Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Dicetel Kullananlar Yorumlar – Mide Ağrılarına Son!

Dicetel Kullananlar Yorumlar – Mide Ağrılarına Son!

Dicetel kullananlar yorumlar olarak olumlu olup, bu ilaç safra kesesi ve bağırsaklarda ortaya çıkan spazmları engellemek amacıyla kullanılmaktadır. Dicetel en etkili spazm geçirici ilaçlardan birisi olup, sadece doktor kontrolünde kullanılması gerekmektedir. Diğer önemli ilaçlar için kullananlar yorumları neler olduğunu ve bu tarz yazıların daha fazlasını görmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Bu ilaç, mideden kaynaklı olan rahatsızlıklarda da kullanılabilmekte olup, aynı zamanda bağırsakların temizlenmesine yardımcı olmaktadır. Mide ağrıları, ishal ya da kabızlık gibi sorunlar yaşayan hastaların tedavisinde de, doktorlar dicetel tableti önerebilmektedir. Ayrıca Dicetel doktor reçetesi ile alınabilen bir ilaç olup, tablet olarak sadece eczanelerde satışa sunulmaktadır.

Dicetel Kullananlar Yorumlar🔵

Dicetel Kullananlar YorumlarPin
Dicetel Kullananlar Yorumlar

Bağırsaklarda ve midede oluşan çeşitli rahatsızlıkların (İshal, kabız, mide ağrıları, spazmlar, kramplar) tedavisinde kullanılmaktadır. Ülkemizde sıklıkla doktorlar tarafından önerilen bu ilacın birçok faydası açıklanmaktadır. Şimdi Dicetel Kullananlar Yorumlar yaptı ve bizde sizlerle paylaştık. İşte o yorumlar:

 • Midemdeki sürekli ağrının geçmesinde büyük payı var, iyi ilaç.
 • İshal olduğum son 3 haftada çarem bu ilaçtı.
 • Bağırsaklardaki şişkinliğe iyi geliyor diye aldım ama halen etkisi daha olmadı. Bekliyorum.

Buna benzer olan Forziga Kullananların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Dicetel 50 mg Kullananlar💊

Sağlık sektöründeki her ilacın belirli mg’lara ayrılmış dozajları vardır. Dicetel’de de bu dozlardan en yaygın olanı 50 mg’dır. Rahatsızlığınıza göre doktorunuza size özel ayarlanan dozu reçetenize yazacaktır. Dicetel 50 mg Kullananların yaptığı yorumlar:

 • Son derece etkili ilaç ben 2,5 haftadır kullanıyorum faydası çok.
 • Etkisi yok yani sıfır, doktora tekrar gideceğim.

Dicetel Kullanım Alanları Nelerdir?

Bağırsak ve safra kanalına etki eden dicetel tablet, antispzamodik olarak adlandırılan bir ilaç grubuna dâhil olan bir ilaçtır. En iyi ilaçlardan birisi olan dicetel tablet dolaşım ve sindirim sistemi hastalıklarından etkin olarak kullanılmaktadır. Dicetel özellikle bağırsaklarda ve safra kesesinin olduğu bölgede oluşan spazmların ve ağrıların tedavi edilmesi ve geçmesi için doktorlar tarafından hastalara reçete edilmektedir. Bunlara bağlı olarak dicetel kullanım alanları ise şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Bağırsaklarda oluşan ağrıların ve spazmların tedavi edilmesinde
 • Safra kesesinde oluşan spazmların giderilmesinde
 • Mide ağrılarının geçmesinde
 • Mide kramplarının tedavi edilmesinde
 • Bağırsaklarda ve midede oluşan şişkinliklerin giderilmesinde
 • İshal ve kabız vakalarında
 • Baryum lavmanından önce bağırsakların temizlenmesi amacıyla da dicatel tablet kullanılmaktadır.

Dicetel Etken Maddeleri Nelerdir?

