Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Dienille Kullananlar Yorumları

Dienille Kullananlar Yorumları

Bugün Dienille Kullananlar Yorumları yazımızla beraberiz. Dienille doğum kontrol hapı hakkında bilgi arıyorsanız doğru yerdesiniz. Yazımızın içeriğinde Dienille nedir, nasıl kullanılır, ne için kullanılır, ne işe yarar, yan etkileri, fiyatı ve Dienille Kullananların Yorumları hakkında bilgiler vereceğiz. Ayrıca, başka tür ilaçların Kullananlar yorumlarına bakmak istiyorsanız ilgili bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Dienille Nedir?

İlk olarak Dienille nedir sorusunu yanıtlamamız gerekiyor. Bu ilacın her bir tablet 2 mg dienogest, 0.03 mg etinilestradiol içermektedir. Bu tabletler; beyaz veya beyazımsı, yuvarlak, bikonveks film kaplı tabletlerdir. Bir blisterde 21 tablet içeren, 1, 3 veya 6 blister içeren ambalajlarda piyasaya sunulmaktadır. Ayrıca, iki hormon içeren doğum kontrol hapları, kombine oral kontraseptif olarak isimlendirilirler.

Dienille Ne İşe Yarar?

Dienille Ne İşe Yarar?
Dienille Ne İşe Yarar?

Sıkça sorulan Dienille Ne İşe Yarar sorusuna cevap vermek gerekirse; Bu ilaç, kadınlarda hamile olmayı engellemesi veya önlemesi için doktorlar tarafından verilen ve işe yarayan bir ilaçtır. Bazı hormonsal etkiyle oluşan akne oluşumu için de Dienille işe yarar.

Dienille Ne İçin Kullanılır?

Sıkça sorulan Dienille Ne İçin Kullanılır sorusunu sizler için araştırdık. Bu ilaç, kadınlarda gebeliğin önlenmesi (doğum kontrolü) amacıyla kullanılmaktadır. Ayrıca akne oluşumu gibi kadınlarda artan erkek hormonsal etkiyle oluşan belirtiler Dienille ilacının kullanımı ile düzelmektedir.

Dienille Nasıl Kullanılır?

Doğum kontrol hapını daima doktorunuzun söylediği şekilde ve prospektüste yazıldığı gibi kullanınız. İşte Dienille nasıl kullanılır hakkında bilgiler aşağıdaki listede bulunmaktadır.

Adet kanamasının ilk gününde (adet kanamasının ilk günü 1.gün olarak sayılır), bir film kaplı
tablet alımı ile blister üzerindeki doğru gün işaretlenerek başlanır.

 1. Adet kanamasının ilk gününde bir film kaplı tablet alımı ile blister üzerindeki doğru gün işaretlenerek başlanır.
 2. İlaçlar her gün aynı zamanda bir miktar sıvı ile alınmalıdır.
 3. Her gün okların yönü takip edilerek bir tablet paket bitene kadar kullanılmalıdır.

Dienille Yan Etkileri

Tüm ilaçlar gibi, Dienille‘nin içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabiliyor. Eğer yan etkilerden dolayı çok rahatsız olursanız doktorunuza danışıp Dienille muadili ilaçları kullanıp kullanamadığınızı sorabilirsiniz.

Yaygın Yan Etkiler

 • Baş ağrısı,
 • Karın bölgesinde ağrı,
 • Göğüslerde hassasiyet veya ağrı

Yaygın Olmayan Yan Etkiler

 • Migren,
 • Bacaklarda kramp,
 • Depresif ruh hali, sinirlilik,
 • Göz ile ilgili şikayetler
 • Yüksek veya düşük kan basıncı,
 • Damar bozuklukları,
 • Bulantı, kusma
 • Akne/sivilce, ciltte kabartı, egzama, cilt bozuklukları, yüzde ve vücutta kahverengi-sarı lekeler, saç kaybı
 • İdrar yolu enfeksiyonları

Dienille Fiyat

Eczanelerde satılan Dienille fiyatı yaklaşık olarak 344,63 TL’dir. Fakat her ilaçta olduğu gibi fiyatlar değişebiliyor. Ayrıca, ilacı almadan önce kullanılmamış olduğundan emin olunuz.

Dienille Kullananlar Yorumları

Özellikle Dienille Kullananlar Yorumları yapan hastalar bu ilacın ilgili hastalığa iyi geldiğini söylemektedir. Tabii ki her ilacın herkese aynı etkiyi göstereceği kesin değildir. Buradaki yorumların amacı sizlere fikir vermesidir. Ayrıca başka bir ilacın içeriğine bakmak isterseniz Prozac Kullananların Yorumları yazımıza göz atabilirsiniz. İşte sizlere doğum kontrol hapı dienille hakkında birkaç yorum.

Asıl işlevi doğum kontrolü olan bu ilaç etkili şekilde işe yarıyor. Bunu yapamayanlar da olduğunu bildiğim için bir süre daha kullanmaya devam edeceğim.

Kullanıcı yorumu

Doktorum sayesinde bu ilacı kullanmaya başladım. Şu an 4. paketim bitmek üzere ve daha önce kullandığım doğum kontrol haplarından farklı olarak bende tehlikeli yan etkiler oluşturmadı.

Kullanıcı yorumu

Yukarıda sizlere Dienille Kullananlar Yorumları hakkında birkaç tane fikir almanız açısından yorumlar derledik. Yine de doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise Bizde Kalmasın ana sayfasına gidebilirsiniz.

Son olarak Dienille Kullananlar Yorumları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

4.1/5 - (10 Oy)
“Dienille Kullananlar Yorumları” üzerine 4 yorum
 1. Mrb ben bu ilaci adet duzenleyici olarak kulanmaktayim ilk paketim 2 aydir hasta olmuyorum ilaci kulandim hala olmuyorum ne zman olacak acaba ?

  Cevapla
  • Bu haplar adet döngüsünü atlatabilir bir kaç ay böyle olması normal fakat uzun sürerse doktora acil görünmen gerekiyor.Evliysen gebelik oluşmuşsa adet görmeyedebilirsin

   Cevapla
Yorum yapın