Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Secita 10 Mg Kullananlar Yorumları – Depresyona Son!

Secita 10 Mg Kullananlar Yorumları – Depresyona Son!

Secita 10 Mg Kullananlar Yorumları yazımızla beraberiz. Secita antidepresan ilaç grupları arasındadır. Kişinin kendini bunalımda veya depresyonda hissetmesi durumunda doktor tavsiyesiyle tedavi etmeye yarayan bir ilaçtır. Yazımınız içerisinde Secita Nedir?, yan etkileri, Secita kullananlar, Secita kullanıcı yorumları, Secita ne işe yarar, Secita faydaları, ne için kullanılır, secita 5 mg, 10 mg, 15 mg, 20 mg gibi konulardan bahsedeceğiz. Merak ettiğiniz diğer önemli ilaçların Kullananlar yorumlarını ilgili bağlantıdan görmek için tıklayabilirsiniz.

Secita Nedir?

Bu ilaç film kaplı tabletler halinde olan satılıyor. Secita etken maddesinde 12,77 mg essitalopram oksalat bulunmaktadır. Secita, antidepresan ilaç grubunda yer alıyor ve 5 mg, 10 mg, 15 mg, 20 mg çeşitleri vardır. Beynin dengesiz duruma gelerek kaygı, endişe hatta depresyona neden olabilecek yan etkilere sahip bir antidepresan ilacıdır.

Secita Ne İşe Yarar?

Kullanıcıların çokça sorduğu Secita Ne İşe Yarar sorusuna gelecek olursak. Bu ilaç beyni dengesiz hala getirerek kaygı, endişe, bunaltı ve depresyona neden olabilecek durumların tedavisinde işe yaramaktadır.

Secita Ne İşe Yarar
Secita Ne İşe Yarar

Secita Ne İçin Kullanılır?

Sıkça sorulan Secita Ne İçin Kullanılır sorusunun cevabını aşağıda maddeler halinde derledik.

 1. Yaygın bunaltı bozukluğu
 2. Majör depresif bozukluğu
 3. Obsesif ve Komülsif bozukluk
 4. Sosyal fobi (sosyal anksiyete) bozukluğu
 5. Yaygın anksiyete bozukluğu
 6. Agorafobili veya agorafobisiz panik bozukluğundaki tedavi konusunda Secita faydaları kendini belli etmektedir.

Secita 10 Mg Yan Etkileri Yorumlar

Tabii ki de tüm ilaçlarda olduğu gibi bu ilaçta da yan etkiler bulunmaktadır. Eğer bu yan etkilerden birini bile görürseniz derhal doktorunuza başvurun. Secita 10 mg yan etkileri yorumlar sizlerle;

Çok Yaygın Ekiler:

 • Baş ağrısı
 • Bulantı
 • Baş dönmesi

Yaygın Ekiler:

 • Burunda akma veya tıkanıklık
 • İştah artması veya azalması
 • Huzursuzluk, endişe, anormal rüyalar, uyumada zorluk, uyku hali, titreme, enseme, sersemlik, deride karıncalanma
 • İshal, kusma, ağız kuruluğu, kabızlık
 • Terleme artışı
 • Kas ve eklemlere ağrı
 • Cinsel bozukluklar
 • Ateş

Bu gibi yan etkileri bulunmaktadır. Her ne kadar nadir olarak görülse de bizim Secita Kullananlar Yorumları içinden çıkarttığımız sonuçlar bu şekildedir.

Secita 10 Mg Kullanıcı Yorumları

Secita 10 Mg Kullanıcı Yorumları
Secita 10 Mg Kullanıcı Yorumları

Özellikle Secita 10 Mg Kullanıcı Yorumlarında görüldüğü gibi çoğu kişi bu ilaçtan memnun kalmışlardır. Bazı kullanıcılar doktor tavsiyesine göre kullandıktan sonra hiçbir sıkıntı yaşamadıklarını belirtmişlerdir. Benzer bir ilaç olan Misol 50 Mg Kullananlar Yorumlar yazımıza da bakabilirsiniz. İşte kullanıcı yorumları sizlerle;

Bir çeşit mutluluk veren ve kaygıyı yok eden, bir antidepresan ilacıdır. Fakat bunu ilaca ihtiyaç duyan kişilerde yaptığını unutmayın.

Kullanıcı yorumu

3 ay önce panik atak ve anksiyete ile tanıştım. Doktorum bana bunu kullanmam için tavsiye etti ve 3 aydır güzel gidiyor.

Kullanıcı yorumu

5 mg olanını 1 aydır kullanıyorum. Gayet iyi geldi fakat hafif kasılmalar yaşadım. Başka kötü etki edecek bir yan etkisi olmadı.

Kullanıcı yorumu

Secita 10 Mg Yorumları

Son dönemlerde 2-3 yıl dönem içerisinde ciddi manada fazla tüketilmeye başlanan bir ilaçtır. Hemen hemen her geniş ailede kullanan bir kişi mevcuttur. Doktorlarımız tarafından reçete edilen ve kullanışlı olduğunu bildiğimiz Secita 10 Mg Yorumları sizlerle:

 • Başarılı bulduğum nadir ilaçlardan bana katkı sağladı fakat sizlere belki de sağlamayabilir. Bu bünyesel bir durum.
 • Pek alışamadım. Baş ağrısı ve bulantı hat safhada zaten o nedenle hoşuma gitmedi.

Secita Kullananlar Yorumları

Secita Kullananlar Yorumları
Secita Kullananlar Yorumları

Öncelikle Secita Kullananlar Yorumları, ilaç reçetesine yazılmış neredeyse herkes için çok önemlidir. Yazımızın öncesinde sizlere kullanan kişilerin yorumlarını paylaştık.

secita 20 mg Kullananların Yorumları

İlk olarak ilaçların belirli dozajları bulunmaktadır. Bu dozların miktarı doktor reçetesine göre ayarlanmaktadır. Doktorlar da hastanın rahatsızlık boyutuna, boyuna, kilosuna ve çeşitli parametrelere bakarak bu ilacı yazmaktadır. Benzer bir ilaç olan Duxet Kullananlar Yorumlar yazımıza da bakabilirsiniz. İşte Secita 20 mg Kullananların Yorumları sizlerle;

 • Çeşitli psikolojik rahatsızlıklar için kullanıldığını biliyordum. Doktorum önerdi kullanıyorum gayet de mutluyum.
 • Son derece iyi bir ilaç özellikle de son zamanlarda iyi bir verim alıyorum.
 • Sorunlarımda bir değişiklik olmadı, doktoruma danışacağım.

Secita 15 mg Kullananlar Yorumları

Bu ilacı dana önce kullanan kişilerin yorumlarını bir araya getirdik. Burada aklınıza takılan acaba bu ilaç gerçekten etkili mi?, yan etkileri nelerdir? veya ilacın etkisi ne kadar sürer? gibi soruların cevaplarını bulabilirsiniz. İşte Secita 15 mg Kullananlar Yorumları sizlerle!

 • Yaklaşık 1 aydır kullanıyorum ve memnunum. Sadece hafif kasılma dışında kötü bir yan etkisini görmedim.
 • Bende bulantı ve çarpıntı gibi yan etkileri oldu. Umarım düzelir.

Secita 10 Mg Fiyat

Bu ilacı eczanelerden rahatlıkla bulabilirsiniz. Ayrıca bu ilacın çeşitli miligramları da mevcuttur. Maalesef her ilacın fiyatı aynı kalamıyor ama yaklaşık olarak fiyatlar aşağıdaki gibidir.

 1. Secita 5 mg fiyatı (28 film tablet) yaklaşık olarak 34 TL’dir.
 2. Secita 10 mg fiyatı (28 film tablet) yaklaşık olarak 69 TL’dir.
 3. Secita 15 mg fiyatı (28 film tablet) yaklaşık olarak 111 TL’dir.

Secita Kullananlar Yorumları yazısı ile alakalı merak edilen ve akıllardaki sorulara yanıt verdik:

Dilerseniz sağlık kategorimizdeki son yazılara ulaşabilirsiniz. 

Dilerseniz bizdekalmasin.com bağlantısından ana sayfamıza ulaşabilirsiniz.

Secita 10 Mg Kullananlar Yorumları yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın. 

3.8/5 - (13 Oy)
“Secita 10 Mg Kullananlar Yorumları – Depresyona Son!” üzerine 14 yorum
 1. 6 aydır secita 10mg kullanıyorum son bir aydır bacaklarımda istemsiz kasılmalar hareketler başladı pazartesi doktora gidiyom bakalım ne dicek.

  Cevapla
 2. 3 yıldır Secita 20mg kullanıyorum artık burakmayı düsünüyorum. Nasıl bırakacagımı bilemiyorum sıkıntı yratırmı .

  Cevapla
  • Bırakma sıkıntı çıkartır iyi oldukça dozu düşür ben 6 senedir kullanıyorum 10 mg şimdi haftada 2 kez alıyorum gayette iyi gidiyor

   Cevapla
 3. 1 aydır kullanıyorum ilk baslarda güzeldi 1 ay sonra yine kötü hissetmeye basladım lütfen bunu yasayan varsa acil yorum yapsın lütfen

  Cevapla
  • Dozu yükselt ama ilacı bırakma bende 6 yıldır kullanıyorum 10 mg. İyi gelecektir biraz sabır.

   Cevapla
 4. Merhaba ben iki gündür kullanıyorum dün gece uyuyamadım mı normal mi Bir de huzursuzluk ve halsizlik var ilk kullanıldığında böyle mi oluyor acaba bilgi verebilir misiniz

  Cevapla
  • evet ben 10mglik kullanmaya başladım ben çok kötü şeyler yaşıyorum 2gun icemdigim zaman göğüs te acayip şekilde yanma kolda yanma oluyor benim gibi yaşayan varsa yazarmisiniz Allah şifa versin hepinize

   Cevapla
 5. 1aydir kullaniyorum şimdilik iyi panik atak hastasiyim acaba birakdikdan sonra tekrarlarmi bilen varmi?

  Cevapla
 6. Secita 10mg kullanmaya basladim daha 1hafta oldu hapi icinde icimde bi sikinti vucudumda istemsiz bi sanki gidiklanma gibi biseyler oluyo tansiyonum iyi ama basim donuyo birde sanki gözlerim iyi gormuyo gibi oluyo nezamn biter bu sikintilar acaba hic bi desisiklik görmedim ben panik atak jastasiyom bu arada

  Cevapla
Yorum yapın