Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Boy Uzatan İlaçlar Eczane – Boy Uzatma Hapı

Boy Uzatan İlaçlar Eczane – Boy Uzatma Hapı

Boy Uzatan İlaçlar Eczane yazısı ile sizlerle birlikteyiz. Eczanelerde birçok ilaç, takviye ve vitaminler satılmaktadır. Bu ilaçlar her ailenin veya her bireyin bütçesine göre muadil ilaçlar da bulundurmaktadır. Vücut sağlığına iyi gelen ve olumlu etkiler yaratan ilaçlar çok tercih edilmektedir. Aynı zamanda diğer sağlık konuları hakkında bilgi almak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Doktorların Önerdiği Boy Uzatma İlaçları 

Doktorların Önerdiği Boy Uzatma İlaçları 
Doktorların Önerdiği Boy Uzatma İlaçları 

Günümüz zamanında insanların boylarının yüzyıllar öncesine göre daha kısa olduğu aşikardır. Boy kısalığı kız veya erkek fark etmeksizin milyonlarca kişinin rahatsız olduğu bir sorun olmaktadır. Özellikle erkeklerde boy kısalığı psikolojik olarak sorun olmaktadır.

Boy kısalığının ana sebebi büyüme hormonudur. Eğer büyüme hormonlarınız düşükse boy uzamasında sorunlar olabilir. Doktorların önerdiği boy uzatma ilaçları genel olarak takviye tarzı ilaçlardır. Bu takviyeler şunlardır:

  • Balık yağı
  • Omega 3 takviyeler

Boy Uzatma Hapı

Boy uzatma hapı veya iğneleri son zamanlarda oldukça fazla rağbet görmektedir. Bunun sebebi yeni nesilde boy uzunluğunun gittikçe kısalması ve bunun beraberinde gelen psikolojik bozukluklardır. Birçok boy uzatmaya yarayan ilaç bulunmaktadır, ancak doktorunuza danışmadan herhangi bir ilaç kullanmanız kesinlikle tavsiye edilmemektedir.

Boy uzaması için kullanılan ilaç grupları genel olarak kalem şeklinde iğnelerden oluşmaktadır. İğne tercih edilmesinin sebebi de daha etkili olmasından kaynaklanmaktadır.

Ayrıca bir diğer yazımız olan Saxenda Reçetesiz Alınır Mı? adlı yazımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Boy Uzatan Vitaminler 

İnsan vücudunun büyümesi, gelişmesi ve uzaması için vitamin ve minerallere ihtiyaç duyar. Özellikle çocukların büyüme çağlarında daha çok ihtiyacı olmaktadır. Boy uzatan vitaminler içerisinde en etkilileri B1, D ve C vitaminleridir.

Çocukların gelişme çağında boylarının uzaması için kullanması gereken vitaminler arasında kalsiyum ve fosfor da çok etkili olmaktadır. Çocukların daha rahat kullanması için genelde boy uzatan vitamin şurupları haplara göre daha çok tercih edilmektedir.

Boy Uzatma İğnesi Kaç TL?

Boyunun uzunluğundan memnun olmayanlar kişiler boy uzatma yöntemlerini oldukça sık araştırmaktadır. Boy uzatma ile ilgili araştırılan şeylerin başında ise boy uzatma iğnesi kaç tl sorusu gelmektedir.

Boy uzatma işlemi kolay bir şey olmadığı için tedavide kullanılan ilaçların da fiyatları biraz yüksek olmaktadır. En çok tercih edilen boy uzatma iğnelerinin isimleri ve fiyatları şu şekildedir:

  • Genotropin GoQuick fiyatı: 1749,74 TL
  • Norditropin SimpleXx fiyatı: 1759,72 TL
  • Humatrope 72 IU (24 mg) fiyatı: 4909,98 TL
  • Omnitrope 10 mg 30 IU fiyatı: 1778,95 TL

Boy Uzatan İlaçlar Eczane

Ergenlik döneminde boy kısalığı ile ilgili problem yaşayan gençler bu durumdan dolayı içe kapanma ve psikolojik bozukluk gibi sorunlar yaşamaktadırlar. Bundan dolayı araştırmalar yaparak ilaç kullanmaya yatkın olan bir nesil oluşmaktadır.

Boy uzatma ilaçlarının kesinlikle doktor tavsiyesi ve kontrolü ile kullanılması gerekmektedir. İsmi duyulan ve bu tedaviyi gören kişiler ücreti karşılığında kendilerine reçete edilen ilaçları kullanabilmektedir. Boy uzatan ilaçlar eczane fiyatları oldukça pahalı olduğu için birçok kişi istese dahi tedavi için bir adım atamamaktadır.

Ayrıca diğer Sağlık kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

Boy Uzatan İlaçlar Eczane adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın