Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Parkyn Kullananlar Yorumları

Parkyn Kullananlar Yorumları

Parkyn Kullananlar Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Bu ilacın içerisindeki etken madde pramipeksol’dur. Parkyn dopamin agonistleri adı verilen ilaç grubuna aittir. Bu ilaç grubu beyinde dopamin algılayıcılarını uyarmaktadır. Yazımız içerisinde kullananlar yorumlarından, ne olduğundan, ne işe yaradığından vs. bahsedeceğiz.

Parkyn Nedir?

Parkyn ilaç tablet formunda üretilen ve 0.25 mg dozunda olan beyaz renkli, iki yüzü de çentikli oval tablettir. Bu ilaç dopamin agonistleri ilaç grubuna aittir ve bu ilaç grubu dopamin algılayıcılarının uyarılması beyindeki sinir iletilerini tetikleyerek vücut hareketlerinin kontrol edilmesine yardımcı olmaktadır. Ayrıca bu ilaç halk arasında huzursuz bacak sendromu ilaç parkyn olarak da bilinmektedir. Son zamanlarda merak edilen Parkyn Nedir? Sorusunun cevabı bu şekildedir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Magnezi Kalsine Kullananların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Parkyn Ne İşe Yarar?

Parkyn Ne İşe Yarar?
Parkyn Ne İşe Yarar?

Parkinson hastalıklarında ve huzursuz bacak sendromu hastalıklarının tedavisinde kullanılan Parkyn 0.25 etkili bir ilaçtır. Özellikle yetişkinlerde Primer Parkinson hastalığının tedavisinde kullanılmaktadır. Bunun dışında orta ila şiddetli huzursuz bacak sendromu belirtilerinin tedavi edilmesinde de kullanılmaktadır. İnsanların oldukça merak ettiği Parkyn Ne İşe Yarar? Sorusunun cevabı bu şekildedir.

Parkyn Ne İçin Kullanılır?

Parkyn 0.25 mg Parkinson hastalığının yani beyindeki nöronların işlev bozukluğu sonucu ortaya çıkan kronik veya ilerleyici hareket bozukluğudur. Bu ilaç ise bunun ve dopa iyileştirilmesine yardımcı olarak kullanılan bir ilaçtır. Bununla birlikte uyku sırasında ortaya çıkan bacaklarda uykudan uyandıracak seviyede ağrı ve uyuşma vb. yakınmalarda kendini gösteren bir hastalıktır. Parkyn Ne İçin Kullanılır? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Parkyn Fiyat

Eczanelerde reçeteli olarak satılan Parkyn Fiyat 106 TL‘dir. İlacı satın alırken açılmamış olduğundan ve kullanılmamış olduğundan emin olunuz. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Differin Jel Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Parkyn Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu gibi bu ilaçta da mevcut yan etkiler bulunmaktadır. Bu yan etkilerden herhangi birini görürseniz ilacı kullanmayı bırakıp en yakınınızdaki hastaneye başvurunuz. Parkyn 0.25 yan etkileri şu şekildedir;

 • Enfeksiyon hastalıklar
 • Akciğer iltihabı
 • Davranış bozukluğu
 • Uyku hali
 • Baş dönmesi
 • Bulantı
 • Farklı davranışlar

Parkyn Kullanıcı Yorumları

Bu ilacı kullanmak isteyip fakat fikir sahibi olmayan insanlar Parkyn Kullanıcı Yorumları sayesinde ilaç ile ilgili bilgiler edinmektedir. Bizde bu huzursuz bacak sendromu ilacı kullananlar ile ilgili yorumları sizin için hazırladık. İşte o kullanıcı yorumları;

Doktorum tarafından bu ilaç yazıldı, sanırım parkinson hastalığına kapılmışım. Bu ilacın iyi geleceğini söyledi.

Kullanıcı Yorumu

Gece uyurken bacağım çok ağrıyordu hatta uykudan uyandıracak şekilde acı hissediyordum. Bu yüzden doktora gittiğimde bu ilacı vermişti. Bende etkili oldu.

Kullanıcı Yorumu

Bende gece uyurken bacaklarım kaşınıyordu ve sızlıyordu diye gitmiştim. Bana da bu ilacı verdiler.

Kullanıcı Yorumu

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise Bizde Kalmasın ana sayfasına gidebilirsiniz.

Son olarak Parkyn Kullananlar Yorumları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

4.2/5 - (4 Oy)
“Parkyn Kullananlar Yorumları” üzerine 2 yorum
 1. Ben parkın ilacını 8 yıldır kullanıyorum şuan hamile olduğu mu öğrendim ilacı kullanmadan yasayamam ama bebeğe zarar verir mi çaresiz lik ten ne yapmalıyım

  Cevapla
 2. hic iyi gelmedi daha cok huzursuzluk başladı 2 senedir kullanıyorum boşa yanlız uyku. yapıyor başkada ilac yokmuş huzursuzluk için bana iyi gelmedi bağımlılık yapıyor nasıl bırakacağı m bilmiyorum

  Cevapla
Yorum yapın