Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Venotrex Kullananlar Yorumu – Venotrex Zayıflatır Mı?

Venotrex Kullananlar Yorumu – Venotrex Zayıflatır Mı?

Venotrex Kullananlar Yorumu yazısı ile sizlerle birlikteyiz. İnsanoğlu var olalı milyonlarca hastalık çeşitleri oluşmuş, o zamanın imkanlarıyla tedavi edilmiş ve bazılarının bir tedavisi bulunamamıştır. Şimdi günümüz zamanında teknolojinin de gelişmesiyle birlikte neredeyse her hastalığın tedavisi mümkün olmaktadır. Aynı zamanda diğer sağlık konuları hakkında bilgi almak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Venotrex Nedir?

Venotrex, her bir tabletinde 50 mg triterpen glikozide essin eden 60 tabletten oluşmaktadır. Bu ilaç genel olarak varis rahatsızlığı olan kişilerin tedavisinde kullanılmaktadır. Varis; toplardamarların derinin altında mavi renkte, diğer damarlara göre oldukça genişlemiş ve şekilsiz kıvrımlar oluşturmasıdır. Bacaklarda ağrı, şişme ve halsizlik gibi sorunlar yaratmaktadır.

Varis problemleri olan hastaların tedavilerinde kullanılan Venotrex nedir merak edilmektedir.

 • Venotrex, hastaların varislerden kaynaklanan bacaklarda ağırlık, yorgunluk, şişkinlik hislerinde kullanılan bir ilaçtır.
 • Ayrıca Venotrex, hemoroid tedavilerinde de kullanılmaktadır.

Venotrex Zayıflatır Mı?

Venotrex Zayıflatır Mı?
Venotrex Zayıflatır Mı?

Halihazırda var olan birçok ilaç vardır. Bu ilaçlar milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır. Her bir bireyde iyileştirici özellikler gösterebildiği gibi bir takım yan etkiler de meydana getirmektedir. İlaçların yapmış olduğu yan etkiler insanların vücut yapısından kaynaklanır.

Venotrex ilacını kullanan kişilerin sıklıkla sormuş olduğu sorulardan birisi de Venotrex zayıflatır mı sorusu olmaktadır. Ancak bu ilacın kanıtlanan bir zayıflatma etkisi olmamaktadır. Venotrex zayıflama veya kilo alma gibi sorunlar yaratmamaktadır.

Venotrex Yan Etkileri 

Bilindiği üzere milyonlarca ilaç, milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır. İlaçlar her insanda aynı etkiyi göstermemektedir. Çünkü bazı insanların bazı ilaçlara alerjisi olabilmektedir veya bazı ilaçlar yan etki yaratabilmektedir.

Varis tedavilerinde kullanılan Venotrex’in de bir takım yan etkileri bulunmaktadır. İşte Venotrex yan etkileri şunlardır:

 1. El, ayak, bilek, yüz ve dudak şişmeleri, ağız ve boğazın nefes almayı engelleyecek şekilde şişmesi nadir görülen yan etkilerdendir. Eğer birisini daha yaşarsanız hemen ilacı kullanmayı bırakın ve doktorunuza danışın.
 2. Deri döküntüsü
 3. Kaşıntı
 4. Bulantı
 5. İshal
 6. Kusma

Ayrıca bir diğer yazımız olan Saxenda Reçetesiz Alınır Mı? adlı yazımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Venotrex Kullananlar Kadınlar Kulübü

Venotrex kullananlar kadınlar kulübü sayfalarında ilacın kendilerinde oluşturdukları etkiler hakkında bilgi paylaşımı yapmaktadır. Varis tedavisi gören hastaların kullanmış olduğu ilaçlar ve kendilerinde oluşturmuş olduğu etkileri diğer hastalar ile paylaşmaktadır.

Venotrex varis tedavisinde kullanıldığı için damar açıcı bir ilaç zannedilmektedir. Ancak aslında damar içi kapak esneticidir ve bacak ağrılarını hafifletme etkisi vardır.

Venotrex Zararları

Bilindiği üzere ömür boyu kullanılan ilaçlar ve belli bir süre sadece tedavi amaçlı kullanılan ilaçlar vardır. Çoğu ilaç uzun süre kullanıldığında vücuda yarardan çok zarar sağlamaktadır. Bu yüzden ilaçlar doktor tavsiyesi ve doktorun makul gördüğü sürelerde kullanılmalıdır.

Venotrex zararları olarak adlandırılabilecek en sık görülen yan etkiler mide bulantısı, kusma ve ishaldir. Bu yan etkiler de çoğu zaman ilaca başlanılan ilk haftalarda görülmektedir.

Venotrex Faydaları 

Venotrex ilacı varis tedavilerinde ve bazı durumlarda hemoroid tedavilerinde kullanılmaktadır. Varisli bölgelerde meydana gelen şişliklerin, ağrıların ve yorgunluk hissinin giderilmesini sağlamaktadır. Varis tedavisinde en sık kullanılan ilaçlardan birisidir.

Kısaca söylemek gerekirse Venotrex faydaları olan bir ilaçtır. Damar içi kapak esnetici bir ilaç olduğu için varisli bölgelerdeki sorunları gidermektedir. Bu sayede hayatınızı zorlaştıran ağrılar hafiflemektedir.

Venotrex Kullananlar Yorumu

Birçok insan kullanmış olduğu ilaçlarda yaşadıkları deneyimleri aynı dertten mustarip olan başkaları ile paylaşmaktadır. Bu gibi yorumları yapabilecekleri birçok forum sayfası bulunmaktadır.

İşte bazı Venotrex kullananlar yorumu şunlardır:

 • “Bu ilacı 2 haftadır kullanıyorum daha bir etkisini göremedim.”
 • “Varis tedavisine yeni başladım doktorum Venotrex yazdı, şu an her şey yolunda gidiyor gibi”
 • “2 aydır Venotrex kullanıyorum ağrılarım hafiflemeye başladı”
 • “Varislerim için Venotrex’e yeni başladım ancak çok mide bulantısı yaptı, başka tedavi yöntemleri deneyeceğim”

Ayrıca diğer Sağlık kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

Venotrex Kullananlar Yorumu adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın