Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Met Kullananlar Yorumları – Ateş Buz Kullananların Yorumları – Of!

Met Kullananlar Yorumları – Ateş Buz Kullananların Yorumları – Of!

Met Kullananlar Yorumları incelendiğinde uzun süreli metamfetamin kötüye kullanımının, bağımlılık da dahil olmak üzere birçok olumsuz sonuçları olduğunu görebiliyoruz. Met, beynin iç işleyişini hızlandıran ve vücut üzerinde uzun süreli etkileri olan merkezi sinir sistemini etkileyen sentetik bir uyuşturucudur. Bilinen takma adları arasında kristal, ateş buz, metamfetamin gibi isimler bulunur.

Yazımız içerisinde bu uyuşturucunun kullananlar yorumlarından, ne olduğundan, zararlarından ve bu maddeden nasıl kurtulabileceğinizden detaylı olarak bahsedeceğiz.

Met Zararları Nedir?

Metamfetamin yani met, bağımlılık yapan ve bazen ölümle sonuçlanabilen önemli sağlık sorunlarına neden olabilen sentetik bir uyarıcıdır. Ayrıca bir çok zararı bulunuyor. Bunlar ise başlıca şöyledir.

Beyin : Metamfetamin zevk ve motivasyon duygularını harekete geçiren beyin kimyasalı olan dopamini hızla artıran bir uyarıcıdır . Dopamindeki bu hızlı artış, geçici bir öfori hissine yol açar. Ancak bu düzensiz ve fazla miktarlardaki dopamin alımının beyin işlevini değiştirebileceğini belirtelim.

Kalp : Kalp hastalığı, met kullanıcıları için en bilinen ölüm sebebidir. 

Bağışıklık sistemi : Met kullanımı vücudunuzun mikroplara karşı savunmasını zayıflatır. Koronavirüs gibi patojenlerden enfeksiyon olasılığını bile artırabileceğini söylüyor. Metamfetamin kullanılması bu hastalıklara yakalanma olasılığınızı artırır. 

Böbrekler : Devam eden met kullanımı da böbrek hasarına yol açar. Bu, vücudun met içindeki toksinleri parçalamadaki zorluğunun bir sonucu olacaktır.

Yolculuğumuza Devam Edin İlgilenebileceğiniz Diğer Benzer Konulara Göz Atın✨
Duxet Kullananlar Yorumlar – Bu İlaca Dikkat!

Dişler : Met kullanımı, yaygın olarak “meth ağzı” olarak bilinen bir durumda hızlı diş çürümesine ve diş eti hastalığına neden olur. Semptomlar arasında sıkı bir çene, yeme güçlüğü, baş ağrıları ve çene ağrısı da bulunur. 

Cilt : Ateş buz kullanımı aşırı kaşıntıya sebep olur, bu da cildinize zarar verebilecek yaralar oluşmasına neden olur.

Met’in Yan Etkileri Nelerdir? 💊

Met'in Yan Etkileri Nelerdir
Met’in Yan Etkileri Nelerdir?

Met Kullananlar Yorumları incelendiğinde çok ciddi yan etkilere sahip olduğunu biliyoruz. Bunlardan bazıları ise şunlardır:

 • İştah azalması
 • Artan uyanıklık ve obsesif haller
 • Psikoz atakları
 • Gürültüye karşı artan hassasiyet
 • Cildi kaşıma veya toplama gibi sinirsel aktivite
 • Sinirlilik hali ve baş dönmesi
 • Depresyon
 • Şiddetli titreme
 • Kronik yorgunluk
 • Paranoya
 • Artan kalp hızı, kan basıncı ve felç riski
 • Saldırganlık ve şiddet içeren davranışlar da dahil olmak üzere ruh hali değişimleri veya ani patlamalar
 • Ağız Kuruluğu
 • Kırık, çürük, lekeli dişler
 • Büyümüş göz bebekleri
 • Hızlı göz hareketleri

Med Kullanan İnsanların Yorumları

Son derece tehlikeli uyuşturucu maddeler arasında ilk sıralarda yer alan Met kesinlikle kullanılmaması gereken bir maddedir. Bunun yanında ülkemizden ziyade Amerika ve Avrupa’da çok daha fazla görülen bu maddenin yan etkileri ve verdiği zararlar oldukça fazladır. Uzatılmış hali Metamfetamin olan Med Kullanan İnsanların Yorumları aşağıdaki gibidir:

 • Kesinlikle denenmemesi gereken çok tehlikeli bir madde kuzenimde etkisini gördüm asla ve asla yanından bile geçmeyin.
 • İnsana her türlü kötülüğü yaptıracak potansiyelde bir madde bu içenin nasıl bir kafa yapısı oluyor anlayamıyorum.

