D Colefor Kullananlar ve Yorumları

D Colefor kullananlar ve yorumları bakıldığında d vitamini eksikliği için kullanılan etkili bir ilaç olmaktadır. Ayrıca D Colefor bakıldığı zaman eksikliğinde meydana gelen vitamin eksikliğinden dolayı meydana gelen kemik hastalığında durumlarda kullanılan kapsül şeklindeki D vitamini ilacı olmaktadır. D Colefor açık sarı renkli, şeffaf ve oval yumuşak bir yapısı bulunmaktadır. Her kutu içerisinde 7, 12, 14 ila 24 yumuşak kapsül bulunmaktadır. Diğer önemli ilaçlar için Kullananlar yorumları neler olduğunu ve bu tarz yazıların daha fazlasını görmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

D vitamini açısından destek sağlayan D Colefor, gıdalara destek amacı ile sağlanmaktadır. Ve D vitamininde böbreklerin ve bağırsağın kalsiyumu absorbe etmesini sağlar. Kemik yapımına destek olmaktadır, sindirim sistemi ve metabolizma adı verilen bir ilaç grubu içinde yer alır. Ağız yolu ile alınır ve normal reçeteli bir ilaç olmaktadır.

D-Colefor Kapsül Kullananlar Yorumları

D-Colefor Kapsül Kullananlar YorumlarıPin
D-Colefor Kapsül Kullananlar Yorumları

Burada D-colefor kapsül kullananlar yorumlarını sizler için derledik. Çünkü insanlar ilaçları kullanmadan önce daha önceden kullanan kişilerin fikirlerini öğrenmek istiyorlar. Örneğin; ilacın yan etkisi nedir, etkisi ne kadar sürer veya gerçekten işe yarıyor mu gibi sorulara cevap arıyorlar. İşte colefor d vitamini kullananlar:

 • Ben haftada bir defa olmak üzere 4 kere kullandım. D vitaminim 20 den 31’e yükseldi. Bu değer benim için çok süper.
 • D vitaminim 11 çıkınca bu ilacı eczaneden aldım. fakat kullandıktan sonra sol elimi e kolumu uyuşturdu. İlacın yan etkilerinde uyuşukluk varmış. İkinci kez ilacı almaya korkuyorum.

D-Colefor Kullananlar

D-Colefor kullananlar bakıldığı zaman sindirim sisteminde ve metabolizma adı verilen ilaçlarda reçete edilmesi durumunda devlet tarafından ödenmektedir. Bunun dışında reçetesiz olarak alınabilmektedir ve mutlaka D vitamini eksikliği durumunda tercih edilmesi gerekmektedir. D Colefor vücutta daha fazla vitamin ihtiyacı olması halinde kullanılmaktadır. Bunun yanında D Colefor kullananlar bakıldığı zaman,

 • D Colefor, D vitamini yetersizliğini ortadan kaldırmak için kullanılmaktadır. Bununla birlikte vücuda D vitamini yetmediği durumlarda kullanılabilmektedir.
 • Vücuda D vitamini yetmediği konusunda kullanılmaktadır, sindirim kanalındaki emilim bozukluğuna bağlı olarak tedavilerde kullanılır.
 • D vitamini eksikliğinden meydana gelen Raşitzm hastalığının iyileştirilmesinde kullanılmaktadır.
 • Kemiklerde mineral azalma durumuna bağlı olarak kemik erimesi tedavisinde kullanılmaktadır.
 • Vücutta kalsiyum metabolizmasının düzenlenmesine önemli rol oynayan ve hormon bezlerinde meydana gelen tümör oluşumunda tedavi amaçlı kullanılmaktadır.

Bu içeriğimize benzer olan Perge Hap Kullananlar ve Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz

D Colefor Yorumları

D Colefor yorumları bakıldığında kemik sağlığında önemli katkıları olduğu görülmüştür. Bununla beraber yaşlı bireylerde de meydana gelen kemik erimesine bağlı olan küçülmelerin önüne geçebilmektedir. Gün ışığı ile alınamayan D vitamini alınmadığı durumlarda ihtiyacı karşılamaktadır. D Colefor kapsülü kullanılmayan durumlarda 12 yaşından küçüklerde kapsülü yutma sorunu yaşayabilirler.

Bu kapsüle karşı alerjisi olan kişiler kullanmamalıdır. Ve kanında yüksek seviyede D vitamini bulunan kişilerin kullanılmaması gerekmektedir. Ciddi derecede böbrek sorunu yaşayanlarda, kanda yüksek kalsiyum seviyeleri ile idrarda meydana gelen kalsiyum seviyesi oranında görülmektedir.

D Colefor Ne İşe Yarar?

D Colefor ne işe yarar bakıldığı zaman sadece doktor reçetesi ile kullanılması gereken bir ilaç olmaktadır. Doktor tavsiyesine uymadan kullanımlarda hastalarda istenmeyen sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına sebep olabilmektedir. En fazla kullanılan vitamin ilaçlarından olan D Colefor kullanım alanları konusunda şu şekilde olabilmektedir,

 • D vitamini eksikliği tedavilerde ve aynı zamanda D vitamini yetmezliği olan hastaların tedavisinde kullanılmaktadır.
 • Kemiklerde mineral azalmasının durumunda meydana gelen hastalıklarda, sindirim kanalında D vitamini eksikliğine bağlı olarak meydana gelen hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.
 • Raşitzm tedavisi ve kemik erimesi tedavilerinde kullanılmaktadır. Bunun yanında içeriğindeki etken maddesi D3 maddesi olmaktadır ve E vitamini ile zeytinyağı bulunmaktadır. D-colefor kullanıcı yorumları da bunu destekler nitelikte.

Bu içeriğimize benzer olan Calcimax D3 Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz

D Colefor Kapsül Kilo Aldırır mı?

D Colefor kapsül kilo aldırır mı bakıldığı zaman yağ kütlesi fazla olan bireylerde D vitaminin düşük olduğunu belirtmektedir. Bu sebeple kilo aldırma potansiyeli bulunur. Vitaminlerin kilo alımı konusunda sebep olduğu bilgisinin aksine D vitamini kilo kaybında olumlu etkiye sahip olabilmektedir. Fakat bu durum kişiden kişiye göre değişebilmektedir.

D Colefor Yan Etkileri

D Colefor yan etkileri bakıldığı zaman ilaç içerisindeki maddelere karşı duyarlı olan bireylerde yan etki riski fazla olmaktadır. Bunun dışında aşırı kullanımında ilaç kullanımında sıkıntı görülebilmektedir. Bununla beraber vücudun birçok yerinde yan etkiler görülebilmektedir. Fakat bu etkilerin meydana gelme ihtimali düşük olmaktadır. Normal dozlarda kısa süreli kullanımlarda yan etki görülmez. Ve yaygın olmayan yan etkiler şu şekilde olabilmektedir,

 • Yaygın olmayan yan etkiler konusunda kanda çok fazla kalsiyum bulunmaması, kendini hasta hissetme, iştahsızlık ve kabızlık durumu.
 • Karın ağrısı, aşırı susama, kas güçsüzlüğü, uyuşukluk, idrarda çok fazla kalsiyum meydana gelmesi olabilir.
 • Cilt üzerinde döküntü meydana gelmesi, kaşıntı gibi durumlar meydana gelmesi ve kurdeşen sorunu görülmektedir.

D-Colefor 20.000 Kullanıcı Yorumları

D-Colefor 20.000 Kullanıcı Yorumları şeklinde baktığımızda ise birçok kullanıcının birbirinden farklı yorumları bulunmaktadır. Vücuda D vitamini takviyesi için kullanılan bu ilacın yorumları şu şekilde:

“Yaklaşık 20 gün oldu ve değerlerimde ciddi bir artış söz konusu. Tavsiye ederim.”

Kullanıcı Yorumu

“Arkadaşımın önerisi üzerine aldım bir süredir de içiyorum fakat bende iştahsızlık yaptı pek bir şey yiyemiyorum, doktoruma danışacağım.”

Kullanıcı Yorumu

Bu içeriğimize benzer olan Anrecta Kullananlar ve Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz

Ayrıca bunun gibi yan etki durumu görülebilmektedir bu sebeple D Colefor kullanımında dikkatli olunması gerekmektedir. Bu tarz ilaçların kullanımında doktordan bilgi alın ve doktor kontrolünde D Colefor ilaçların kullanılması gerekmektedir.

D-colefor İle Alakalı Sıkça Sorulan Sorular

İlaç ile alakalı akıllara gelen soruları ve cevapları sizler için derledik.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak D Colefor Kullananlar ve Yorumları yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

4.2/5 - (8 Oy)
Yorum yapın