Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Aksef 500 Mg Kullananlar Yorumları

Aksef 500 Mg Kullananlar Yorumları

Bugün Aksef 500 Mg Kullananlar Yorumları yazımızla beraberiz. Aksef 500 mg film tablet hakkında bilgi arıyorsanız doğru yerdesiniz. Yazımızın içeriğinde Aksef nedir, nasıl kullanılır, ne için kullanılır, ne işe yarar, yan etkileri, fiyatı ve Aksef Kullananlar Yorumları hakkında bilgiler vereceğiz. Ayrıca, başka tür ilaçların Kullananlar yorumlarına bakmak istiyorsanız ilgili bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Aksef 500 Mg Nedir?

Aksef 500 Mg Nedir?
Aksef 500 Mg Nedir?

İlk olarak Aksef nedir sorusunu yanıtlamamız gerekiyor. Aksef, bakteriler üzerinde öldürücü bir etkiye sahip sefalosporin grubu bir antibiyotiktir. Her bir tabletinde etkin madde olarak 500 mg sefuroksim içermektedir. Bu ilaç, 10, 14 ve 20 tabletlik blisterler halinde piyasaya sunulmaktadır.

Yolculuğumuza Devam Edin İlgilenebileceğiniz Diğer Benzer Konulara Göz Atın✨

Aksef 500 Mg Ne İşe Yarar?

Sıkça sorulan Aksef Ne İşe Yarar sorusuna cevap vermek gerekirse; Aksef, Genellikle enfeksiyonların tedavisinde işe yarayan bir ilaçtır. İlacın içerisindeki sefuroksim sayesinde proteinlere bağlanır ve bakterilere karşı koyar. Hangi enfeksiyonlarda kullanıldığına yazımızın devamında görebilirsiniz.

Aksef Antibiyotik Yorumlar

Aksef Antibiyotik Yorumlar
Aksef Antibiyotik Yorumlar

Çeşitli enfeksiyonlar ve sorunları çözmek için kullanılan bir ilaçtır. Ülkemizde de doktorlar tarafından sıklıkla reçete edilmektedir. Bu antibiyotiği kulak, burun ve boğazda çok kullanan vardır. Şimdi Aksef Antibiyotik Yorumlar için örnekleri sizler için listeleyelim:

 • Açıkçası 2 haftada tüm sorunlarım gitti. Doktoruma teşekkür ediyorum.
 • Başlarda pek etki göremedim 2-3 gün sonra baya etkiledi. Ve de sorunlarım halloldu.
 • 10 günü aşkın süredir kullanmaktayım. Fakat halen daha enfeksiyon geçmiş değil. İlacı değiştireceğim galiba.

Aksef 500 Ne İçin Kullanılır?

Sıkça sorulan Aksef 500 Ne İçin Kullanılır sorusunu sizler için araştırdık. Bu ilaç, bileşimindeki sefuroksim önemli hedef proteinlere bağlanarak bakterilerde hücre duvarı sentezini önleyerek öldürücü etki gösterir. Duyarlı mikroorganizmaların neden olduğu enfeksiyonların tedavisinde kullanılıyor. Kullanıldığı başlıca enfeksiyonlar:

 • Üst solunum yolu enfeksiyonları: Kulak, burun, boğaz enfeksiyonları, farenjit, bademcik iltihabı, orta kulak iltihabı, sinüzit gibi.
 • Alt solunum yolu enfeksiyonları: Akut bronşit ve kronik bronşitin ani alevlenmeleri ve akciğer iltihabı gibi.
 • Genital enfeksiyonlar ve idrar yolları enfeksiyonları: İdrar yolları ve böbrek iltihabı, mesane iltihabı ve idrar yolu iltihabı gibi.
 • Deri ve yumuşak doku enfeksiyonları: Çıban, irinli deri enfeksiyonu, bulaşıcı, yüzeysel, mikrobik deri enfeksiyonu gibi.
 • Bel soğukluğu: Akut ve komplike olmayan gonokoklardan kaynaklanan idrar yolu iltihabı ve rahim ağzı iltihabı.
 • Erken Lyme hastalığının tedavisinde ve takiben yetişkin ve 12 yaşından büyük çocuklarda geç Lyme hastalığının önlenmesinde.

Aksef 500 Mg Nasıl Kullanılır?

Aksef‘i daima doktorunuzun söylediği şekilde ve prospektüste yazıldığı gibi kullanınız. İşte Aksef nasıl kullanılır hakkında bilgiler aşağıdaki listede bulunmaktadır.

 1. Aksef ilacı ağızdan alınır.
 2. İlacın en iyi şekilde etki gösterebilmesi için yiyeceklerle birlikte alınız.
 3. Olağan tedavi süresi 5 – 10 gün arasıdır.
 4. Yetişkinlerde tavsiye edilen doz günde 2 kez 250 mg’dır. Fakat doktorunuz durumunuzun ciddiyetine göre ilacınızın dozunu artırabilir ya da azaltabilir. Aksef 500 Mg Kullananlar Yorumları
 5. Çocuklarda tavsiye edilen doz günde 2 kez 125 mg’dır. Fakat doktorunuz çocuğunuzun durumunun ciddiyetine göre ilacınızın dozunu azaltabiliyor veya artırabiliyor.

Aksef Yan Etkileri

Tüm ilaçlar gibi, Aksef’in içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabiliyor.

Yaygın Yan Etkiler

 • Candida çoğalması (bir tür mantar enfeksiyonu)
 • Eozinofili (kanda eozinofil sayısında artış)
 • Baş ağrısı, baş dönmesi
 • İshal, bulantı, karın ağrısı gibi gastrointestinal rahatsızlıklar
 • Karaciğer enzim düzeylerinde geçici artışlar

Aksef 500 Mg Kullananlar Yorumları

Özellikle Aksef 500 Mg Kullananlar Yorumları yapan hastalar bu ilacın ilgili hastalığa iyi geldiğini söylemektedir. Tabii ki her ilacın herkese aynı etkiyi göstereceği kesin değildir. Ayrıca başka bir ilacın içeriğine bakmak isterseniz Cytotec Kullananlar Yorumları yazımıza göz atabilirsiniz. İşte sizlere Aksef Kullananlar hakkında birkaç yorum.

Tadı çok kötü olan ve ağızda fazla bekletmeden içilmesi sizin için daha iyi olan antibiyotik bir ilaçtır. Çıban tedavimde işe yaradı.

Kullanıcı yorumu

Hamile olduğum zamanlarda kullanmıştım. Kullanılması güvenli geniş spekturumlu antibiyotiktir.

Kullanıcı yorumu

Ben bu ilacı doktor tavsiyesi ile kullandım. Alt ve üst solunum yolu enfeksiyonlarına ve çıbana iyi geldiği söylenmekte.

Kullanıcı yorumu

Aksef 500 Mg Kullananlar

Son derece etkili ve alanında çok iyi bir ilaç olan Aksef, birçok problemi kökünden halletmektedir. Örnek vermek gerekirse bel soğukluğu, deri enfeksiyonu, kulan, burun veya boğaz enfeksiyonu gibi sorunları da çözmektedir. Şimdi en bilinen dozajı olan Aksef 500 Mg Kullananlar tarafından yapılmış yorumları sizler için derledik.

 • İlacın etkisi büyük, bel soğukluğuma çare oldu. Büyük sıkıntı atlattık.
 • Normal grip gibi oldum sandım. Doktorum enfeksiyon kapmışsın boğazdan dedi bu ilacı verdi. İlk kez kullanacağım, yorumlara baktım ve aldım.
 • Doktorlarımızın verdiği en iyi 3 antibiyotik arasındadır diyebilirim. Etkili ve son derece kalitelidir. Sadece baş dönmesi ve baş ağrısı yapıyor azıcık. O kadar da olur yani.

Aksef Fiyat

Eczanelerde satılan Aksef 500 mg ilacının farklı çeşitleri olduğundan tek bir fiyat veremeyeceğiz bu yüzden aşağıdaki listeden bakabilirsiniz. Fakat her ilaçta olduğu gibi fiyatları değişebiliyor. Ayrıca, ilacı almadan önce kullanılmamış olduğundan emin olunuz.

 • AKSEF 500 mg 10 film tablet fiyatı yaklaşık olarak 46 TL’dir.
 • AKSEF 500 mg 20 film tablet fiyatı yaklaşık olarak 91 TL’dir.

Aksef Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Şimdi sizlere Aksef 500 mg hakkında merak edilen sorulardan birkaç tanesi sunacağız. Sizin de aklınıza takılan sorular var ise yorumlar kısmından belirtebilirsiniz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise Bizde Kalmasın ana sayfasına gidebilirsiniz.

Son olarak Aksef 500 Mg Kullananlar Yorumları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

3.9/5 - (17 Oy)
“Aksef 500 Mg Kullananlar Yorumları” üzerine 18 yorum
 1. Bunun kadar berbat bir antibiyotik olamaz .Miğde bulantısı kusma deri döküntüsü iyice mahvetti beni

  Cevapla
 2. Belki sizin bünyenize ağır gelmiş olabilir. Bugün 2 gün kullanıyorum biraz baş ağrısı yapıyor.

  Cevapla
 3. Vücudumda et parçalanıyor sanki bu ne biçim ilaç. vücudumun bütünlüğünü bozuyor gibi bir histeyim adeta. Her yerim toz toz oldu sanki. Derime bunu yapan organlarıma ne yaptı acaba. Asla önermiyorum

  Cevapla
 4. Çok fena alerji yaptı müthiş bir tüm deride kaşıntı yüzde şişme kulaklarım patlayacak zannettim ve nefes darlıgı ve sonra hastane ve serum o yüzden alerjisi olup olmadıgını bilmeyenler kulanmamalı

  Cevapla
  • ben de aksef kullandım zaten alerjim var birçok şeyi boğazımda şükürler oldu elim yüzüm gözüm her tarafım şişti doktora gittim acil ve iğne yaptırdım herkese göre değişir bazı insanlar iyi etkileşim alır bazıları almaz ben almayanlardan biriyim

   Cevapla
  • çok fena alerji yaptı aile hekimi yazdı bu ilacı daha oncevetdigi antibiyotik te te böyle alerji oldum hastane ve serumlar lütfen test isteyin üzerinden kaç saat geçti hala kendimi toplamaya çalıyorum

   Cevapla
 5. o ilacı sadece bir gün kullandım akşama hastanelik oldum nefes alamıyordum boğuluyordum resmen boğazım şişti gözlerim yüzüm gözüm hep şişti herkeste aynı şeyler olmaz bünyeden bünyeye fark eder mide ve baş ağrısıda cabası bir yandan ilaçlardan medet umarken diğer yandan bütün organlarımızı tahrip ediyoruz bence

  Cevapla
 6. öksürük dahada arttı kaşıntıdanda ölüyorum artık halı fırçasıyla kaşıyacağım nerdeyse kendimi.bu nasıl birşey

  Cevapla
 7. Benim elimde dolama çıktı sağlık ocağındaki doktorum verdi , sabah akşam 500mg kullandım, ama bitmesine iki gün kala midem ve bagirsagimda şişkinlik ve agri oluştu, bu ikinci gün, hala devam ediyor, çok korkuyorum, günde 500 mg dan fazla alınmazmış yaziyor,, inşallah kötü sonuçlar doğurmaz

  Cevapla
 8. arkadaşlar doktor bronşit olmuşsun dedi bana bu antibiyotik verdi bir tableti bitti fakat boğazımda bişe yoktu yutkunurken batmada yoktu bu ilaç ictimde yutkunurken batiyo boğazım şişti kulaklarım agrio halsizlik var baş ağrısı var igrenc bir antibiyotik bu icmicem ya bune adam öldürcekler sanki

  Cevapla
 9. Ben diş iltihabı tedavimde kullanıyorum şu an.3. günüm sabah akşam içiyorum bende sadece uyku yaptı ilaç.

  Cevapla
 10. Ben bu ilaçla ölümden döndüm arkadaşlar.ordu eğitim araştırma hastanesine bilincim tamamen kapanmış şekilde kaldırılmışım. ve bacagıma yapılan bir iğneyle hayata döndüm.iki gün gözetimde yoğun bakımda kaldım.lütfen araştırmadan almayın.

  Cevapla
 11. Ben bu ilaçla ölümden döndüm arkadaşlar.ordu eğitim araştırma hastanesine bilincim tamamen kapanmış şekilde kaldırılmışım. ve bacagıma yapılan bir iğneyle hayata döndüm.iki gün gözetimde yoğun bakımda kaldım.lütfen araştırmadan almayın.

  Cevapla
 12. Sakın kullanmayın ben çok götüoldum aşırı isal karın ağrısı yaptı üstelik hamileyim çok götü

  Cevapla
Yorum yapın