Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Aerıus Kullananlar Yorumları

Aerıus Kullananlar Yorumları

Aerıus Kullananlar Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Bu ilaç gözlerde sulanma ve kaşıntı, burun akıntısı, hapşırık, ciltte döküntü gibi alerji semptomlarını hafifletmeye yarayan antihistaminik tablettir. Piyasada tabletin dışında oral çözelti ve şurup formlarında da bulunmaktadır. Aerius ilacın kullanımı her ne kadar kolay ve güvenli olsa da doktorunuz önermediği sürece lütfen kullanmayın. Yazımız içerisinde ilacın en olduğundan, ne işe yaradığından, kullananlar yorumlarından vs. bahsedeceğiz.

Aerius Hap Nedir?

Aerius alerji ilacı alerji belirtilerinizi son derecede hafifleten çok etkili bir ilaçtır. İçerisindeki aerius etken madde desloratadin, vücudun alerjik reaksiyon sırasında salgıladığı doğal bir madde olan histamini bloke ederek çalışır. İlacın her formu aç veya tok karınla alınabilir. Özellikle hapşırık, gözlerde kaşınma ve sulanma, burun akıntısı gibi alerjik semptomlarda iyi gelmektedir. Aerius Hap Nedir? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Kilo Aldırıcı Mama Eczane yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Aerıus 5 mg İlaç Ne İşe Yarar?

Aerıus 5 mg İlaç Ne İşe Yarar?
Aerıus 5 mg İlaç Ne İşe Yarar?

Oldukça merak edilen Aerius 5 mg 20 film tablet birçok alerji belirtilerinde etkili olan bir ilaçtır. Ürtiker ve alerjik nezle belirtilerinde doktorların önerdiği ilaçların başında gelmektedir. Aerius soğuk algınlığı yaşadığınız zamanlarda da kullanmanız gereken ilaçlardan biridir. Bu yüzden Aerıus 5 mg İlaç Ne İşe Yarar? Diye merak ediyorsanız işte sorunuzun cevabı:

 • Alerjik reaksiyonları tedavi eder.
 • Böcek ısırması sonucu ortaya çıkan alerji tedavisinde kullanılır.
 • Egzama tedavisinde kullanılır.
 • Polen ve hayvan tüyü alerjilerini tedavi eder.
 • Uyku yapmayan alerji ilacı olarak da bilinir.

Aerius Günde Kaç Kere İçilir?

Aerius 20 film tablet günde bir kere kullanılmaktadır. Fakat yaş aralıklarına göre doz önerilir. Bu yüzden ilacın içerisinden 5 ml’lik doz pipeti vardır. Tablet formunda kullanıyorsanız günde bir kere 5 mg yani bir tablet kullanılmaktadır. Oral çözelti dozunda ise 1-5 yaş arası: 2.5 ml, 6-11 yaş arası: 5 ml, 12 yaş ve üzeri 10 ml kullanılmaktadır. Son olarak şurup formunda 6 ila 11 aylık bebekler için: 2 ml, 1-5 yaş arası: 2.5 ml, 6-11 yaş arası: 5 ml, 12 yaş ve üzeri için: 10 ml kullanılmaktadır. Böylece Aerius Günde Kaç Kere İçilir? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Aerius Uyku Yapar Mı?

Bazı hastalar ilacı kullanırken uykusu gelebilir. Bu yüzden Aerius Uyku Yapar Mı? Diye araştırma yapmaktadır. Fakat mavi alerji hapı Aerius diğer birçok antihistaminik ilaç gibi uyku yapmaz. Eczanelerde Aerius fiyat 36 TL‘dir.

Hatta yan etkilerinden biri ise uykusuzluktur. Bu yüzden diğer alerji ilaçlarına göre uyku yapmadığı için tercih edilmektedir. Uykunuz geldiği zaman lütfen Aeirus alkol ile kullanmayınız. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Vasoxen Kullananlar Yorumlar yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Aerıus 5 mg Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu gibi bu ilaçta da mevcut yan etkiler bulunmaktadır. Nadiren de olsa gözüken yan etkilerden herhangi birini görürseniz ilacı kullanmayı bırakıp en yakınınızdaki hastaneye gidiniz. İşte Aerıus 5 mg Yan Etkileri şunlardır:

 • Ağız Kuruluğu
 • Halsizlik
 • Baş Ağrısı
 • Hızlı Kalp Artışı
 • İshal
 • Uykusuzluk
 • Karaciğer Sorunları

Aerıus 5 mg Kullananlar Yorumları

İlacı kullanmadan önce Aerıus 5 mg Kullananlar Yorumlarını merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Sizler için aerius film tablet kullananlar hakkındaki yorumları derledik:

 • Birçok alerji ilacı kullandım ve gerçekten uyku yapmayan tek ilaç buydu.
 • Kaşıntı sorunumu kısa sürede ortadan kaldırdı. Gerçekten çok etkili bir ilaç. Kesinlikle tavsiye ederim.
 • Doktorumunuz önerisiyle burun akıntım için kullandım birazcık hafifletti ama tamamen geçirmedi.
 • Arkadaşım kullanıyordu yan etki olarak uykusu gelmişti.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz. 

Son olarak Aerıus Kullananlar Yorumları Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ilaç hakkında yorumlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.

3.4/5 - (16 Oy)
“Aerıus Kullananlar Yorumları” üzerine 5 yorum
 1. Eşimde kardeşin var iki gündür içiyo AERIUS u kaşıntı daha çok olmaya başladı normallmi sizce

  Cevapla
Yorum yapın