Ana Sayfa » Rehber » Telefon Wifi Bağlanıyor Ama İnternet Erişimi Yok – Çözüldü!

Telefon Wifi Bağlanıyor Ama İnternet Erişimi Yok – Çözüldü!

Telefon Wifi Bağlanıyor Ama İnternet Erişimi Yok yazımız ile karşınızdayız. Telefonunuz Wifi’ye bağlanıyor ancak internete erişim sağlayamıyorsanız, birkaç farklı sebep olabilir. Öncelikle, Wifi bağlantınızın güçlü olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. Eğer Wifi sinyali zayıfsa, internet hızınız da yavaş olabilir veya hiç bağlanamayabilirsiniz. Ayrıca, Wifi şifrenizi doğru girdiğinizden emin olmalısınız. Bunlar sorun değilse, telefonunuzun ayarlarını kontrol ederek sorunun kaynağını bulabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz Rehber kategorimizdeki yazılara bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Telefon Wifi Bağlanıyor Ama İnternet Erişimi Yok

Telefon Wifi bağlanıyor ama internet erişimi yok diyenler için sorun genellikle 4 ana başlık altında toplanıyor. Bunlar; modem problemleri, Wifi şifre sorunu, sinyal güçlüğü ve IP adresi olmak üzere 4 farklı soruna işaret ediyor. Bu sorunlar hakkında daha fazla detay ise aşağıdaki listede yer alıyor:

  • Modem problemleri: Modemde bir arıza olabilir veya modem doğru bir şekilde yapılandırılmamış olabilir. Bu durumda modem ayarlarınızı kontrol edebilir veya modem sağlayıcınızla iletişime geçebilirsiniz.
  • Wi-Fi şifre sorunu: Wi-Fi şifrenizi yanlış girdiyseniz veya geçerli olmayan bir şifre kullanıyorsanız internete erişim sağlayamazsınız. Wi-Fi şifrenizi kontrol edin ve doğru şekilde girdiğinizden emin olun.
  • Sinyal zayıflığı: Wi-Fi sinyaliniz yeterince güçlü değilse internete erişimde sorun yaşayabilirsiniz. Modeminizi daha yakın bir yere yerleştirmeyi veya sinyal güçlendirici kullanmayı deneyebilirsiniz.
  • IP adresi sorunları: Modeminiz, cihazınıza bir IP adresi atamadığında internete erişim sorunları yaşayabilirsiniz. Cihazınızın ayarlarını kontrol ederek IP adresinizi manuel olarak girerek veya modeminizi yeniden başlatarak bu sorunu çözebilirsiniz.

Bu Wifi Ağının İnternet Erişimi Bulunmamaktadır 🌟

Bu Wifi Ağının İnternet Erişimi Bulunmamaktadır
Bu Wifi Ağının İnternet Erişimi Bulunmamaktadır

Genellikle internet erişimi sağlayamayan insanların karşısına Bu Wifi Ağının İnternet Erişimi Bulunmamaktadır mesajı çıkmaktadır. Bu mesaj bir Wifi ağına bağlandığınızda ve internete erişemediğinizde genellikle görünen bir hatadır. Bu hatanın nedeni, Wifi ağına bağlanmanızın mümkün olmasına rağmen, internet bağlantısı olmayan bir ağa bağlanıyor olmanızdır. Bu sorunu çözmek için farklı bir Wifi ağına veya mobil veri ağına bağlanarak internet erişiminizin olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Ayrıca, Wifi ağına bağlı diğer cihazlarda da aynı sorunun olup olmadığını kontrol etmek de faydalı olabilir.

Ayrıca buna benzer olarak Twitter Arama Geçmişi Silme yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Wifi Neden Çalışmıyor?

Wifi neden çalışmıyor sorusunun birkaç farklı yanıtı olabiliyor. Bunlardan ilki modemde yaşanan sorunlardır. Modemde bir arıza olabilir ya da doğru şekilde yapılandırılmamış olabilir. Bu sorunun üstesinden çoğunlukla modemi yeniden başlatarak gelinir. Bir diğeriyse kablosuz adaptör arızası olacaktır. Şayet adaptörde bir arıza varsa internete bağlanmak mümkün olmayacaktır. Bir sonraki ihtimal ise sinyal gücünün zayıf olmasıdır. Bu ihtimallerin yanı sıra başka bir cihazın internete bağlanıyor olması bağlantı hızını düşüreceği için bağlanılamamasına neden olabilir.

