Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Hirudoid Krem Ne İşe Yarar? – Hirudoid Forte Krem

Hirudoid Krem Ne İşe Yarar? – Hirudoid Forte Krem

Hirudoid Krem Ne İşe Yarar? yazısı ile sizlerle birlikteyiz. Hirudoid kremi daha önce kullanmış olan kişiler bu kremden vazgeçememektedir. En çok incinme tedavilerinde ve aynı zamanda morlukların giderilmesi tedavilerinde kullanılmaktadır. Bu tarz ilaçların veya kremlerin kullananlar yorumlarına bakmak istiyorsanız ilgili bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Hirudoid Krem Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Hirudoid krem, vücutta meydana gelen morlukların tedavisinde kullanılmaktadır. Aynı zamanda incinme tedavilerinde de kullanılmaktadır. Hirudoid ne için kullanılır sorusu internet üzerinde çok araştırılmaktadır. İncinme sonrasında bazen incinen bölgede morluklar da meydana gelmektedir. İşte bu noktada Hirudoid krem devreye girmektedir.

Aynı zamanda bu yazımıza benzer olan Kortos Krem Fiyat  yazımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bu kremin iki farklı formatı bulunmaktadır. Biri krem kıvamında diğeri ise jel kıvamındadır. Peki Hirudoid jel ne işe yarar; jel kıvamında olanı kullananlarda daha çabuk emilim sağlanmaktadır. Aynı zamanda jel olan diğerine göre biraz daha ağır kokmaktadır. Bu krem sayesinde günlük hayatınıza ara vermeden kullanabilir. Ayrıca o bölgenin ağrısını alabilirsiniz. Daha birçok rahatsızlığa faydası vardır. Aynı zamanda Hirudoid krem nedir ne için kullanılır sorusunun cevabı aşağıda listelenmiştir.

 • Morluk tedavisinde 
 • İncinme tedavisinde 
 • Ağrı kesici özelliği vardır 

Hirudoid Forte Krem

Hirudoid Forte Krem
Hirudoid Forte Krem

Ayrıca Hirudoid Forte Krem kullanım olarak oldukça kolaydır. Kendine has bir kokusu olan Hirudoid Forte, beyaz veya açık bej renkli bir krem olmakla birlikte emülsiyon şeklinde bir kremdir. Bununla birlikte Hirudoid Forte Krem nedir sorsunun cevabını aşağıda listeledik.

 1. Pıhtı oluşumunu engeller 
 2. Oluşan pıhtıyı eritir 
 3. Yangıyı önlemektedir 
 4. Yüzeysel flebit tedavilerinde kullanılır 
 5. Hematomlu veya hematom olmayan künt yaralanmalarda kullanılmaktadır. 

Hirudoid Forte Jel Ne İşe Yarar?

Burun ameliyatlarının ve diğer estetik ameliyatlarının ardından oluşan morluklar ve göz altı kararmaları gibi problemlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle morluklara karşı çok etkili olan bu krem sadece eczanelerde satılmaktadır. 100 gramının içerinde 445 mg etken madde bulunmaktadır. Bu yüzden bu krem aynı zamanda Hirudoid 0,445 krem olarak da tanınmaktadır. Hirudoid Forte 0,445 krem ne işe yarar, Hirudoid Forte Jel ne işe yarar, nelerin tedavisinde kullanılır diye soracak olursak;

 • Burkulma 
 • Ezilme 
 • Eklemlerde su toplanması ve şişme gibi hematomlu veya hematomsuz kapalı yaralarda 
 • Spor yaralanmalarında  
 • Yüzeysel flebitin lokal tedavilerinde 
 • Zedelenen derinin onarılmasında  

Hirudoid Ne Kremi?

Günlük hayatınızda oluşan ufak çaplı kazalarda meydana gelen incinme ve burkulmalarda oluşan morlukların tedavisinde kullanılmaktadır. Burkulma sonucu oluşan ağrıların dinmesinde de yardımcı olmaktadır. Hücre yenileme etkisi dolayısıyla yüzeysel zedelenmelerde çok başarılı sonuçlar vermektedir.  

Hirudoid Forte Jel Fiyat

Genellikle doktorların tavsiye etmesiyle kullanılmakta olan Hirudoid Forte Jel Krem, reçete ile eczanelerde satılmaktadır. Hirudoid Forte Jel Fiyat ortalama fiyatı 83,50 TL’dir. Eczaneler arası fiyatlarda farklılıklar meydana gelebilmektedir. 

Ayrıca diğer Sağlık kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

Son olarak Hirudoid Krem Ne İşe Yarar? adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın