Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Dentinox Jel Kullananlar Yorumları

Dentinox Jel Kullananlar Yorumları

Bugün Dentinox Jel Kullananlar Yorumları yazımızla beraberiz. Dentinox diş jeli hakkında bilgi arıyorsanız doğru yerdesiniz. Yazımızın içeriğinde Dentinox Jel nedir, nasıl kullanılır, ne için kullanılır, ne işe yarar, yan etkileri, fiyatı ve Dentinox Jel Kullananlar Yorumları hakkında bilgiler vereceğiz. Ayrıca, başka tür ilaçların Kullananlar yorumlarına bakmak istiyorsanız ilgili bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Dentinox Jel Nedir?

İlk olarak Dentinox Jel nedir sorusunu yanıtlamamız gerekiyor. Dentinox jel, 10 g ve 20 gr’lık alüminyum tüplerde piyasaya sunulan bir ilaçtır. Bu ilaç, etkin madde olarak 3.4 mg Lidokain hidroklorür, 3.2 mg Hidroksipolietoksidodekan ve 150 mg Kamomil tentürü maddelerini içermektedir.

Dentinox Jel Ne İşe Yarar?

Dentinox Jel Ne İşe Yarar?
Dentinox Jel Ne İşe Yarar?

Sıkça sorulan Dentinox Jel Ne İşe Yarar sorusuna cevap vermek gerekirse; Bebeklerin bazı dişleri çıkarken sorunsuz çıkar. Diğer durumlarda ise diş etinde ağrı ve kızarık olabilir. Diş çıkarma belirtileri arasında kemirme, salya ve çok çiğneme bulunur. Bebek de beslenmeye isteksiz ve huzursuz ise, diş çıkarmak ona rahatsızlık veriyordur. Bebeğe çiğnemesi için oldukça sağlam bir şey vermek bu konuda yardımcı olabiliyor. Buzdolabında soğutulabilen diş çıkarma halkaları bebek için iyi olabilmektedir.

Bebekler yeni dişler çıkarırken, birçoğu rahatsızlık hissedecektir. Bazen bu durum bebek için oldukça üzücü olabiliyor. Bu da aileler için, özellikle uykusuz gecelere ve zahmetli beslenme zamanlarına sebebiyet vermektedir. Bu yüzden bu jel bu konularda işe yaramaktadır. Bebeklerde diş rahatsızlığını hafifletmek için yapmanız gereken tek şey, hoş bir tatlandırıcı jelin bir kısmını temiz bir parmak ucu ya da pamuk topu ile bebeğin diş etlerine sürmektir. Bu ayrıca, bebeğinizin rahatlaması için çok kolay ve uygun bir yoldur.

Dentinox Jel Ne İçin Kullanılır?

Sıkça sorulan Dentinox Jel Ne İçin Kullanılır sorusunu sizler için araştırdık. Bu ilaç, iltihap giderici ve ağrı kesici etkileri sayesinde, çocuklarda diş çıkarma sırasında görülen veya dişeti iltihabı sırasında görülen ağrılı ve iltihaplı durumların giderilmesinde kullanılmaktadır.

Dentinox Jel Nasıl Kullanılır?

Dentinox Jel‘i daima doktorunuzun söylediği şekilde ve prospektüste yazıldığı gibi kullanınız. İşte Dentinox jel nasıl kullanılır hakkında bilgiler aşağıdaki listede bulunmaktadır.

  1. Doktorunuz başka bir öneride bulunmadıkça; günde 2-3 kez Dentinox uygulaması yeterlidir.
  2. Doktorunuz başka bir öneride bulunmadıkça; diş etinin etkilenmiş bölgesine temiz bir parmak veya pamuk yardımı ile uygulanıp hafifçe masaj yapılır. Özellikle bu ilaç yemeklerden sonra ve uykudan önce uygulanmalıdır.

Dentinox Jel Yan Etkileri

Tüm ilaçlar gibi, Dentinox‘in içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabiliyor.

Aşağıdakilerden biri olursa, Dentinox’u kullanmayı derhal durdurunuz ve doktorunuza bildiriniz ya da size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz:

Seyrek Yan Etkiler

  • Yüz, dudaklar, dil ve/veya boğazda şişmeye neden olan ciddi alerjik reaksiyonlar
  • Yutma ya da nefes alma zorluklarına veya ciltte şiddetli kaşıntıya yol açabilen ciddi alerjik reaksiyon.

Yukarıda gördüğünüz etkiler çok ciddi yan etkileridir. Herhangi birini görürseniz ilacı kullanmayı bırakınız.

Dentinox Jel Fiyat

Eczanelerde satılan Dentinox Jel Fiyatı yaklaşık olarak 55 TL’dir. Fakat her ilaçta olduğu gibi fiyatları değişebiliyor. Ayrıca, ilacı almadan önce kullanılmamış olduğundan emin olunuz.

Dentinox Jel Kullananlar Yorumları

Özellikle Dentinox Jel Kullananlar Yorumları yapan hastalar bu ilacın ilgili hastalığa iyi geldiğini söylemektedir. Tabii ki her ilacın herkese aynı etkiyi göstereceği kesin değildir. Ayrıca başka bir ilacın içeriğine bakmak isterseniz Abilify Kullananlar Yorumları yazımıza göz atabilirsiniz. İşte sizlere Dentinox diş çıkarma jeli hakkında birkaç yorum.

Diş ağrım için eczaneden aldığım bu diş jeli. Etkisini yarım saatten önce göstermediği için pek faydasının olduğunu söyleyemem.

Kullanıcı yorumu

Çocuğum diş çıkartma çağında ve merhemin tadını çok sevdi. Bu sayede rahatlıkla kullanabiliyorum.

Kullanıcı yorumu

Bebeğimin diş çıkarırken uyuşturma amacıyla sürdüğüm merhemdir. Ağrı olmasını engelliyor memnunum.

Kullanıcı yorumu

Dentinox Jel Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Şimdi sizlere Dentinox ilacı hakkında merak edilen sorulardan birkaç tanesi sunacağız. Sizin de aklınıza takılan sorular var ise yorumlar kısmından belirtebilirsiniz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Son olarak Dentinox Jel Kullananlar Yorumları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

5/5 - (3 Oy)
Yorum yapın