Dicetel Kullananlar Yorumlar

Dicetel kullananlar yorumlar olarak olumlu olup, bu ilaç safra kesesi ve bağırsaklarda ortaya çıkan spazmları engellemek amacıyla kullanılmaktadır. Dicetel en etkili spazm geçirici ilaçlardan birisi olup, sadece doktor kontrolünde kullanılması gerekmektedir. Diğer önemli ilaçlar için Kullananlar yorumları neler olduğunu ve bu tarz yazıların daha fazlasını görmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Bu ilaç, mideden kaynaklı olan rahatsızlıklarda da kullanılabilmekte olup, aynı zamanda bağırsakların temizlenmesine yardımcı olmaktadır. Mide ağrıları, ishal ya da kabızlık gibi sorunlar yaşayan hastaların tedavisinde de, doktorlar dicetel tableti önerebilmektedir. Dicetel doktor reçetesi ile alınabilen bir ilaç olup, tablet olarak sadece eczanelerde satışa sunulmaktadır.

Dicetel Kullanım Alanları Nelerdir?

Bağırsak ve safra kanalına etki eden dicetel tablet, antispzamodik olarak adlandırılan bir ilaç grubuna dâhil olan bir ilaçtır. En iyi ilaçlardan birisi olan dicetel tablet dolaşım ve sindirim sistemi hastalıklarından etkin olarak kullanılmaktadır. Dicetel özellikle bağırsaklarda ve safra kesesinin olduğu bölgede oluşan spazmların ve ağrıların tedavi edilmesi ve geçmesi için doktorlar tarafından hastalara reçete edilmektedir. Bunlara bağlı olarak dicetel kullanım alanları ise şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Bağırsaklarda oluşan ağrıların ve spazmların tedavi edilmesinde
 • Safra kesesinde oluşan spazmların giderilmesinde
 • Mide ağrılarının geçmesinde
 • Mide kramplarının tedavi edilmesinde
 • Bağırsaklarda ve midede oluşan şişkinliklerin giderilmesinde
 • İshal ve kabız vakalarında
 • Baryum lavmanından önce bağırsakların temizlenmesi amacıyla da dicatel tablet kullanılmaktadır.
icetel kullananlar yorumlar
Dicetel kullananlar yorumlar

Dicetel Etken Maddeleri Nelerdir?

Özellikle Dicetel tablet olarak sadece eczanelerde satılmakta olup, doktor konrolünde kullanılması gereken bir ilaçtır. Buna bağlı olarak dicetel etken maddesi her bir tablette olmak üzere 50 mg pinaveryum bromür olmaktadır. Dicetel yardımcı maddeleri ise laktoz monohidrat, modifiye mısır nişastası, tlak ve aerosil 200 olmaktadır.

Buna benzer olan D Colefor Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Dicetel Kullanım Şekli Nasıldır?

Yan etkileri bulunan Dicetel doktorun verdiği dozlarda ve sürelerden kullanılmaktadır. Bu nedenle genel olarak dicetel günlük kullanımı günde 3 sefer bir tablet olmaktadır. Doktorun gerekli gördüğü durumlarda ise hastalar günde iki kez, iki tablet olarak dicatel kullanabilmektedir. Dicetel tablet bir günde en fazla 6 tablet olarak alınabilmektedir.

Dicetel tablet alımlarının ise yemek aralarında olması gerekmektedir. Bir bardak su ile birlikle ağızda çiğnenmeden, doğrudan ilacın yutulması gerekmektedir. Dicetel tablet tedavilerinde doktorun verdiği dozların, her gün aynı saatte alınması lazımdır. Çocuklar dicetel tableti kullanamamaktadır. Hamile olan kadınlar ve emziren anneler ise dicetel tableti, ancak doktor kontrolü ile kullanabilmektedir.

Dicetel Yan Etkileri Nelerdir?

Her ilaçta olduğu gibi dicetel tablet ile olan tedavilerde de, hastaların bünyelerine de bağlı olarak bazı yan etkiler ortaya çıkabilmektedir. Bu gibi durumlarda hastaların dicetel tablet kullanımını hemen bırakarak, doktorlarına bu durumu bildirmeleri ve en yakın hastanenin acil bölümüne gitmesi gerekmektedir. Bu bağlamda dicetel yan etkileri ise genel olarak şunlar olmaktadır;

 • Ciltte kaşıntı ve kızarıklık oluşması
 • Nefes almada zorluk yaşanması
 • Yüz, boğaz ve dilde şişliklerin olması
 • Yutma sorunlarının ortaya çıkması
 • Mide rahatsızlıkları
 • Mide bulantısı
 • Baş ağrısı
 • Güçsüzlük hissedilmesi
 • Bağırsakların aşırı derecede rahatsız olması
icetel kullananlar yorumlar
Dicetel kullananlar yorumlar

Dicetel Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Özellikle Dicetel ile olan tedavilerde hastaların ilacı kesinlikle suyal doğrudan yutması gerekmektedir. İlacın çiğnenmesi istenmeyen mide rahatsızlıklarına yol açabilmektedir. Dicetel tabletin, çocukların ulaşamayacağı bir yerde saklanması gerekmektedir.

Buna benzer olan D Colefor Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

İlaç ile olan tedavilere başlanmadan önce hastaların doktorlarına kullandıkları diğer ilaçları mutlaka söylemesi lazımdır. Dicetel tablet ile olan tedavilerde hastaların araç ve makine kullanmasında bir sakınca bulunmaktadır. Ayrıca Dicetel tablet ile birlikte her türlü yiyecek ve içecek alınabilmektedir.

Dicetel 50 mg Ne İşe Yarar?

Hemen hemen her ilaçta olduğu gibi bu ilacında belirli dozajları bulunmaktadır. O nedenle hastalığınızın şiddetine, boy ve kilonuza bağlı olarak doktorunuz size uygun olan dozu reçetenize yazacaktır. Dicetel 50 mg Ne İşe Yarar? Sorusunun cevabı da çeşitli mide ağrıları, krampların giderilmesinde ve tedavisinde kullanılmaktadır.

Bu ilaç ile alakalı çeşitli soru işaretlerine aşağıda yanıt veriyor olacağız.

Dicetel Kullananlar Ne İşe Yarar?

Özellikle kramplar, spazmlar ve mide ağrıları geçiren hastalarda kullanılmakta olan ve rahatlamalarına yardımcı olan ilaç, ishal, kabızlık gibi rahatsızlıklarda da etkilidir.

Dicetel Sürekli Kullanılır mı?

Sadece yetişkinlerin kullanmasının doğru olduğu bu ilaçta, düzenli ve her gün almanın daha yararlı olduğu bilinmektedir. Tabi doktorunuzun tavsiye ettiği kullanım metodunun dışına çıkılması da doğru değildir.

Sağlık kategorimizdeki yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Aşağıdan yazımızı oylayabilirsiniz.

Yorum yapın