Antabus İlaç Kullananların Yorumları

Antabus İlaç Kullananların Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Bu ilaç Disülfiram kullananlar olarak da bilinmektedir. Alkol bağımlılarının tedavisinde kullanılan etkili bir ilaçtır. Alkolün karaciğerde işlenmesi sırasında bazı enzimleri engelleyerek asetaldehid dehidrogenaz’ın ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Bu tedavi yöntemiyle alkolü bırakmak için bu ilacı kullanabilirsiniz. Yazımız içerisinde bu ilacı kullananlar yorumlarından, ne olduğundan, yan etkilerinden vs. bahsedeceğiz.

Antabus Nedir?

Antabus ilaç diğer adıyla disülfiram olarak bilinmektedir. Bu ilaç 3 formda bulunmaktadır. Bunlar hap, enjeksiyon ve pellet formudur. Alkol bağımlılığı tedavisinde kullanılan iyi bir ilaçtır. Antabuse alkol ile beraber tüketildiğinde hiç istenmeyen yan etkiler görülebilir. Halk arasında içkiyi bıraktıran ilaç olarak da bilinmektedir. Bu yüzden sakın alkol ile beraber tüketmeyiniz. Son zamanlarda oldukça merak edilen Antabus Nedir? Sorusunun cevabı bu şekildedir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Gabaset Kullananların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Antabus Nasıl Kullanılır?

Antabus Nasıl Kullanılır?Pin
Antabus Nasıl Kullanılır?

Öncelikle bu ilacı kullanmak istiyorsanız kesinlikle alkolü bırakmış olmanız gerekmektedir. Çünkü bu ilacın asıl amacı alkolü bıraktıran ilaç olarak bilinmektedir. İlacı tablet formunda kullanıyorsanız hastanın alkolü bıraktıktan minimum 12 saat sonra başlanması gerekir. 1-2 hafta boyunca sürmesi gereken bir ilaçtır. Günde tek doz şeklinde kullanımı uygundur. İnsanların merak ettiği Antabus Nasıl Kullanılır? Sorusunun cevabı bu şekildedir.

Antabus İlaç Reçetesiz Alınır Mı?

Antabus tablet reçetesiz olarak satılmamaktadır. Çünkü bu ilaç doktor kontrolünde ve önerilen dozda kullanılmalıdır. Bu ilacın çok ciddi yan etkileri olduğu için fazla kullanılması durumunda ciddi sıkıntılara yol açabilmektedir. Bu yüzden kesinlikle doktor onayı olmadan kullanmayınız. Böylece Antabus İlaç Reçetesiz Alınır Mı? Sorusuna cevap vermiş olduk.

Antabus Fiyat

Eczanelerde reçeteli olarak satılan Antabus Fiyat 32 TL‘dir. İlacı satın alırken açılmamış ve kullanılmamış olduğundan emin olunuz. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Diazomid Kullananlar Yorumlar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Antabus Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu gibi bu ilaçta da çok ciddi yan etkiler bulunmaktadır. O yüzden doktorunuz önermediği sürece kullanmayınız. Bu yan etkilerden herhangi birini görürseniz lütfen en yakınınızdaki hastaneye gidiniz. Antabus Yan Etkileri şu şekildedir;

  • Yorgunluk
  • Karaciğer hasarı
  • Karın ağrısı
  • Baş ağrısı
  • Mide ağrısı
  • İshal
  • Uyuşukluk

Antabus Tablet Kullanıcı Yorumları

Bu antabus tablet kullananlar genellikle olumlu yorum yapmışlardır. Fakat çok ciddi yan etkileri olduğu için kullanan hastalar biraz çekimser davranmışlardır. Antabus Tablet Kullanıcı Yorumları sizlerle;

Alkol bağımlısı biri olarak söylüyorum, bu ilaç gerçekten işime yaradı.

Kullanıcı Yorumu

Bende yan etkileri çok ciddi olduğu için başlamak istemiyorum fakat alkol tüketmeyi de bırakamıyorum.

Kullanıcı Yorumu

Babam alkol bağımlısıydı doktora gittiğimizde bu ilacı verdi, şu anda alkolü bıraktı.

Kullanıcı Yorumu

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise Bizde Kalmasın ana sayfasına gidebilirsiniz.

Son olarak Antabus İlaç Kullananların Yorumları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

4.5/5 - (6 Oy)
“Antabus İlaç Kullananların Yorumları” üzerine 2 yorum
  1. Bu ilaçi kullanırken 2 kere alkol aldım. Normal şartlarda oturduğumda 6-7 bira içiyorum. 2.birayi içerken tadı çok değişik geldi gram tat almadım ve yüzüm gözlerimin içi kıpkırmızı oldum tansiyonum düştü,kalp atışlarım hızlandı, solunum sıkıntısı başladi, vücudumun her yeri kızardı, kendimi hastaneye attim 4-5 saat kendime gelemedim. Alkol içecekseniz sakın bunu kullanmayın sakın.

    Cevapla
Yorum yapın