Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Forziga Kullananların Yorumları

Forziga Kullananların Yorumları

Forziga kullananların yorumları, genel olarak olumlu yorumları içermektedir. Tablet olarak ve tip 2 olarak adlandırılan şeker hastalığının tedavisinde kullanılmaktadır. Forziga tip 2 diyabet hastalığında etkilidir. Kanda bulunan ve vücuda zarar veren fazla şekerin idrar yolu ile atılmasına yardımcı olmaktadır.

Forziga tablet sadece doktor reçetesi ile kullanılabilen bir ilaçtır. Diyabet hastalığında kullanılan ilaçlar ve yapılan egzersizler yeterli etkiyi göstermediği durumlarda şeker hastalığının tedavisine yardımcı olarak alınmaktadır. Forziga tablet tek başına ya da diğer şeker hastalığı ilaçları ile beraber kullanılabilmektedir.

Yazımızın içerisinde forziga ne ilacı, forziga ne işe yarar, forziga zayıflama gibi konulara da yer verdik.

Forziga Ne İşe Yarar?

Forxiga, dapagliflozin adı verilen bir ilaçtır ve tip 2 diyabet hastalarının kan şekeri düzeylerini kontrol etmek için kullanılır. Forxiga, idrarda fazla glukoz atılımını artırarak kan şekeri düzeylerini düşürür. Ayrıca, kalp hastalığı veya böbrek hastalığı riski olan tip 2 diyabet hastalarında bu riskleri azaltmak için de kullanılabilir. Bununla birlikte, Forxiga’nın kullanımı, doktor tavsiyesi ve kontrolü altında olmalıdır. Kısacası Forziga Ne İşe Yarar? sorusu bu şekildedir.

Forziga Kullanım Alanları Nelerdir?

En iyi şeker hastalığı ilaçlarından birisi olan Forziga tablet, sadece tip 2 hastalarına kullanılmaktadır. Forziga 28 ya da 90 tabletlik blisterlerden oluşan karton kutularda ve sadece eczanelerde satışa sunulmaktadır.

Şeker hastalığının tedavisinde kullanılan Forziga tablet, sadece doktor tavsiyesi ile kullanılabilen bir ilaçtır. Bunun yanında doktor reçetesi ile satın alınabilen Forziga tablet etken madde olarak ise 10 mg dapagliflozin içermektedir. Tablet kanda yer alan fazla şekerin idrar yolu ile atılmasını sağlayarak, diyabet hastalarının kendilerini iyi hissetmesini sağlamaktadır.

Forziga 10 mg Kullananların Yorumları

Forziga 10 mg Kullananların Yorumları
Forziga 10 mg Kullananların Yorumları

Her ilaçta olduğu gibi bu ilaçta da belirli dozlar bulunmaktadır. Bu dozlar hem doktorun tedavi şiddetini ayarlamakta olup hem de hastanın kilo, boy ve rahatsızlık derecesi gibi parametrelere bağlı iyileşmesini sağlamaktadır. Şimdi ülkemizde de sıklıkla kullanılan forziga 10 mg kullananlar yorumları nelermiş bir bakalım:

 • İlacı 4 aydır kullanıyorum, kan şekeri değerlerim normal seviyelerde. Gayet iyi bir problem yok.
 • Son dönemlerde artan şikayetlerime çözüm olmuyor, ilacı değiştireceğim.

Ayrıca bu yazımıza benzer ve ek olarak Degra 100 mg Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Forziga Kullanım Şekli Nasıldır?

Forziga sadece doktorun verdiği dozlarda ve zamanlarda kullanılması gereken bir ilaç olup, doktor tarafından önerilen günlük doz miktarı ise genel olarak günde bir kere 10 mg’lık bir tablet olmaktadır. Bazı hastalarda ise doktorun görüşüne göre 5 mg’lık tablet olarak da alınabilmektedir.

Forziga tablet kullanımında diyabet hastalarının mutlaka günlük diyetlerine uyması ve doktorlarının önerdiği egzersizleri de eksiksiz olarak yapması gerekmektedir. Özellikle tableti, 18 yaşın altında olanlar ve 75 yaş üzerinde olan hastalar kullanamamaktadır. Ayrıca böbrek ve karaciğer yetmezliği olan hastaların bu ilacı mutlaka doktor kontrolünde kullanması gerekmektedir.

Forziga Tablet Yan Etkileri Nelerdir?

Forziga tablet kullanımında, her ilaçta olduğu gibi bir takım yan etkiler ortaya çıkabilmektedir. Ayrıca Forziga 10 mg kullananlar yorumları dikkate alındığında ciddi yan etkiler görüldüğünü anlayabiliyoruz. Özellikle kişilerin bünyelerine de bağlı olarak gelişebilen bu yan etkiler görüldüğü takdirde ilacın alımının hemen bırakılması gerekmektedir.

İlaç kullanımında yan etki görülmesi durumunda, aynı zamanda bu durumdan doktorun hemen haberdar edilmesi ve en yakın hastanenin acil servisine başvurmak gerekmektedir. Bunlara bağlı olarak, en çok görülen Forziga tablet yan etkileri ise şunlar olmaktadır;

 • Ateşin yükselmesi
 • İdrar yaparken yanma hissi oluşması
 • Ağız kuruluğu
 • Kalp atışının hızlanması
 • Aşırı derecede yorgunluk ve uyku hissedilmesi
 • Sırt ağrısı
 • Hızlı kilo kaybı yaşanması
 • Karın ağrısı
 • Aşırı susuzluk hissedilmesi
 • Hızlı nefes alınması
 • Kabızlık
 • Gece çok sık idrara çıkma
 • Kabızlık
 • Baş dönmesi yaşanması

Forziga Kullananların Yorumları

Forziga Kullananların Yorumları
Forziga Kullananların Yorumları

İlk olarak Forziga Kullananların Yorumları çok iyi olup, genel olarak bu ilacı kullanan diyabet hastaları ilacın kendilerine çok iyi geldiğini belirtmektedir. Ülkemizde de sıklıkla kullanılan bu ilaç ile alakalı yorumlar derlenmiştir. Buna bağlı olarak bazı Forziga tablet kullanıcı yorumları ise şu şekilde sıralanmaktadır.

“Forziga tablet kullandığımdan beri kendimi her zamankinden daha iyi hissetmeye başladım, diğer ilaçların etkisinden çok daha iyi bir etkiye sahip olan bir ilaç kesinlikle.”

Kullanıcı Yorumu

“İlacı aldıktan sonra bir diyabet hastası olarak çok memnun kaldım.”

Kullanıcı Yorumu

“Daha önce şeker hastalığım için çok ilaç denedim ama en iyi sonucu Forziga tablet ile aldım, kesinlikle çok iyi bir ilaç olduğunu düşünüyorum.”

Kullanıcı Yorumu

Forziga Yan Etkileri

Bütün ilaçlarda olduğu gibi, Forziga Yan Etkilerinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir.

Yaygın Yan Etkiler

İdrar yolu enfeksiyonu yaygın yan etkiler arasındadır. Forziga 10 mg Kullananların Yorumları arasında aşağıdaki belirtilen rahatsızlıklardan birkaçı görülmektedir. Şiddetli idrar yolu enfeksiyonu belirtileri:

 • Ateş ve/veya üşüme
 • İdrara çıktığınızda yanma hissi
 • Sırt veya yan ağrısı
 • İdrar yolu enfeksiyonu
 • Sırt ağrısı
 • Normalden daha fazla idrar ya da daha sık idrara çıkma isteği
 • Kan yağları ya da kolesterol düzeyinde değişimler. Bunlar test sonuçlarından belli olur.
 • Kırmızı kan hücrelerinin sayısında artış. (testlerle tespit edilir)
 • Tedavi başlangıcında kreatinin böbrek klerensinde azalma (testlerle tespit edilir)
 • Baş dönmesi
 • Deride döküntü

Forziga 10 mg Ne İşe Yarar?

Şeker hastalığında (Diyabet) kullanılan ilaçlar ve çeşitli spor yani egzersiz hareketlerinin yetersiz kalındığı durumda kullanılan bir ilaçtır. Her ilaçta olduğu gibi kişinin rahatsızlığına bağlı olarak ve boy kilo oranına bağlı olarak çeşitli dozajlarda doktor kontrolünde verilmektedir.

Forziga Etken Maddesi Nedir?

Bu tarz diyabet için kullanılan ilaçlar oldukça etkilidir. Bunun sebebi ilacın etken maddesinin çok güçlü etkilere sahip olmasıdır. Forziga etken maddesi, dapagliflozin (Dapagliflozin propandiol monohidrat) olarak biliniyor. Ağız yoluyla kullanılan bu ilaç “antidiyabetikler” sınıfında listeleniyor.

Forziga 10 mg Zayıflatır Mı?

Merak edilen konulardan birisi de Forziga 10 mg Zayıflatır Mı konusudur. Hasta Forziga kullanırken spor ve diyet yaparsa kilo vermesi mümkündür. Ancak ilaç kesilince verilen kiloların geri alınma ihtimali yüksektir.

Forziga Aç Mı Tok Mu?

Kısacası Forziga aç mı tok mu konusunda ise yemeklerden önce ya da yemeklerden sonra bir bardak su ile alınabilmektedir.

Forziga Reçetesiz Alınır Mı?

Genellikle merak edilen Forziga reçetesiz alınır mı? sorusunu cevaplıyoruz. Hayır, Forziga tarzı oldukça etkili olan ilaçlar reçetesiz alınmıyor. Bu ilacı gerekli tanılardan geçtikten sonra eğer uygun görürse endokrinoloji uzmanı reçete ediyor. İlk reçeteyi aldıktan sonra bu ilacı kullandığınız kanıtlanmış oluyor. Forziga 10 mg Kullananların Yorumları son derece önemli ve doğrudur. İlk reçeteden sonra tüm hekimler reçete edebiliyor.

Forziga Kullananların Yorumları ile alakalı çeşitli soruları sizler için yanıtladık.

Forziga Kullananların Yorumları yazımızın sonuna geldik. Bu tarz Kullananlar ile alakalı yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

Sağlık ve ilaç kategorimizdeki yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ana sayfaya gitmek için bizdekalmasin.com bağlantısına tıklayabilirsiniz.

4.7/5 - (3 Oy)
“Forziga Kullananların Yorumları” üzerine 18 yorum
 1. 37 yaşındyım 500 e kadar çıkan şekerim forzigayla yedimede dikkat etmiyorum sporda yapmıyuorum 150 ye dusuyor akşam ölçtüşümde

  Cevapla
 2. Hayatım boyunca bu kadar sık ıdrara çıkmamıştım,gece hiç uyuyamadım sabahta sersem gibiyim başım çok agrıyor.
  Kullanalı 2gun olacak henuz bır degışıklık görmedım.
  Tabıii.
  Idrara cıkma ve bas agrısı haricinde

  Cevapla
  • Forziga Kullananların Yorumları yazımızı okuduğunuz ve yorumladığınız için teşekkür ederiz. Bu tarz durumlarda doktora görünmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

   Cevapla
 3. forziga 10 mg kullanıyorum çok su içirşyor kiıo verdim şekerim 84 düştü doktorum müsade ederse ilacı kesip kullanmıyacagım

  Cevapla
  • Ben tip 2 . 24yildir diyabet
   2 ay önce forizgaya başladım
   Fakat 58 kilodan 52 kiloya
   Düştüm.
   Şeker ortlama 120…200 arası
   Seyrediyor.ama kilo kaybı çok oldu.

   Cevapla
 4. Ben 77 yaşındayım 5 yıldır Firziga10mg kullanıyorum..Son 2 senede 65 kilodan 59 Kg düştüm,çok zayıfladım biraz haksız düstüm.
  Prispektüsünde 75 yaşın üstunde kullanılmaz yazıyor..?

  Cevapla
 5. yen başladım 14 tane hap kullanım .çok kötü sırt ağrım oldu. lacı kullanmaya devam ettim şimdi
  de döküntüm oldu doktorum ilacı hemen kes dedi böyle olan var mı aranızda

  Cevapla
 6. Forziga 7aydır kullanıyorum şekerim140 -240 arası bazen geçiyor sabah uyandığımda ağzım kuruyor yutkunamıyorum bile sanki dudaklarım dilim şişmiş gibi suuyuda çok içiyorum

  Cevapla
Yorum yapın