Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Differin Jel Kullananlar Yorumları 2024

Differin Jel Kullananlar Yorumları 2024

Differin Jel Kullananlar Yorumları nasıl? diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Bu içeriğimizde hem Differin Jel nedir? yan etkileri nelerdir? Gibi sorularınızın cevaplarını bulacaksınız hem de genel anlamda kullanıcı görüşlerinin nasıl olduğunu öğreneceksiniz. Bunun yanında diğer önemli ilaçlar için Kullananlar yorumları neler olduğunu ve bu tarz yazıların daha fazlasını görmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Differin Jel Nedir?

Son zamanlarda insanların beslenme alışkanlıklarının da daha kötüye gitmesi ve stresli bir hayat yaşamaya başlamaları ile beraber cilt sorunları bir hayli yaygınlaşmıştır. Bunun yanında bu cilt sorunlarından birisi de sivilce, başka bir deyişle aknelerdir.

Öncelikle çok merak edilen Differin Jel Nedir? DIFFERIN, 30 gramlık polietilen tüplerde sunulan homojen beyaz jel bir maddedir. DIFFERIN, orta dereceli aknenin (sivilce) harici tedavisi için kullanılır. Bunun yanında kullanılan miktarı arttırmanız ilacın etkisini veya hızını artırmaz fakat kızarıklık, soyulma veya rahatsızlığa sebep olabilir.

Differin Jel Ne İşe Yarar?

Çok merak edilen Differin Jel Ne İşe Yarar? sorusunun cevabı şu şekildedir;

 • Ciltteki Sivilceleri (akneleri) kurutur.
 • İltihaplanmayı önler
 • Özellikle patlatılması zor, iç iltihabı olan sivilcelerin tedavisinde kullanılır

Eğer dilerseniz Qlairista Kullananlar Yorumları yazımıza da göz atabilirsiniz.

Differin Jel Nasıl Kullanılır?

Kesinlikle Differin Jel kullanımı hususunda hekiminizin önerilerine uymalısınız. Bunun yanında doktorunuzun özel bir kullanım tavsiyesi yoksa, şu talimatlara göre hareket edin;

 • Gece yatmadan önce sürülmelidir.
 • Yüze iyice masaj yapar gibi yedirerek sürün.
 • Günde bir defa kullanılması yeterlidir. Cildi soyma gibi etkileri de olabileceğinden, doktorunuzun önerdiği doz ve miktardan fazla kullanıldığınızda sorunlara yol açabilir.

Differin 0.1 Jel Fiyatı

Eczanelerde reçeteli olarak satılan Differin 0.1 jel Fiyatı 84,50 TL‘dir. Bunun yanında ilacı satın alırken kullanılmamış ve açılmamış olduğundan emin olunuz. Kontrol etmeden lütfen satın almayın.

Differin Jel Kimler Kullanamaz?

Bu kremin;

 • Etkin madde adapalene veya Differin’in içinde bulunan herhangi bir bileşenine aşırı hassasiyete sahip olanlar,
 • hamile bireyler,
 • Emziren anneler,

tarafından kullanımı sakıncalı sonuçlara yol açabilir.

Differin Jel Yan Etkileri

Differin Jel yan etkileri, içerisindeki yardımcı veya etken maddelere karşı duyarlı olan kişilerde görülmektedir. Bunlar şöyledir:

 1. Kızarıklık
 2. Kaşıntı
 3. Batma
 4. Ciltte soyulma
 5. Ciltte yanma ve kuruluk hissi
 6. Göz çevresinde tahriş

Differin Jel Hakkında Sık Sorulan Sorular

İnsanlar Differin Jel kullananlar yorumları ile genellikle şu sorulara cevap aramaktadırlar:

Differin Jel Kullananların Yorumları

Differin kullananların yorumları, bu ilacı alıp almamak hususunda kararsızlık yaşamanıza yol açabilmektedir. Malum bunun yanında pek çok kişi hastalığını önce internetten araştırıp kendi kendine teşhis koymaya çalışır. Doktor bir ilaç verdiğinde ilk olarak yan etkilerine bakma ihtiyacı duyar.

Fakat yorumların tıbbi bir değer taşımadığını, bunun yanında sadece hastaların tecrübelerinden ibaret olduğunu unutmayın.

Bunun yanında Differin jel kullananların bu ilaç hakkındaki yorumları nelermiş diye forumlara veya çeşitli sitelere göz attığımızda hem olumlu hem de olumsuz yorumların olduğunu görebiliyoruz.

Siyah ve beyaz noktalarım için gittiğim dermatolog önermişti. Yaklaşık 25 gündür kullanıyorum ve faydasını görmeye yeni yeni başladım. Doktorumun dediğine göre ikinci ayın sonunda tamamen geçecekmiş.

– Pınar Hanım

Piyasadaki en hafif ve yan etkisi en az olan sivilce kremi kesinlikle bu!

– Sevgi Hanım

Bu kremi sivilce problemime bir çözüm olsun aylarca kullandım ama etkilerini o kadar yavaş gördüm ki, neredeyse 4 ay kadar kullanmam gerekti. Ayrıca en inatçı olan sivilcelerime bir çözüm olmadı malesef.

– Haluk Bey

Sonuç olarak yorumlar sadece genel anlamda fikir edinmenize yardımcı olabilmektedir. Bunun yanında siz, kesinlikle yorumlardan ziyade doktorunuza kulak verin.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Differin Jel Kullananlar Yorumları yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

5/5 - (4 Oy)
Yorum yapın