Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Exelderm Krem Ne İşe Yarar? – Sivilceye İyi Gelir Mi?

Exelderm Krem Ne İşe Yarar? – Sivilceye İyi Gelir Mi?

Exelderm krem ne işe yarar sorusunun yanıtı sıkça merak ediliyor. Exelderm, genel itibarıyla mantar tarafından meydana gelen enfeksiyonların tedavisinde kullanılmaktadır. Mantarı öldüren ve dolayısıyla büyümesini engelleyen bir işleve sahiptir. Bu sayede saçkıran, ayak mantarı, kasık mantarı ve güneş mantarı gibi cilt hastalıklarının tedavisinde etkin şekilde kullanılır. Exelderm krem yalnızca dermatolojik hastalıklar için kullanılmalıdır. Bu kremi kullanmaya başlamadan önce muhakkak hekim tarafından verilen önerileri dikkate almak gereklidir. Bu tarz ilaçların veya kremlerin kullananlar yorumlarına bakmak istiyorsanız ilgili bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Exelderm Sprey Kasıkta Kullanılır mı?

Exelderm Sprey Kasıkta Kullanılır mı?
Exelderm Sprey Kasıkta Kullanılır mı?

Öncelikle Exelderm sprey kasıkta kullanılır mı sorusunun yanıtı evet olacaktır. Nitekim Exelderm; ayak mantarı, kasık mantarı, saçkıran ve güneş mantarı gibi cilt sorunlarının üstesinden gelmek için üretilmiştir. Bu sebeple kasık bölgesinde kullanımı mümkündür. Fakat mantarın ya da cilt sorununun ne olduğunu bilmeden kullanmak çeşitli risk faktörlerini de beraberinde getirecektir. Bundan dolayı ilk etapta bir dermatolog randevusu alarak uzman hekim tarafından kontrol edilmesi sağlanmalıdır. Nitekim Exelderm reçetesiz satılmamaktadır.

Exelderm Krem Kullananların Yorumları 🌟

Exelderm krem kullananların yorumları son dönemde pek çok kişi tarafından merak edilmeye devam ediyor. Mantar ve cilt rahatsızlıklarına ilişkin sorunlar için etkin bir tedavi yöntemi sunan Exelderm, kullanım öncesinde genellikle araştırılıyor. Bu araştırmalar esnasında da sosyal medya üzerinden paylaşılan yorumlar dikkat çekiyor. Bu yorumlar genellikle aşağıdaki gibi olabiliyor:

  • “Exelderm kullanmaya başlamadan önce özellikle kasık bölgemdeki mantardan ötürü büyük bir sıkıntı çekmeye başlamıştım. Günlük yaşamımı da olumsuz etkilemeye başladığı anda dermatolog randevusu almaya karar verdim. Doktorum Exelderm krem kullanmamı tavsiye etti. Reçeteyle birlikte kremi satın aldıktan sonra belirtilen şekilde kullanmaya başladım. Takribi olarak 10 gün içerisinde cildim eski haline dönmeye başlamıştı. Benim durumumda olan herkese tavsiye ederim.”
  • “Exelderm şu ana kadar kullandığım ve kullanmaktan memnuniyet duyduğum cilt ürünlerimden birisi oldu. Cildimdeki tüm rahatsızlıklar için uzman hekimimin de önerisiyle kullanmaya başladım. Tüm sorunlarımı geçirdiği gibi cildimin görünümünü de eskisinden güzel bir hale dönüştürdü. Bu sebeple çoğu bakım ürünümü bıraktım. Herkese Exelderm öneriyorum artık.”

Exelderm Krem Yüze Sürülür Mü?

Öncelikle Exelderm Krem Yüze Sürülür Mü? sorusuna bakalım. Exelderm krem, genellikle yüz bölgesinde kullanılmaz. Sadece doktor tavsiyesi ve kontrolünde diğer vücut bölgelerinde kullanılabilir. Yüz bölgesinde oluşan mantar enfeksiyonları için uygun olmayabilir ve farklı bir tedavi yöntemi gerektirebilir.

Exelderm Krem Sivilceye İyi Gelir mi?

Sıkça merak edilen Exelderm krem sivilceye iyi gelir mi sorusunun yanıtı oldukça araştırılıyor. Exelderm, sivilce oluşumunda önemli bir role sahip olan bakterilere karşı etkin bir şekilde kullanılabilmektedir. Bu sebeple sivilceye de iyi geldiği söylenebilir. Nitekim bir dermatolog ile görüşerek en doğru tavsiyeyi almak ve en doğru tedaviye başlamak mümkündür.

Aynı zamanda bu yazımıza benzer olan Kortos Krem Fiyat  yazımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Exelderm Krem Yan Etkileri

Exelderm krem yan etkileri son dönemde merak edilmektedir. Her kremde ve ilaçta olduğu gibi Exelderm’de de çeşitli yan etkiler bulunur. Bu yan etkiler aşağıdaki gibidir:

  • Döküntü
  • Nefes alma güçlüğü
  • Baş dönmesi
  • Ağız yüz ve dil bölgelerinde kaşınmalar
  • Yüz bölgesinde şişme

Tüm bunlar kısa süreli yan etkilerdir. Yan etkilerin 3 günden daha uzun sürmesi ve şiddetini arttırması gibi bir durumda muhakkak en kısa sürede uzman hekime başvurun. Aksi takdirde tedavinin seyri olumsuz yönde değişecektir.

Exelderm Krem Vajinaya Sürülür mü?

Öncelikle Exelderm krem vajinaya sürülür mü sorusunun yanıtı net bir şekilde hayır olacaktır. Exelderm yalnızca cilt üzerinde yer alan mantar ve çeşitli semptomlar için kullanılabilmektedir. Vajinal bölgeye teması kullanım alanının dışındadır ve bunun yanı sıra çeşitli risk faktörleri de içermektedir. Bundan dolayı vajinal bölgeye kati suretle sürülmemesi gerekir. Exelderm’in vajinaya sürülmesi bölgeyi tahriş edebilmesinin yanı sıra cilt hastalığının şiddetini de arttıracaktır. Bu sebeple vajinal bölgeye sürülebilecek farklı kremlerin kullanılması gerekir.

Ayrıca, Exelderm Krem Ne İşe Yarar? ile alakalı sıkça sorulan soruları sizler için hazırladık.

Ayrıca diğer Sağlık kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

Son olarak Exelderm Krem Ne İşe Yarar? adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın