiştirmek istiyorsanız bunu uygulamalarınızın ayarlarından değiştirmelisiniz. Snapchat platformunda dil değiştirmenin 2 yolu vardır. Bunlardan birincisi şu şekildedir;

  1. Snapchat profil ikonuna tıklayarak ayarlar butonuna girin.
  2. Ayarlar kısmında “I Need Help” seçeneğine tıklamalısınız.
  3. Yardım sayfasının en altında dil kısmı (language) bulunmaktadır.
  4. “Language” butonuna tıkladıktan sonra Snapchat dil değiştirme ayarlarına ulaşmış olacaksınızdır.
Snapchat Dil Değiştirme
Snapchat Dil Değiştirme

Diğer yöntem bu yönteme göre daha kısa ve basittir. İkinci yöntem ise şöyledir;

  1. Google Play Hizmet ayarlarına giderek cihaz dilini Türkçe olarak belirlemelisiniz.
  2. Ayarları değiştirdikten sonra Snapchat uygulamasını kaldırıp tekrar kurunuz. Böylece Snapchat Türkçe olacaktır.

Bu içeriğimize benzer olan Priv Hesap Biyografi Önerileri yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Telegram Türkçe Yapma

Telegram, özellikle son dönemlerde çok fazla sayıda kişinin kullandığı ve gizlilik ilkelerinin herkese uyum sağladığı bir sohbet, mesaj ve iletişim uygulaması olmuştur. Telegram’ı uygulama üzerinden Türkçe yapmak oldukça basit. Telegram Türkçe Yapma şu şekildedir. Uygulamayı açtıktan sonra alt kısımda bulunan “Settings” (ayarlar) kısmına tıklayınız. Daha sonra karşınıza çıkan “Language” (dil) kısmından Türkçeyi seçmeniz yeterli olacaktır.

İnstagram Dilini Türkçe Yapma

İnstagram da son güncellemelerin ardından bazı cihazlarda dil değişikliği sorun olmaya başladı. Kullanıcılar instagram dil ayarlarını değiştirmek istiyorlar. Fakat nasıl yapılacağını bilmiyorlar, instagram dilini Türkçe yapma şu şekildedir. Öncelikle instagram profilinize girin. Girdikten sonra ayarlar kısmına tıklayınız ve çıkan sayfada alt kısımda “Dil” kısmına tıklamanız gerekmektedir. Daha sonra “Türkçe’yi” seçerek instagramınızı Türkçe dilini çevirmiş olacaksınızdır.

Netflix Türkçe Yapma

Dünyanın en popüler dizi ve film izleme platformu olan Netflix’de dil ayarını Türkçe yapmayı anlatacağız. Netflix dil ayarını Türkçe yapmak için öncelikle kullandığınız cihazdan Netflix’e girin. Daha sonra profil resminize tıklayarak alt tarafta bulunan hesap seçeneğine tıklayınız. Sayfada çıkan “Dil” seçeneğinin yanında değiştir butonu bulunmaktadır. Değiştir butonuna tıklayıp Türkçe’yi seçmeniz dili değiştirmeniz için yeterli olacaktır.

Bu içeriğimize benzer olan Snapchat Toplu Arkadaş Silme yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Snapchat Türkçeye çevirme

Oldukça fazla kullanıcı olan Snapchat uygulamasında otomatik olarak meydana gelen sorunlardan biri de dil değiştirme sorunudur. Bu sorunun çözümü yine uygulamanın içerisindedir. Snapchat uygulamanızı Türkçeye çevirmek istiyorsanız öncelikle profil ikonuna tıklayınız. Daha sonra ayarlar kısmında en altta bulunan language butonuna tıklayınız. Language kısmında Türkçe’yi seçerek Snapchat uygulamanızı Türkçeye çevirmiş olacaksınızdır.

Snapchat Dil Değiştirme yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Aşağıdan rehber kategorisindeki diğer yazılara göz atabilirsiniz.

Dilerseniz bizdekalmasin.com bağlantısından ana sayfaya ulaşabilirsiniz.

Aşağıdan yazımızı oylayabilirsiniz.

Yorum yapın