Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Eczanede Satılan Müshil İlacı – Müshil İlacı Fiyatları

Eczanede Satılan Müshil İlacı – Müshil İlacı Fiyatları

Eczanede Satılan Müshil İlacı yazısı ile sizlerle birlikteyiz. Bilindiği üzere kabızlık insanlarda çok rastlanılan bir sağlık sorunudur. Bu problemle baş etmenin birçok yolu bulunmaktadır. Bitkisel tedavi yöntemlerinin yanı sıra doktorların yazmış olduğu ilaçlar vesilesiyle kolaylıkla atlatılmaktadır. Aynı zamanda diğer sağlık konuları hakkında bilgi almak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Eczanede Satılan Kabızlık İlaçları

Kabızlık, bağırsak hareketlerinin normal seyrinden daha yavaş ve düzensiz çalışması sonucu meydana gelen bir rahatsızlıktır. Ne yazık ki her on kişiden biri kabızlık problemleri ile savaşmaktadır. Bu problemi olan kişilerin birçoğu doktora danışmadan ilaçlar alıp kendilerini tedavi etmeye çalışmaktadır. 

Eczanede satılan kabızlık ilaçları doktorunuz tavsiye etmediği sürece alınıp kullanılmamalıdır. Çünkü her kabızlık aynı değildir. Önce doktorunuza danışıp kabızlığınızın kaynağını bulmanız gerekmektedir. Eczanede satılan kabızlık ilaçları 4 şekilde sınıflandırılabilir: 

 1. Laksatifler 
 2. Yumuşatıcılar 
 3. Prebiyotikler ve probiyotikler 
 4. Topikal tedaviler 

Ayrıca bir diğer yazımız olan Saxenda Reçetesiz Alınır Mı? adlı yazımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Müshil Hapı Fiyatı

Kabızlık problemi çeken kişiler doktora danışmak yerine internet üzerinde araştırmalar yaparak eczanelerden ilaç satın almaktadır. İnternet aramalarının başında müshil hapı fiyatı araması gelmektedir. Ancak sizlere tavsiyemiz bu problemi yaşıyorsanız öncelikle doktorunuza danışmanız gerektiğidir.  

Reçeteli veya reçetesiz şekilde satılan ilaçlar bulunmaktadır. Bu ilaçlardan en çok tercih edilenler şunlardır: 

 • Bekunis Bitkisel Kabızlık İlacı: 55,52 TL 
 • Duphalac Şurup Kabızlık İlacı: 138,05 TL 
 • Sennalax Kabızlık İlacı: 44,15 TL 
 • Debridat Kabızlık İlacı: 55,52 TL 

Eczanede Satılan Müshil İlacı

Kabızlık, yaşam tarzı faktörleri, diyetteki düşük lif alımı, yetersiz sıvı alımı, hareketsiz yaşam tarzı, ilaç kullanımı veya bazı tıbbi durumlar gibi birçok faktörden kaynaklanabilir.  

Kabızlık, birçok kişinin yaşadığı bir sorundur ve eczanelerde kabızlığı tedavi etmek için birçok ilaç bulunmaktadır. Eczanede satılan müshil ilacı güvenilirdir fakat kullanmaya başlamadan önce doktorunuza danışmak daha doğru olacaktır.  

En Etkili Müshil İlacı Hangisi?

Kabızlık, yaşamın herhangi bir döneminde herkesi etkileyebilir. Ancak, yaşlılık, hamilelik, düşük lifli diyetler, yetersiz sıvı alımı, hareketsiz yaşam tarzı ve bazı ilaçlar gibi bazı faktörler kabızlığı artırabilir. 

Kabızlık problemi çekenler en etkili müshil ilacı hangisi şeklinde araştırmalar yapmaktadır. Ancak bilinmesi gerekir ki her insanın bünyesi diğerinden farklıdır. Birine iyi gelen diğerinde işe yaramayabilir. En etkili müshil ilacı araştırmaları yapmak yerine günlük hayatınızda şu adımlara dikkat ederek kabızlığı hayatınızda daha aza indirgeyebilirsiniz. İşte o adımlar şunlardır: 

 1. Su alımını arttırın 
 2. Lif alımını arttırın 
 3. Düzenli egzersiz yapın 
 4. Doktorunuzun tavsiyesi üzerine ek takviye kullanın 

Müshil İlacı Nedir? 

İnternet üzerinde en çok aratılan sorulardan birisi de müshil ilacı nedir sorusudur. Müshil ilaçları, kabızlık veya bağırsak hareketlerinin düzensizliği gibi sindirim sorunlarının tedavisinde kullanılan ilaçlardır. Bu ilaçlar genellikle laksatifler olarak bilinir ve bağırsak hareketlerini uyararak ve dışkının kolayca geçmesini sağlayarak kabızlığı giderirler. 

Müshil ilaçları, birçok farklı türde gelir. Bazıları hafif, bazıları ise daha güçlü etkiye sahiptir. Ayrıca, bazıları doğal kaynaklardan elde edilen bitkisel ilaçlar iken, bazıları sentetik olarak üretilen kimyasal maddelerdir. 

Müshil İlacı Ne İşe Yarar?

Müshil, kabızlığı ve bağırsak tembelliğini gidermek için kullanılan bir yardımcı takviyedir. Ancak, bu ilaçlar düzenli olarak uzun süreli kullanıldığında yan etkilere neden olabilirler. Bu yan etkiler arasında elektrolit dengesizlikleri, sindirim sorunları ve bağırsak hareketlerinin azalması gibi sorunlar yer alabilir. 

Kısaca müshil ilacı ne işe yarar gözden geçirelim: 

 • Kabızlığı giderir 
 • Tavsiye edilenden fazla kullanılırsa bağırsak tembelliğine yol açar 
 • Sindirim sorunlarını tedavi eder 
 • Bağırsak hareketlerinin düzensizliğine iyi gelir 

Reçetesiz Kabızlık İlaçları

Reçetesiz Kabızlık İlaçları
Reçetesiz Kabızlık İlaçları

Eczanelerde reçeteli ve reçetesiz şekilde ilaçlar satılmaktadır. Bunların arasında reçetesiz kabızlık ilaçları da bulunmaktadır. Kabızlığınızın ana nedenini biliyor ve her zaman kullanmış olduğunuz ilaç varsa eczaneden rahatlıkla temin edebilirsiniz.  

Her ilaçta olduğu gibi kabızlık ilaçlarının da çeşitleri bulunmaktadır. Her bünyeye farklı bir ilaç yarayabilir. Yani anlayacağınız birisine iyi gelen diğer bir kişiye iyi gelmek zorunda değildir. İşte en çok kullanılan kabızlık ilacı isimleri şunlardır: 

 1. Bekunis 
 2. Duphalac 
 3. Sennalax 
 4. Debridat 

Müshil İlacı Nasıl Kullanılır? 

Kabızlık, dışkının düzensiz ve zorlanarak atılması şeklinde gerçekleşir. Kabızlık belirtileri şunlardır: 

 • Dışkılama sıklığının azalması 
 • Dışkının kuru, küçük ve sert olması 
 • Ağrılı dışkılama 
 • Gaz ve şişkinlik 
 • Karın ağrısı 
 • Mide bulantısı 

Müshil ilacı kullanmadan önce lütfen doktorunuza danışın. Genellikle, müshil ilacı tablet olarak alınır ve bol su ile birlikte yutulmaktadır. Talimatları takip ederek ve önerilen dozajı aşmayarak kullanmalısınız. Ayrıca, müshil ilacının etkisini hızlandırmak için bol su içmek önerilmektedir. Eğer ilacı kullanmadan önce veya sonra herhangi bir yan etki hissederseniz, hemen doktorunuza başvurmalısınız.

Ayrıca diğer Sağlık kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

Eczanede Satılan Müshil İlacı adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

1/5 - (1 Oy)
Yorum yapın