Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Antabus İlaç Kullananların Yorumları – Nasıl Kullanılır?

Antabus İlaç Kullananların Yorumları – Nasıl Kullanılır?

Antabus İlaç Kullananların Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Bu ilaç Disülfiram kullananlar olarak da bilinmektedir. Alkol bağımlılarının tedavisinde kullanılan etkili bir ilaçtır. Alkolün karaciğerde işlenmesi sırasında bazı enzimleri engelleyerek asetaldehid dehidrogenaz’ın ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Bu tedavi yöntemiyle alkolü bırakmak için bu ilacı kullanabilirsiniz. Yazımız içerisinde bu ilacı kullananlar yorumlarından, ne olduğundan, yan etkilerinden vs. bahsedeceğiz.

Antabus Nedir?🟢

Antabus ilaç diğer adıyla disülfiram olarak bilinmektedir. Bu ilaç 3 formda bulunmaktadır. Bunlar hap, enjeksiyon ve pellet formudur. Alkol bağımlılığı tedavisinde kullanılan iyi bir ilaçtır. Antabuse alkol ile beraber tüketildiğinde hiç istenmeyen yan etkiler görülebilir. Halk arasında içkiyi bıraktıran ilaç olarak da bilinmektedir. Bu yüzden sakın alkol ile beraber tüketmeyiniz. Son zamanlarda oldukça merak edilen Antabus Nedir? Sorusunun cevabı bu şekildedir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Gabaset Kullananların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Antabus Nasıl Kullanılır?🍺

Antabus Nasıl Kullanılır?
Antabus Nasıl Kullanılır?

Öncelikle bu ilacı kullanmak istiyorsanız kesinlikle alkolü bırakmış olmanız gerekmektedir. Çünkü bu ilacın asıl amacı alkolü bıraktıran ilaç olarak bilinmektedir. İlacı tablet formunda kullanıyorsanız hastanın alkolü bıraktıktan minimum 12 saat sonra başlanması gerekir. 1-2 hafta boyunca sürmesi gereken bir ilaçtır. Günde tek doz şeklinde kullanımı uygundur. İnsanların merak ettiği Antabus Nasıl Kullanılır? Sorusunun cevabı bu şekildedir.

Antabus Tablet Kullanıcı Yorumları

Bu antabus tablet kullananlar genellikle olumlu yorum yapmışlardır. Fakat çok ciddi yan etkileri olduğu için kullanan hastalar biraz çekimser davranmışlardır. İşte Antabus Tablet Kullanıcı Yorumları sizlerle;

 • Alkol bağımlısı biri olarak söylüyorum, bu ilaç gerçekten işime yaradı.
 • Bende yan etkileri çok ciddi olduğu için başlamak istemiyorum fakat alkol tüketmeyi de bırakamıyorum.
 • Babam alkol bağımlısıydı doktora gittiğimizde bu ilacı verdi, şu anda alkolü bıraktı.

Antabus İlaç Reçetesiz Alınır Mı?

Antabus tablet reçetesiz olarak satılmamaktadır. Çünkü bu ilaç doktor kontrolünde ve önerilen dozda kullanılmalıdır. Bu ilacın çok ciddi yan etkileri olduğu için fazla kullanılması durumunda ciddi sıkıntılara yol açabilmektedir. Bu yüzden kesinlikle doktor onayı olmadan kullanmayınız. Böylece Antabus İlaç Reçetesiz Alınır Mı? Sorusuna cevap vermiş olduk.

Disülfiram Reçetesiz Alınır Mı?

Halk arasında Antabus olarak bilinen bu ilaç alkol bağımlıları için çok iyi bir ilaçtır. Çünkü kısa sürede etkisini göstererek alkolü bırakabilirsiniz. Fakat kesinlikle doktorunuz onaylamadığı sürece lütfen bu ilacı kullanmayınız. Çünkü çok ciddi yan etkilere sahiptir. Bu yüzden reçetesiz olarak satılmamaktadır. Böylece Disülfiram Reçetesiz Alınır Mı? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Antabus Fiyat

Eczanelerde reçeteli olarak satılan Antabus Fiyat 32 TL‘dir. İlacı satın alırken açılmamış ve kullanılmamış olduğundan emin olunuz. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Diazomid Kullananlar Yorumlar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Antabus Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu gibi bu ilaçta da çok ciddi yan etkiler bulunmaktadır. O yüzden doktorunuz önermediği sürece kullanmayınız. Bu yan etkilerden herhangi birini görürseniz lütfen en yakınınızdaki hastaneye gidiniz. Antabus Yan Etkileri şu şekildedir;

 • Yorgunluk
 • Karaciğer hasarı
 • Karın ağrısı
 • Baş ağrısı
 • Mide ağrısı
 • İshal
 • Uyuşukluk

Antabus’un Kullanıcı Yorumları

Antabus’un Kullanıcı Yorumlarını incelediğimizde çoğunluk insanların bu ilaç sayesinde alkolü bıraktığını fark ettik. Sizlerde eğer alkol bağımlısıysanız Antabus’u kullanarak bu alışkanlığınızı terk edebilirsiniz. İşte o yorumlar şu şekildedir:

 • Ergenlikten beri bu lanet şeyi içiyordum, bu ilaç sayesinde bıraktım çok şükür.
 • Babam her akşam içip içip eve geliyordu, neymiş bağımlıymış bu ilacı kullandı ve bıraktı.

Antabusla Alkol Alınırsa Ne Olur?

Antabus’u kullanmanın amacı zaten alkolü bırakmak içindir. Kişi bu ilacı içtikten sonra alkol almamak için tabi ki zorlanacaktır. Fakat elinden geleni yapması gerekir. Yoksa ilacın hiçbir faydası olmaz. Eğer bu ilacı kullanırken alkol alırsanız sağlığınız için kötü olacaktır. Bu yüzden almamanız gerekir. Böylece Antabusla Alkol Alınırsa Ne Olur? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Antabus Etkisi Ne Kadar Sürer?

Öncelikle şunu belirtelim ki bu ilacı kesinlikle doktorunuz önermediği sürece kullanmayınız. İlacı kullanmaya başladıktan sonraki 14 gün oldukça önemlidir. Çünkü ilacın etkisi günden günden azalmaktadır. Bu yüzden kişini dirayetli olması gerekmektedir. Böylece Antabus Etkisi Ne Kadar Sürer? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Son olarak Antabus İlaç Kullananların Yorumları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

4.4/5 - (18 Oy)
“Antabus İlaç Kullananların Yorumları – Nasıl Kullanılır?” üzerine 24 yorum
   • Ayşe hanım Nekadar süre kullandı bu ilacı?Ve ilacı bıraktında alkol aldımı lütfen cvp verin

   • Nasıl bıraktı benim eşim antabusu biliyor başka nasıl biraktirabilirim başka ilaç var mi

  • lanet otesi bı ilaç insanı hayattan sogutuyor az bişey alkol alındığında kalp krizi geçiriyorum sanıyorsunuz ki geçirebilirsiniz bile alkolü bırakmak kafada biter ilaçla değil ilaçi bıraktıktan sonra 4.gun içebilirsiniz yani alkolü bırakacağım diyen kişi bunu ömür boyu kullanması gerekiyo alkol alinmasa bile yediğiniz yemek bile keyif vermiyor cinsel isteğiniz bile gidiyo bence kullanmayın

   Cevapla
 1. Bu ilaçi kullanırken 2 kere alkol aldım. Normal şartlarda oturduğumda 6-7 bira içiyorum. 2.birayi içerken tadı çok değişik geldi gram tat almadım ve yüzüm gözlerimin içi kıpkırmızı oldum tansiyonum düştü,kalp atışlarım hızlandı, solunum sıkıntısı başladi, vücudumun her yeri kızardı, kendimi hastaneye attim 4-5 saat kendime gelemedim. Alkol içecekseniz sakın bunu kullanmayın sakın.

  Cevapla
  • Asla eşiniz bilmeden vermeyin çünkü ölümüne sebep olabilirsiniz ve takdirle adam öldürmeden dolayı uzun yıllar hapiste kalırsınız, alkolde uzman bir doktora beraber giderek ilaç yedavisine başlayabilirsiniz bu konuda en başarılı yer Ankara Boylam ametemdir hastane şartları çok iyidir haftalık sanırsam 4000 tl civarı

   Cevapla
  • Ben bir bayan olarak hem alkol İçin cip taktırıp hemde bu ilacı kullandım. İkiside gayet başarılı 1 buçuk yıl kadar kullanmadım alkol ve aklıma bile gelmıyordu zaten cıpı taktırdıgınız andan itibaren alkolün kokusu bile miğdenizi bulandırmaya başlıyor. Fakat ilacı kullanırken en dusuk alkolü denediğimde cok cıddı sorunlar yaşayarak hastanelik oldum

   Cevapla
   • bu ilaci.bana gizlice yemekle içecek ile veriyorlar 1 bardak içince 10 DK içinde yüzde vücutta kızarma şişme hızlı nabız atışı oluyor 2.bardagi icemiyorsum zaten çok ters yan etkileri var alkol alınırsa.

Yorum yapın