Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Çatlatma İğnesi İle Hamile Kalanlar – Tüm Merak Edilenler!

Çatlatma İğnesi İle Hamile Kalanlar – Tüm Merak Edilenler!

Çatlatma İğnesi İle Hamile Kalanlar yazımız ile sizlerleyiz. Bu yazımızda daha çok kısırlık tedavileriyle birlikte kullanılan; çatlatma iğnesi kullananlardan, bu yol ile hamile kalanların yorumlarından bahsedeceğiz. Gebeliğin daha kolay oluşması için kullanılan yumurta çatlatma iğneleri hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtını yazımızda bulabileceksiniz. Dilerseniz hiç vakit kaybetmeden yazımıza geçelim. Benzer kategorideki yazılarımıza kullananlar bağlantısına tıklayarak göz atabilirsiniz.

Çatlatma İğnesi İle Hamile Kalanlar

Tüm ilaçlar herkeste farklı etki göstermektedir. Tıpkı diğer ilaçlarda olduğu gibi çatlatma iğnelerinde de bu durum geçerlidir. Yumurta çatlatma iğnesi ile hamile kalanlar oldukça fazladır. Fakat bazı kişilerde işe yaramamaktadır. Bu konu hakkında yapılan yorumlara bakıldığında hamile olmayanların genellikle iğneyi düzenli kullanmadığı görülmektedir. Doktorların tavsiyesi ile düzenli şekilde kullananların kısa bir zaman içerisinde hamile kaldığı görülmüştür. Hamileliğin oluşmaması için fizyolojik nedenlerin yanı sıra psikolojik etkiler de vardır. Bu nedenle kendinizi strese sokmadan tedaviyi uygulamak daha doğru olacaktır. Aynı zamanda eğer siz de çatlatma iğnesi ile hamile kalanlar içerisindeyseniz yorumlarda sizleri görmek isteriz.

Ayrıca bir çatlatma iğnesi olarak bilinen Ovitrelle Kullananlar Yorumları yazımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Çatlatma İğnesinden Kaç Gün Sonra Adet Olunur?

Çatlatma İğnesinden Kaç Gün Sonra Adet Olunur
Çatlatma İğnesinden Kaç Gün Sonra Adet Olunur

Hamilelik için çatlatma iğnesi kullananlar için birçok soru işareti oluşturan durum bulunmaktadır. Bunlardan biri de ” çatlatma iğnesinden kaç gün sonra adet olunur? ” konusudur. Eğer çatlatma iğnesi uygulandıktan sonra döllenme gerçekleşmezse ve gebelik oluşmazsa 14-15 gün sonra adet kanaması yaşanmaktadır. Fakat bazı adet geciktirici ilaçların kullanılması bu süreci geciktirebilir. Aynı zamanda gebeliğin oluşması ve testlerin yanlış sonuç vermesi durumunda da adet kanaması yaşanmamaktadır. Çatlatma iğnesi sonrası adet oldum diyenlerin sayısı da hayli fazladır. Gerek bazı sorunlar, gerekse yanlış kullanım gebeliğin oluşmamasında etkilidir. Doktorunuz ile süreci yönetmeniz daha doğru olacaktır. Ayrıca, benzer bir yazımız olan Eczanelerde Satılan Hamilelik Testi Fiyatı içeriğimize de bakabilirsiniz.

Çatlatma İğnesinden Sonra Gebelik Belirtileri

Hamilelik için kullanılan çatlatma iğnesi, yumurtlamayı sağlar. Yumurtlamadan sonra döllenmenin gerçekleşmesi gerekmektedir. Bu sürecin devamını takip eden adet dönemi içerisinde, eğer adet kanaması görülmezse test yapılması gerekmektedir. En az 1 hafta beklendikten sonra kan testi yaptırarak da gebelik durumu öğrenilmektedir. Çatlatma iğnesinden sonra gebelik belirtileri tıpkı normal gebelikte olduğu gibi şu şekildedir; Mide bulantısı, Tat ve koku duyarlılığı, Göğüs hassasiyeti, Yorgunluk vs.

Çatlatma İğnesinden Sonra Adet Olup Hamile Kalanlar

Kişiler tarafından merak edilenlerden biri; çatlatma iğnesinden sonra adet olup hamile kalanlar olmaktadır. Çatlatma iğneleri aslında kadınlarda yumurtlamanın gerçekleşmesi için kullanılmaktadır. Yumurta çatlayıp döllendiğinde hamilelik gerçekleşmektedir. Çatlatma iğnesinden sonra adet olup hamile kalmak pek mümkün değildir çünkü döllenmeyen yumurtalar adet döneminde vücuttan atılmaktadır. Fakat hamilelik esnasında da kimi kadınlarda adet kanaması yaşanabilmektedir. Bazen lekelenme bazen ise tam olarak adet kanamasına benzemektedir. Bu nedenle çatlatma iğnesinden sonra lekelenme olup hamile kalanlar daha fazladır.

Son olarak Çatlatma İğnesi İle Hamile Kalanlar ile alakalı çeşitli soruları sizler için yanıtlayacağız.

Aşağıda bulunan yorumlar kısmına sizler de çok merak edilen ” Çatlatma İğnesi İle Hamile Kalanlar Belirtileriniz ” ve ” Çatlatma İğnesiyle Hamile Kalanlar Bebeğinizin Cinsiyeti ” gibi sorularla ilgili yanıtlarınızı paylaşırsanız mutluluk duyarız.

Eğer isterseniz sağlık kategorimizdeki yazıları da aşağıdan ve bağlantıdan görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızdaki diğer yazılara göz atabilirsiniz.

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın