Forziga Kullananların Yorumları

Forziga kullananların yorumları, genel olarak olumlu yorumları içermektedir. Tablet olarak ve tip 2 olarak adlandırılan şeker hastalığının tedavisinde kullanılmaktadır. Forziga tip 2 diyabet hastalığında etkilidir. Kanda bulunan ve vücuda zarar veren fazla şekerin idrar yolu ile atılmasına yardımcı olmaktadır.

Forziga tablet sadece doktor reçetesi ile kullanılabilen bir ilaçtır. Diyabet hastalığında kullanılan ilaçlar ve yapılan egzersizler yeterli etkiyi göstermediği durumlarda şeker hastalığının tedavisine yardımcı olarak alınmaktadır. Forziga tablet tek başına ya da diğer şeker hastalığı ilaçları ile beraber kullanılabilmektedir.

Forziga Kullananların Yorumları

Forziga Kullanım Alanları Nelerdir?

En iyi şeker hastalığı ilaçlarından birisi olan Forziga tablet, sadece tip 2 hastalarına kullanılmaktadır. Forziga 28 ya da 90 tabletlik blisterlerden oluşan karton kutularda ve sadece eczanelerde satışa sunulmaktadır.

Şeker hastalığının tedavisinde kullanılan Forziga tablet, sadece doktor tavsiyesi ile kullanılabilen bir ilaçtır. Bunun yanında doktor reçetesi ile satın alınabilen Forziga tablet etken madde olarak ise 10 mg dapagliflozin içermektedir. Tablet kanda yer alan fazla şekerin idrar yolu ile atılmasını sağlayarak, diyabet hastalarının kendilerini iyi hissetmesini sağlamaktadır.

Forziga Kullanım Şekli Nasıldır?

Forziga sadece doktorun verdiği dozlarda ve zamanlarda kullanılması gereken bir ilaç olup, doktor tarafından önerilen günlük doz miktarı ise genel olarak günde bir kere 10 mg’lık bir tablet olmaktadır. Bazı hastalarda ise doktorun görüşüne göre 5 mg’lık tablet olarak da alınabilmektedir. Tablet yemeklerden önce ya da yemeklerden sonra bir bardak su ile alınabilmektedir.

Forziga tablet kullanımında diyabet hastalarının mutlaka günlük diyetlerine uyması ve doktorlarının önerdiği egzersizleri de eksiksiz olarak yapması gerekmektedir. Özellikle tableti, 18 yaşın altında olanlar ve 75 yaş üzerinde olan hastalar kullanamamaktadır. Ayrıca böbrek ve karaciğer yetmezliği olan hastaların bu ilacı mutlaka doktor kontrolünde kullanması gerekmektedir.

Forziga Tablet Yan Etkileri Nelerdir?

Forziga tablet kullanımında, her ilaçta olduğu gibi bir takım yan etkiler ortaya çıkabilmektedir. Kişilerin bünyelerine de bağlı olarak gelişebilen bu yan etkiler görüldüğü takdirde ilacın alımının hemen bırakılması gerekmektedir.

İlaç kullanımında yan etki görülmesi durumunda, aynı zamanda bu durumdan doktorun hemen haberdar edilmesi ve en yakın hastanenin acil servisine başvurmak gerekmektedir. Bunlara bağlı olarak, en çok görülen Forziga tablet yan etkileri ise şunlar olmaktadır;

 • Ateşin yükselmesi
 • İdrar yaparken yanma hissi oluşması
 • Ağız kuruluğu
 • Kalp atışının hızlanması
 • Aşırı derecede yorgunluk ve uyku hissedilmesi
 • Sırt ağrısı
 • Hızlı kilo kaybı yaşanması
 • Karın ağrısı
 • Aşırı susuzluk hissedilmesi
 • Hızlı nefes alınması
 • Kabızlık
 • Gece çok sık idrara çıkma
 • Kabızlık
 • Baş dönmesi yaşanması

Forziga Kullananların Yorumları

Forziga tablet kullanıcı yorumları çok iyi olup, genel olarak bu ilacı kullanan diyabet hastaları ilacın kendilerine çok iyi geldiğini belirtmektedir. Buna bağlı olarak bazı Forziga tablet kullanıcı yorumları ise şu şekilde sıralanmaktadır.

“Forziga tablet kullandığımdan beri kendimi her zamankinden daha iyi hissetmeye başladım, diğer ilaçların etkisinden çok daha iyi bir etkiye sahip olan bir ilaç kesinlikle.”

“İlacı aldıktan sonra bir diyabet hastası olarak çok memnun kaldım.”

“Daha önce şeker hastalığım için çok ilaç denedim ama en iyi sonucu Forziga tablet ile aldım, kesinlikle çok iyi bir ilaç olduğunu düşünüyorum.”

Forziga 10 mg Ne İşe Yarar

Şeker hastalığında (Diyabet) kullanılan ilaçlar ve çeşitli spor yani egzersiz hareketlerinin yetersiz kalındığı durumda kullanılan bir ilaçtır. Her ilaçta olduğu gibi kişinin rahatsızlığına bağlı olarak ve boy kilo oranına bağlı olarak çeşitli dozajlarda doktor kontrolünde verilmektedir.

Forziga Kullananların Yorumları ile alakalı çeşitli soruları sizler için yanıtladık.

Forziga nasıl bir ilaçtır?

Şeker hastalığının tedavisinde kullanılan ağız yoluyla alınan bir çeşit tablet ürü ilaçtır.

Forziga kilo aldırır mı?

Çeşitli kullanıcı yorumları baz alındığında bu ilacın kilo aldırdığı görülmektedir.

Forziga tansiyonu düşürür mü?

Evet, ilacın en bilinen yan etkileri arasında tansiyon düşüklüğü de bulunmaktadır.

Forziga Kullananların Yorumları yazımızın sonuna geldik. Bu tarz Kullananlar ile alakalı yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

Sağlık ve ilaç kategorimizdeki yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ana sayfaya gitmek için bizdekalmasin.com bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Aşağıdan yazımızı oylayabilirsiniz.

Yorum yapın