Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Abilify Kullananlar Yorumları

Abilify Kullananlar Yorumları

Abilify Kullananlar Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Bu ilaç genel olarak insanların antidepresan tedavilerine cevap vermemesi durumunda kullanılmaktadır. Fakat bu ilaç tek başına değil antidepresanlar ile birlikte ek bir takviye olarak kullanılır. Yazımız içerisinde bu ilacı kullananlar yorumlarından, ne işe yaradığından, yan etkilerinden vs. bahsedeceğiz.

Abilify Nedir?

Diğer bir adıyla Aripiprazol Nedir? Sorusu çok merak edilmektedir. Abilify beyindeki bazı kimyasalların etkilerini değiştirerek kişilerdeki ruhsal bozuklukların düzeltilmesini sağlamaktadır. Bu ilaç antipsikotik adındaki ilaç grubuna aittir. İlacın içerisindeki etken Abilify etken madde aripiprazol’dur. Pembe renkte ve dikdörtgen şeklinde tabletlerdir. Ayrıca dilerseniz bu yazımıza benzer olan Bilaxten Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Abilify Ne İşe Yarar?

Abilify Ne İşe Yarar?
Abilify Ne İşe Yarar?

Bu ilaç hakkında Abilify faydaları olarak şunları sayabiliriz. Ergenlik dönemindeki çocuklarda ve yetişkinlerde dış dünyadan kendini soyutlama, kendini yalnız hissetme ve halüsinasyonlar görme gibi ruhsal bozuklukların tedavisinde kullanılmaktadır. Bunun yanında majör depresif dönemlerin tedavisinde de kullanılmaktadır. Abilify Ne İşe Yarar? Sorusunun cevabı bu şekildedir.

Abilify Ne İçin Kullanılır?

İnternette son zamanlarda Abilify Ne İçin Kullanılır? Sorusu çok merak ediliyor. Yetişkin bireylerde Bipolar bozukluk ve Manik depresif bozukluk yani normalden daha az uyuma, aşırı heyecanlı olma gibi durumlarda da kullanılmaktadır. Fakat asıl amacı zihinsel yeteneklerin kaybı ile belirtili duygu ve düşüncelerin görüldüğü ruhsal bozuklukların tedavisinde, korkutan düşüncelere sahip olma gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılır.

Abilify 5 Mg Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu gibi Abilify 5 mg‘ da da yan etkiler bulunmaktadır. Abilify yan etkileri yorumları yapan insanlarda görülen yan etkiler aşağıda verilmiştir. Bu yan etkilerden herhangi birini görürseniz lütfen hemen doktorunuza başvurun. Abilify 5 Mg Yan Etkileri şu şekildedir;

  • Karın ağrısı
  • Nefes almada güçlük
  • Boğazda şişlik
  • Uyku hali
  • Sersemlik
  • Baş ağrısı
  • Endişe

Abilify 5 Mg Fiyat

Eczanelerde reçeteli olarak satılan Abilify 5 Mg Fiyat 42 TL’dir. İlacı satın alırken kullanılmamış olduğundan ve açılmamış olduğundan emin olunuz. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Qlairista Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Abilify Kullananlar

Abilify Kullananlar bu ilaç hakkında genellikle olumlu yorum yapmışlardır. Yan etkilerinin görüldüğü birkaç kişi ise bu ilacın hiçbir faydasının olmadığını ve kesinlikle kullanılmaması gerektiğini söylemektedir. İşte o kullanıcı yorumları sizlerle;

İlacı kullanmaya başladığımdan beri sürekli uykum geliyor, bende hiçbir işe yaramadı. Kesinlikle kullanmayın.

Kullanıcı Yorumu

Bu ilaç size verildiyse tanınıza dair varsayım üretmeyi zorlaştırır. zira kendisi şizofreniden depresyona, paranoyadan obsesif kompülsif bozukluğa kadar uzanan skalada farklı ruhsal sorunlara deva olan nispeten yeni bir keşiftir.

Kullanıcı Yorumu

Abilify 1 Mg Kullananlar

Abilify 1 Mg Kullananlar ilacı kullanmadan önce sizler için yorum yapmışlardır. Sizde bu yorumlara göre fikir sahibi olabilirsiniz. İşte kullanıcı yorumları sizlerle;

Doktorum önerdiği için kullanıyorum şuana kadar çok fazla etkisi olduğunu söyleyemem.

Kullanıcı Yorumu

Çocuğum kullanmaya başladı, yan etki görmedi ve biraz daha sosyal oldu.

Kullanıcı Yorumu

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise Bizde Kalmasın ana sayfasına gidebilirsiniz.

Son olarak Abilify Kullananlar Yorumları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

4.5/5 - (6 Oy)
“Abilify Kullananlar Yorumları” üzerine bir yorum
  1. Tik icin doktorumuz verdi çocuğuma çok t dirginim verip vermemekte bana yardımcı olun ağır bir ilacmidir

    Cevapla
Yorum yapın