Met İçenlerin Hali

Yukarıda da belirtildiği gibi birçok metamfetamin yan etkileri bulunmaktadır. Ancak en belirgin olan yan etki gözlere yaptığı etkidir. Alt kısımda met kullananların son hali kapsamında görsel bulunmaktadır. Kesinlikle uzak durulması gereken bir uyuşturucu maddedir. Met kullananlar yorumları dikkate alındığında çok tehlikeli bir madde olduğunu görselde de görebiliyoruz.

Met İçenlerin Hali
Met İçenlerin Hali

Metamfetamin Kullananlar Yorumları

Metamfetamin Kullananlar Yorumları
Metamfetamin Kullananlar Yorumları

Ülkemizde de maalesef Metamfetamin maddesi oldukça sık kullanılmaya başlandı. Sizin uzak durmanız için seçtiğimiz kullanıcı yorumları sizlerle. Oldukça olumsuz Metamfetamin Kullananlar Yorumları bulunuyor. İşte bazıları

 • Yaklaşık 2 yıllık kullanım sürem sonrasında hayatımı mahveden, zaten ortalamanın pek de üzerinde seyretmeyen ruh halimi darmadağın eden bir uyuşturucu.
 • Çok tehlikeli bir uyuşturucu. Özellikle özentilik sebebiyle artış yaşandığını düşünüyorum. Breaking bad olmasa adını bile bilmezdik.
 • İlk defa kullandım 2 gün boyunca uyutmadı. Ayrıca yemek bile yiyemedim. Kesinlikle uzak durun!
 • 2 seneye yakın kullandım. Sonrasında bırakmak için 2.5 sene çabaladım. bu maddeyi ancak tedavi alarak bırakabiliyorsunuz.

Buna benzer olarak Dikkat Eksikliği İlaçları Kullananlar Yorumları  yazımıza da göz atabilirsiniz.

Ateş Buz Kullananların Yorumları

Ateş Buz Kullananların Yorumları genellikle bu uyuşturucu maddeden kurtulmak istediklerini belirtmişlerdir. Tabi ki ciddi yan etkilerinden dolayı insanlar hiç mutlu değildir. Bağımlılık ve yoksunluk durumlarını gözler önüne seren Ateş Buz Kullananların Yorumları karşınızda:

“Kliniğe met kullanan bir hasta geldi. Daha önce bu kadar genç birinin dişlerinde hiç bu seviyede şiddetli bir tahribat görmemiştim.”

“Beyne etki eden maddelerin kontrolsüz biçimde etkiliyor. O yüzden ciddi şekilde bağımlılık yaptı.”

“Ağız kuruluğundan acı çekiyorum artık. Tedavi olmayı düşünüyorum.”

“Uzun süreli kullanımlarda geri dönüşü olmuyor. Ayrıca ben de kronik psikoza neden oldu. Asla masum bir madde değil. Çok kolay bir şekilde bağımlılık yapıyor.”

“Eşit met kullanıyor. Her yolu bıraktırmak için denedim ama başarılı olamadım. Hala bu maddeyle savaşıyoruz.”

Met Kullanıcı Yorumları

İnsanların kendine yapabileceği en kötü şeylerden bir tanesi de uyuşturucu madde kullanımıdır. Bu uyuşturuculardan en tehlikelilerinden bir tanesi de Met yani Kristal Metanfetamin’dir. Hem ülkemizde hem de dünyada kullanan kişilerin görüşlerini sizlerle paylaşacağız. İşte Met Kullanıcı Yorumları:

 • Başlarda bir sıkıntım yok gibi geliyordu ama sonra tüm psikolojim alt üst oldu. Kendimi hiç iyi hissetmiyorum. Kesinlikle başlamayın, kendinize bu kötülüğü yapmayın.
 • Son derece kötü ve uzak durmanız gereken bir şey. Asla ama asla yaklaşmayın. Ne sağlık ne psikoloji hiçbir şey kalmıyor.

Met Kullananlar Nasıl Olur?

Öncelikle Met Kullananlar Nasıl Olur?, kullanıcıların fiziksel ve zihinsel etkileri olan güçlü bir uyuşturucudur. Met’in kullanımı, ciddi sağlık sorunlarına ve bağımlılığa yol açabilecek potansiyel riskler taşır. Kullanıcılar genellikle enerji, uyarılma ve özgüven hissi yaşamaktadırlar. Bununla birlikte, aşırı doz ve uzun süreli kullanım, uyku bozuklukları, iştah kaybı, sinirlilik, paranoid düşünceler, şiddet eğilimi, kalp sorunları ve psikoz gibi sağlık sorunlarına neden olabilmektedir. Met’in bağımlılık yapıcı etkileri nedeniyle, kullanımı büyük bir sorundur. Kullanıcılar, bağımlılıkla mücadele etmek ve sağlıklı bir yaşam sürdürmek için destek aramalı ve profesyonel yardım almalıdır.

Aralıklarla Met Kullananlar Yorumları

Arkadaşlarınızın yanında, hep değil ama ara sıra kullanmak size belki zararsız gibi gelebilir ama sonrasında çok daha tehlikeli sonuçlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Şimdi sizlere Aralıklarla Met Kullananlar Yorumları arasında en göze çarpanları listeleyelim:

 • Ara ara kullanıyordum ama bir süre sonra kullanım sıklığım arttı ve uzun süre etkisinden çıkamadım. 1 kere bile olsa denenmemelidir.
 • Eskiden arkadaş ortamımda denedim 1 kereden bir şey olmaz nadiren içersin dediler. Çok büyük badireler atlattım asla kullanmayın.

İlk Defa Met Kullananlar Yorumları

İlk Defa Met Kullananlar Yorumları
İlk Defa Met Kullananlar Yorumları

Özellikle bu maddeyle ilk defa karşılaşanların yorumlarını merak ediyor olabilirsiniz. Sakın kullanmak gibi bir hataya düşmeyin. Belirli sözlüklerden ilk kez met kullananlar yorumlarını sizler için derledik. Oldukça olumsuz yorumların bulunduğunu görebilirsiniz.

“Breaking Bad dizisi ile oldukça özenmiştim. Ardından maddeye ulaştım. İlk kez met kullandım. Çok kötüydü. Bir kereden bir şey olmaz demeyin, asla denemeyin!”

“İlk kez metamfetamin kullanmama rağmen hayatımı mahvetti. Ruh halimi oldukça kötü etkiledi. Depresyona sürüklendim resmen!”

“Arkadaş grubumla merak edip denemiştik. Sentetik uyuşturucular hayatımızı kararttı diyebiliriz. Arkadaşım hala bağımlı. Artık arkadaşlığımız bile bitti”

Met Bağımlılık Yapar Mı?

Mefamfetamin yada diğer adıyla met, bağımlılık yapıcı etkilere sahip ülkemizde kullanılması kesinlikle yasak olan bir uyuşturucu maddedir. Ülkemizde son yıllarda kullanımı artması korkutucu bir hal aldığının göstergesidir. Bu uyuşturucu kullanımından sonra mutluluk hormonunu tetikleyerek dopamin salgısını arttırmaya etki eder. O yüzden kristal adlı maddeyi düzenli bir şekilde kullanma ihtiyacı hissedebilirsiniz. Bu durum da ciddi bağımlılıklara sebep olmaktadır.

Fakat Uzun süreli kullanımlar ciddi yan etkilere sahiptir. Yoksunluk durumlarında ise bu yan etkiler hem çok şiddetlidir hem de uzun sürelidir. Kesinlikle bu maddeden uzak durmanız gerekiyor. Met Kullananlar Yorumları bunu destekler niteliktedir.

Eğer bu illetten kurtulmak istiyorsanız Alo 191 uyuşturucuyu bırakma hattını arayıp profesyonel yardım almanızı öneriyoruz.

Kristal Uyuşturucu Kullananlar Belirtileri

Kristal Uyuşturucu Kullananlar Belirtileri
Kristal Uyuşturucu Kullananlar Belirtileri

Anlamak için en kolay yol fotoğraflardır. Fotoğraflar asla yalan söylemez. Met kullanan birini gördüğünüzde uyuşturucu dokuları ve kan damarlarını yok ettiğinden, diş çürümesi veya vücut yaraları, kilo kaybı, saç dökülmesi ve yaşlanmanın dışa dönük belirtileri görebilmeniz mümkün. Aslında Ateş Buz Kullananların Yorumları da bunu destekler niteliktedir. Yani uzun süreli Met kullanımının birçok fiziksel yan etkisi vardır. Oldukça tehlikelidir.

Kristal kullanımı fiziksel etkilerin yanında patolojik beyin değişikliklerine de sebep olur. Şiddetli saldırganlık, takıntılı düşünce ve davranışlar, hatta psikoz, bir kişinin düşüncelerini ve duygularını etkileyen bir zihinsel sağlık bozukluğu sağladığını belirtelim. Yoksunluk durumlarında bu etkiler çok daha fazlalaşır. Ateş buz kullanan birini anlamanız için bu etkilerin olup olmadığını gözlemeniz gerekiyor.

Buna benzer olarak Funit Kullananlar Yorumları yazımıza da göz atabilirsiniz.

Metamfetamin Kullanan Kaç Yıl Yaşar?

Özellikle ülkemizde Met kullanımı giderek artmaktadır. Oldukça tehlikeli olan bu maddeye karşı halkımızı bilinçlendirmemiz gerekiyor. Met Kullananlar Yorumları da bilinçlendirmek içindir. Çünkü yapılan araştırmalara sonucu yaşam yılını oldukça azalttığını biliyoruz. Araştırmalar ise Metamfetamin uyuşturucu kullananların önünde 5 yıl kaldığını söylüyor. Eğer siz de bu illetten kurtulmak için yollar arıyorsanız profesyonel destek almanız şart. O yüzden Alo 191 uyuşturucuyu bırakma hattını arayıp yardım almanız isabetli bir karar olacaktır.

Buna benzer olarak Piyeloseptyl Kullananlar Yorumları yazımıza da göz atabilirsiniz.

Met Kandan Ne Zaman Temizlenir?

Met, kullanımdan sonraki dört günden bir haftaya kadar herhangi bir yerde idrarda çıkar. Bunun yanında 24 ila 48 saat sonrasına kadar da kanda kalır. Ayrıca Metamfetamin, kullanımdan sonra 90 gün veya daha uzun süre saçta hala bulunabiliyor. Kısacası Met’in temizlenmesi hızlı olan bir süreç değildir.

Met Yoksunluğu Ne Kadar Sürer?

Met yoksunluğu 10 haftaya kadar sürebiliyor. Ayrıca met kullananlar için yoksunluk belirtileri son derece yoğun yaşanabiliyor. Yoksunluk sürecinden geçen kişilerin güvenilir bir uyuşturucu tedavi merkezinde profesyonel gözetim altında yapmaları öneriliyor. 

Met yoksunluğu belirtileri nelerdir?

Aşağıdakiler, bağımlı kristal kullanıcıları için yaygın olarak görülen yoksunluk belirtileridir: 

 • Tükenmişlik
 • Depresyon
 • Uykusuzluk hastalığı
 • Yoğun istek (bu 10 haftaya kadar sürebilir)

Met İçen Nasıl Uyur?

Met kullananlar yorumları dikkate alındığında etkisi her bünyeye göre değişmektedir. Kişi ya oldukça fazla uyku haline bürünür ya da çok az uykuya ihtiyaç duyuyor. Bunların yanında kronik yorgunluk met yan etkileri arasında da sık sık görülüyor.

Metamfetamin Neden Uyutmaz?

Bu sentetik uyuşturucu oldukça güçlü etkilere sahiptir. Özellikle kullanan yorumları da gösteriyor ki bazı insanlarda oldukça fazla uyku haline sebep oluyor. Ateş Buz Kullananların Yorumları bunu destekler. Kalan insanlarda ise uyku tutmamasına sebep oluyor. Bunun en büyük sebebi ise beyninizin sürekli konuşuyor olmasıdır. Böyle bir durumda uyku tutması elbette güçleşecektir.

Eğer hala tedavi almıyorsanız Alo 191 uyuşturucuyu bırakma hattını arayıp yardım alabilirsiniz.

Met Cinsel İsteği Arttırır Mı?

Yaygın düşünülenin aksine Met cinsel isteği arttırmaz. Bunun yanında Met Kullananlar Yorumları da bunu destekler. Bu konuda oldukça fazla araştırmaların yapıldığını söyleyelim. Ayrıca araştırmaların sonucu madde kullanımının cinsel isteği ve cinsel performansı düşürdüğü yönünde. Kesinlikle amaç ne olursa olsun Met kullanmanızı önermiyoruz. Çok tehlikeli bir maddedir.

Met İçenlerin Yorumları

Met İçenlerin Yorumlarını incelediğinizde sizlerde anlayacaksınız ki kesinlikle uzak durmanız gereken bir uyuşturucudur. Özellikle içtikten sonra kendinizi kaybederseniz ve sürekli uyumak isteyebilirsiniz. Fakat bazı kişilerde hiç uyumama sorunu da görülmektedir. İşte o yorumlar şu şekildedir:

 • Arkadaşlar kesinlikle denemeyin. Zamanında arkadaşların gazına gelip denemiştim sonucunda ise kendimi kaybedip intihar etmeye kalkmıştım.
 • İçtikten sonra sürekli uyuyorsunuz ve hayatınız çok boş oluyor. Lütfen denemeyin çok zararlıdır.
 • Bende bir kere denemiştim, ertesi gün yine kullanmak istedim. Fakat ailem anladı ve yardım aldım çok şükür şuan da atlattım.

Metamfetamin Kullananların Son Hali

Metamfetamin Kullananların Son Hali oldukça kötüdür. Bu yüzden hiçbir zaman başlamamanız gereken bir şeydir. Zaten uyuşturucu olduğu için kullanılması yasaktır ve insan sağlığına oldukça zarar vermektedir. Genellikle Met içen insanların gözlerinden nasıl bir şey olduğunu anlayabilirsiniz. Bununla birlikte yan etkilerinin fazla olmasından dolayı daha bir çok zararı bulunmaktadır.

Met Kullanan Kadınlar

Kullanılması yasak olan Met’in satış yapılması da yasaktır. Eğer çevrenizde Met satan birini görürseniz derhal Polise haber veriniz. Met Kullanan Kadınların yüzlerinde kırışıklık, buruşukluk oluşmaktadır. Ayrıca gözlerinden uyuşturucu kullandıkları belli olmaktadır.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.


Met
 Kullananlar Video

Siz de met kullananlar hakkında video içeriği arıyorsanız doğru yerdesiniz. Alt kısımda met içenlerin halini görebilirsiniz. Sizin de bu video hakkında yorumlarınızı alt kısımda yazmayı unutmayınız.

Met Kullananlar Yorumları hakkında sık sorulan soruları cevapladık. Sizin de sormak istediğiniz sorular var ise yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Met Kullananlar Yorumları yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz. Takipte kalın.

4.1/5 - (17 Oy)
“Met Kullananlar Yorumları – Ateş Buz Kullananların Yorumları – Of!” üzerine 35 yorum
 1. MET VE GERÇEKLER
  Buna bulaşırsanız hayatınızın kararacağına yüzde yüz emin olabilirsiniz. Nerden mi biliyorum; kendimden ve çevremden. İki buçuk sene met bağımlığı hikayem var. Onlarca bağımlı tanıdım. 3 kere klinikte yattım, 3 psikiyatrist değiştirdim. Hiçbiri direkt işe yaramadı. Sonunda kendi kendime meti bırakmayı başardım. Deneyimlerimi ve öğrendiklerimi paylaşacağım sizinle.
  Başladığınız ilk günler bu maddenin size çok iyi geldiğini zannedeceksiniz. Tuzakta burada zaten, hep o ilk kafayı arayarak tekrar tekrar kullanacaksınız. Maalesef zamanla dozunu arttıracaksınız yetmemeye başlayacak. Bir süre sonra asla o seviyeye gelmem dediğiniz bağımlı insanlar kadar, hatta bazılarından da fazla içerken bulacaksınız kendinizi. Hayatınızın büyük kısmı maddeye ulaşmak için ya da kullanmak için harcayacaksınız. Zamanla beyin fonksiyonlarınız arıza vermeye başlayacak. Paranoyak olacaksınız. Panik ataklar geçireceksiniz. Başlarda met kullandığınızı anlamayan herkes, zamanla anlayacak bundan emin olabilirsiniz. Kan çanağı gözlerinizi, hızlı hızlı konuşmalarınızı, terlemelerinize unutkanlıklarınızı, yaralarınızı, uykusuz gecelerinizi saklayamamaya başlayacaksınız. Zamanla çevrenizde bağımlılar ve torbacılardan başka kimse kalmayacak. Saçma sapan şeylerle uğraşırken bulacaksınız kendinizi.
  MET İÇMENİN SONU KÖTÜ BİTER
  Kas ağrıları çekeceksiniz. Vücudunuzdaki organlar arıza vermeye başlayacak. Kötü bir şekilde zayıflayacaksınız. Yüzünüz, vücudunuz çökecek. Ara ara yüzünüzde ve vücudunuzda yaralar çıkacak. Bazen bir dakika öncesini bile hatırlayamayacaksınız. Zavallı görünüşünüzün farkına bile varamayacaksınız. Size kendinizden başka yardım eden olmayacak. Psikiyatristler uzmanlar bile sizden uzaklaşacak. AMATEM ve özel kliniklerin de siz istemedikçe yapabileceği bir şey olmayacak.
  Paranız da bitince met arkadaşlarınız da sizi tanımayacak. Metten artık zevk almamaya başladığınız bir an gelecek, artık maddeyi keyif için değil, sanki mecburen kullanacaksınız. Aslında bu maddeyi hiç kullanmadan bir gün öncesine, normale dönmek için içeceksiniz. Bağımlı olduğunuzu anlamanız biraz geç olacak. İşiniz, eşiniz, maddiyatınız kalmayacak. Sonunuz belki yapayalnız bir hapishanede veya tımarhanede bitecek. Belki de felç ya da kalp krizi geçirerek bir köşede öleceksiniz. Amacım kimseyi strese sokmak değil gerçeklere açılan bir pencere açmak sadece.
  MET İÇEN KİŞİYİ YARGILAMA
  Bağımlı birine kızar, bağırır, aşağılar tecrit ederseniz kendini daha da kötü hissetmesini sağlarsınız sadece. Metin zararlarını anlatmak, met içen birini daha çok strese sokar. ’Met içersen ölürsün sürünürsün’’ gibi laflar sadece o kişinin gerginliğini arttırır. Strese giren, gerilen, kötü hisseden bağımlı ne yapar sizce; tabi ki daha çok met içerek rahatlamaya, bu durumdan kurtulmaya çalışır. O yüzden bu tür yaklaşımlar hiçbir işe yaramaz.
  Eğer o kişinin yakınındaki kişi sevgiyle yaklaşarak, yardım konusunda samimi olduğunu gösterirse tedavi sürecini başlatabilir. En önemlisi met içen kişiyi yar-gı-la-ma-mak-tır. Met bırakmanın, baş etmesi imkansıza yakın bir şey olduğu gibi bilgilerin hepsi, yalan- yanlış, kopyala- yapıştır bilgilerdir. Met içmek kimseyi aşağılık falan yapmaz. Sadece hatalı kişi yapar. Herkes hatasından dönebilir. Meti bırakmak için hiçbir kliniğe ya da psikiyatriste ihtiyacınız yok. Tek ihtiyacınız sizi seven biri veya birileri, bir de kendiniz. Gerisi kolay zaten.

  KENDİ YARATTIĞINIZ KORKULARI TANIYIN
  Size bu maddeyi bıraktırmak için çalışan yakınlarınıza sarılın. Korkmayın mücadele edin kendinize inanın. Meti bırakamamanızın en önemli nedeni kendi yarattığınız korkular. Korkuların üzerine gidin o zaman anlayacaksınız beni. Meti bırakmakla diğer maddeleri bırakmak arasında bir fark yok. Bırakırsam şöyle olurum böyle olurum kelimelerinin hepsini sen kafanda yaratıyorsun. Yok öyle bir şey. Bı- ra- ka- cak sın zor olmayacak. Bir iki hafta biraz ağrıların olabilir kasılabilirsin arada, bu ağrıların arası gittikçe açılacak. İlk günler fazla uyuyacaksın, sıkıntı yok. Biraz grip gibi semptomlar olabilir boş ver. Hiç mi grip olamadın. Ilık suyla duş al sık sık daraldığında. Eğer meti zihinde bitirebilirsen başka hiçbir şeye gerek yok. Özgürlük gibi de bir şey yok.

  Cevapla
   • merhaba arkadaşlar bende kulandım sadece 10 gün kulandım yüksek dozda 10 cu günde hiç olamayan şeyler gürüyordum beyaz ışıkların üzerime geldini gürüyor dün olmayan sesler duyuyordum hep birilerin beni takip etinin düşünüyordum yani benim deli eti piskolojim alt üst oldu halende piskiyatri sorunlar yazıyorum çok kütü bişey beni çok kütü bir duruma soktu yani anlayacanız dahada piskoliji olarak çok kütü durum dayım.

  • Benim dosyam var denetimli serbestlik kararı alındı sonra gitmemeye başladım 3.uyarı geldi 1 hafta öne ve halen kullanıyorum zaten oraya gittikçe aklıma geliyordu suandada gitme gereği duymuyorum

   Cevapla
  • On numara anlatmissin da bagimli iste guzel davranmaktan gzrlce birak deyip sinirlenmemekten icimize atmaktan patlamakk uzereyim kardes kafasinda bitirmiyor iste

   Cevapla
  • Bir hafta önce karşı komşum metamfetamin kullanırken evini ve kendini yaktı öldü. (Polisin dediği bu) İskenderun da yangın da 44 yaşında gencecik adam gitti. Breaking badden biliyordum biraz bu maddeyi etkilerini ama düşündüğümden çok fazlasiymis. Yanarak öldü ve hissetmedi mi yani diye buraya geldim aklım almıyor. Mümkün mü böyle bir şey

   Cevapla
  • Bu illet ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi, gençlere örnek olmasını diliyorum. Kullanmayın hem kendinizin hem ailenizin hayatini mahvetneyin. Zamanında bu hataya düşmüş kurtulmuş insanların öğütlerini dinleyin.

   Cevapla
 2. Ben de kullanıyorum bırakmak istiyorum lakin hep bu son gibi telkinler ile kendimi kandırıylrum umarım sonu güzel birer

  Cevapla
 3. Abim selam aleyküm bizim bir arkadaş bir yada iki duman met içimiş bunun etkisinden en hızlı nasıl kurutulur

  Cevapla
 4. Uyuşturucu bırakılmaz ara verilir demişti 20 küsür yıldır uyuşturucu ve uyarıcı bağımlısı bi eleman…

  Cevapla
  • Hemde nasıl oluyor sürekli birisi sizi takip ediyor gibi insanlar arabalar vs her şey hep şüpheli oluyor etrafındakiler ve herkes arkasından iş çeviriyor olarak görüyor nerden mi biliyorum eşimden şaka yapıyor sandığım sonrası kabusa dönen bir yaşam boşu boşuna boşu boşuna bir insan hayatını bu kadar boş ve rezil yaşayamaz eşyalarda parçalandı evde yandı hastane ilaç tedavisi 6 ay aklı başına gelmeye başlayınca ayrı bir depresyon ölüm her gün elinde arabada ip çocuk falan da görmüyor ya hiç bir şey tam iyş oldu hop işini kurdu ara ara bir şey olmaz kafası ki bence farkına varmadı onca şeyin ki tekrar içti 1 ay içinde eskiye döndü şimdi 4 Aydır ilaç veriyorum zorla ara ara değiştirerek gizli saklı doktorla konuşup eczane eczane dolaşıp stok etmeye çalışıyorum günde 10 tane ilaç yutturuyorum ama maalesef her hafta 4 gün iptal diğer günlerde baygın hı ne mi oluyor ilaçla bende bilmiyorum torbacısı adı lilikra mı ne işte madde etkisi yapan ilacıda dayamış abi abi dşye çekip cebinde ne kadar para varsa hesapta arabada sattığı mallara kadar halletmiş 3 gün o otelden o otellerde kalarak oyun oyun oynamış yakalanmamak için sürekli yer değişimi yapıyorlarmış olduğu gibi elimdeki telefondan görüyordum otele gittik polis falan hiç bir şey yapmadılar torbacı bu adam desek de yapmadılar kaç yaşında adam zorla alma yok deyip gittiler ve bu sürede ne mi oluyor bşr ay banyo yapmıyordu aklına gelmiyor ki yalvarsamda yapmıyordu aynı çorabı ya çorap güç yetmiyordu artık izler oldum her gün ayrı şokla ağlayıp duruyorum çocuklarım baba diye deli oluyor ilgi sevgi istiyorlar bırakıp gitmek istiyorum dayanmak zor ama ben gidersem ona kimse yardım etmez mahvolur perişan olur çocuk gibi hal hareketleri çünkü Allahım yardım edecek muhakkak tek başıma asla değilim olayları olup biteni anlayabilecek durumda değil bu pislik işte böyke yapıyor lütfen tüketmeyin sevdiklerinizi

   Cevapla
 5. Bana bu kötülüğü yapan erkek arkadaşım beni en zayıf olduğum dönem de babamın yoğun bakım süreçlerinde sana bu iyi gelir dedj maddenin ne olduğunu bilmez iken şimdi işin içinden çıkamazsın hale geldim . Ayrılmak istiyorum tehdit ediyor 1 ay ,45 gün içmediğim zaman da oluyor ama kurtulmak istiyorum kurtulamıyorum lütfen ne yapmam gerekiyor

  Cevapla
  • bir kliniğe başvurup lyrica yada neurontin ilaç yazmalarını isteyebilirisiniz önce meti bırakıp daha sonra da bu ilaçları bırakmalısınız

   Cevapla
  • Sen başarabilirsin yapabilirsin hemde hiç bir ilaca gerek duymadan sadece hayır de o an onu düşün ona hayır dersen başarabilirsin bu bağımlılık erkek arkadaşına oluyor çünkü seni anca o zıkkımı içtiği zaman sevebilir bu gerçek değil uyan sen uyanırsan o da kurtulur belkş doktora gidip ilaç kullanabilirsin yapabilirsin yap kurtul sen bu değilsin güçlüsün yap lütfen

   Cevapla
  • mademki bırakmak istiyorsun önce şunları söyliyim şeriatta ayıp diye birşey yok gusül abdestini al 2 rekat huşu namaz kıl Allah’a tövbe istiğfar et ve namaza başlarsan Allah seni bulaştığın o pislik ten kurtaracaktır inşallah çünkü aynısını bende yaşadım

   Cevapla
 6. Ben oğlumu met içiminden 25 gün önce kaybettim. Maddeye psikoz hastalıği vardi .Hastaneden cıkincada icmis, halinasyonlari vardı. Hastaneye götüremedim tedaviyi kabül etmedi, Bu meti ve bonzai verenlerin,başinada gelsin.. Allah kimseye evlat acısı vermesin 14 yıl uğraştim başaramadim. Maddeyi bıraktaramadim.

  Cevapla
  • Eşim.1 yıldır met içiyor 2 yaşında kızımız var kaç defa şiddet uyguladı evi eşyaları yaktı küfür hakaret ooo kades karakol yedam psikiyatri ilaç nerviyum citol.atarax para da biti bende bittim rabbim satanların içenleri teşvik.edenleri kahretsin

   Cevapla
 7. Benim asıl merak ettiğim bunu biri içti örnek 6 ay 3 ay neyse tekrar içmediği zamanki haline özellikle beyin yapısı olarak geri dönebilecekmi ..

  Cevapla
 8. Merhaba arkadaşlar yukarıda ercan isimli arkadaşın yazısını okudum olayı en ince ayrıntısına kadar güzel bir şekilde anlatmış. Ben bu lanet şeyi 3 sene kullandım Allah’ıma bin şükür bıraktım ama hiçbir doktor veyâ sağlık kuruluşundan yardım almadım kendi kendime bıraktım. Öyle bir bağımlılık vardıki yani 1 saat bulamasam bu maddeyi öleceğim zannediyor dum.ama öyle değil arkadaşlar emin olun en fazla bir hafta veya on günlük skıntı çekiyorsunuz ondan sonra normale dönüyor herşey sabır ve gayret edin.

  Cevapla
Yorum yapın