Özellikle Dicetel tablet olarak sadece eczanelerde satılmakta olup, doktor konrolünde kullanılması gereken bir ilaçtır. Buna bağlı olarak dicetel etken maddesi her bir tablette olmak üzere 50 mg pinaveryum bromür olmaktadır. Dicetel yardımcı maddeleri ise laktoz monohidrat, modifiye mısır nişastası, tlak ve aerosil 200 olmaktadır.

Buna benzer olan D Colefor Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Dicetel Kullanım Şekli Nasıldır?

Yan etkileri bulunan Dicetel doktorun verdiği dozlarda ve sürelerden kullanılmaktadır. Bu nedenle genel olarak dicetel günlük kullanımı günde 3 sefer bir tablet olmaktadır. Doktorun gerekli gördüğü durumlarda ise hastalar günde iki kez, iki tablet olarak dicatel kullanabilmektedir. Dicetel tablet bir günde en fazla 6 tablet olarak alınabilmektedir.

Dicetel tablet alımlarının ise yemek aralarında olması gerekmektedir. Bir bardak su ile birlikle ağızda çiğnenmeden, doğrudan ilacın yutulması gerekmektedir. Dicetel tablet tedavilerinde doktorun verdiği dozların, her gün aynı saatte alınması lazımdır. Çocuklar dicetel tableti kullanamamaktadır.

Dicetel Hamilelikte Kullanılır Mı?

Hamile olan kadınlar ve emziren anneler ise dicetel tableti, ancak doktor kontrolü ile kullanabilmektedir.

Dicetel Kullananlar Yan Etkileri Nelerdir?

Her ilaçta olduğu gibi dicetel tablet ile olan tedavilerde de, hastaların bünyelerine de bağlı olarak bazı yan etkiler ortaya çıkabilmektedir. Bu gibi durumlarda hastaların dicetel tablet kullanımını hemen bırakarak, doktorlarına bu durumu bildirmeleri ve en yakın hastanenin acil bölümüne gitmesi gerekmektedir. Bu bağlamda dicetel kullananlar yan etkileri ise genel olarak şunlar olmaktadır;

 • Ciltte kaşıntı ve kızarıklık oluşması
 • Nefes almada zorluk yaşanması
 • Yüz, boğaz ve dilde şişliklerin olması
 • Yutma sorunlarının ortaya çıkması
 • Mide rahatsızlıkları
 • Mide bulantısı
 • Baş ağrısı
 • Güçsüzlük hissedilmesi
 • Bağırsakların aşırı derecede rahatsız olması
icetel kullananlar yorumlarPin
Dicetel kullananlar yorumlar

Dicetel Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Özellikle Dicetel ile olan tedavilerde hastaların ilacı kesinlikle suyal doğrudan yutması gerekmektedir. İlacın çiğnenmesi istenmeyen mide rahatsızlıklarına yol açabilmektedir. Dicetel tabletin, çocukların ulaşamayacağı bir yerde saklanması gerekmektedir.

Buna benzer olan Duloxx 30 mg Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

İlaç ile olan tedavilere başlanmadan önce hastaların doktorlarına kullandıkları diğer ilaçları mutlaka söylemesi lazımdır. Dicetel tablet ile olan tedavilerde hastaların araç ve makine kullanmasında bir sakınca bulunmaktadır. Ayrıca Dicetel tablet ile birlikte her türlü yiyecek ve içecek alınabilmektedir. Ayrıca şunu belirtmek gerekir, dicetel ile zayıflama konusunda sırf zayıflamak için bu ilacı kullanmanız sağlığınız açısından tehlikeli olabilir. Bu yüzden doktorunuz tavsiye etmedikçe ilacı kendi fikirlerinize göre kullanmayınız.

Dicetel Zayıflatır Mı Yorumlar?

Dicetel Zayıflatır Mı YorumlarPin
Dicetel Zayıflatır Mı Yorumlar

Özellikle Dicetel ile zayıflama mümkün mü konusu oldukça merak ediliyor. Bu ilaç oluşan mide ve bağırsak sorunlarını gidermeyi amaçlar. Bu sorunu çözdüğünde şişkinlik ve kabızlık problemlerini giderir. Bu da kullanan kişilerde zayıflattığına yönelik hissettirir. Ancak Dicetel doğrudan zayıflatmaz.

Dicetel Hangi Hastalık İçin Kullanılır?

Özellikle bağırsak sorunlarında bu ilaç reçete ediliyor. Ağrı ve spazmların oluşmasını önlüyor. Safra kesesindeki spazmların geçmesi için de kullanılıyor. Dicetel mide ağrılarında da oldukça etkili. İshal ve kabızlık sorunlarında çözüm olarak reçete ediliyor.

Dicetel Ne Kadar?

Bu ilacın 2022 yılında KDV dahil Perakende Satış Fiyatı 12-13 TL arasındadır. Dicetel fiyatı diğer ilaçlara kıyasla ucuz olduğunu belirtelim. İlacı aldıktan sonra 60 ay boyunca saklayabilirsiniz.

Dicetel 50 mg Ne İşe Yarar?

Sıkça merak edilen Dicetel hap ne işe yarar? sorununu cevaplayalım. Hemen hemen her ilaçta olduğu gibi bu ilacında belirli dozajları bulunmaktadır. O nedenle hastalığınızın şiddetine, boy ve kilonuza bağlı olarak doktorunuz size uygun olan dozu reçetenize yazacaktır. Dicetel 50 mg Ne İşe Yarar? Sorusunun cevabı da çeşitli mide ağrıları, krampların giderilmesinde ve tedavisinde kullanılmaktadır.

Dicetel Tablet Nedir?

Mide spazmları, kas ağrıları, bağırsak problemleri gibi durumlarda kullanılan bir ilaçtır. Özellikle safra kanalındaki problemlere de iyi gelmektedir. Bunun yanında farklı dozları bulunan bu ilacın kişiye özel ve rahatsızlığa bağlı olarak reçete edilmesi gerekmektedir. Böylece Dicetel Tablet Nedir? sorusunun cevabı da bu şekilde çözülmektedir.

Dicetel Kabızlığa İyi Gelir mi?

Dicetel, kabızlık tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Ancak, her kişinin vücut yapısı ve rahatsızlık durumu farklıdır, bu yüzden kabızlık tedavisi için en iyi yöntemi belirlemek için doktora başvurmanız önerilir. Sık sık merak edilen Dicetel Kabızlığa İyi Gelir mi? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Dicetel Ne İçin Kullanılır?

Dicetel, bağırsak hareketlerini düzenleyerek kabızlık tedavisi için kullanılan bir ilaçtır. Aynı zamanda idrar yolu rahatsızlıklarının tedavisi için de kullanılabilir. Reçeteli olarak satılan Dicetel eczanelerde 157 TL‘dir. Böylece Dicetel Ne İçin Kullanılır? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Dicetel Neye Yarar?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Dicetel kabızlık sorununun çözülmesi için oldukça etkili bir ilaçtır. Bununla birlikte idrar yolu rahatsızlıklarının tedavisinde de kullanılmaktadır. Böylece Dicetel Neye Yarar? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Bu ilaç ile alakalı çeşitli soru işaretlerine aşağıda yanıt veriyor olacağız.

Sağlık kategorimizdeki yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

4.9/5 - (8 Oy)
“Dicetel Kullananlar Yorumlar – Mide Ağrılarına Son!” üzerine 3 yorum
 1. Bugün dahiliye uzmanı verdi içtikten 3 saat sonra baş ağrısı baş dönmesi gözlerim kararıyor nefes almakta zorluk kalbimde baskı kalp atışım çok hızlandı ayakta duramıyorum kalp ve hipertansiyon hastasıyım

  Cevapla
Yorum yapın

1