Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Risperdal Kullananlar Yorumları – Ne İçin Kullanılır?

Risperdal Kullananlar Yorumları – Ne İçin Kullanılır?

Risperdal Kullananlar Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Birçok psikiyatrik hastalığın tedavisinde Atipik bir antipsikotik olarak sınıflandırılan Risperdal kullanılmaktadır. İçerisindeki etken madde Risperidon‘dur.

Her hastanın rahatlıkla kullanabilmesi için tablet, şurup ve 15 günde bir uygulanan depo enjeksiyon formları bulunmaktadır. Yazımız içerisinde ilacın ne için kullanıldığından, yan etkilerinden, kullananlar yorumlarından vs. bahsedeceğiz.

Risperdal Ne İçin Kullanılır?

Risperdal ilaç doktorların birçok rahatsızlığın tedavisi için önerdiği ilaçların başında gelmektedir. İçerisindeki etken madde sayesinde halüsinasyon, kuruntu, zihin karışıklığı, saldırganlık, paranoya gibi birçok rahatsızlığın tedavisinde kullanılır. Ayrıca bu durumdaki kişilerin hissettiği ruhsal çöküntü, suçluluk duygusu, endişe ve gerginlik gibi belirtileri de oldukça azaltır. Böylece Risperdal ne işe yarar? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Aerıus Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Risperdal Kullanıp İyileşenlerin Yorumları

Risperdal Kullanıp İyileşenlerin Yorumları göz önüne alındığında kesinlikle kullanmanız gereken bir ilaçtır. İşte o yorumlardan birkaç sizlerle:

 • Halüsinasyon görüyorum diye doktorum vermişti bu ilacı, etkisini gördüm.
 • Psikolojik sorunlarımın olduğu zamanlar kullanmıştım, faydalı bir ilaç.
 • Çok iyi bir ilaç kesinlikle herkese tavsiye ederim.

Risperdal 1 mg Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu gibi bu ilaçta da mevcut yan etkiler bulunmaktadır. Aşağıdaki yan etkilerden herhangi birini görürseniz ilacı kullanmayı bırakıp derhal hastaneye gidiniz. İşte Risperdal 1 mg Yan Etkileri şunlardır:

 • Baş Ağrısı
 • Uykusuzluk
 • Ağızda Şişkinlik
 • Uyuşukluk
 • Terleme
 • Ateş
 • Ciltte Oluşan Kızarıklıklar

Risperdal 2 mg Kullananların Yorumları

İlacı kullanmadan önce Risperdal 2 mg Kullananların Yorumlarını merak ediyorsanız aşağıdaki yorumları okuyabilirsiniz. İşte sizin için hazırladığımız yorumlar şunlardır:

Psikologum uyku problemim yüzünden bunu vermişti, ne zaman kullansam uykum geliyordu.

Kullanıcı Yorumu

Bana biraz ağır geldi. Fakat beynimin içini gerçekten temizledi.

Kullanıcı Yorumu

Bir yıldır kullanıyorum, hala saçma sapan şeyler görüyorum. Bende çok etkisini göremedim.

Kullanıcı Yorumu

Çocuğu Risperdal Kullananlar Yorumları

Çocuğu Risperdal Kullananlar Yorumları
Çocuğu Risperdal Kullananlar Yorumları

Ebeveynler hiçbir çocuğunun psikolojik ilaç kullanmasını istemez. Fakat mecbur kalınan durumlarda Çocuğu Risperdal Kullananlar Yorumlarını okuyarak bilgi sahibi olmak isterler. İşte o yorumlar şunlardır:

 • Doktorumuz başta önerdiği zaman karşı çıkmıştım, fakat gerçekten oğluma çok iyi geldi.
 • Kesinlikle kullanılmaması taraftarıydım ama kızım, erkek arkadaşından ayrıldıktan sonra çok kötü olmuştu, ona etkili gelen bir ilaç.
 • Paranoya etkisinden çıkmam için verilen biraz ağır bir ilaçtır.

Risperdal Etkisini Ne Zaman Gösterir?

İlacı kullandıktan sonra yaklaşık olarak 2 hafta içerisinde etkisini gösterecektir. Son zamanlarda Risperdal Etkisini Ne Zaman Gösterir? Sorusu çok fazla merak ediliyordu. Böylece merak edilen soruyu cevaplamış olduk. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Met Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Risperdal Reçetesiz Alınır Mı?

Risperdal Reçetesiz Alınır Mı? Diye merak edenler için evet eczanelerde reçetesiz olarak satılmaktadır. Fakat antidepresan bir ilaç olduğu için kesinlikle doktor gözetimi altında kullanmalısınız. Ayrıca eczanelerden reçetesiz olarak para karşılığında satın alabilirsiniz.

Risperdal Bıraktıktan Sonra Ne Olur?

Sadece Risperdala özel olarak değil tüm antidepresan ilaçları bıraktıktan sonra birçok insanda unutkanlık ve dalgınlık belirtileri görülmektedir. Bunun dışında fevri davranışlar da sergileyebilir. Böylece Risperdal Bıraktıktan Sonra Ne Olur? Sorusunu cevaplamış olduk.

Risperdal 1 mg Kullananlar

Risperdal (risperidone) genellikle şizofreni, bipolar bozukluk, otizm ve irritabl bağırsak sendromu gibi hastalıkların tedavisi için kullanılan bir antipsikotiktir. Özellikle Risperdal’ın dozu hastanın durumuna, hastalığın şiddetine ve diğer faktörlere bağlı olarak değişebilir. İşte Risperdal 1 mg Kullananlar şu şekildedir:

 • “Risperdal 1 mg, şizofreni nedeniyle yaşadığım halüsinasyonlarımı ve paranoyamı kontrol altına almama yardımcı oldu. Yan etkilerim arasında hafif uyku hali ve baş dönmesi bulunuyor, ancak bunlar yönetilebilir düzeyde.”
 • “Risperdal 1 mg, bipolar bozukluk nedeniyle yaşadığım manik atakları kontrol altına almama yardımcı oldu. Ancak, yan etkileri arasında kilo alma, uykusuzluk ve yorgunluk gibi şeyler de var.”

4 Yaşındaki Oğluma Risperdal Kullananlar

Risperdal (risperidone), çocuklarda ve yetişkinlerde şizofreni, bipolar bozukluk ve otizm gibi durumların tedavisinde kullanılan bir antipsikotiktir. Ancak, çocuklarda kullanımı özellikle dikkatli bir şekilde takip edilmelidir. 4 yaşındaki bir çocuğun Risperdal kullanması durumunda, çocuğunuzun doktoru bu ilacın ne için reçete edildiğini, dozunu ve olası yan etkileri konusunda sizi bilgilendirecektir. 4 Yaşındaki Oğluma Risperdal Kullananlar oldukça ciddi yan etkileri olduğunu belirtmiştir.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz. 

Son olarak Risperdal Kullananlar Yorumları Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ilaç hakkında yorumlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.

4/5 - (21 Oy)
“Risperdal Kullananlar Yorumları – Ne İçin Kullanılır?” üzerine 26 yorum
 1. Risperdal ilacını 2 senedir kullanıyorum ve etkisi çok iyi aileme zarar vermek ve sinirimi yendim ve artık kötü düşüncelere kapanmıyorum

  Cevapla
 2. 5 yaşındaki oğluma hiperaktivite için verildi. 0.25 mg 2 gün oldu başlayalı aşırı hareketlilik oldu 😳 Devam etmeli miyim.?

  Cevapla
  • Meraba benım oglum laf dinlemez yorgunluk nedır bilmez bır cocuk tu o kadar hareketliydi ki sosyal yasantım olamıyordu dayanamıyorum Cook yoruluyordum oyle dıyım oglum 5 yasında basta cok tereddüt ettim kullanmak konusunda ilk 3_4 gun pek bırsey degısmedı ama sonra sinirleri ve hareketlerini kontrol edebildi su an 1.5 hafta oldu sabır et degıstıgıne sende cok sasıracaksın 😇😇😊

   Cevapla
  • benım oglumda 5 yasında 0.50 alıyor devam edın bır yuldır kullanıyorum cok duzeltı artık burakmayı dusunuyorum bakalım burakımca ne olacal

   Cevapla
 3. Benim çocuğum o kadar hareketlilik nasıl anlatsam bilemiyorum çok çığlık atıyor ve hiç uykusu gelmiyor risperdal ı
  o bile artık fayda etmiyor davranış bozukluğu var o kendi dediğini yapıyor asla seni dinlemiyor

  Cevapla
 4. 9 yaşındaki kızıma bugün pskyatri verdi 5 mg başladık 4 ml kadar yukseltecegini söyledi bugün başladım çocugun dengesi iyice bozuldu

  Cevapla
   • 2009’dan beri arada ilaç değiştirsem de ekseriyetle kullandım.

    Bunun neticesinde üniversite imtihanında derece üstüne derece yapıp Türkiye’nin en iyi 2-3 üniversitesinden birinden mezun oldum Türkiye’deki en zor sınavları defalarca geçtim.

    Ama bununla beraber bütün gençliğimi karşı cinsle irtibatı sıfır halde bitirdim. Zaten o kadar çok tahsil görmüş okumuş araştırmış oldum ki neticede hayatın bizzat kendisinin cehennem olduğunu görüp cins münasebetin bizzat kendisini reddeden biri haline geldim.

    Alenen yahut hal tavır ve hareketlerle reddettiğim kız ve kadın sayısı 1000 olmuştur muhtemelen.

    Netice itibariyle kadın cinsinin hiçbir kıymeti kalmadı benim için. İğrenç geliyorlar. Daha ötesi topyekün cinsellik denilen şey midemi bulandırıyor.

    Zaten böyle leş rezil çocukların parçalandığı dünya denilen cehenneme hele hele anadolu denilen enkazda çocuk getirmek dünyadaki en büyük kalleşlik hainlik.

    Artık kuzu kuzu oturup ölmeyi bekliyorum sadece. Yaşasın sabahtan akşama kadar çalışıp eve geldikten sonra eceli beklemek.

 5. risperdal 1mg 9 yasında oğluma dürtü bozukluğu var dedıler
  şu anda çocuk ortaokula başladı
  yalnız unutkanlıkları var
  vermeli miyim bilemiyorum yardımcı olur musunuz 0.05 gram veriyoruz

  Cevapla
Yorum yapın