Ana Sayfa » Rehber » Snapchat Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?

Snapchat Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?

Snapchat Engel Kaldırma işlemi nasıl yapılır konusunu detaylarıyla açıklamaya çalıştık. Snapchat özellikle anlık hikaye paylaşma özelliğini seven kişiler tarafından en çok tercih edilen platformlar arasındadır. Ancak Snapchat’te bazen bizi rahatsız eden insanlar olabiliyor. Bunlardan snapchat engelleme özelliği sayesinde kolayca kurtulabilirsiniz. Fakat yanlışlıkla başka birini engellerseniz hangi işlemleri yapmanız gerektiğinden bahsedeceğiz.

Snapchat’te bazı sebeplerle engellemek zorunda olduğunuz kişiler olabilmektedir. Snapchat’te aslında engel kaldırma işlemi oldukça basittir. Bu yazımız içerisinde ios ve android cihazlarda snapchat engel kaldırma işlemini nasıl yapabileceğiniz konusunda tüm detayları sizler için derledik.

Bu içeriğimize benzer olan Snapchat Silinen Fotoğrafları Geri Getirme yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Snapchat Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?

Snapchat Engel Kaldırma işlemi oldukça basit bir yoldur. Biz yapmanız gereken aşamaları ios cihaz üzerinden anlatacağız. Bunun çok benzer yollarını android cihazlarınızda da izleyip blockladığınız kişinin engelini kolayca kaldırabilirsiniz.

1. İlk olarak Snapchat uygulamasını açın ve sol üst kısımda bulunan küçük profilinize tıklayın.

Snapchat Engel Kaldırma

2. Daha sonra sağ üst kısımda bulunan çark simgesine tıklayıp “ayarlar” kısmına giriş yapın.

3. Burada en alt kısımda bulunan “hesap işlemleri” kısmından “Engellenenler” butonuna tıklayıp giriyoruz.

snapte engel nasıl kaldırılır

4. Burada tüm engellediğiniz hesapları görebiliyorsunuz. engellenen kişinin engelini kaldırmak için sağ tarafında bulunan çarpı “X” simgesine dokunun. Ardından “evet” seçeneğine basıp işlemi sonlandırın.

Snapchat Engel Kaldırma

Snapchatte Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Eğer bir arkadaşınız sizi snapchat’te engellerse veya silerse o kişinin sadece kullanıcı adını görebilirsiniz. Fakat snap puanını veya diğer bilgilerini göremezsiniz. Bu şekilde kolaylıkla anlayabilirsiniz. Ayrıca arkadaşlık isteğinizin onaylanıp onaylanmadığını da bu şekilde yöntem ile anlayabilirsiniz.

Snapchat’te Birini Engelleyince Mesajlar Silinir Mi?

Snapchat’te Birini Engelleyince Mesajlar Silinir Mi konusu oldukça merak edilen ve araştırılan bir konudur. Birine yanlışlıkla mesaj attığınızda onu engelleme yoluyla mesajın silineceğini düşünüyor olabilirsiniz. Gerçekten engellemek mesajları siliyor mu?

Fakat durum tam olarak düşündüğünüz gibi değildir. Birini engellemek ile mesajlar arasında bir bağlantı yoktur. Yani kişiyi engelleseniz bile eski mesajları ve fotoğrafları görebilmektedir. Ancak pek aktif bir kullanıcı değilse Snapchat’te açılmamış mesajlar tam 30 günde ortadan kaybolacaktır. Umalım ki bu süre hızlı geçsin.

Snapten Engel Kaldırma

Snapchat uygulamasını İOS veya android işletim sistemi olan telefonlarınıza indirip giriş yapabilirsiniz. Arkadaş eklemenin yanı sıra sevmediğiniz arkadaşınızı engelleyebilirsiniz. Bundan pişman olan insanlar Snapten Engel Kaldırma işleminin nasıl yapıldığını merak etmektedir. Bunun için ayarlar seçeneğine girip aşağıya inerek hesap işlemleri kategorisinden engellendi seçeneğine dokunmak gerekir. Engellemeyi kaldırmak için kişinin adının yanındaki X simgesine tıklamalıdır.

Snapchat Engel Nasıl Kaldırılır?

Sosyal medya üzerinde en çok kullanılan uygulama Snapcat’tir. Bu uygulama arkadaş eklemenin yanı sıra birlikte fotoğraf ve video paylaşım özelliği de sağlayan bir platformdur. Arkadaş listenizde görmek istemediğiniz kişiler varsa onu engelleyerek bir daha fotoğraflarını ve videolarını görmezsiniz. Arkadaşlarım seçeneğine tıklayıp buradan ise engellenecek kişinin üzerine tıklayıp engellemeyi onaylamalısınız. Böylece Snapchat Engel Nasıl Kaldırılır? Sorusunu cevaplamış olduk.

Snapchat Engelini Kaldırdığım Kişiyi Göremiyorum Ne Yapmalıyım?

Snapchatten engelini kaldırdığınız kişiyi göremiyorsanız bunun 2 sebebi vardır. engelini kaldırdığınız kişi ya hesabını silmiş ya da belirli kişi sizi engelleme listesinden kaldırmamıştır. Görememenizin sebebi budur. Böylece son zamanlarda merak edilen Snapchat Engelini Kaldırdığım Kişiyi Göremiyorum Ne Yapmalıyım? Sorusunu cevaplamış olduk.

Snapchat Engel Kaldırma Hakkında Bilgiler

Artık tüm Snapchat engel kaldırma hakkında tüm ayrıntıları bildiğinize göre, bu işlemleri yapmaya hazırsınız. Bunun dışında Snapchat toplu arkadaş silme yöntemlerine de bakmanızı öneriyoruz.

Bu arada, Snapchat kullanmak için internete ihtiyacınız var. Eğer kısıtlı internetiniz varsa Snapchat ne kadar internet yer diye merak ediyor olabilirsiniz. Tüm detayları ve cevaplarını bağlantıya tıklayıp bulabilirsiniz. Bununla birlikte, Snapchat’te daha farklı ve sizin kullandığınız engellenen kişinin engelini kaldırma yollarını yorumlar bölümünde paylaşmayı unutmayın. 

Ana sayfaya bizdekalmasin.com bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

4.7/5 - (6 Oy)
Yorum yapın