Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Depresyonu İlaçsız Yenenler Yorumları – Kurtulmanın Yöntemleri!

Depresyonu İlaçsız Yenenler Yorumları – Kurtulmanın Yöntemleri!

Depresyonu İlaçsız Yenenler Yorumları yazımız ile beraberiz. Depresyonla yaşayan birçok insan için reçeteli ilaçlar hayat kurtarıcı ilaçlar olabilir. Prozac (fluoksetin) ve Zoloft (sertralin) gibi seçici serotonin geri alım inhibitörleri (SSRI’lar) gibi antidepresanlar , depresyon için en yaygın olarak reçete edilen ilaçlardır ve genellikle etkili olmalarına rağmen, yan etkileri olabilir ve sağlığınıza bağlı olarak pahalı olabilirler.

Reçeteli ilaçları içermeyen bazı depresyon semptomlarına karşı koymanın birçok yolu vardır. Depresyonunuz varsa, ilaç kullanmadan doğal olarak yönetmeyi denemek veya antidepresanınızı başka seçeneklerle desteklemek isteyebilirsiniz. Eğer öyleyse, bu doğal alternatiflere göz atın ve ardından tedavi rejiminizin bir parçası olarak hangisinin mantıklı olabileceği konusunda doktorunuzla konuşun .

Bu makale, yaşam tarzı değişiklikleri ve takviyeleri dahil olmak üzere depresyonla savaşmaya yardımcı olabilecek bazı doğal tedavileri sizlere sunmaktadır. Farkındalık uygulamak veya ev ortamınızı geliştirmek gibi deneyebileceğiniz diğer stratejileri de kapsar. Depresyonu nasıl yenerim diyorsanız doğru yerdesiniz. yazımızın devamında depresyondan çıkma yollarından bahsettik. Ayrıca sağlık kategorisindeki ilaç kullananlar yazılarımız için ilgili bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Depresyonu İlaçsız Yenenler Yorumları

Depresyon, tedavi edilmezse zamanla kötüleşebilen ciddi bir durumdur. Reçeteli antidepresan ilaç almak istemiyorsanız, depresyon duygularıyla savaşmanın bir dizi doğal yolu vardır. Bu stratejiler, psikoterapi ve ilaç tedavisini içerebilen tedavileri tamamlamak için kullanıldığında da yardımcı olabilir. 

Depresyonunuzu tedavi etmek için en iyi yaklaşımı bulmak için doktorunuzla veya terapistinizle konuşmalısınız. Sağlıklı beslenmek, düzenli egzersiz yapmak ve yeterince uyumak gibi birçok yaşam tarzı değişikliği belirtilerinizi iyileştirmeye yardımcı olabilir. Depresyonu tedavi etmek için herhangi bir takviye almadan önce her zaman sağlık uzmanınızla konuşun, çünkü bunların kendi yan etkileri olabilir veya alıyor olabileceğiniz diğer ilaçlarla etkileşime girebilir veya etkileşime girebilir. Ayrıca benzer bir yazımız olan Beneday Kullananların Yorumları içeriğimize de bakabilirsiniz. Şimdi sizlere Depresyonu İlaçsız Yenenler Yorumlarından bahsedelim.

 • Ben çok ağır depresyondaydım ve bu halimden hiç memnun değildim. Artık çok sıkıldım deyip farklı şeyler yapmaya ve kafamı dağıtmaya başladım. Müzik dinledim, spor yapmaya başladım. Spor yapmaya başlayınca uyku kalitem de artmış oldu.
 • Benim için lanet bir dönemdi. Hiç bir şeyden zevk alamıyordum. Psikoterapi gördüm. En azından farklı şeyler yapıyordum. Bunu daha da artırmaya karar verdim çünkü kendimden hiç memnun değildim. Eğlenebileceğim şeyler ile vakit geçirmeye başladım. Egzersizlere başladım ve stresten uzak durdum. Şimdi çok iyiyim.

Depresyondan Çıkma Yolları Nelerdir?

Depresyondan Çıkma Yolları
Depresyondan Çıkma Yolları

Öncelikle Depresyon zaten kendiliğinden geçer demeyin siz çaba gösterin. Depresyondan Çıkma Yolları saymakla bitmez. Fakat bu olay kişinin kendisinde bitmektedir. Sadece sizi kötü hissettiren veya o durumu hatırlatacak şeylerden uzaklaşıp başka şeylerle ilgilenmeniz yeni hobiler edinmeniz sizi daha iyi hissettirecektir. Kısacası bir şeylerle meşgul olup kafanızı dağıtabilirsiniz veya normalde yapmadığınız aktiviteleri yapabilirsiniz. Şimdi sizlere İlaçsız Depresyondan Kurtulma Yollarından bahsedeceğiz. İşte depresyona kesin çözüm örnekleri:

 • Daha fazla uyku alın
 • Kafeini azaltın veya bir süre hiç kullanmayın.
 • Daha fazla D vitamin ihtiyacınızı karşılayın.
 • Maneviyatınıza Dokunun.
 • Daha fazla egzersiz yapın.
 • Alkolden uzak durun.
 • İyi bir ruh hali oluşturun. Pozitif olmaya çalışın.
 • Düşünceleriniz değiştirin.
  • Genelde kullandığınız olumsuz cümlelerin farkına varın ve değişime gidin.
 • Stresle başa çıkın.
 • Evinize veya çalışma alanınıza yeşillik katın.
 • Sosyal hayatınıza yön verin.
 • Yeni şeyler deneyin.
 • Günlük bir rutin yapın.
 • Hareketli müzikler dinleyin.

Ayrıca benzer bir yazımız olan Kilo Aldıran Vitaminler Eczane içeriğimize de bakabilirsiniz. Şimdi sizlere beyin tümörü olanların yorumları hakkında hazırladığımız birkaç yorumlar!

Ayrıca, buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan bu yazılarımıza da kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Son olarak Depresyonu İlaçsız Yenenler Yorumları yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın