Ana Sayfa » Rehber » Twitter Arama Geçmişi Silme – Twitter Arama Geçmişi Görme

Twitter Arama Geçmişi Silme – Twitter Arama Geçmişi Görme

Twitter Arama Geçmişi Silme yazısı ile sizlerle birlikteyiz. Dünya’da milyonlarca kişinin severek kullanmakta olduğu Twitter pek çok işleve sahip bir sosyal medya platformudur. Haber, magazin, siyaset, spor gibi daha birçok içeriğe sahip hesaplar bulundurmaktadır. Aynı zamanda diğer Rehber adlı yazılarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Twitter Arama Geçmişi Nedir?

Twitter Arama Geçmişi Nedir?
Twitter Arama Geçmişi Nedir?

Ayrıca Twitter kullanabilmeniz için öncelikle bir hesabınız olması gerekmektedir. Çok kolay bir şekilde hesap açıp kullanmaya başlayabilirsiniz. Takip etmek istediğiniz kişileri arama çubuğundan bulabilir ve takibe alabilirsiniz. Oldukça popüler olan bu sosyal medya platformunda hesabınız üzerinden arattığınız hesaplar “arama geçmişi” adı altında kayıtlı bir şekilde kalmaktadır. O halde Twitter arama geçmişi nedir? kısaca anlatalım: 

 • Takip etmek istediğiniz hesapları aramanızı sağlayan kısımdır.
 • Pek çok sosyal medya platformunda olduğu gibi aratılan hesaplar kayıt altına alınmaktadır.
 • Aynı konuda ya da aynı kişileri arattığınız zamanlar kayıt altındaki aramalar sayesinde daha hızlı bir arama işlemiş gerçekleştirmenize olanak sağlamaktadır. 

Twitter Geçmişi Silme

Dünyada kullanılmakta olan diğer bütün sosyal medya platformlarında olduğu gibi Twitter’da da arama geçmişleri kayıt altına alınmaktadır. Aynı kişileri veya hesapları sık şekilde arattığımızda arama geçmişi bize kolaylık sağlamaktadır. Kayıt altında olan arama geçmişi sayesinde daha hızlı arama yapmamızı sağlamaktadır.

Ayrıca Twitter Durduruldu Hatası hakkında bilgi almak isterseniz bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Arama geçmişi hızlı bir arama yapmamıza olanak sağlasa da bazen bu durum insanları biraz rahatsız edebilmektedir. Pek çok internet kullanıcısı arama geçmişinin görüntülenmesinden hoşlanmamaktadır ve arama geçmişini silmeyi tercih etmektedir. Twitter’da da arama geçmişi silmeniz mümkündür. İşte Twitter geçmişi silme işlemi şu şekildedir: 

 1. İlk olarak Twitter uygulamasını açmalısınız.
 2. Daha sonra “arama butonu” na tıklamalısınız. 
 3. Arama butonuna tıkladığınızda karşınıza arama sayfası ve daha önce yaptığınız aramaların listesi çıkar. 
 4. Bu kısımda tüm arama geçmişini silmeniz için ‘son aramalar’ yazısının yanında bulunan (x) işaretine tıklamanız gerekmektedir. 
 5. (x) işaretine tıkladığınızda “temizle” seçeneği çıkacaktır. 
 6. Temizle dedikten sonra arama geçmişi silinecektir. 

Twitter Harf Arama Geçmişi Silme iPhone

Twitter harf arama geçmişi silme Iphone internet üzerinde, Twitter ile alakalı olarak aratılan soruların başında gelmektedir. Twitter’da harf geçmişi silme diye adlandırılan bir işlem maalesef ki yoktur. Çünkü Twitter arama motoru yapay zeka teknolojisi ile çalışmaktadır. Sizin daha önce arattığınız kelimelerin hangi sıklıkla aratıldığına bakarak işlem yapmaktadır.  

Twitter Harf Arama Geçmişi Silme Android

Twitter uygulamasında arama geçmişi silmeniz mümkündür. Ancak bu arama geçmişini harf bazlı olarak silmeniz mümkün değildir. Twitter harf arama geçmişi silme Android veya İOS fark etmeksizin gerçekleştirilmemektedir. Çünkü Twitter arama motoru yapay zeka mantalitesinde çalışmaktadır ve sizin yapmış olduğunuz aramalara göre şekillenmektedir. Bu sıkıntıdan kurtulabilmeniz için yapmanız gereken en basit şey 2-3 ay boyunca görmek istemediğiniz kelimeleri çağrıştıran kelime gruplarını aratmamanız olacaktır.  

Twitter Arama Geçmişi Geri Getirme

Twitter uygulamasında arama geçmişini sildikten sonra üzerinden çok uzun bir zaman geçmediği taktirde geri getirebilirsiniz. Aynı zamanda Twitter arama geçmişi geri getirme işlemi: 

 • Twitter’a girin.
 • Ayarlar ve gizlilik bölümüne gelin.
 • Hesap öğesini seçin.
 • Veriler ve izinler kısmının altındaki Twitter verileriniz bölümüne dokunun.
 • Şifrenizi onaylayıp ardından arşiv iste öğesine dokunun.

Twitter Arama Geçmişi Görme

Twitter’da birçok sayfayı veya kişilerin hesaplarını inceleyebilir ve onları takip edebilirsiniz. İstediğiniz kişileri kolay bir şekilde aratarak bulabilirsiniz. Twitter’da aramalar saklanır ve liste halinde sıralanır. Twitter arama geçmişi görme işlemi için yapmanız gerekenler şunlardır: 

 • Twitter’ı açın.
 • Arama sayfasına gelin.
 • Arama butonuna tıklayın.
 • Karşınıza daha önce arattığınız kişiler liste halinde gelecektir.

Ayrıca diğer Rehber kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

Twitter Arama Geçmişi Silme adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın