Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Omeprazol İçeren İlaçlar – Muadilleri Nelerdir?

Omeprazol İçeren İlaçlar – Muadilleri Nelerdir?

Omeprazol İçeren İlaçlar yazımız ile karşınızdayız. Bu ilaç asit, reflü, mide ve on iki parmak bağırsağı rahatsızlığının tedavisinde kullanılan etkili bir ilaçtır. İçerisinde bulunan etken madde Omeprazol’dur. Bu etken madde midenin ürettiği asit miktarını azaltır ve mide ekşimesi gibi durumların önüne geçmektedir. Yazımız içerisinde sizlere Omeprazol içeren ilaçlardan bahsedeceğiz.

Omeprazol Nedir?

Omeprazol bazı mide ve yemek borusu rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılan oldukça etkili bir ilaçtır. Proton pompası inhibitörleri ilaç sınıfına aittir. Ayrıca midedeki asit miktarını azaltarak tedavi etmektedir. Eczanelerde 20 mg kapsül içerisinde veya 40 mg flakon formunda bulunmaktadır. Böylece Omeprazol Nedir? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Omeprazol Muadili

Omeprazol Muadili
Omeprazol Muadili

İlacı kullanırken lütfen doğru şekilde kullanınız. Doktorunuzun size önerdiği şekilde kullanmanız gerekir. Fazla kullanımda ciddi sorunlara yol açabilir. Genellikle yemekten 1 saat önce alınması tavsiye edilmektedir. Omeprazol içeren birçok ilaç bulunmaktadır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Eczanede Satılan İştah Kesici İlaçlar yazımızı da inceleyebilirsiniz. İşte Omeprazol Muadili şunlardır:

 • Demeprazol
 • Erbinna
 • Erbolin
 • Eselan
 • Losec
 • Loseprol
 • Olmezol
 • Omeprazid
 • Omesek
 • Omex
 • Prosek

Omeprazol Ne İşe Yarar?

Omeprazol’un vücuda birçok faydası vardır. Özellikle mide ülseri, yemek borusu ülseri ve on iki parmak bağırsağı hastalıklarının tedavisi için kullanılan öncelikli bir ilaçtır. Ayrıca mide kanaması ve hazımsızlık gibi sorunların tedavisinde de kullanılmaktadır. Böylece Omeprazol Ne İşe Yarar? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Omeprol Ne İçin Kullanılır?

Omeprol Ne İçin Kullanılır? Sorusu son zamanlarda sık sık karşımıza çıkmaktadır. Bu ilaç ve muadilleri GÖRH yani Gastroözofajiyal reflü hastalığı tedavisinde çok etkilidir. Bununla birlikte midede aşırı üretilen asiti de önlemektedir. Çocuklarda ise bakterilerin sebep olduğu ülserlerin tedavisinde antibiyotikle beraber kullanılmaktadır.

Omeprazol Fiyat

Eczanelerde reçeteli olarak satılan Omeprazol Fiyat 34 TL‘dir. İlacı satın alırken açılmamış ve kullanılmamış olduğundan emin olunuz. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Adet Geciktirici İlaç İsimleri yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımıza aşağıdaki linkler üzerinden ulaşabilirsiniz.

Son olarak Omeprazol İçeren İlaçlar Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ilaç hakkında yorumlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın