Aksef 500 Mg Kullananlar Yorumları

Bugün Aksef 500 Mg Kullananlar Yorumları yazımızla beraberiz. Aksef 500 mg film tablet hakkında bilgi arıyorsanız doğru yerdesiniz. Yazımızın içeriğinde Aksef nedir, nasıl kullanılır, ne için kullanılır, ne işe yarar, yan etkileri, fiyatı ve Aksef Kullananlar Yorumları hakkında bilgiler vereceğiz. Ayrıca, başka tür ilaçların Kullananlar yorumlarına bakmak istiyorsanız ilgili bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Aksef 500 Mg Nedir?

Aksef 500 Mg Nedir?Pin
Aksef 500 Mg Nedir?

İlk olarak Aksef nedir sorusunu yanıtlamamız gerekiyor. Aksef, bakteriler üzerinde öldürücü bir etkiye sahip sefalosporin grubu bir antibiyotiktir. Her bir tabletinde etkin madde olarak 500 mg sefuroksim içermektedir. Bu ilaç, 10, 14 ve 20 tabletlik blisterler halinde piyasaya sunulmaktadır.

Aksef 500 Mg Ne İşe Yarar?

Sıkça sorulan Aksef Ne İşe Yarar sorusuna cevap vermek gerekirse; Aksef, Genellikle enfeksiyonların tedavisinde işe yarayan bir ilaçtır. İlacın içerisindeki sefuroksim sayesinde proteinlere bağlanır ve bakterilere karşı koyar. Hangi enfeksiyonlarda kullanıldığına yazımızın devamında görebilirsiniz.

Aksef Ne İçin Kullanılır?

Sıkça sorulan Aksef Ne İçin Kullanılır sorusunu sizler için araştırdık. Bu ilaç, bileşimindeki sefuroksim önemli hedef proteinlere bağlanarak bakterilerde hücre duvarı sentezini önleyerek öldürücü etki gösterir. Duyarlı mikroorganizmaların neden olduğu enfeksiyonların tedavisinde kullanılıyor. Kullanıldığı başlıca enfeksiyonlar:

 • Üst solunum yolu enfeksiyonları: Kulak, burun, boğaz enfeksiyonları, farenjit, bademcik iltihabı, orta kulak iltihabı, sinüzit gibi.
 • Alt solunum yolu enfeksiyonları: Akut bronşit ve kronik bronşitin ani alevlenmeleri ve akciğer iltihabı gibi.
 • Genital enfeksiyonlar ve idrar yolları enfeksiyonları: İdrar yolları ve böbrek iltihabı, mesane iltihabı ve idrar yolu iltihabı gibi.
 • Deri ve yumuşak doku enfeksiyonları: Çıban, irinli deri enfeksiyonu, bulaşıcı, yüzeysel, mikrobik deri enfeksiyonu gibi.
 • Bel soğukluğu: Akut ve komplike olmayan gonokoklardan kaynaklanan idrar yolu iltihabı ve rahim ağzı iltihabı.
 • Erken Lyme hastalığının tedavisinde ve takiben yetişkin ve 12 yaşından büyük çocuklarda geç Lyme hastalığının önlenmesinde.

Aksef 500 Mg Nasıl Kullanılır?

Aksef‘i daima doktorunuzun söylediği şekilde ve prospektüste yazıldığı gibi kullanınız. İşte Aksef nasıl kullanılır hakkında bilgiler aşağıdaki listede bulunmaktadır.

 1. Aksef ilacı ağızdan alınır.
 2. İlacın en iyi şekilde etki gösterebilmesi için yiyeceklerle birlikte alınız.
 3. Olağan tedavi süresi 5 – 10 gün arasıdır.
 4. Yetişkinlerde tavsiye edilen doz günde 2 kez 250 mg’dır. Fakat doktorunuz durumunuzun ciddiyetine göre ilacınızın dozunu artırabilir ya da azaltabilir.
 5. Çocuklarda tavsiye edilen doz günde 2 kez 125 mg’dır. Fakat doktorunuz çocuğunuzun durumunun ciddiyetine göre ilacınızın dozunu azaltabiliyor veya artırabiliyor.

Aksef Yan Etkileri

Tüm ilaçlar gibi, Aksef‘in içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabiliyor.

Yaygın Yan Etkiler

 • Candida çoğalması (bir tür mantar enfeksiyonu)
 • Eozinofili (kanda eozinofil sayısında artış)
 • Baş ağrısı, baş dönmesi
 • İshal, bulantı, karın ağrısı gibi gastrointestinal rahatsızlıklar
 • Karaciğer enzim düzeylerinde geçici artışlar

Aksef Fiyat

Eczanelerde satılan Aksef 500 mg ilacının farklı çeşitleri olduğundan tek bir fiyat veremeyeceğiz bu yüzden aşağıdaki listeden bakabilirsiniz. Fakat her ilaçta olduğu gibi fiyatları değişebiliyor. Ayrıca, ilacı almadan önce kullanılmamış olduğundan emin olunuz.

 • AKSEF 500 mg 10 film tablet fiyatı yaklaşık olarak 46 TL’dir.
 • AKSEF 500 mg 20 film tablet fiyatı yaklaşık olarak 91 TL’dir.

Aksef 500 Mg Kullananlar Yorumları

Özellikle Aksef 500 Mg Kullananlar Yorumları yapan hastalar bu ilacın ilgili hastalığa iyi geldiğini söylemektedir. Tabii ki her ilacın herkese aynı etkiyi göstereceği kesin değildir. Ayrıca başka bir ilacın içeriğine bakmak isterseniz Cytotec Kullananlar Yorumları yazımıza göz atabilirsiniz. İşte sizlere Aksef Kullananlar hakkında birkaç yorum.

Tadı çok kötü olan ve ağızda fazla bekletmeden içilmesi sizin için daha iyi olan antibiyotik bir ilaçtır. Çıban tedavimde işe yaradı.

Kullanıcı yorumu

Hamile olduğum zamanlarda kullanmıştım. Kullanılması güvenli geniş spekturumlu antibiyotiktir.

Kullanıcı yorumu

Ben bu ilacı doktor tavsiyesi ile kullandım. Alt ve üst solunum yolu enfeksiyonlarına ve çıbana iyi geldiği söylenmekte.

Kullanıcı yorumu

Aksef Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Şimdi sizlere Aksef 500 mg hakkında merak edilen sorulardan birkaç tanesi sunacağız. Sizin de aklınıza takılan sorular var ise yorumlar kısmından belirtebilirsiniz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise Bizde Kalmasın ana sayfasına gidebilirsiniz.

Son olarak Aksef 500 Mg Kullananlar Yorumları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

4/5 - (4 Oy)
Yorum yapın