Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Azosilin Kullananların Yorumları 

Azosilin Kullananların Yorumları 

Azosilin kullananların yorumları bu ilacı kullanmaya başlayacak olanlar için çok önemlidir. İnsan vücudunda Azosilin ne gibi etkiler yaratır, nasıl kullanılır? Azosilin, insanlar üzerinde ne tür etkiler yaratır ve Azosilin kullananlar ne gibi durumlara karşı dikkatli olmalıdır? Bütün bunları Azosilin kullanıcı yorumlarını okuyarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca siz de bu ilaç hakkında yorumlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Hangi ilaç olursa olsun, o ilacı kullanmadan önce bir takım araştırmalar yapmak son derece büyük bir önem taşır. Yalnız bu aşamada göz önünde bulundurulması gereken bir durum söz konusudur. O da şudur ki bazı insanların bünyesinde bir takım maddelere ve kimyasallara karşı çok daha farklı hassasiyetler vardır. Bu noktada önemli olan şeylerden biri ilacın aktif etken maddeleri olacaktır. Mesela bu hassasiyet sonucu insan bünyesinde bazı sorunlar söz konusu olabilmektedir. 

Azosilin Nedir? 

Azosilin 500 mg nedir, ne için kullanılır ya da Azosilin ilaç nedir? Şeklinde yapacağınız aramalarda karşınıza ampisilin trihidrat adlı aktif etken maddeler içeren bir tablet çıkacaktır. İdrar yolunda meydana gelen enfeksiyonların tedavisi için kullanılan bir hap olan Azosilin kesinlikle doktor kontrolü altında alınması gereken bir ilaçtır. 

Azosilin Ne İşe Yarar?

Azosilin Ne İşe Yarar?

Öncelikle Azosilin ilacı ne işe yarar onu bir inceleyelim. Azosilin düşük idrar yolu enfeksiyonları için kullanılmaktadır. Sık idrara çıkma, ağrı ve yanma gibi etkileri gözüken kişilere bu teşhis sonucunda mukoza tahriş seviyesine bağlı olarak bu ilaca başvurur.

Bu içeriğimize benzer olan Perge Hap Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Azosilin Kullananların Yorumları 

İdrar yolu enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılan bir ilaçtır. Son derece etkili olduğu bilinmektedir. Yan etkileri, yarar ve zararları gibi detaylarını öğrenmek için daha önce bunu kullanmış olan kişilerin yorumlarına bir göz atalım. Azosilin Kullananların Yorumları şu şekilde; 

 • Azosilin etkili bir ilaç, hatta sistit için tek çözüm yolu diyebilirim. Ancak çok aşırı derecede uyku yapıyor. 
 • Etkili bir ilaçtı ilk başlarda iyiydi fakat sonradan rahatsız etmeye başladı.
 • Özellikle Azosilin idrar yolları enfeksiyonuna bağlı olan tüm ağrıları dindirme özelliğine sahip. Son derece güzel bir ilaç 
 • İçeriğinde bulunan maddelerden dolayı olsa gerek idrar rengini turuncuya dönüştürüyor. Eğer böyle bir şey Azosilin kullanırken başınıza gelmişse bilin ki bu ilaç yüzünden olmuştur. Ama yine de idrar yolu enfeksiyonu için mucizevi bir ilaçtır. 

Azosilin Ne İçin Kullanılır? 

İlk olarak Azosilin, doktorlar tarafından çok yaygın bir şekilde tavsiye edilen ve reçetelere yazılan bir ilaçtır. Peki, Azosilin ne için kullanılır ya da Azosilin hangi hastalıkların tedavisinde kullanılır?  

Azosilin hakkında en çok merak edilen konulardan biri bu ilacın hangi hastalıklar için kullanıldığıdır. Azosilin, genel olarak idrar yolunda meydana gelen enfeksiyonlardan kaynaklanan ağrı ve yanmaların tedavi edilmesinde ve sistit için kullanılmakta. Azosilin’in bakterisit bir özelliği vardır. 

Azosilin Kullanırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir? 

Azosilin kullanımı çok yaygın bir ilaç olarak bilinse de yukarıda da belirttiğimiz gibi ilacın aktif etken maddesine karşı hassasiyeti olan kişiler için son derece kötü sonuçlar ve yan etkiler yaratabilmektedir. Bu sebeple ilacın kullananlar yorumları oldukça araştırılmaktadır.

Azosilin kullanırken dikkat edilmesi gerekenler arasında bu ilacın kullanımında motorlu araç kullanımı da çok önemlidir. Azosilin uyku yapar mı yapmaz mı konusunu araştırmanız gerekir. Hafif uyku yapabileceği için araç kullanımına dikkat etmeniz gerekir. Hamilelik durumunda doktora sorulmadan kullanılması da bir takım sorunların yaşanmasına neden olabilmektedir.  

Azosilin kullanırken normalde kullanmakta olduğunuz bir başka ilaç daha varsa başka ilaçlarla kullanımı konusunda da son derece dikkatli olmanız gerekir. Bazı ilaçların içerisinde bulunan etken madde bir diğer ilacın bileşenleriyle farklı bir tepkimeye girebilmektedir. Aynı zamanda kronik bir rahatsızlığınız varsa bu tip bir durum için de ilacı kullanırken dikkatli olmanızda fayda vardır. 

Azosilin’in Yan Etkileri Nelerdir? 

İlaç kullanımında o ilacın bir takım yan etkiler yaratabileceği göz önünde bulundurulmalıdır. Azosilin yan etkileri şu şekilde sıralabilmektedir; 

 • Mide bulantısı ve kusma 
 • İshal ya da kabızlık 
 • Ciltte kızarıklık 
 • Deride dökülme 
 • Karın ağrısı 

Bu yan etkilerin en az bir tanesi ile arşı karşıya gelirseniz mutlaka ilacı kullanmayı bırakıp doktorunuza müracaat etmeniz gerekli olacaktır. 

Azosilin Kaç Gün Kullanılmalı?

Azosilin kaç gün kullanılır sorusu da oldukça merak edilmektedir. Bu durum hastalığınız seviyesine göre değişiklik göstermektedir. Bizim dediğimizden ziyade doktorunuzun kontrolü altında bu süre belirlenmesi gerekmektedir.

Azosilin Antibiyotik Mi?

Hücre çeperi sentezi inhibitörü için kullanılan penisilin grubu bir antibiyotikdir. Yani evet antibiyotiktir.

Azosilin Kaç Günde Etki Eder?

Azosilini, en az 3 gün içerisinde etkisini gösterir.

Azosilin neden yasaklandı?

Bu ilaç, yasaklı ilaçlar arasında bulunmamaktadır.

Azosilin ile Alkol Alınır Mı ? 

Azosilin, alkol ile birlikte kullanılmamalıdır. Hem doz saatlerini kaçırabilmeniz adına hem de olası yan etkileri için almamanız daha doğru olacaktır.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Sağlık ve ilaç kategorimizdeki yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Azosilin Kullananların Yorumları Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ilaç hakkında yorumlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.

5/5 - (4 Oy)
“Azosilin Kullananların Yorumları ” üzerine bir yorum
 1. 50 yaşındayım yaklaşık 40 yıldır kullanıyordum Nisan 2022 den beri bulamıyorum bundan başka ilaç geçirmiyor böbrek iltihabını. Ve muadilide yok yasaklımı hayır eee niye piyasada yok hiç kimse bilmiyor kimsede cevap vermiyor

  Cevapla
Yorum yapın