Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Cipralex Reçetesiz Alınır Mı? – Cipralex Reçeteli Mi?

Cipralex Reçetesiz Alınır Mı? – Cipralex Reçeteli Mi?

Cipralex Reçetesiz Alınır Mı? ve Cipralex Reçeteli Mi? yazımız ile sizlerleyiz. Günümüzde dünya çapında antidepresan kullanımı oldukça artmıştır. Birçok psikiyatrik rahatsızlığın tedavisinde kullanılmaktadırlar. Bizler de bu yazımızda en çok kullanılan antidepresanlardan biri olan Cipralex hakkında bilgi vereceğiz. Ayrıca dilerseniz Sağlık kategorimizdeki yazılara bağlantıdan göz atabilirsiniz.

Cipralex Reçetesiz Alınır Mı?

Cipralex, aktif bileşeni escitalopram olan bir antidepresan ilaçtır. Genellikle depresyon, anksiyete bozukluğu, panik bozukluğu, sosyal anksiyete bozukluğu ve obsesif-kompulsif bozukluk gibi psikiyatrik koşulların tedavisinde kullanılmaktadır. Beyindeki serotonin düzeylerini arttırarak çalışmaktadır.

Antidepresan türündeki ilaçlar doktorlar tarafından reçeteli şekilde verilmektedir. Bu nedenle Cipralex Reçetesiz Alınır Mı? sorusunun yanıtı hayır olacaktır. Doktor ilacın kullanılmasını uygun gördüğü taktirde alınabilmektedir.

Cipralex Reçeteli Mi?

Cipralex Reçeteli Mi
Cipralex Reçeteli Mi

Az önce de bahsettiğimiz gibi Cipralex reçetesiz şekilde satılmamaktadır. Alanında uzman bir doktor tarafından uygun görülürse reçete edilmektedir. Anksiyete bozukluğu, ciddi depresyon gibi durumlarda kullanılması önerilmektedir.

Reçetesiz antidepresan kullanımı çok riskli olabilmektedir. Antidepresanlar, birçok farklı yan etkiye neden olabilen güçlü ilaçlardır. Reçetesiz olarak kullanıldıklarında, bir doktorun gözetiminde alındığında alınması gereken önlemler alınmadığından, bu yan etkiler daha da belirgin hale gelebilir. Bu nedenle Cipralex Reçeteli Mi? sorusuna yanıt mutlaka evet olacaktır.

Ayrıca dilerseniz Lustral Kullananların Yorumları yazımızı bağlantıdan görüntüleyebilirsiniz.

Cipralex 5 Mg Fiyat

Antidepresanlar yavaş yavaş dozajı yükseltilen ilaçlardır. Doktorların danışanları için uygun gördüğü başlangıç dozajı 5 Mg olmaktadır. Ardından gerekli görülmesi durumunda 10 mg, 20 mg gibi artırılabilmektedir. Güncel olarak satışta olan Cipralex fiyatları şu şekildedir:

  • Cipralex 5 Mg Fiyat (28 Tablet) : 80,55 TL
  • Cipralex 10 Mg Fiyat (28 Tablet) : 80,55 TL
  • Cipralex 20 Mg Fiyat (28 Tablet) : 80,55 TL

Cipralex Reçetesiz Fiyatı

Reçeteli olarak alınan ilaçlar, sigorta tarafından karşılanmaktadır. Bu nedenle ilaçların fiyatlarında düşüş meydana gelmektedir. Kişiler de Cipralex Reçetesiz Fiyatı hususunda araştırma yapmaktadır. Cipralex reçetesiz satılmamaktadır. Bu nedenle reçetesiz fiyatı da bulunmamaktadır.

Son olarak Cipralex Reçeteli Mi? ile alakalı çeşitli soruları sizler için yanıtlayacağız.

Ayrıca Cipralex Reçetesiz Alınır Mı? yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Eğer isterseniz sağlık kategorimizdeki yazıları da aşağıdan ve bağlantıdan görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızdaki diğer yazılara göz atabilirsiniz.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın