Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Nimokain Jel Ne İşe Yarar? – Romatizması Olanlar İçin!

Nimokain Jel Ne İşe Yarar? – Romatizması Olanlar İçin!

Nimokain jel ne işe yarar sorusu son dönemde yeniden popüler hale gelmiştir. Nimokain, sırt ağrısı için ve eklemleri çevreleyen dokuların tedavisinde kullanılan bir jeldir. Sportif yaralanma olaylarında oldukça sık tercih edilen bu jel tendon ve kas iltihabı için de kullanılmaktadır. Romatizmal hastalıklarda da oldukça işe yarayan bir jeldir. Reçetesiz olarak satın alınabileceği gibi tüm eczanelerde de bulunur. Doktor tarafından reçeteli olarak talep edildiğinde ise hiçbir ödeme yapmadan Nimokain almak mümkündür.

Nimokain Jel Ne İçin Kullanılır?

Cilt yüzeyine sürmek suretiyle kullanılan Nimokain’in farklı bir kullanım şekli bulunmamaktadır. Kortizon içermeyen Nimokain jel hap kullanımını tercih etmeyenler için ideal alternatifler arasında yer almaktadır. Bunun yanında nimokain Jel Ne İçin Kullanılır? Sorusunun cevabı ise aşağıdaki gibidir:

Nimokain Jel Ne İçin Kullanılır?
Nimokain Jel Ne İçin Kullanılır?
 • Sırt ağrısı problemlerini ortadan kaldırır
 • Eklem dokularının iltihaplanması durumunda önleyici bir tedavi sunar
 • Vücuttaki iltihap ve ağrıları giderir
 • Romatizmalar hastalıklarda efektif çözümler sunar
 • Spor yaralanmaları sebebiyle meydana gelen; ezilme, ağrı ve incinme durumlarında tercih edilir
 • Kas gevşetici özelliği sayesinde gerginliği ortadan kaldırır

Nimokain Jel Kullanıcı Yorumları

Bu ilacı kullananların yorumları ilacı alırken aklınızda kalan soru işaretlerini gidermenizde size yardımcı olacaktır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Omeprazol İçeren İlaçlar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

“Romatizmam yılın belirli dönemlerinde dayanılmaz acılar yaşamama neden oluyordu. Arkadaşlarım ve doktorum tarafından Nimokain tavsiye edildi. Bir kez denemek için aldığım günden beri elimdeki bitmeden yenisini almaya başladım. Yaşadığım herhangi bir romatizmal problemde kurtarıcım oldu.”

“Öncesinde onlarca farklı firma ve markanın jellerini, kremlerini ve haplarını kullanmama rağmen ağrılarım hiç dinmedi. Ağır bir işte çalışıyorum ve vücudum çoğu zaman bu durumu kaldıramıyor. Fakat bir iş arkadaşımın tavsiyesi üzerine denediğim Nimokain tüm yaralarımı sardı. Vazgeçilmezim haline gelen bu jeli herkese tavsiye etmeye başladım.”

Nimokain Jel Yorumlar

Öncelikle Nimokain jel yorumlar sayesinde birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. İnternet üzerinde Nimokain özelinde yapılan kullanıcı yorumları aşağıdaki gibidir.

“Yaşımın ilerlemesi sebebiyle halı saha maçlarına katılamıyordum. Her maç sonrasında vücudumda -özellikle bacaklarımda- dayanılmaz ağrılar oluşuyordu. Nimokain kullanmaya başladığım günden beri hiçbir ağrı ve sızı duymuyorum. Bu sebeple herkese tavsiye ediyorum.”

“Benim gibi ağır yük kaldıran ve bunu her gün saatlerce yapan arkadaşlara tavsiyem Nimokain kullanmalarıdır. Nimokain kullanarak tüm sırt ağrılarım ortadan kalktı. Yaptığım iş her ne kadar ağır olsa da Nimokain tek kurtarıcım.”

Nimokain Jel Kas Gevşetici Midir?

Nimokain jel kas gevşetici midir? sorusu son dönemde Nimokain özelinde en sık sorulan sorulardan biridir. Bilindiği üzere sırt, bel ve çeşitli eklem ağrılarını gidermek için kullanılan Nimokain kas gevşetici görevi de görür. Bu nedenle kas gevşetici ilaç ve jellere alternatif olarak kullanılabilmektedir. Kaslardaki yoğunluğu ve gerginliği azaltma konusunda büyük bir başarıya sahip olan Nimokain jel, çok sık tercih edilmektedir.

Nimokain Jel Yan Etkileri

Nimokain jel yan etkileri olan jellerden biridir. Tıpta her zaman olduğu gibi çeşitli rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan ilaçlar genellikle farklı yan etkilere sahiptir. Nimokain jel de bu ilaçlardan biri olarak görülür. Yan etkileri ise genellikle nadiren rastlanan durumlardır. Jelin bilinen yan etkileri aşağıdaki gibidir:

 • Karın bölgesinde oluşan ağrı
 • Nefes alma güçlüğü
 • Yüz bölgesinde kurdeşen
 • Dil ve boğazda şişlik oluşması
 • Kaşıntı hissi
 • Bölgesel kızarıklık ve tahriş

Yukarıdaki yan etkiler nadiren de olsa hastaların karşılaşabileceği yan etkilerdir. Tüm bu yan etkiler prospektüste yazmakla birlikte normal karşılanmalıdır. Listede yer alan yan etkilerin tamamı en fazla birkaç gün sürmektedir. Daha fazla sürmesi durumunda çeşitli risk faktörleri devreye girebileceği için bir uzman hekime danışmak gerekebilir. Nimokain jelin bu yan etkileri 1/10,000 kişide görülmektedir.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımıza aşağıdaki linkler üzerinden ulaşabilirsiniz.

Son olarak Nimokain Jel Ne İşe Yarar? Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ilaç hakkında yorumlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın