Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » D Colefor Kapsül Kullananlar Yorumları – 20.000 Kullanıcı Yorumları

D Colefor Kapsül Kullananlar Yorumları – 20.000 Kullanıcı Yorumları

D Colefor Kapsül Kullananlar Yorumları bakıldığında d vitamini eksikliği için kullanılan etkili bir ilaç olmaktadır. Ayrıca D Colefor 20.000 Kullanıcı Yorumları değerlendirildiğinde D vitamini eksikliğinde meydana gelen kemik hastalığında durumlarda kullanılan kapsül şeklindeki satılmaktadır. D Colefor açık sarı renkli, şeffaf ve oval yumuşak bir yapısı bulunmaktadır. Her kutu içerisinde 7, 12, 14 ila 24 yumuşak kapsül bulunmaktadır. Diğer önemli ilaçlar için Kullananlar yorumları neler olduğunu ve bu tarz yazıların daha fazlasını görmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

D vitamini açısından destek sağlayan D Colefor, gıdalara destek amacı ile sağlanmaktadır. Ve D vitamininde böbreklerin ve bağırsağın kalsiyumu absorbe etmesini sağlar. Kemik yapımına destek olmaktadır, sindirim sistemi ve metabolizma adı verilen bir ilaç grubu içinde yer alır. Ağız yolu ile alınır ve normal reçeteli bir ilaç olmaktadır.

D Colefor Ne İşe Yarar?

D Colefor ne işe yarar bakıldığı zaman sadece doktor reçetesi ile kullanılması gereken bir ilaç olmaktadır. Doktor tavsiyesine uymadan kullanımlarda hastalarda istenmeyen sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına sebep olabilmektedir. En fazla kullanılan vitamin ilaçlarından olan D Colefor kullanım alanları konusunda şu şekilde olabilmektedir.

 • D vitamini eksikliği tedavilerde ve aynı zamanda D vitamini yetmezliği olan hastaların tedavisinde kullanılmaktadır.
 • Kemiklerde mineral azalmasının durumunda meydana gelen hastalıklarda, sindirim kanalında D vitamini eksikliğine bağlı olarak meydana gelen hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.
 • Raşitzm tedavisi ve kemik erimesi tedavilerinde kullanılmaktadır. Bunun yanında içeriğindeki etken maddesi D3 maddesi olmaktadır ve E vitamini ile zeytinyağı bulunmaktadır. D-colefor kullanıcı yorumları da bunu destekler nitelikte.

D Colefor Yan Etkileri

D Colefor yan etkileri bakıldığı zaman ilaç içerisindeki maddelere karşı duyarlı olan bireylerde yan etki riski fazla olmaktadır. Bunun dışında aşırı kullanımında ilaç kullanımında sıkıntı görülebilmektedir. Bununla beraber vücudun birçok yerinde yan etkiler görülebilmektedir. Fakat bu etkilerin meydana gelme ihtimali düşük olmaktadır. Normal dozlarda kısa süreli kullanımlarda yan etki görülmez. Ve yaygın olmayan yan etkiler şu şekilde olabilmektedir,

 • Yaygın olmayan yan etkiler konusunda kanda çok fazla kalsiyum bulunmaması, kendini hasta hissetme, iştahsızlık ve kabızlık durumu.
 • Karın ağrısı, aşırı susama, kas güçsüzlüğü, uyuşukluk, idrarda çok fazla kalsiyum meydana gelmesi olabilir.
 • Cilt üzerinde döküntü meydana gelmesi, kaşıntı gibi durumlar meydana gelmesi ve kurdeşen sorunu görülmektedir.

Siz de yukarıdaki belirtileri yaşıyorsanız alt kısımda yorum olarak belirtmeyi unutmayınız. D Colefor Kapsül Kullananlar Yorumları başlığımıza sizin yorumlarınızı da ekleyeceğiz.

D-Colefor Faydaları

Özellikle D-Colefor Faydaları konusuna baktığımızda vücuda birçok katkısı olduğunu görebiliyoruz. Bunlardan bazılarını saymak gerekirse:

 1. Vücuttaki D vitamini dengesini korumaya yardımcı olur.
 2. D vitamin eksikliğine bağlı çıkan hastalıkları önler.
 3. Kemik sağlığını korumada ve güçlendirmede etkilidir.
 4. Kemik erimesi problemini çözmeye çalışır.
 5. Güneş ışığına maruz kalamadığınız durumda takviye sağlar.
 6. Sindirim problemleriyle savaşır.

D-Colefor Kapsül Kullananlar Yorumları

D-Colefor Kapsül Kullananlar Yorumları
D-Colefor Kapsül Kullananlar Yorumları

Burada D-colefor kapsül kullananlar yorumlarını sizler için derledik. Çünkü insanlar ilaçları kullanmadan önce daha önceden kullanan kişilerin fikirlerini öğrenmek istiyorlar. Örneğin; ilacın yan etkisi nedir, etkisi ne kadar sürer veya gerçekten işe yarıyor mu gibi sorulara cevap arıyorlar. İşte colefor d vitamini kullananlar:

 • Ben haftada bir defa olmak üzere 4 kere kullandım. D vitaminim 20 den 31’e yükseldi. Bu değer benim için çok süper.
 • D vitaminim 11 çıkınca bu ilacı eczaneden aldım. fakat kullandıktan sonra sol elimi e kolumu uyuşturdu. İlacın yan etkilerinde uyuşukluk varmış. İkinci kez ilacı almaya korkuyorum.

D-Colefor Kullananlar

D-Colefor Kullananlar
D-Colefor Kullananlar

Öncelikle D-Colefor kullananlar bakıldığı zaman sindirim sisteminde ve metabolizma adı verilen ilaçlarda reçete edilmesi durumunda devlet tarafından ödenmektedir. Bunun dışında reçetesiz olarak alınabilmektedir ve mutlaka D vitamini eksikliği durumunda tercih edilmesi gerekmektedir. D Colefor vücutta daha fazla vitamin ihtiyacı olması halinde kullanılmaktadır. Bunun yanında d colefor kapsül kullananlara bakıldığı zaman,

 • D Colefor, D vitamini yetersizliğini ortadan kaldırmak için kullanılmaktadır. Bununla birlikte vücuda D vitamini yetmediği durumlarda kullanılabilmektedir.
 • Vücuda D vitamini yetmediği konusunda kullanılmaktadır, sindirim kanalındaki emilim bozukluğuna bağlı olarak tedavilerde kullanılır.
 • D vitamini eksikliğinden meydana gelen Raşitzm hastalığının iyileştirilmesinde kullanılmaktadır.
 • Kemiklerde mineral azalma durumuna bağlı olarak kemik erimesi tedavisinde kullanılmaktadır.
 • Vücutta kalsiyum metabolizmasının düzenlenmesine önemli rol oynayan ve hormon bezlerinde meydana gelen tümör oluşumunda tedavi amaçlı kullanılmaktadır.

D-Colefor 20.000 Kullanıcı Yorumları

D-Colefor 20.000 Kullanıcı Yorumları
D-Colefor 20.000 Kullanıcı Yorumları

Öncelikle D-Colefor 20.000 Kullanıcı Yorumları şeklinde baktığımızda ise birçok kullanıcının birbirinden farklı yorumları bulunmaktadır. Vücuda D vitamini takviyesi için kullanılan bu ilacın yorumları şu şekilde:

“Yaklaşık 20 gün oldu ve değerlerimde ciddi bir artış söz konusu. Tavsiye ederim.”

Kullanıcı Yorumu

“Arkadaşımın önerisi üzerine aldım bir süredir de içiyorum fakat bende iştahsızlık yaptı pek bir şey yiyemiyorum, doktoruma danışacağım.”

Kullanıcı Yorumu

Yukarıdaki yorumların dışında D-Colefor 20.000 Kullanıcı Yorumları ise şöyledir:

 • “Doktorum bana D-Colefor takviyesi önerdi ve kolekalsiferol aldım. Kemiklerimdeki ağrılarım azaldı ve genel olarak daha enerjik hissettim. Takviye almaya devam edeceğim.”
 • “D vitamini eksikliğim olduğunu öğrendim ve kolekalsiferol takviyesi aldım. İlk başta mide rahatsızlığı yaşadım, ancak birkaç gün sonra vücudum buna alıştı. Şimdi kendimi daha iyi hissediyorum.”
 • “Kolekalsiferol aldım ancak herhangi bir değişiklik hissetmedim. Belki de bu takviyeler bana uygun değil. Doktorumla konuşacağım ve başka bir çözüm arayacağım.”
 • “D vitamini seviyem çok düşüktü ve doktorum kolekalsiferol önerdi. Takviyeyi alır almaz daha enerjik hissettim ve kemik ağrılarım azaldı. Artık düzenli olarak takviye alıyorum ve sağlıklı kalmaya devam ediyorum.”
 • “Kolekalsiferol kullanırken ciddi yan etkiler yaşadım ve doktoruma bildirdim. Başka bir takviye önerdi ve şimdi kendimi daha iyi hissediyorum.”

Bu içeriğimize benzer olan Perge Hap Kullananlar ve Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz

D Colefor Yorumları

D Colefor yorumları bakıldığında kemik sağlığında önemli katkıları olduğu görülmüştür. Bununla beraber yaşlı bireylerde de meydana gelen kemik erimesine bağlı olan küçülmelerin önüne geçebilmektedir. Gün ışığı ile alınamayan D vitamini alınmadığı durumlarda ihtiyacı karşılamaktadır. D Colefor kapsülü kullanılmayan durumlarda 12 yaşından küçüklerde kapsülü yutma sorunu yaşayabilirler.

Bu kapsüle karşı alerjisi olan kişiler kullanmamalıdır. Ve kanında yüksek seviyede D vitamini bulunan kişilerin kullanılmaması gerekmektedir. Ciddi derecede böbrek sorunu yaşayanlarda, kanda yüksek kalsiyum seviyeleri ile idrarda meydana gelen kalsiyum seviyesi oranında görülmektedir.

D-Colefor Fort Kullanıcı Yorumları

İnsanlar bir ilacı kullanmadan önce o ilaç hakkında yapılan yorumları oldukça merak etmektedir. Bizde sizler için araştırma yaptık ve D-Colefor Fort Kullanıcı Yorumlarını derledik. İşte o yorumlar şu şekildedir:

 • Doktora gittiğimde D vitamini eksikliğim olduğunu ve bu ilacı kullanmam gerektiğini söyledi. Umarım işe yarar.
 • Arkadaşlar 2 hafta kullandım ve değerlerimde ciddi bir artış var. Kesinlikle herkese tavsiye ederim.

D-Colefor Fort Damla Kullanıcı Yorumları

D-Colefor Fort damla, solunum yolu enfeksiyonlarına neden olan bakterilerin neden olduğu öksürük, boğaz ağrısı ve bronşit gibi semptomların tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Kullanıcıların yorumlarına göre, D-Colefor Fort damla genellikle semptomları hafifletmek ve rahatlamak için etkilidir.

Bazı D-Colefor Fort Damla Kullanıcı Yorumları ile ilgili deneyimlerini paylaşırken, ilacın hızlı etki ettiğini ve semptomların hafiflediğini belirtiyorlar. Ancak, bazıları da ilacın tadının acı olduğunu söyleyerek, bu durumun ilacın kullanımını zorlaştırdığını ifade ediyorlar.

D-Colefor Damla Kullananlar

D-Colefor Damla Kullananlar genellikle bu ilaçtan son derece memnun kalmışlardır. Çünkü D vitamini eksikliği yaşayan insanlar için oldukça etkili bir ilaçtır. Eğer sizde de D vitamini eksikliği varsa doktorunuza danışıp bu ilacı kullanabilirsiniz. Bunun dışında kesinlikle doktorunuz reçete etmediği sürece bu ilacı kullanmayınız.

D Colefor Reçeteli Mi?

D Colefor Reçeteli Mi? Sorusu son zamanlarda sık sık karşımıza çıkmaktadır. Evet bu ilaç yalnızca doktor kontrolünde reçeteli olarak satılmaktadır. Kesinlikle doktorunuz reçete etmediği sürece kullanmayınız. Çünkü ciddi yan etkileri olabilir. Bu da sağlığınıza zarar verir.

Bu içeriğimize benzer olan Calcimax D3 Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz

D-Colefor Kapsül Aç Mı Tok Mu?

Bu tarz vücuda takviye şeklinde alınan ilaçlar genellikle ana öğün esnasında tüketilmesi önerilmektedir. Bu yüzden yemek sırasında kullanmanız oldukça faydalı olacaktır. Aç karnına tüketmeniz pek önerilmemektedir.

Ancak şu gibi durumlarda D-Colefor aç karna tüketilebilir. Eğer doktor kontrolüne gidecekseniz veya bir teste tabii tutulacaksanız aç karnına D-Colefor kullanabilirsiniz.

D Colefor Kapsül Kilo Aldırır mı?

D Colefor kapsül kilo aldırır mı bakıldığı zaman yağ kütlesi fazla olan bireylerde D vitaminin düşük olduğunu belirtmektedir. Bu sebeple kilo aldırma potansiyeli bulunur. Vitaminlerin kilo alımı konusunda sebep olduğu bilgisinin aksine D vitamini kilo kaybında olumlu etkiye sahip olabilmektedir. Fakat bu durum kişiden kişiye göre değişebilmektedir.

D-colefor Reçetesiz Satılır mı?

D colefor reçetesiz satılan bir ilaç değildir. Bu yüzden doktorunuz tavsiye etmediği taktirde asla bu ilacı kullanmayınız.

D-Colefor SGK Karşılıyor Mu

Evet, D-Colefor adlı vitamin takviyesi SGK tarafından ödenmektedir. Fiyatına gelirsek eğer 2023 yılında güncel perakende D-Colefor fiyatı 120 TL civarından satılmaktadır.

Bu içeriğimize benzer olan Anrecta Kullananlar ve Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz

Ayrıca bunun gibi yan etki durumu görülebilmektedir bu sebeple D Colefor kullanımında dikkatli olunması gerekmektedir. Bu tarz ilaçların kullanımında doktordan bilgi alın ve doktor kontrolünde D Colefor ilaçların kullanılması gerekmektedir.

D-colefor İle Alakalı Sıkça Sorulan Soruları sizler için bir araya getirdik.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak D Colefor Kapsül Kullananlar Yorumları yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

3.8/5 - (33 Oy)
“D Colefor Kapsül Kullananlar Yorumları – 20.000 Kullanıcı Yorumları” üzerine bir yorum
 1. D colefor 20.000 bende şiddetli baş ağrısı yapıyor,65 yaşındayım.doktor ilk önce bu ilaca başlattı. Bitince başka D vitamini verdi, daha sonra da kemik erimesi ilacı var sırada. Osteoporoz muşum.

  Cevapla
Yorum yapın