Secita 10 Mg Kullananlar Yorumları

Secita 10 Mg Kullananlar Yorumları yazımızla beraberiz. Secita antidepresan ilaç grupları arasındadır. Kişinin kendini bunalımda veya depresyonda hissetmesi durumunda doktor tavsiyesiyle tedavi etmeye yarayan bir ilaçtır. Yazımınız içerisinde Secita Nedir?, yan etkileri, Secita kullananlar, Secita kullanıcı yorumları, Secita ne işe yarar, Secita faydaları, ne için kullanılır, secita 5 mg, 10 mg, 15 mg, 20 mg gibi konulardan bahsedeceğiz. Merak ettiğiniz diğer önemli ilaçların Kullananlar yorumlarını ilgili bağlantıdan görmek için tıklayabilirsiniz.

Secita Nedir?

Bu ilaç film kaplı tabletler halinde olan satılıyor. Secita etken maddesinde 12,77 mg essitalopram oksalat bulunmaktadır. Secita, antidepresan ilaç grubunda yer alıyor ve 5 mg, 10 mg, 15 mg, 20 mg çeşitleri vardır. Beynin dengesiz duruma gelerek kaygı, endişe hatta depresyona neden olabilecek yan etkilere sahip bir antidepresan ilacıdır.

Secita Ne İşe Yarar?

Kullanıcıların çokça sorduğu Secita Ne İşe Yarar sorusuna gelecek olursak. Bu ilaç beyni dengesiz hala getirerek kaygı, endişe, bunaltı ve depresyona neden olabilecek durumların tedavisinde işe yaramaktadır.

Secita Ne İşe YararPin
Secita Ne İşe Yarar

Secita Ne İçin Kullanılır?

Sıkça sorulan Secita Ne İçin Kullanılır sorusunun cevabını aşağıda maddeler halinde derledik.

 1. Yaygın bunaltı bozukluğu
 2. Majör depresif bozukluğu
 3. Obsesif ve Komülsif bozukluk
 4. Sosyal fobi (sosyal anksiyete) bozukluğu
 5. Yaygın anksiyete bozukluğu
 6. Agorafobili veya agorafobisiz panik bozukluğundaki tedavi konusunda Secita faydaları kendini belli etmektedir.

Secita Yan Etkileri

Tabii ki de tüm ilaçlarda olduğu gibi bu ilaçta da yan etkiler bulunmaktadır. Eğer bu yan etkilerden birini bile görürseniz derhal doktorunuza başvurun. Secita Yan Etkileri sizlerle;

Çok Yaygın

 • Baş ağrısı
 • Bulantı

Yaygın

 • Burunda akma veya tıkanıklık
 • İştah artması veya azalması
 • Huzursuzluk, endişe, anormal rüyalar, uyumada zorluk, uyku hali, titreme, enseme, sersemlik, deride karıncalanma
 • İshal, kusma, ağız kuruluğu, kabızlık
 • Terleme artışı
 • Kas ve eklemlere ağrı
 • Cinsel bozukluklar
 • Ateş

Secita 10 Mg Fiyat

Bu ilacı eczanelerden rahatlıkla bulabilirsiniz. Ayrıca bu ilacın çeşitli miligramları da mevcuttur. Maalesef her ilacın fiyatı aynı kalamıyor ama yaklaşık olarak fiyatlar aşağıdaki gibidir.

 1. Secita 5 mg fiyatı (28 film tablet) yaklaşık olarak 27 TL’dir.
 2. Secita 10 mg fiyatı (28 film tablet) yaklaşık olarak 43 TL’dir.
 3. Secita 15 mg fiyatı (28 film tablet) yaklaşık olarak 80 TL’dir.
 4. Secita 20 mg fiyatı (28 film tablet) yaklaşık olarak 53 TL’dir.

Secita 10 Mg Kullanıcı Yorumları

Özellikle Secita 10 Mg Kullanıcı Yorumlarında görüldüğü gibi çoğu kişi bu ilaçtan memnun kalmışlardır. Bazı kullanıcılar doktor tavsiyesine göre kullandıktan sonra hiçbir sıkıntı yaşamadıklarını belirtmişlerdir. Benzer bir ilaç olan Misol 50 Mg Kullananlar Yorumlar yazımıza da bakabilirsiniz. İşte kullanıcı yorumları sizlerle;

Bir çeşit mutluluk veren ve kaygıyı yok eden, bir antidepresan ilacıdır. Fakat bunu ilaca ihtiyaç duyan kişilerde yaptığını unutmayın.

Kullanıcı yorumu

3 ay önce panik atak ve anksiyete ile tanıştım. Doktorum bana bunu kullanmam için tavsiye etti ve 3 aydır güzel gidiyor.

Kullanıcı yorumu

5 mg olanını 1 aydır kullanıyorum. Gayet iyi geldi fakat hafif kasılmalar yaşadım. Başka kötü etki edecek bir yan etkisi olmadı.

Kullanıcı yorumu

Secita Kullananlar Yorumları

Secita Kullananlar YorumlarıPin
Secita Kullananlar Yorumları

Öncelikle Secita Kullananlar Yorumları, ilaç reçetesine yazılmış neredeyse herkes için çok önemlidir. Yazımızın öncesinde sizlere kullanan kişilerin yorumlarını paylaştık.

Dilerseniz sağlık kategorimizdeki son yazılara ulaşabilirsiniz. 

Dilerseniz bizdekalmasin.com bağlantısından ana sayfamıza ulaşabilirsiniz.

Secita 10 Mg Kullananlar Yorumları yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın. 

3/5 - (5 Oy)
“Secita 10 Mg Kullananlar Yorumları” üzerine 8 yorum
 1. 6 aydır secita 10mg kullanıyorum son bir aydır bacaklarımda istemsiz kasılmalar hareketler başladı pazartesi doktora gidiyom bakalım ne dicek.

  Cevapla
 2. 3 yıldır Secita 20mg kullanıyorum artık burakmayı düsünüyorum. Nasıl bırakacagımı bilemiyorum sıkıntı yratırmı .

  Cevapla
  • Bırakma sıkıntı çıkartır iyi oldukça dozu düşür ben 6 senedir kullanıyorum 10 mg şimdi haftada 2 kez alıyorum gayette iyi gidiyor

   Cevapla
 3. 1 aydır kullanıyorum ilk baslarda güzeldi 1 ay sonra yine kötü hissetmeye basladım lütfen bunu yasayan varsa acil yorum yapsın lütfen

  Cevapla
  • Dozu yükselt ama ilacı bırakma bende 6 yıldır kullanıyorum 10 mg. İyi gelecektir biraz sabır.

   Cevapla
 4. Merhaba ben iki gündür kullanıyorum dün gece uyuyamadım mı normal mi Bir de huzursuzluk ve halsizlik var ilk kullanıldığında böyle mi oluyor acaba bilgi verebilir misiniz

  Cevapla
Yorum yapın