Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Debridat Kullananlar Yorumları (Yan Etkileri)

Debridat Kullananlar Yorumları (Yan Etkileri)

Debridat kullananların yorumları yazımız ile karşınızdayız. Günlük hayatın koşturmacası ve yoğunluğunda bazen insanlar bu yoğun tempoya ayak uyduramayıp psikolojik sıkıntılar yaşarlar. Bu psikolojik sıkıntılar, yanlış beslenme alışkanlıklarına sebep olur. Bunun yanında günümüzde teknolojinin de bu denli yaygınlaşması ile birlikte masa başı işler de artmış ve bu da hareketsiz bir yaşama sebebiyet vermiştir. Diğer önemli ilaçlar için de Kullananlar yorumları neler olduğunu ve bu tarz yazıların daha fazlasını görmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Yukarıdaki bu durumlar bir araya geldiğinde sindirim sisteminde çeşitli sorunlara sebep olmaktadırlar. Debridat şurup veya tablet ise, sindirim kas hareketlerinde eğer azalma varsa sindirim kaslarının harekete geçmesine yardımcı etkiye sahiptir. Eğer ki sindirim kas hareketlerinde artış varsa da çözücü etki gösterir.

Debridat Nedir?

Peki Debridat Nedir? Debridat Oral Suspensiyon, karın ağrısı ve kramplar, spazmlar, gaz, ishal ve/veya kabızlık gibi irritabl bağırsak sendromu veya sindirim bozukluklarının semptomlarını tedavi etmek için kullanılan reçeteli bir ilaçtır. karın ağrısı ve kramplar, spazmlar, gaz, ishal ve/veya kabızlık gibi bağırsak sendromu veya sindirim bozukluklarının tedavisinde de kullanılır.

Debridat Ne İşe Yarar?

Debridat Ne İşe Yarar? İlaç, karnınızdaki rahatsızlıkları tedavi etmek için kullanılmaktadır. Özellikle kabızlık ve ishal gibi bağırsak rahatsızlıklarında kullanılmaktadır. Sindirim bozuklukları, mide bağırsak problemleri için birebirdir. Bunun yanında Debridat Kullananların Yorumları da bu konuda oldukça olumludur.

Debridat Yan Etkileri

Debridat Yan Etkileri
Debridat Yan Etkileri

Diğer bütün ilaçlar gibi Debridat Fort’un içeriğindeki maddeler, duyarlı olan kişilerde yan etkilere neden olabilir. Aşağıdaki debridat yan etkilerinden biri olursa, Debridat Fort‘u kullanmayı durdurunuz ve acilen doktorunuza bildirin ve en yakın hastanenin aciline başvurunuz;

 • El, ayak, yüz ve dudaklarda şişme ya da özllikle ağız veya boğazda yutma ve nefes alma eylemini zorlaştıracak derecede olan şişmeler
 • Deride dökülme
 • Baygınlık geçirme

Debridat Kullananların Yorumları

Debridat Kullananların Yorumları şimdi sizlerle, genelde birçok sindirim sorunu tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Bu sorunlara örnek olarak, mide ağrısı, şişkinlik, gaz ve kabızlık gibi rahatsızlıklar sayılabilir. İlacın ana etken maddesi trimebutin maleat’tır ve kas spazmlarını hafifletir.

 1. “Debridat mide problemlerimi çözdüğü için çok mutluyum. İlk kez kullandığımda, sadece birkaç gün içinde rahatsızlıklarım azaldı. Artık düzenli olarak kullanıyorum ve hiçbir yan etki yaşamadım.”
 2. “Kronik sindirim sorunlarım var ve Debridat benim için büyük bir kurtarıcı oldu. İlaç beni rahatlatıyor ve şişkinlik, gaz ve mide ağrısı gibi semptomları hafifletiyor. Kesinlikle tavsiye ederim!”
 3. “Debridat’ın etkisi hızlı ve etkili. Kullandığım diğer ilaçlara kıyasla çok daha iyi sonuçlar aldım. Ayrıca, yan etkileri olmadığı için güvenle kullanabilirim.”
 4. “Debridat’ı birkaç yıldır kullanıyorum ve mide rahatsızlıklarımı kontrol altında tutmama yardımcı oldu. İlaç beni rahatlatıyor ve sindirim sistemi sorunlarımı hafifletiyor. Kesinlikle tavsiye ederim.”

Buna benzer olan D Colefor Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Yukarıda sizler için derlediğimiz yan etkiler listesindeki maddelerin hepsi ciddi yan etkilerdir. Daha öncede belirttiğimiz gibi bunlardan herhangi biri gerçekleşirse hemen doktorunuza başvurmanızı tavsiye ederiz. Aşağıda belirtilenler ise Debridat Fort’un hafif yan etkileridir;

 • Ciltte reaksiyon
 • Baş dönmesi
 • Uyuklama

Bu belirtiler baş gösterdiğinde doktorunuza haber veriniz.

Debridat Şurup Kullananların Yorumları (Debridat Fort Kullananlar)

Yazımızda daha öncede belirttiğimiz gibi özellikle günümüzde değişen yaşam şartları insanların psikolojine önemli ancak olumsuz bir etkiye sahiptir. Bu direkt olarak insan psikolojisini, dolaylı olarak da sinirim sistemini olumsuz yönde etkilemektedir.

Sizler için bu yazımızda Debridat Şurup Kullananların Yorumlarını araştırıp derlemiş bulunmaktayız.

“Bu ilacı kullandığım günden beri faydalarını vücudumda hissediyorum, bana çok iyi geldi.”

Emir Bey

“Bu ilacı bebeğim için almıştım ama kullandığı günlerde tuvaleti çok tazyikli oluyor, ben tavsiye etmiyorum.”

Defne Hanım

“Ben kızım için kullanmıştım ama inanın bir faydasını görmedim. Doktorum başka bir ilaç verdi ve 10 gün düzenli kullandım daha sonra bir daha da ihtiyacım kalmadı çok şükür bitti.”

Sevcan Hanım

Bebeklerde Debridat Kullananların Yorumları

Bebekler için Debridat yerine doktorlar daha çok Duphalac tercih ediliyor. Debridat daha çok yetişkinler için kullanılmasını öneriyoruz. 2 yaş altı çocuklar debridat kullanması önerilmiyor. Onun yerinde çocuklar için daha etkili olan Duphalac kullanmanız isabetli olacaktır. Ancak yine de mecbur kalınca Debridat kullananlar bulunmaktadır. O doğrultuda listelediğimiz Bebeklerde Debridat Kullananların Yorumları:

 • Doktor daha 1 aylıkken sürekli ıkındığını söylediğim için sindirim problemi olduğunu düşündüğü için DEBRİDAT şurup reçete etti. Şurubu verince bebeğim kakasını acayip bir hızla yapıyordu. İshal sorunu ortadan kalktı.
 • Biz de kullandık. Bebeğim kakasını asla yapamıyordu. Doktor bu ilacı verdi onun sayesinde düzeldi.

Debridat Şurubu Ne İçin Kullanılır?

Bu tablet/ şurup İrritabl bağırsa ksendromu, Bağırsak sendromu gibi hastalıkların tedavisinde ve diğer durumlarda endikedir. Peki Debridat Şurubu Ne İçin Kullanılır? Debridat Tablet, bu ilaç kılavuzunda listelenmemiş amaçlar için de kullanılabilir.

Debridat Şurubu Ne İçin Kullanılır?
Debridat Şurubu Ne İçin Kullanılır?

Ayrıca Debridat Tabletin, etken madde olarak Trimebutine Maleat içermesi ve bağırsağın anormal hareketlerini normalleştirerek çalıştırması, en yaygın kullanım amaç ve sebeplerinden birisidir.

Buna benzer olan Dicetel Kullananlar Yorumlar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Debridat Ne Zaman Etki Eder?

2-3 Hafta kadar kullanım süresi bulunmaktadır. Bu rahatsızlığınızın durumuna bağlı olarak ilk haftada veya birkaç zaman sonra etki edebilmektedir. Tamamen boy kilo oranınıza, rahatsızlık durumunuza bağlıdır. Ayrıca Doktorunuzun verdiği dozda ve sürede kullanmayı ihmal etmeyin.

Debridat İle Alakalı Sıkça Sorulan Sorular

Bu ilaç ile alakalı aklınıza gelen tüm soruların cevabı aşağıda yer almaktadır.

Debridat kullananların yorumları yazımızın sonuna geldik. Bu tarz Kullananlar ile alakalı yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

Sağlık ve ilaç kategorimizdeki yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ana sayfaya gitmek için bizdekalmasin.com bağlantısına tıklayabilirsiniz.

3.9/5 - (8 Oy)
“Debridat Kullananlar Yorumları (Yan Etkileri)” üzerine 8 yorum
 1. Benim 10 yaşındaki oğlum yaklaşık 6aydir kullanıyor çok faydası ni gördüm gaza karın ağrısı na bire bir

  Cevapla
Yorum yapın