Telefon Modeme Neden Bağlanmıyor?

Telefon modeme neden bağlanmıyor sorusunun yanıtı oldukça basittir. Bu durumda çoğu zaman telefonun Wifi modunun kapalı olduğu fark edilmektedir. Wifi özelliğini telefonun ayarlar bölümünden açarak modem ile bağlantı kurması sağlanabilir. Buna ek olarak farklı çözümler de aşağıdaki gibidir:

  • Wi-Fi şifreniz yanlış olabilir: Wi-Fi şifreniz yanlış girilmişse, telefonunuz modeme bağlanamaz.
  • Ağ sinyali yetersiz olabilir: Modem veya router’dan uzaklaştığınızda veya aralarda bir engel varsa, ağ sinyali yetersiz olabilir ve telefonunuz modeme bağlanamayabilir. Bu durumda modem/router’ı daha merkezi bir konuma taşıyabilir veya daha güçlü bir router satın alabilirsiniz.

Samsung Wifi İnternet Olmadan Bağlı Sorunu

Samsung Wifi internet olmadan bağlı sorunu sıklıkla yaşanmaya devam ediyor. Bu minvalde sorun genellikle ağ gücünün yetersiz kalmasından dolayı meydana geliyor. Ağ gücü yetersiz olduğunda telefon Wifi’ye bağlanabilse de internete erişemeyebiliyor. Nitekim bunun üstesinden gelmek için modemi görece merkezi bir konuma taşıyabilirsiniz.

Wifi Bağlanıyor Ama İnternet Yok

Wifi bağlanıyor ama internet yok konusu çoğunlukla internet sağlayıcısıyla görüşmeyi gerektirecektir. Çünkü bu noktada Wifi bağlı olduğu için modemde ve ağda herhangi bir sorun yok demektir. Fakat adrese gelen internet bağlantısında yaşanan bir sorun nedeniyle internete girilememektedir. Bunun için yapılması gereken tek şey internet servis sağlayıcısıyla iletişime geçerek yardım talep etmektir. Kısacası wifi bağlı ama internet erişimi yok durumunu böyle açıklayabiliriz.

Modem Bağlı Ama İnternet Yok

Modem bağlı ama internet yok sorununun pek çok farklı etkeni olabiliyor. Nitekim internet servis sağlayıcısında sorun olmasının yanı sıra modemde de bir arıza olabilir. Bu sebeple yapılması gereken şey teknik destek almaktan ibarettir. İnternet servis sağlayıcısının müşteri hizmetleriyle görüşerek bir arıza kaydı oluşturmak ve böylece teknik destek almak mümkün hale gelecektir. Modemin bağlı olmasına rağmen internet bağlantısı alınamıyorsa yaşanan sorunlar aşağıdakiler olabilir:

  • Modemin güncel olmaması
  • Kabloların doğru bağlanmaması
  • Modemin doğru yapılandırılmaması
  • Modem arızası

Bilgisayar WiFi Bağlanıyor Ama İnternet Erişimi Yok

Bilgisayar WiFi Bağlanıyor Ama İnternet Erişimi Yok diyor olabilirsiniz. İnternet erişiminin olmamasının birkaç nedeni olabilir. Öncelikle, modeminizin veya yönlendiricinizin doğru bir şekilde yapılandırılmadığından emin olmalısınız. Ayrıca, internet servis sağlayıcınızın hizmet dışı olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Son olarak, bilgisayarınızın ağ ayarlarının doğru yapılandırılmadığından emin olmalısınız. Bu sorunu gidermek için, modem veya yönlendirici ayarlarınızı kontrol edebilir, internet servis sağlayıcınızla iletişime geçebilir veya bilgisayarınızın ağ ayarlarını yeniden yapılandırabilirsiniz.

Ayrıca, Telefon Wifi Bağlanıyor Ama İnternet Erişimi Yok konusu ile alakalı sıkça sorulan soruları da sizler için bir araya getirdik.

Ayrıca, Telefon Wifi Bağlanıyor Ama İnternet Erişimi Yok yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Eğer isterseniz Rehber kategorimizdeki yazıları da aşağıdan ve bağlantıdan görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızdaki diğer yazılara göz atabilirsiniz.

1/5 - (1 Oy)
Yorum yapın